Отговори
# 690
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Ако имате еднакви настоящи адреси, трябва да включиш и неговите доходи. Подава се по настоящ адрес и при проверка ще излезе.
Малко езуитски въпрос ако се промени единият настоящ адрес, имали срок за пребиваване преди да се подаде декларацията.

# 691
  • Мнения: 68 654
Не съм чувала за такъв срок.

# 692
  • Мнения: 126
Здравейте, при развод не се взема дохода на бащата - добре, а взема ли се дохода на съпругът на майката, ако те живеят на един адрес. Или по простичко казано, децата ми (две на брой ) са от различни бракове, живеем със съпругът ми и децата на един адрес, доходите на кого се смятат? За всяко дете отделно ли е? Тоест ако подам за първото си дете ще се взема ли дохода на втория ми съпруг, и ако не -  колко са членовете на семейството в такъв случай?

# 693
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте, при развод не се взема дохода на бащата - добре, а взема ли се дохода на съпругът на майката, ако те живеят на един адрес. Или по простичко казано, децата ми (две на брой ) са от различни бракове, живеем със съпругът ми и децата на един адрес, доходите на кого се смятат? За всяко дете отделно ли е? Тоест ако подам за първото си дете ще се взема ли дохода на втория ми съпруг, и ако не -  колко са членовете на семейството в такъв случай?
Според мен щом сте семейство(има сключен брак даже), подаваш доходите и на двамата, делиш на 4.

# 694
  • Мнения: 952
Здравейте, при развод не се взема дохода на бащата - добре, а взема ли се дохода на съпругът на майката, ако те живеят на един адрес. Или по простичко казано, децата ми (две на брой ) са от различни бракове, живеем със съпругът ми и децата на един адрес, доходите на кого се смятат? За всяко дете отделно ли е? Тоест ако подам за първото си дете ще се взема ли дохода на втория ми съпруг, и ако не -  колко са членовете на семейството в такъв случай?
Според мен щом сте семейство(има сключен брак даже), подаваш доходите и на двамата, делиш на 4.
Абсолютно!

# 695
  • Троян
  • Мнения: 142
Малко глупав въпрос, но напълно изключих - в т.11 за доходите, под таблицата за брутния доход, коя сума пиша за "Брутни доходи на семейството,облагаеми по Закона за данъците върху доходите на физическите лица" пълната сума от доходите за последните 12 месеца или средномесечния доход?Rolling Eyes

# 696
  • Мнения: 952
Малко глупав въпрос, но напълно изключих - в т.11 за доходите, под таблицата за брутния доход, коя сума пиша за "Брутни доходи на семейството,облагаеми по Закона за данъците върху доходите на физическите лица" пълната сума от доходите за последните 12 месеца или средномесечния доход?Rolling Eyes
общо дохода от БТВ за предходните 12 месеца.

# 697
  • Троян
  • Мнения: 142
Малко глупав въпрос, но напълно изключих - в т.11 за доходите, под таблицата за брутния доход, коя сума пиша за "Брутни доходи на семейството,облагаеми по Закона за данъците върху доходите на физическите лица" пълната сума от доходите за последните 12 месеца или средномесечния доход?Rolling Eyes
общо дохода от БТВ за предходните 12 месеца.
Много благодаря! И аз така го мислих, ама прегрявам нещо...Laughing

# 698
  • Мнения: 2 571
Здравейте Simple Smile
За първи път ще подавам документи за раждане, за еднократна за близнаци и за детски.
Имам питане отностно детските.

С бащата на децата нямаме брак. Всеки си е с неговата адресна регистрация , децата са припознати от него.

В този случай необходима ли ми е бележка за неговите доходи ?

# 699
# 700
  • Мнения: X
Ако живеете на семейни начала, да.

# 701
  • Мнения: 2 571
И в крайна сметка Simple Smile ?
Живеем заедно , да.

# 702
  • Мнения: X
В крайна сметка, не мога да ви дам съвет да нарушите закона. Ако го направите, сама носите отговорност.

# 703
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щом живеете заедно, законът ви задължава да имате еднакви настоящи адреси. Нарушавате закона и можете да се възползвате след това и за други облаги.

# 704
  • Мнения: 2 571
Това не го знаех .
Благодаря за отговорите 🙂

Общи условия

Активация на акаунт