Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 140
Здравейте, за първи път ще подавам документи за детски и имам наколко въпроса, ако може да ми помогнете.
С таткото не живеем на един адрес, неговите доходи трябва ри да ги декларирам?  Каката ще е първи клас тази есен, за нея трябва ли да вземам бележка от училището, че е записана? И последно за ваксините трябва ли ми бележка?

# 676
  • Мнения: 68 939
1. Не
2. Не
3. Зависи...ако не могат по служебен път да си набавят инфо...ще искат от вас. Значи по-скоро Да.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 140
Благодаря ти teta75

# 678
  • Мнения: 3 615
За ваксините бележка,за дохода на мъжа не.

# 679
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте, родих третото си детенце ще подавам за детски и еднократна помощ. Прочетох информацията в началото на темата, но тъй като за първи път ще подавам за детски въпроса ми е : Документите по постоянен адрес или настоящ се подават? Адресите са в различни градове. Четох в сайта на агенцията пише настоящ. А по постоянен мога ли да подам защото в момента съм тук🤔?
П.П.
И още един въпрос при попълването на декларацията за детски имам месец с два дохода от работодател и от БТ обещетение. Тези суми как ги записвам в декл.? Събирам ли ги като обща или само едната от работодател?

# 680
  • Мнения: 68 939
По настоящ адрес се подават.

# 681
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
По настоящ адрес се подават.
Благодаря за бързия отговор.
Трябва ли ми някакъв документ да представя за настоящият ми адрес?

# 682
  • Мнения: 68 939
Не искат документ, ти си го посочваш кой ти е в декларацията и накрая се подписваш под нея...тоест ти си носиш отговорност ако декларираш неверни данни. Мисля че и те си проверяват служебно и ако видят, че настоящият е в друго населено място, просто ще направят отказ за отпускане на помощта.

# 683
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Благодаря teta75

# 684
  • Мнения: X
Събираш всички доходи получени в съответния месец, както към твоите прибавяш тези на съпруга ти, в случая двата ти дохода ги събираш и посочваш в месеца на получаване.

# 685
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Събираш всички доходи получени в съответния месец, както към твоите прибавяш тези на съпруга ти, в случая двата ти дохода ги събираш и посочваш в месеца на получаване.
Ние нямаме граждански брак. И сме на различни постоянни адреси. Въпроса ми беше когато в един месец имам доход от ТД и обещетение от БТ, сумирам ли ги общо или се пише само едната стойност?

# 686
  • София-Младост
  • Мнения: 23 371
Сумираш ги.

# 687
  • Мнения: 3 965
Обаче няма ли да те пратят до подадеш в АСП по настоящ адрес. С мъжът ти трябва да сте на различни настоящи, не постоянни адреси.

# 688
  • Мнения: X
Ако имате еднакви настоящи адреси, трябва да включиш и неговите доходи. Подава се по настоящ адрес и при проверка ще излезе.

# 689
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Благодаря ви много 🌹

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт