Лазерна, Фото или Електроепилация – 6

  • 48 042
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 871
В "Lege Artis" съм почти убедена, че няма шанс да те изгорят. Laughing Там са невероятни педанти на тази тема, чак ми е дразнещо лично на мен. Отказаха да третират ръцете и краката ми, въпреки че беше миналият март, т.е. не се бях излагала на слънце поне 6-7 месеца. Е, по-светла от това мисля, че няма как да стана. Mr. Green
И още един момент - не е толкова страшно да те изгорят инцидентно. На мен ми се е случвало много пъти. Кожата се оправя и не остават дългосрочни последствия. Доколкото разбирам, при потребителката, която се оплака по-назад, изгарянията са били доста по-сериозни.
Не мисля, че има шанс да осъдиш клиниката. На всички места, на които съм била, предварително подписваш формуляр, че си съгласна с риска от евентуални странични ефекти - изгаряния, белези, хипо- и хиперпигментации, кожни раздразнения.

С Диодните лазери мен лично ме боли доста, а съм с висок праг на болка. Зависи и от зоната, разбира се.
С Александритните - почти не ме боли, по-скоро усещам боцкания / пощипвания и на моменти - подобие на болка. Със сигурност е по-поносимо, отколкото с епилатор. В пъти даже. Peace

# 691
  • Мнения: 2 730
Кристалин, какво означава, че не са те обработили като хората?Имаш пропуснати участъци ли?
Да, имах. Основно по вътрешната страна на срамните устни, но и на някои други малки по размер места.
От друга страна - някъде на сайта на "Lege Artis" бях чела, че ако установиш пропуснати участъци, винаги може да се върнеш в студиото и да те дообработят безплатно, което си е супер. Добра и коректна политика спрямо клиентите. thumbsup Аз, обаче, така и не се възползвах - ходенето до "Лозенец" ми е трудно, а и нямам излишно време.
Въпреки това, както съм писала, ще продължа да посещавам именно "Lege Artis" - за момента по-добро за потребностите ми студио не съм намерила, а минах през почти всички в София.

Mecha, добре дошла в темата!
А при теб какъв по-конкретно е проблемът с центъра на Етугов? Simple Smile
При мен, както споменах, са пропуснатите места, които стоят много грозно, на фона на останалата понастоящем мека и гладка кожа, но пък съм доволна от факта, че всички косъмчета в прилежно третираните участъци изпопадаха. Например, мисля, че никога, дори след процедурата в "Lege Artis", не съм виждала Венериния си хълм толкова гладък. Shocked Кожата е съвършено мека, няма и помен от косми или мъхчета.
Но след тази дебютна лазерна сесия там, мисля да приключа с това студио, защото не може да отида за пълен интим, а те да минат едва около 2/3 от това, което, по мое мнение, трябва да включва зоната. ooooh!
Проблема на Mecha или целта най-точно е че има за цел да опюе едно студио и да направи реклама на друго

# 692
  • Мнения: 5 871
Е, студиото на Етугов май и без това никой не го знае. Мисля си, че с негативните отзиви също му направихме реклама. Laughing

# 693
  • София
  • Мнения: 17 778
А вие какво визирате под матова? Колко ви е тъмна кожата или подтон. Защото аз съм със светла кожа, винаги взимам втория номер от пудра или фдт, но имам някаква матовост, поради която не изгарям на слънце, а хващам много лесно тен.

По оная схема с 5-те жени, коя сте от всички?

# 694
  • Мнения: 4 706
Цитат
С Диодните лазери мен лично ме боли доста, а съм с висок праг на болка. Зависи и от зоната, разбира се.
С Александритните - почти не ме боли, по-скоро усещам боцкания / пощипвания и на моменти - подобие на болка. Със сигурност е по-поносимо, отколкото с епилатор. В пъти даже. Peace
Охо аз нямам почти праг на търпимост, дори не използвам епилатор, заради болката. Мога ли да се избера сама лазера, с който да не ме боли? Александритните бих предпочела, ще си го запиша!


Цитат
А вие какво визирате под матова?
Ами аз лично не съм ходила никога на солариум, просто тена ми е естествено такъв Grinning не знам как да го обясня... примерно 3 номер от фондейшън. Намерих тук един пример 3/4 е моя тен

Скрит текст:

И тук третото Simple Smile

# 695
  • София
  • Мнения: 17 778
Ясно, значи по- тъмна. Simple Smile
Аз под "матова" визирам подтона. С много топъл подтон съм, но самата ми кожа е доста светла. Между 1 и 2 от жените. Номер 1 от фдт.

# 696
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Мен ме боли много повече с александритния лазер.С диодния усещам леко боцване, само единия път много ме болеше на мишници незнам защо.Може да е било нещо предцикълно.
Мисля, че е нормално този който прави епилацията да пропусне някой път нещо и стига да не е системно.

# 697
  • Мнения: 5 871
Аз съм хем с топъл подтон, хем тъмна. Като хвана тен, много бавно изчезва. Даже май изобщо не изчезва докрай... Rolling Eyes

Охо аз нямам почти праг на търпимост, дори не използвам епилатор, заради болката. Мога ли да се избера сама лазера, с който да не ме боли? Александритните бих предпочела, ще си го запиша!
Пропуснах да спомена, но виждам, че maksimka се е включила, че при някои хора е обратното - твърдят, че изпитват по-голям дискомфорт от Александритните лазери, така че трябва да пробваш сама за себе си. Simple Smile

# 698
  • Мнения: 4 706
Какво ще рече подтон? Ако имаш тен от слънце/солариум?

Момичета, имам важен за мен въпрос, моля ви, ако някоя знае (най-вече от опит) да сподели Simple Smile
С някакъв лазер може ли да се третира бенка, върху която и около нея има окосмение?

# 699
  • Мнения: 5 871
Въпросът с бенките е щекотлив. Няма единно мнение по тази тема. В някои студиа работят директно върху тях, в други ги избягват, а в трети ги замаскират с бял молив за очи, но аз бях чела, че това е тотална безсмислица, тъй като лазерът не може да бъде спрян от бялата точица да проникне в кожата.

Аз лично изобщо не се притеснявам и оставям операторката да минава върху бенките. Но пък имам много малко на брой.

# 700
  • Мнения: 4 706
Това с белия молив звучи тотална глупост наистина... а все пак в тези клиники работят лекари, които би трябвало да са наясно .
Аз имам доста бенки, но имам една, която а по-голяма и леко изпъкнала ... консултирах се да я махна, и ми препоръчаха хирург, а не чрез лазер, друг лекар каза лазер, за да няма белег. Но търся вариант просто да махна окосмението без да закачам бенката.

# 701
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Имам малко по- изпъкнала бенка на мишницата си. Минава около нея само, върху нея не. На бикини зоната имам друга, голяма е, не е изпъкнала, никога не се минава. Същото е и с татуировките. Имам на половината прасец, винаги го минават с бял молив, отгоре лепим салфетки с лейкопласт и така очертава зона доста около татуировката. По татуировката съдя каква ми е разликата между третирана и нетретирана зона, брутална е Simple Smile

# 702
  • Мнения: 10 264
Аз имам на бедрото, плоска, малка. Няколко пъти вече ми я минават специално и целенасочено и си никнат косми по нея. И то има логика. Щом лазера не може да обезкосми тъмна кожа, бенката е един вид тъмна тъкан....

# 703
  • София
  • Мнения: 17 778
Не бих разрешила да ми минават по бенките. Аз имам само една по зоните, които обикновено се предлагат, де, но не е хубава.

Подтон значи, че имам топъл подтон, а не розово- бял, който се хваща най- добре. Като светъл восък ми е.

# 704
  • Мнения: 4 706
Ех, веднъж да открия нещо ''лошо'' затова, че имам по-матова кожа Sad светлата се обрабтвала по-добре от лазер Sad
Тя моята приятелка, която ми каза, че в Лазер Център още от първия път има ефект има кожа бяла като мляко Simple Smile а моята е като капучино Stuck Out Tongue

А за бенката...така и предполагах, момичета! Ами ще решавам още малко дали да я махам, а ако се махне заедно с нея си заминават по този начин и космите (хирургически).

Общи условия

Активация на акаунт