Каква храна давате на кучето си?

  • 2 108
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте! Преди няколко дни ми подариха куче, досега съм нямала и не знам с какво да го храня. Моля за помощ.

# 1
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Като за начало-кучешка храна. Никакви кренвирши, салами и тн.
Досега с какво са го хранили? Ако смените храната рязко е възможно да има разстройство.
Навън или вкъщи ще го гледате?

# 2
  • Мнения: 381
Кучешка храна. Сменям гранули с консерва.Когато не яде нито едно от двете й варя ориз с зеленчуци и пилешко

# 3
  • Varna
  • Мнения: 35
Ежедневно - само с гранули. Храни от рода на пастети и консерви ги пазя като трябва да му давам някакви лекарства - тогава е толкова щастлив, че ги надушва, че пропуска хапчетата Simple Smile

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Гранулите са по-изгоден вариант от консервите, а и са с добри качества, ако са от среден или висок клас. Консервите са с огромно водно съдържание. животните, които аз съм имала са в състояние да излапат за отрицателно време огромен обем консерва и накрая пак обикалят гладни.

# 5
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Храненето зависи от породата на кучето,  неговите килограми, здравословно състояние и възраст.
Посетете ветеринар, имате нужда да ви бъде обяснено ваксинирането, как и с какво да го обезпаразитявате правилно и редовно след като до сега не сте имали куче, вет може да ви помоне с избор и на правилната храна.
Аз храня с висок клас гранули и различни консерви.
Поръчвам храната от сайта на зооплюс, защото намирам цените за най-изгодни + има бонуси и отстъпки

# 6
  • Мнения: 6
Като за начало-кучешка храна. Никакви кренвирши, салами и тн.
Досега с какво са го хранили? Ако смените храната рязко е възможно да има разстройство.
Навън или вкъщи ще го гледате?
Казаха ми че са го хранили с кучешки гранули досега и ще го гледам в апартамента си. Но не знам точно какви гранули ще са подходящи за него.

# 7
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Колко е голямо кучето и като възраст и като килограми?
В смисъл храната за дребни породи като Чихуахуа е различна от тази за средни като Лабрадор и големи като Санбернар. Трябва да се вземе предвид както големината на кучето така и неговата активност.
Повечето големи марки храни си имат храна за съответната порода.
Храната на Hill's е добра, аз обаче взимам Prescription Diet заради специфичните нужди на моето куче.

# 8
  • Мнения: 6
Колко е голямо кучето и като възраст и като килограми?
В смисъл храната за дребни породи като Чихуахуа е различна от тази за средни като Лабрадор и големи като Санбернар. Трябва да се вземе предвид както големината на кучето така и неговата активност.
Повечето големи марки храни си имат храна за съответната порода.
Храната на Hill's е добра, аз обаче взимам Prescription Diet заради специфичните нужди на моето куче.
Кучето ми е на 50 дена и е порода Джак Ръсел териер, това дребна порода кучета са нали?

# 9
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Да , дребна .
ето ви е едно предложение на Хилс за кученца от малки породи с пиле :
Предлагам Ви също да се присъедините към групи във файсбук за Джак Ръсел за да можете да обмените опит с други хора отглеждащи такова куче.

# 10
  • Мнения: 6
Да , дребна .
ето ви е едно предложение на Хилс за кученца от малки породи с пиле :
Предлагам Ви също да се присъедините към групи във файсбук за Джак Ръсел за да можете да обмените опит с други хора отглеждащи такова куче.
Да благодаря за предложенията ще погледна храната. А освен Хилс каква др марка сте чували че е добра или сте пробва ли?

# 11
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Правя голяма вметка, че моето куче е голяма порода и не съм запозната много с дребните - за това и ви посъветвах да се консултирате с вет или да обмените опит в група за Джак ръсели.
Моя приятелка гледа Ръселче, споделяла ми е че е доволна от Royal Canin, дава му и консерви на Piper и Rocco, общо взето тя каза, че поглъща като прахосмукачка всичко без проблеми.
Аз лично не съм фен на Royal Canin заради съдържанието на зърно - царевица, пшеница и т.н
Taste of the Wild имат храна за малки и подрастващи кученца с месо от бизон , агне или сьомга без зърно.
Няма опит, но забелязвам че доста хора вече си хранят домашните любимци с БАРФ (сурова храна).

# 12
  • Мнения: 6
Правя голяма вметка, че моето куче е голяма порода и не съм запозната много с дребните - за това и ви посъветвах да се консултирате с вет или да обмените опит в група за Джак ръсели.
Моя приятелка гледа Ръселче, споделяла ми е че е доволна от Royal Canin, дава му и консерви на Piper и Rocco, общо взето тя каза, че поглъща като прахосмукачка всичко без проблеми.
Аз лично не съм фен на Royal Canin заради съдържанието на зърно - царевица, пшеница и т.н
Taste of the Wild имат храна за малки и подрастващи кученца с месо от бизон , агне или сьомга без зърно.
Няма опит, но забелязвам че доста хора вече си хранят домашните любимци с БАРФ (сурова храна).
Добре благодаря за съветите 😊

# 13
  • Мнения: 4 762
Ние сме с малтийска болонка. На четири месеца е. Още от развъдника яде гранули Арион за дребни породи.

# 14
  • Мнения: 6
Ние сме с малтийска болонка. На четири месеца е. Още от развъдника яде гранули Арион за дребни породи.
А те добри ли са като цяло и на каква цена вървят?

Общи условия

Активация на акаунт