Домашно насилие

  • 39 036
  • 372
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 666
Лихвар:angry:
Тия са животни.
Бягай...бързо. И е прокуратурата. Полицията покрива , но прокуратурата може би ще си свърши работата. Та ще вземе и той малко да се поизплаши.

# 31
  • Мнения: 16
на почти 25 години съм...навън сама не излизам дори за да ида до дядката наще като тръгват уж да ги изпратим трябва да ида с него.... Ходя на работа но при негов браточет и заплатата ми се взима още докато стъпя в колата .. а когато съм там идва по всяко време на проверка....

# 32
  • Мнения: 1 666
Кой ти е най-близкия голям град, отивай там.
Изтрий хронологията на компютъра, да не те хване до сряда.

# 33
  • Мнения: 2 721
Няма ли пари в къщата? Кога започна да те бие? Нама да ти казвам как досега е трябвало да се махнеш, защото ти си го знаеш. Но наистина вземи бързо решение , вземи само най - нужното и тръгвай с вашите!

# 34
  • Мнения: X
Обади се на телефоните, които съм ти дала по-горе веднага. Ще ти помогнат.

# 35
  • Мнения: 16
пари в къщи ... не се оставят единственото което имам е три пръстена .... дрехите имам са от него (тези които са ми подарени от мама ги къса били курвенски ) а  редовно ми повтаря че ако си обера багажа ще ме обвини в кражба не знам дали може но... за мен е по важно да се махна дрехи и т.н ще намеря ...

# 36
  • Мнения: 16
утре ще опитам да намеря телефон... ще пробвам от служебния ако няма никой... защото и да идем до дядката той е там

# 37
  • Мнения: X
Щом нямаш телефон, но имаш нет, ползвай този линк: https://animusassociation.org/kontakt/ Скролни надолу и ще видиш форма, в която да оставиш съобщение.

# 38
  • Мнения: 988
Викни полиция и си тръгни с тях,не може да те спре пред тях,подай жалба и застраховайте имота.Най-добре като направите тези неща да заминете.Вие опитвали ли сте да си тръгнете?Ако да и ви е спирал със заплахи и бой,кажете на полицията и бягайте с тях,обяснете за документите и няма да ви направят проблем за тях.Успех дано всичко мине по вода.

# 39
  • Мнения: 11 391
Нищо няма да направи на дядо ти - тръгвай!

Той е насилник на жени, няма да посмее да бутне друг.
Значи отиваш в полициата пишеш, обясняваш и казваш, че ти е взел документите. Ще трябва да попадеш документи за нови. Казваш, че е заплашвал близките ти.

После изчезваш. Ако се наложи идваш с кола - влизаш в полицията вземаш новия паспорт и веднага си тръгваш. Толкова.

# 40
  • Мнения: X
Тя няма телефон, защото той и го е прибрал и не може да викне полиция (ама че хитро от негова страна Rage), но и да не беше така, май тя спомена, че имал връзки в полицията или нещо такова. Добър вариант е под предтекст, че изпраща родителите си до колата просто да тръгне с тях, стига той да и позволи да ги изпрати и оттам насетне жалби в полиция или прокуратура, застраховки, консултации с адвокат и всичко останало, но първо да се махне оттам.

# 41
  • Мнения: 624
Нямаш ли по-едри мъже познати/приятели/роднини? Направо да дойдат с полиция и да те вземат?
От организациите за защита имат ли вариант да изпратят екип заедно с полиция?
Ами преспивателни? Не можеш ли да му "сготвиш" нещо? И да се изнесеш супер бързо до голям град? Малко като филм звучи, но аз така бих направила. Обаче пък преспивателни без рецепта?

# 42
  • Мнения: 8 816
Изобщо не можеш ли да идеш до най-близко място сама? Това е направо нечувано. Никога ли не излиза и да те остави поне за малко сама у дома? Тогава можеш да избягаш при вашите и да тръгнете веднага, а когато стигнете там, където отивате, да подадеш жалба в полицията и да кажеш, че ти е откраднал документите, за да не можеш да го напуснеш и да избягаш. Това е подсъдно, ще послужи вместо медицинско, че те бие. Могат да го осъдят за принудително задържане на друго лице против волята му. Неговата дума срещу твоята ще е, но пък на твоя страна е фактът, че е съден за домашно насилие.
Съветът ми е да не го дразниш тези последни дни, мълчи си и наблюдавай подходящия момент. Струва си да побегнеш дори само с дрехите на гърба, всичко после ще се оправи.
Кураж! Ще се оправиш, ако не се поддадеш на страха или не се разколебаеш в желанието да се отървеш на всяка цена. Няма такова нещо някой да бъде вечно държан насила, ако сам не съдейства за това с апатията си.

# 43
  • Мнения: 18 617
Познавах жена,  зам директор, която години търпяла  и един хубав ден,с двете си деца,навлечени  с колкото дрехи могат да не будят подозрение  се измъква и  изчезна от града.Повече не се върнаха  и  само  близки донасяха,че са добре.Той  е  лекар,вече покойник, живя с друга жена и  не е  имало чак такова преследване, просто страхът сковава.Скрито е носила храна на децата си  се разбра, а  което не  е споделяла с никого не се  и разбра.Слава Богу ,спасена съм от такова .
Предадоха ми този тел,може да го има вече : 080018676 денонощно,

# 44
  • Мнения: 597
Няма да направи нищо на дядото и на къщата. Не се притеснявай. Нали ще тряба да лежи в затрвора след това. Не е толкова тъп. Бягай с вашите и ако се опита да те/ви плаши кажи , че ще го съдиш за принудително задържане на лице и кражба и укриване на лични документи.

Общи условия

Активация на акаунт