Как се решихте на трето дете? Нека претеглим плюсовете и минусите

  • 53 633
  • 687
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 902
Аз ще се включа като дете на "дърти" родители. Баща ми имаше две деца от предишен брак, с които разликата ми е 30 и 33години. Имам брат по-голям от мен с 3г. Майка ми ме е родила на 39, баща ми на 59. Да, трудно ми е било като малка да издържа на подигравките. Спукваха ме. Баща ми оочина, когато бях на 18. Тази година загубих големия си брат. Майка ми, слава Богу, още е жива. Трудно ни е, тя е голяма консерва. Много исках да родя рано по този повод. 3 години се боря със стерилитета. Майка ми се е борила 10 и има две прекрасни чудеса. Дали бих се сменила с някой? Как съм се чувствала? Много хора в ситуация подобна на авторката на темата са ме питали. НЕ БИХ ЗАМЕНИЛА РОДИТЕЛИ ТЕ СИ И ЖИТЕЙСКИЯ СИ ПЪТ ЗА НИЩО НА СВЕТА!

Нека се раждат повече деца! Нека видят бял свят и правя добро:)

Ако мога ще имам 3, и 4ри да имам няма да ги върна. И нито едно да нямам - ще осиновя.

# 61
  • Мнения: 39 318
Мислех, че не остана човек в тоя форум който да се връзва на глупотевините на Анчето, ама на- има.

# 62
  • Мнения: 81
Всеки си развива свои теории.
Специално на Анчето мога да кажа, че в този живот нищо не се знае.
Предпочитам да има повече деца родени от майки на 40 от колкото чавета родени от майки на по 14. Предпочитам една майка да може да роди 4то дете на 40 без да се притеснява от хорско мнение и от неясното бъдеще (което си е неясно без значение дали сме на 20 или на 50). Предпочитам го пред това неуки, необразовани ромки да раждат от 15 годишни, да имат по 5-6 деца които също ще останат неуки и необразовани.

Нека се раждат деца от можещи и начетени родители, без значение на каква възраст са. Никога не може да сме сигурни, че ще успеем да ги изучим, че ще видим сватби, внуци и тн. Не виждам това защо трябва да спира жените да раждат на по-зряла възраст.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 673
Това за бабите и дядовците е вярно в изказването на Анчето, за съжаление.
Единствено най-големият ми син е познавал и двете си баби, и двамата си дядовци.
Когато родих по-малките, майка ми вече не беше жива. /но тя си отиде твърде рано, само на 57/. После един по един си отидоха и свекър ми, и свекърва ми. Средният ги помни и двамата. Най-малкият почти не помни свекър ми.
Да, вярно е, че децата са загубили страшно много от това.
Но по-краткото или никакво познаване на баби и дядовци причина ли е да не се раждат деца? Категорично не, според мен.

# 64
  • Мнения: 1 670
За онова място няма ред.. за съжаление. Някои баби и дядовци си отиват преди да станат такива....някои родители си отиват преди децата им да са станали ученици....други ... изпращат децата си....
Животът може да бъде жесток....
Тези неща не зависят от това, на колко ще роди една жена.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 673
За онова място няма ред.. за съжаление. Някои баби и дядовци си отиват преди да станат такива....някои родители си отиват преди децата им да са станали ученици....други ... изпращат децата си....
Животът може да бъде жесток....
Тези неща не зависят от това, на колко ще роди една жена.
Принципно си права.
Но е истина и, че колкото по-рано родиш, толкова по-дълго бабите и дядовците и внуците ще си се радват взаимно.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Има нещо сбъркано  тук.
В тази хубава тема започна да се говори много.за строст и смърт.
Ми то си има жизнен цикъл ,колкото толкова.
Сега съм на 39 след 20г на 59 г ....че аз даже няма да съм в пенсия.

Ако ще се мре и ми е писано ,то може всяка една секунда да се случи.За тва на Анчето и пожелавам да живее за мига,да ражда деца когато може, и колкото може,заащото ако доживее до преклонна възраст ще има кой да и сменя памперсите.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 036
Ани, някога през ума ти да е минавала мисълта, че човек не забременява непременно когато той го иска? Могат да минат години в опити за забременяване.
Срам ме е да чета глупостите, които си надраскала.
Твоето дете няма ли да се срамува, че майка му понякога не може да пише правилно, при все, че не изглежда като баба?
Но явно за теб посещението на детски клубове и плажове изчерпва контактите и връзката с детето.
Съветвам те да поразсъждаваш върху факта, че нещата имат и невидима страна.
Не става въпрос за жените ,който по една или друга причина забременяват късно с първо дете ,а за жени ,който вече имат деца и искат още деца .Какво ще се случи ,ако детето остане сираче ,защото майка му и татко му са починали от инфаркт ,инсулт или нещо подобно ,защото вероятността не е малка с напредването на възрастта ,кой ще гледа това дете ?Ако Бях родила само с 10 години по късно децата нямаше да познават баба си и дядо си ,а явно за вас това не е важно за децата .
Моя позната почина на 30 години от инсулт. Остави дете на 9 години, т.е. родила е млада, гаранция няма за нищо.
Sad
Ние с моя мъж като се запознахме и оженихме, решихме че ще имаме 3 деца. Първо 2 породени и след 4-5 години 3то. Да, ама нещата се промениха много. Аз се скапах от двете бремености и раждания, тялото ми е развалина, непрекъснато боледувам, получих един куп усложнения и болежки. И изобщо не се чувствам, че имам сили да гледам още едно дете. След 5 години перманентно безсъние, тъкмо започнахме да спим. Сега ако не спя 1 нощ само (ако някое е болно), на другия ден съм тотално неадекватна и изнервена.
Отделно в отношенията с мъжа ми се появиха много проблеми - нонстоп изнервени и недоспали, все сме скарани, той се промени, спря да помага с домакинстването. И въобще не знам дали искам с този човек да прекарам старините си, камо ли пък трето дете да раждам от него. Иначе винаги съм си мечтала за 3 деца, още преди да го срещна. Може би в бъдещето, все пак съм "само" на 33г., като стана "бабичка" на 40 може да си променя мнението. Simple Smile

# 68
  • Мнения: 30 802
Три деца не се правят така, правят се 1- дълга почивка- 2 и 3. Не моя препоръка, от лекари. Да свикнеш с едно дете, тялото да се излекува. Второ и трето вече са по-лесни и може да оцелееш при малката разлика. Но първо и второ породени...това не е човешко.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 036
Мхм, съгласна съм, че не е човешко. Без да се превземам, едвам оцеляхме. Първото беше ( и все още е) едно неспящо и ревящо чудо, не знам с кой акъл се навих за второто. Simple Smile Плюс това второто го родих секцио и много трудно и дълго се възстановявах и бремеността ми беше доста тежка.... Абе, не ми се минава пак през това (да знам, че може да е по-различно с третото, но едва ли).

# 70
  • Мнения: 30 802
Първият ми мъж се опита да ме излъже за 2 породени, ама да не съм луда...може сега да имам породени, но след първо неприятно преживяване...абе прекалено голяма глезла съм. Но от глезене накрая родих 3:)

# 71
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Значи аз съм в крак с тенденциите Simple Smile.
Първо едно после голяма разлика второ и надявам се скоро и 3 пък ако имам късмет 3 и 4 да дойдат заедно ще в супер.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 078
Две в едно, очевидно и аз като теб съм в крак с тенденциите. Първото, дълга почивка, второто и надявам се и трето да имаме.

# 73
  • Мнения: 30 802
То не е тенденция, имаше някаква статия с лекарски съвети. С първото дете организмът на жената доста се "раздава", след това вече е по-лесно.

# 74
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз лично виждам само ползи в късното майчинство. Много по спокойна съм, радвам се н всяка минута, мога да си позволя всичко което искам относно покупки за бебе. Не бързам да проговори, проходи и по най най, уверена съм в действията си спрямо детето и т.н.
Като минус не си върнах кг толкова бързо както първият път но хич не го мисля.
Чувствам се чудесно и нямам нужда от хороскоп одобрение за да имам самочувствие.

Общи условия

Активация на акаунт