Забрана за ползване на лични телефони през почивката

  • 4 337
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Може да забрани доколкото знам, да. Освен посочените причини, възможно е, дори доста често причината е, че се спазва определена политика за защита на технологична информация и забраната е за да не снима или запише някой с телефона си подобна релевантна информация.

Определени сертификации, з акоито работодателите се борят (или се изискват от тях) също изискват строг контрол на достъпа до информация и ограничаване на възможностите за изтичане на информация, един от които са именно записи/снимки с телефон.

# 16
  • Мнения: 786
Tedi_, удобно ли е да кажеш къде работиш? Може и на лично.
П.П. Не съм работодател Grinning relax

# 17
  • София
  • Мнения: 5 547
Работодателят може да има такова право, но това нещо трябва да е обявено предварително, т.е. преди да постъпиш на работа да си наясно. Имаше една фабрика, незнам дали още е така ,където трябваше да ходиш до wc с номер.

# 18
  • Мнения: 3 922
Навремето бях ходила на едно интервю за административна позиция във фирма занимаваща се с производство на оръжие и боеприпаси. Всъщност една от най-печелившите фирми у нас и в момента /в топ 200 за последната година/. Там още на самото интервю ти казват, че преди назначаването се попълват декларации за конфиденциалност, за неизползване на личен телефон /съответно и снимки/, и за съгласие да бъдеш сниман и записван с видеокамера.

# 19
  • Мнения: 786
Навремето бях ходила на едно интервю за административна позиция във фирма занимаваща се с производство на оръжие и боеприпаси. Всъщност една от най-печелившите фирми у нас и в момента /в топ 200 за последната година/. Там още на самото интервю ти казват, че преди назначаването се попълват декларации за конфиденциалност, за неизползване на личен телефон /съответно и снимки/, и за съгласие да бъдеш сниман и записван с видеокамера.
И аз затова попитах къде работи.
П.П. Аз съм във фирмата за която говориш Wink И условията са все така същите.

# 20
  • Мнения: 3 922
Ами аз говоря за софийска фирма, не казанлъшка. Wink

# 21
  • Мнения: 786
Ами аз говоря за софийска фирма, не казанлъшка. Wink
Grinning Ами едните копират от другите явно

# 22
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Работодателят може да има такова право, но това нещо трябва да е обявено предварително,
За кое говориш - за видеозапис на служителите или за забранени тел? За първото е задължен, да, но второто (телефоните) кой закон го задължава?

# 23
  • Мнения: 305
Не мисля, че има закон, който да гарантира непрекъснатия достъп до телефон. Работодателят няма право да инcталира подслушващи устройства, но забраната на телефони, фотоапарати, газови пистолети и подобни на производствената  територия  е негово право.  И може да има доста разумни причини. 

На много места се прави за защита на технологична информация, както са казали преди мен.
Ако 4g-то може да интеферира по някакъв начин с комуникациите (в самолета го изкючваш по тази причина) e силно вероятно да ти го забранят и през почивката.

 Ако при производството има риск от натрупване на възпламеними пари и при позвъняване телефонът произведе искра, която да ги възпламени,  последиците са меко казано катастрофа. На много бензиностанции е забрано да се ползва ГСМ по тази причина.

Не на последно място, в цехове с много електрокари, дълги поточни линии и многоброен  пресонал се прави за да се избегнат  тъпи трудови злополуки, като например Пешо е в почивка, рови си в тел-а и блее и не забелязва електрокара, който маневрира на заден ход с обемист товар...

 Ако става дума за голяма интернационална компания, правилата за производствена дисциплина обикновено се налагат централно и глобално, а  от  местните мениджери се очаква да имплементират.

 

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 18:51 от F major

# 24
  • Мнения: 68 783
Обедната почивка е част от работният ден - та води се на работа и тогава.

# 25
  • Мнения: X
Какво? Това няма как да се случи! Особедно пък през почивката!

# 26
  • софия
  • Мнения: 2 543
Аз и на детето си не звъня в час .Като е на линия-  може да звънна. Тоест преценяваш , че е възможно и си включваш GSM-а.Проблем ли  е комуникацията в обедната почивка в точно тази фирма??

Общи условия

Активация на акаунт