Как се решихте на трето дете? Нека претеглим плюсовете и минусите

  • 53 350
  • 687
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Ани, вероятността да му се случи нещо на човек не дай боже никак не е малка и на 26, просто тогава и през ум не може да ти мине, че може да се случи. А за останалите неща, които си написала, бих казала, че имаш доста предразсъдъци, жалко, светогледът трудно се променя без оглед на това на колко си.

# 46
  • Мнения: 4 518
Мисля, че е ясно, че всяка възраст има плюсове и минуси. Вероятно масово се смята, че жените стават по-сериозни с времето и колкото по- възрастна е жената толкова по-трудно се свързва с детето. При майка ми беше точно обратното. С мен и кака ми ги нямаше тези моменти "майка и дъщеря", имаше "написа ли си домашното" и "вдигни си чинията". Не я осъждайте, отгледа ни сама, имаше други грижи. За сметка на това когато станах на 20+, изнесох се от вкъщи тя му стана приятелка, ходим по магазините, пием кафе и много си споделяме. С малката ми сестра (роди я на 36) са супер близки, тя получава внимание, което майка ми не успя да осигури на нас. Мама сега е по- склонна да прави пакости, не толкова обмислени неща и с една дума може да се каже, че се вдетенява. Малката ми сестра си има баби, познава и прабаба си и децата не знаят 5 минути са, за 10 години да не говорим...
Всичко си има плюсове и минуси, за мен ако семейството има желание и ресурси (не само финансови) минусите се преживяват!

# 47
  • Мнения: 2 980
бих казала, че имаш доста предразсъдъци, жалко, светогледът трудно се променя без оглед на това на колко си.
Променя се. Просто е нужен по-богат житейски опит. На 26 често нещата са черно-бели.
Току-виж след 14 години Анито се похвалило с трето-четвърто бебе.

# 48
  • Мнения: 1 565
бих казала, че имаш доста предразсъдъци, жалко, светогледът трудно се променя без оглед на това на колко си.
Променя се. Просто е нужен по-богат житейски опит. На 26 често нещата са черно-бели.
Току-виж след 14 години Анито се похвалило с трето-четвърто бебе.
Съмнявам се да реша да имам още деца ,ако пак са две на веднъж ,мога да скоча от някъде .Толкова много грижи не искам да имам отново .Ако е едно може ,но каква е вероятността ?.

# 49
  • Мнения: 1 565
бих казала, че имаш доста предразсъдъци, жалко, светогледът трудно се променя без оглед на това на колко си.
Променя се. Просто е нужен по-богат житейски опит. На 26 често нещата са черно-бели.
Току-виж след 14 години Анито се похвалило с трето-четвърто бебе.
Съмнявам се да реша да имам още деца ,ако пак са две на веднъж ,мога да скоча от някъде .Толкова много грижи не искам да имам отново .Ако е едно може ,но каква е вероятността ?Иначе мога и след 6-7 години цели 14 ще са ми много.

# 50
  • Мнения: 4 518
Защо нападате жената, че се интересува какво ще кажат другите. Тя си го е написала "Притеснява ме и мнението на близките ми (макар пренебрежимо малко)". Това доколкото разбирам е последният ѝ "проблем", а и пише близките, а не всички. Просто има едно наум. На мен ми беше смешно как ме гледат хората когато на 15 бутах количката. Да не говорим, че имаше съседи, които си мислеха, че мама се е правила на бременна за да укрие моята бременност. Пълен филм беше Grinning

# 51
  • Мнения: 1 565
Защо нападате жената, че се интересува какво ще кажат другите. Тя си го е написала "Притеснява ме и мнението на близките ми (макар пренебрежимо малко)". Това доколкото разбирам е последният ѝ "проблем", а и пише близките, а не всички. Просто има едно наум. На мен ми беше смешно как ме гледат хората когато на 15 бутах количката. Да не говорим, че имаше съседи, които си мислеха, че мама се е правила на бременна за да укрие моята бременност. Пълен филм беше Grinning
Със сигурност ще е странно 15 годишна с количка като си помисля ,че имам две момичета и ми се изправя косата

# 52
  • Мнения: 2 479
Защо нападате жената, че се интересува какво ще кажат другите. Тя си го е написала "Притеснява ме и мнението на близките ми (макар пренебрежимо малко)". Това доколкото разбирам е последният ѝ "проблем", а и пише близките, а не всички. Просто има едно наум. На мен ми беше смешно как ме гледат хората когато на 15 бутах количката. Да не говорим, че имаше съседи, които си мислеха, че мама се е правила на бременна за да укрие моята бременност. Пълен филм беше Grinning
Със сигурност ще е странно 15 годишна с количка като си помисля ,че имам две момичета и ми се изправя косата

Точно по тая причина, че имаш две момичета спри да драскаш врели-некипели.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 067
Въпрос на личен избор е кой, кога и колко деца да отгледа! Приоритет за мен е - децата да са здрави и щастливи, да има любов и хармония у дома! А какво ще си мисли Ани и какво ще каже съседката, хич не ме интересува! Отдавна мина приодът, в който се вълнувах от хорското мнение! Аз раждах на 22 години и на 35 също. Ами... разликата е огромна!

# 54
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ани да не бъда груба ще кажа само, че много житейски опит ти липства, а си  на 26 Sunglasses отдавна не бях чела такива смехории.

И да хората на 50 и на 60 и на 70 карат и колело и тичат и се наслаждават на живота Simple Smile.


Последна редакция: нд, 05 ное 2017, 15:09 от Две в едно ;)

# 55
  • Мнения: 2 472
Думата "Мама" е толкова свята, че би било срам, ако този, който я изрича се срамува, че това е майка му!  
Явно в основата стоят егоизма, комплексарщината, снобарията и предразсъдъците.

И ужасно  ми става неприятно, когато чета, че "жени, коЙто" се пише с Й. Чудя се за ед.ч. ли става въпрос или за мн.ч.  newsm78
Ани, научи го това, важно е, защото е объркващо и неграмотно написано!

# 56
  • Мнения: 403
Поредната хубава тема, в която някой се изс*а и после дружно го размазахте.

# 57
  • Мнения: 1 670
Момичета, нека не разваляме добрия тон в темата.
Уважавам всяко мнение, всяка гледна точка.

Около мен наблюдавам майки с първи деца на 30+. Раждат все по-късно....или аз едно време бързах....не знам. 😁
Моята майка ме е родила на 19, а баба ми тогава е била на 37 😁
Това пък е друга крайност, категорично ми е рано да ставам баба 😁
Мисля ежедневно, като/ ако взема решение скоро ще споделя и тук.

Благодаря на всички, които отделят време да изкажат мнението и историята си.

# 58
  • Мнения: 16 868
Ние с ММ много искаме три деца. Две години се борим за първо дете / аборти, операции и тн. екстри /.
Тъй като не съм майка /предстои/ много ме е страх ще бъда ли добра майка на малкото човече, ще се справям ли като домакиня, съпруга и майка, а ако децата са повече ?! Ноо времето ще покаже, надявам се да имаме и финансовата възможност за трето.

Но по повод последните редове, които обсъждате - страшно много ми напомня на историята на моя много близка - майка й я е родила доста късно и то във времената 1988 г. Според моята приятелка голямата възрастова разлика е била причина да не станат близки и да не си споделят, просто майка й има доста остарели разбирания. / майка й е на възрастта на баба ми - аз лично с баба ми не мога да изляза на глава - много съм била невъзпитана, защото не наричам свекърва си майко и защо не я виждам всеки ден, защо няма да си кръстя детето на нея  Scream и подобни .... /
Според мен обаче нещата много са се променили и тепърва ще се променят. Жените вече имат много повече начини за поддържане на форма и външен вид от 1988 г. Или дори преди 15 години. И жените са много по-осъзнати и искат да изглеждат добре. Времената са такива, че жените са много амбицирани да успеят в кариерата и семейството и да бъдат зашеметяващо красиви, независимо от възрастта.

Аз например цял живот съм си мислела, че като забременея ще наддам 30-40 кг и ще се занемаря - да, ама не... напротив, грижа се дори повече за себе си и искам да продължа така - продължавам да не излизам без спирала и фон дьо тен, внимавам с ккаво се храня, искам да изглеждям добре за мен, за детето, за съпругът  Simple Smile

Последна редакция: нд, 05 ное 2017, 18:54 от ver4eto_sv

# 59
  • Мнения: 576
Не е ли малко егоистично да се раждат толкова късно деца като на 40 години ,вие може да си мислите ,че още сте секси и красиви ,но никой не мисли ,как е през погледа на малко дете .И дали няма само на 15 години да остане сираче ,защото вероятността да си отидат хората е по голяма когато са в граница между 50- 60 години .Как изгледа 50 годишна жена на плаж с дъщеря си ,която в на 8-10 години през нейния поглед .или на 50 все още можете да карате колело с децата си ,да ги научат да плуват да тичате всеки ден покрай тях и няма да е по изморително от това ,когато една жена е между границите на 25-30 години. На 30 ,че не е лесно да се гледа дете ,а какво остава на 40 да не можеш да спиш по цели нощи .Да не говорим дали ,когото родите детето си на 40 ще доживеете да ожените децата си ,а да не говорим дори за внуци ,вероятността е много голяма да си отидете преди всичко това .Дори и преди да сте изучили децата .На 40 може да се чувствате добре в кожата си ,а на 50 дали ще е все още така .Детето дали няма да се срамува ,когато го заведете на детски рождени ден ,когато майките на другите деца са млади и красиви .Да не говорим ,че дете родено на 40 може и да няма никакви спомени от баба си и дядо си или ако има те ща се как баба му и дядо му ,са през края си .Вярно ,че на 40 вече ще сте по спокойни и по улегнали ,но  пък когато си отгледала по бързо после по бързо се връщаш към нормалния си живот .От друга страна ранното гледане на деца лишава жената от кариера в работата си или кариерата е до по късно .Една жена на 40 вече ще е постигнала някакво ниво в работата си и двете страни си имат и плусовете и минуси. Аз искам да доживея да изуча децата си ,да ги оженя и да гледам внуци .Не е правилно да се мисли само за момента. Или да разчитате на по големите деца да се грижат за по малкото дете като за майка и татко ,само защото сте решили да раждате късно .

Извинявам се, но кой ти гарантира, че като родиш по-рано, със сигурност ще доживееш да ожениш децата си и да видиш внуците. Това е нелепо и всичко е Божа работа! Само за информация, че днешното поколение смятат за възрастни дори хората на 27. Говоря от личен опит от изказване на 11 годишната ми дъщеря. При това съм от майките, на които още казват "какичка". Не се изтъквам, просто ти давам пример.
Лично аз съм дете, което е родено от 28 годишна майка, което за едно времешните представи е било късно. И не съм страдала от възрастта на родителите ми. Но ми е било обяснено защо на съучениците майките им са по-млади и винаги съм била благодарна на нашите, че са ме създали и не са предпочели просто да ме махнат заради възрастта.
Аз също на 38 изглеждам и се чувствам в пъти по-добре отколкото, когато бях на 28. Да не говорим колко майки на по 30 години изглеждат като пенсионерки и не се поддържат. Всичко е манталитет и грижа за себе си. Някои имат нужда да се поддържат, други - Не. Не съдя никого, всеки има право на избор. Аз съм от тези, които отиват да раждат с прическа и маникюр. Много по-осъзната съм и много по-качествено си гледам децата сега отколкото преди 10 години. И ако имам трето дете, няма да ме е срам, че съм родила към 40 години, а ще съм горда от това и съм сигурна, че ще бъда много по-спокойна и балансирана, защото вече съм зряла жена, а не дете, което само е чувало колко е хубаво да си майка.
Да не говорим, че понякога ние искаме едно, но децата сами избират кога да дойдат при нас, а годините си минават.
Нищо лично.
Обичайте се и дай боже да бъдете наистина "млади" родители за вашите деца. Но не само физически, а и по душа.

Общи условия

Активация на акаунт