Домашно насилие

  • 39 035
  • 372
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 808
Миличка, прочетох с потрес. Бягай оттам на всяка цена, дори само с дрехите на гърба си, дрехи се купуват, здраве и живот не можеш да си купиш. Не можеш ли да излезеш по време на работа или и братовчедът те наблюдава? Да се престориш например, че те боли корем и трябва да отидеш до джипито или нещо такова? Не си мисли, че изобщо му дължиш някакво обяснение, тръгни си при първия удобен случай, без да му казваш нищо. Съветите за застраховка и СОТ са добри, разкажи всичко на вашите и бягайте оттам. Не му се връзвай на приказките, че ще те обвини в кражба, че и майка си ще вика за свидетел, твоите родители пък могат да потвърдят, че по същото време ти си била с тях в къщата на дядото. Само те плаши, страхливец жалък, наплашил те е и точно на това разчита. Глобата за изгубена лична карта е някъде 20-30 лв. Но обезателно подай жалба срещу него и изискай ограничителна заповед. После се махни от града и започни на ново място на чисто. Само на 25 години, животът е пред теб!

# 46
  • Мнения: 18 617
Глоба само ако си загубил ,не си опазил, иначе при кражба няма глоба.За  лична карта говоря,че губих моята.

# 47
  • Мнения: 988
Само да допълня за личната карта,няма как да каже на полиция,че си я откраднала,то се вижда,че е твоя,ако ще не майка му,а и баща му да викне за свидетел.Бягай бързо,направи всичко толкова светкавично,че докато се усети ти да си вече в друга държава.
П.п. лошото е,че личната карта трябва,ако иска да иде в чужбина у няма време да чака нови документи.Другия вариант е да звъннеш на тези групи за подкрепа,те мисля,че могат да те прикрият за известно време докато чакаш документи.

# 48
  • Мнения: 1 505
Ооо..потресена съм.До някъде те разбирам.В малките населени места е ад.
Без пари,без телефон,без подкрепа.
Ако си и на село,още по зле.
Млада си,прекалено млада!! Бягай,имаш шанс за нов живот.
Желая ти упех,и ще следя темата.

# 49
  • Мнения: 14 966
Анна -аа, някой все пак го е осъдил за домашно насилие. Щом си с него от 7 години , вероятно това е близък от семейството му. Нямаш ли връзка с този човек ? Ето , че той го е осъдил.
Звучи ужасно всичко , но трябва да предупредиш родителите си. Този човек, ако тръгнете да бягате , може да инсценира , че сте го обрали , от такива всякакви гадости може да произлязат. Лошото е , че и полицаите, и прокурорите са хора, и с опасните не се занимават , за да не пострадат. Къде ще отидете ? Та ти си без лична карта , момиче. Той противозаконно те е лишил от свобода , това е престъпление. Звънни на телефоните , които ти даде Уиш , пиши им. Те имат механизми. Имаш нужда за повече организация за бягство. План.
Успех , не зная просто какво да кажа ,  само , че ще следя темата и ще ти давам кураж.

# 50
  • Мнения: 2 652
а паспорт имаш ли, щом ще бягаш в чужбина?

# 51
  • Мнения: 1 505
Мило момиче,7 години са много?!
Аз след първия и единствен побой споделих на семейството си.Да моя не беше чак такава мутра,и го спряха.
Нито работа съм сменила,нито адрес.

# 52
  • Мнения: 3 732
Авторке, от кое село си?
Послуша ли някои от съветите в темата?

# 53
  • София
  • Мнения: 17 815
Натрови го, докато се измъквате. Не се бъзикам. Нещо, което да го държи няколко дни не в кондиция. Идеята с приспивателните също не е лоша.

Не ми се връзва да те оставят без лична карта, телефон, но с интернет. По интернет вече всичко може.

# 54
  • Мнения: 16
Здравейте благодаря за съветите интернет има защото ми трябва на него ,днес от работа ще звънна на телефоните , и на нашите от там ще видя да се свържат с адвокат ... Питайте дали живея на село и отговора е да.бовшата му жена го е осъдила избягала е с полиция и т.н . Контакт нямаме.и ще послушам съвета да не си искам личната карта за да имам един коз

# 55
  • Мнения: 4 518
Здравейте благодаря за съветите интернет има защото ми трябва на него ,днес от работа ще звънна на телефоните , и на нашите от там ще видя да се свържат с адвокат ... Питайте дали живея на село и отговора е да.бовшата му жена го е осъдила избягала е с полиция и т.н . Контакт нямаме.и ще послушам съвета да не си искам личната карта за да имам един коз
Моля те, внимавай. Ако трябва помощ казвай. Все ще се намери някой тук, който е близо и поне логистично ще може да направи нещо. Успех и да пишеш после.

# 56
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 295
Достатъчно е да кажеш на полицията,че ти е взел личната карта и не иска да ти я върне.Ще му разкатаят фамилията.Защото никой няма право да задържа чужди документи за самоличност.
Ще я намерят в него и ще ти я върнат.А той ще пише обяснения защо я е взел.
На дядо ти нищо няма да посмее да направи.Само те плаши.
Да не е луд да пипа стар човек и после да лежи заради него..

# 57
  • Варна
  • Мнения: 36 699
Голяма грешка, че си мълчала пред родителите си. Поправи това, кажи им всичко и действай. Момичетата добри съвети са ти дали. Успех!

# 58
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Само едно ще ти кажа, пари се печелят, живпт и здраве не. При първа възможност бягай далеч, сподели на родителите си и послушай съветите тук. Не се плаши нито от жалби срещу теб, нито от заплахи. Кураж мило момиче.

# 59
  • На Марс
  • Мнения: 8 718
Здравейте благодаря за съветите интернет има защото ми трябва на него ,днес от работа ще звънна на телефоните , и на нашите от там ще видя да се свържат с адвокат ... Питайте дали живея на село и отговора е да.бовшата му жена го е осъдила избягала е с полиция и т.н . Контакт нямаме.и ще послушам съвета да не си искам личната карта за да имам един коз

Като начало си трии хисторито на браузъра, да не те надцакат!

Общи условия

Активация на акаунт