Йоркширски териер - тема 11

  • 50 124
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 22
Леле притесних се сериозно.  Frowning
И аз ги храня с ND вече повече от година.
На едната не и е любима, а другата не подбира изобщо.
Има ли други освен Зори, които да хранят с Husse? Харесва ли им на мъниците?
За пръв път я чувам, сега разгледах сайта и изглежда добре, има и с висок протеин.
Бих взела от тази с ниския за проба.

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 174
Ако се храни с високо съдържание на протеин, явно както Змия каза, е добре да се правят редовни изследвания... Стискам палци на никого да не случва това, което стана с Тара. Утре сме на преглед, ще правим нови изследвания, дано се е подобрят резултатите. Иначе тя играе, яде, тича, все едно нищо не е било, но този стрес, който преживяхме, още съм на тръни и я наблюдавам непрекъснато...
Леле притесних се сериозно.  Frowning
И аз ги храня с ND вече повече от година.
На едната не и е любима, а другата не подбира изобщо.
Има ли други освен Зори, които да хранят с Husse? Харесва ли им на мъниците?
За пръв път я чувам, сега разгледах сайта и изглежда добре, има и с висок протеин.
Бих взела от тази с ниския за проба.

# 722
  • Мнения: 94
Привет на всички!
Присъединявам се към форума, защото до 10 дена ще съм с една малка прелест- ще си вземем кученцето след ваксината, която се слага на 45 ден.
Притеснението ми е, че кученцето ще е много малко и ще има нужда от непрекъснати грижи, докато поотрасне по всяка вероятност.
Моля да споделите опит с толкова малки бебчета- храна, постелка, хигигиенни грижи, тоалетна...Всичко, което касае здравето на бебчето.
Когато попитах стопаните на майката защо толкова рано мога да го взема, отговора беше, че щом е отбито и има зъбки, може да се вземе.
Не трябва ли самостоятелно да се храни?
И с пишането и акането- моля за съвети!
Сигурна съм, че ще получа от вас най- добрите препоръки за отглеждането на едно здраво кученце.
Предлагат ми женско и мъжко- и кое да избера?

# 723
  • София
  • Мнения: 38 596
Защото им е писнало да го гледат е честният отговор.
За пишкането вземи човешки чаршафи за еднократна употреба - по-евтини излизат.
Извеждай го често, по малко.
За храната - питаш с какво са го хранили те. Общо взето търсиш нещо за Small breed puppy.

# 724
  • София
  • Мнения: 12 006
Защото им е писнало да го гледат е честният отговор.
За пишкането вземи човешки чаршафи за еднократна употреба - по-евтини излизат.
Извеждай го често, по малко.
За храната - питаш с какво са го хранили те. Общо взето търсиш нещо за Small breed puppy.

Не може да се извежда куче на 45 дни без три ваксини.

# 725
  • София
  • Мнения: 38 596
Ох, забравих!

# 726
  • Viena
  • Мнения: 3 590
Много е малко, как така го дават.....

# 727
  • Мнения: 94
И аз от това се притеснявам- не трябва ли да стане поне 3 месеца!
Кои са трите ваксини, които трябва да има?
Аз разбрах, че ще има две.

# 728
  • Мнения: 1 561
Здравейте и от мен,
от 3 седмица сме с йорки, взехме го след като мина морската ни резервация, и тъкмо му бяха сложили 3-та ваксина. Бяха минали 10 дни и след ден адаптация го изведохме навън.
Втората се слага на около 60 ден, третата на 90 ден. 10-14 дни след нея може да излиза навън!
За съжаление от 3-мсечния ми опит да намеря здраво кутре след поне 2-ра ваксина, тъй като и аз смятам, че на 45 дни е много рисковано да се взима, намерих само една дама, за която парите не бяха най-важното, а здравето на кутрето й. И препоръчвам да не рискувате, и да проучите добре мястото, от където се вземат, че адски много развъждат, неселктирано и болните кутрета са много. А разходите по такова не са никак малки.
Та на 11.07 се прибрахме у дома с него, момче е, и една седмица не знаех къде съм. Не очаквах  да пиша толкова често, буквално където му дойде позива там го прави. Не бях го ограничила в пространството, дебнех го, като се изпишка му казвах-НЕ, там не се прави, попивах със салфетка и слагах на пелената, и то да подуши. След седмица вече започна да цели и все по- рядко пиша извън пелената.
Бях сложила такива подложки  в трите стаи. Бях купила легълце, одеалце, има си гребенче, клещи за ноктите, шампоани за тяхната козинка,  повод, нагръдник, купички в поставка, и тоалетна за защипване на пеленки (на нея рядко ходи, взех малкия размер, а трябваше по-големите)сега започнах да набавям и дрешки, че в един хладен ден, въобще не иска да излезе навън.
В събота даже го разходихме по Витоша, толкова хубаво беше, но в неделя сутринта намерих кърлеж!
та сега след 30 дни ще пускаме тест, че го и вадих сама. Препоръчаха ми едно уредче, кози крак, и с него ветеринарите махали, показаха ми в един магазин, и аз така направих. Собственичката пък ми каза, че не се въртял, и сега съм във филма, дали не направих беля. Но минало, дано не е бил заразен.
Иначе е 2 кг в момента, 4 месечен, още е с бебешка козинка, по-рехавка е, ще е от копринените, не вълнистите като мечета, с черно гръбче и рижа главица.
За храната-захранен с Royal Canin, но от много четене на негативни неща з анея, реших да сменя с по-изчистена, и да е с по-нисък протеин, но повечето за такава възраст са си с над 30%. Та и аз издирвам вариант, че много страдали от повишени стойности на черен дроб заради многото месо в тях.
Купих едни доста скъпи консерви, много са хубави, опита ги малкия, и така засега редувам, 2 хранения от консервата, 2 с гранули, смесени RC и Tundra. Нея ми препоръчаха във високия клас.

Вчера го отведох до ветеринар, който ще го следи, за да го прегледа, да ми обясни за хранене и ваксините, но за храната каза, че сега трябва да е високо протеинова, тъй като растели. Та ще продължа още до 6-8 м и после ще проучвам пак.  Сложихме му пак външно и вътрешно обезпаразитяване за да съм спокойна.

Иначе почна да гризе обувки, всичко се крие вече от него, килими са прибрани, кабели на зарядни също. Абе имаш си едно малко бебе зверче у дома, с което някой трябва да се занимава целодневно за да го възпита добре. Ако не бях home office си представям какво чудо ще е. Сладурче е голямо, постоянно ми е до краката, спи  там където аз седя, но на пода, на високо не го качваме, за да не падне. Вече му хареса като го качихме няколко пъти на дивана до нас, и сега скимти и иска само горе.
А,, става веднага като някой тропне сутринта, и ти е като сянка, трябва мн да се внимава да не го настъпите. Много се вре в краката!
Това е от моя 3 седм опит.
Ако имате някакви съвети, насоки,  ще се радвам да препрочета отново.

# 729
  • Мнения: 22
Rockstar.. За зъбен камък.. Аз съм от Шумен и тук където правят груминг предлагат услуга махане на зъбен камък без упойка с ултразвукова четка, не знам реално ефекта, но може да проучите 😊

# 730
  • Мнения: 22
Моят 🐰 е на 3 месеца, взех я на 45 дена беше с вдигнати уши и след това паднаха, почнах да и давам малко повече храна и ги вдигна за 2 дена. Сега преди седмица я водих да и режат ноктите и ѝ падна едното ухо, но я забелязах, че ѝ израстват най-последните зъбки, венците са много издути. Може ли да ѝ е паднало ухото от никнене на зъби? Някой имал ми е такъв случай? 😊😊

# 731
  • Мнения: 278
Здравейте, по време на лятната ни почивка с мъжа ми видяхме едно момченце йорки и много ни хареса; започнахме да четем за породата и решихме да си вземем едно мъниче. Сега имаме дилема откъде да го вземем - гледахме обяви от частни лица и от развъдници и вече тотално се объркахме. Спряхме се на 2 Софийски развъдника, за да ни е близо - Diamond York и Hugo's YORK Magnifica. На Anastasia York Kennel FCI също писахме. Може ли да споделите мнения за някой от тях? Или за някоя сигурна частна обява за кученце от тази порода?

# 732
  • Viena
  • Мнения: 3 590
Във фейса има две групи, може да видите и там.

# 733
  • Мнения: 1 561
Моят 🐰 е на 3 месеца, взех я на 45 дена беше с вдигнати уши и след това паднаха, почнах да и давам малко повече храна и ги вдигна за 2 дена. Сега преди седмица я водих да и режат ноктите и ѝ падна едното ухо, но я забелязах, че ѝ израстват най-последните зъбки, венците са много издути. Може ли да ѝ е паднало ухото от никнене на зъби? Някой имал ми е такъв случай? 😊😊

Докато сменят зъби съм чела, че клепва то едното, ту другото..... Ако не ги изправи след дни, потърсете съвет от ветеринар или пробвайте да шинирате с хартиено тиксо.

# 734
  • София
  • Мнения: 22
Скрит текст:
Ние бяхме с Brit. Сега минаваме на Шешир - 26/ протеин пише.
Имам чуденка - дали да правя процедура за чистене на зъбен камък? С пълна упойка...някак не ми се ще.

Малката ми, Ния, има доста проблемни зъби и много пъти се натрупва зъбен камък, а дъха й мирише страшно много, но заради упойката се ограничавам с чистене по не повече от 2 пъти в година. Тя е на 4 години, но вече сме чистили 3 пъти, пие и вода за уста, която купихме от ветеринарката.

Скрит текст:
Привет на всички!
Присъединявам се към форума, защото до 10 дена ще съм с една малка прелест- ще си вземем кученцето след ваксината, която се слага на 45 ден.
Притеснението ми е, че кученцето ще е много малко и ще има нужда от непрекъснати грижи, докато поотрасне по всяка вероятност.
Моля да споделите опит с толкова малки бебчета- храна, постелка, хигигиенни грижи, тоалетна...Всичко, което касае здравето на бебчето.
Когато попитах стопаните на майката защо толкова рано мога да го взема, отговора беше, че щом е отбито и има зъбки, може да се вземе.
Не трябва ли самостоятелно да се храни?
И с пишането и акането- моля за съвети!
Сигурна съм, че ще получа от вас най- добрите препоръки за отглеждането на едно здраво кученце.
Предлагат ми женско и мъжко- и кое да избера?


Здравейте. Прекалено малко е кученцето за взимане. Голямата ми, Тара, в края на април роди 3 момченца, първото дадох в средата на юни, с 2 ваксини и 2 обезпаразитявания. Бяха отбити, захранени, а заедно с кученцата дадох и от храната, с която ги бях захранила. Не очаквайте още в началото да ходи до тоалетна само на пелена, научават се с много постоянство. Има хапки или спрейове, които да слагате на пелената, но не всички кученца биват привлечени от миризмата. След 3-тата ваксина- чести разходки, а ако искате да го научите да си върши работите и на пелена, и на вън, просто му ограничавате "местообитанието" докато ви няма- където спят не пишкат и не акат. И Тара, и Ния, имат отделни легла, но и двете спят и на леглото при нас, което отчасти отчитам като грешка, защото Тара не успява винаги да се качи на леглото и скимти и лае, за да я качим. Добър вариант е от бебе да научите кученцето да спи в собствено легълце.

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 09:42 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт