Професионални серии за коса - 14

  • 39 093
  • 721
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427

Професионални серии за коса - 14



Предишни теми   Peace


Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др. - 1
Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др. - 2
Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др. - 3
Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др. - 4
Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др. - 5
Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др. - 6
Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др. - 7
Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др. - 8
Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др. - 9
Професионални серии за коса - 10
Професионални серии за коса - 11
Професионални серии за коса - 12
Професионални серии за коса - 13

Теми и насоки, които сме оценили:

Таблица на водно- и неводно- разтворимите силикони Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони, трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Как да ползваме Kerastase CONCENTRÉ VITA-CIMENT ® 1 + 2 + 3
Къдравата коса …
Опит с INOA
За боите Majiblond
За естествен блясък 1 и 2
Деминерализиращи терапии – за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата


Ако косата Ви е твърда и суха, въпреки, че полагате грижи - вероятно не сте направили достатъчно за да я хидратирате и „напоите с вода”.
Къде е ключът?
След измиване с шампоан е важно на подсушена, но влажна коса (да не тече вода от нея, но да е с влага) да се постави маска (купена и желателно подхранващо-хидратираща),  поставяте шапка за баня и топла влажна кърпа, която да поддържа топлината в маската, алтернатива е да ползвате и сешоар за нагряване.
Престоявате около20 минутки и изплаквате.
Подсушавате внимателно без агресия към косата и нанасяте емулсия/продукт без отмиване, който да хидратира допълнително косата и заключи влагата в нея. В краищата може да добавите продукт, който да ги спаси от цъфтеж и стилизирате. Хубаво е да прилагате и темо-защитни продукти, ако ползвате топлина при крайно оформяне и сушене Wink
При желание може преди измиване с шампоан да ползвате масло (кокосово, кокосово с жожоба, бадемово...), което да втриете в скалпа и по дължините, като повторите процедурата с маската - увивате, нагрявате, престоявате, след това шампоан и т.н.

# 1
  • Мнения: 6 618
Първа  Laughing
За деминерализатора да кажа ,че смъква боята да не го ползвате на прясно боядисана коса.
На мен пепелявото ми падна.

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
хм...аз тъкмо се чудех дали да не ползвам деминерлизатор след минерална вода (СПА в комплекс с минерална вода), но .... при положение, че сваля и боя  newsm78
а от едно посещение (а не системно миене) - няма натрупване, но косата после е ужас  Sick по-скоро ще си я мия в къщи пак

на мен много ми сваля боя енергизиращият шампоан на Виши, ползвам го за косопада, просто е остро-силен - такъв проблем не съм имала с никой друг шампоан .... вероятно са предвидени да пазят боята (другите, които ползвам)

# 3
  • Мнения: 616
Алена, за да не ти прави проблем водата в СПА-то, ако ти е възможно преди да отидеш или на място си намокряй косата хубаво с обикновена вода, и така влизай във минералната, няма да поеме много от нея. Това вместо запис.

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
хм, добра идея, аз в термозоната (парна бяня, сауна и т.н.) влизам с масла и кърпа, обаче - в басейна .... Tired

колкото и да внимавам - мисля, че и от душовете - за къпане - нарая - водата е минерална, но ще питам  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 616
На мен това ми беше последния вариант за справяне с проблема твърда вода, съвет от колежка много патила, та тя така години наред преди да се къпе си поливала косата с филтрирана вода, тя се напоява и поема много по-малко от 'лошата' вода и следователно остават по-малко налепи след това. Като за ежедневно къпане е голяма разправия, но само за СПАто може да ти свърши работа.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Първа  Laughing
За деминерализатора да кажа ,че смъква боята да не го ползвате на прясно боядисана коса.
На мен пепелявото ми падна.
Tочно бях решила да го ползвам седмицата преди боядисване Grinning, явно съм на прав път.
Iliana  a kak го ползва, по начина по който е описала МисНели ли? Колко време стоя? Гледах в youtube, че по доста различни начини го ползват...




пп А това масло как точно го ползвате? Преди измиване с шампоан, или на измита и подсушена коса?

Последна редакция: пт, 12 ное 2010, 22:46 от mamaden

# 7
  • Мнения: 3 214
Хм, и аз си го мислех това за деминерализатора и боята. По принцип възнамерявам да го ползвам 4-5 дни преди боядисване, точно поради вероятността от падане на боята. Макар че при мен цветът на боята, който ползвам, е идентичен на естествения ми цвят...Обаче ако рязко лъснат белите коси на тъмнокестенявата ми коса, няма да е приятно  Thinking

# 8
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодаря много MissNellie   bouquet

Определено нямаше да ми хрумне  Hug ....аз също гледам да ходя на СПА преди боядисване .....но да споделя - когато си пазиш косата - няма проблем  с боята Peace ; проблеми съм имала преди, когато не я пазех  Sick

и за боята - ОК, но оставаше проблема с минералната вода - а се пристрастих именно към СПАс минерална вода, защото много енергизира - направо излизаш нов човек и държи дълго .....а аз след раждането ....кърмене и т.н. си имах нужда  Hug

П.П. Еластайзера - никой ли не го пробва още?

и пак да питам - някой има ли опит с Redken Blown Away - http://www.feelunique.com/p/Redken-Blown-Away-09-150ml имам спомени от добри отзиви - май  newsm78 ,

както и да споделите за продукти за обем в корените - при издъхане с четка и сешоар

# 9
  • Мнения: 6 618
Първа  Laughing
За деминерализатора да кажа ,че смъква боята да не го ползвате на прясно боядисана коса.
На мен пепелявото ми падна.
Tочно бях решила да го ползвам седмицата преди боядисване Grinning, явно съм на прав път.
Iliana  a kak го ползва, по начина по който е описала МисНели ли? Колко време стоя? Гледах в youtube, че по доста различни начини го ползват...
Тръгнах да го нанасям с четка ама малкия нещо поиска и продължих с ръце .Сложиш шапка и два пъти затоплях кърпа в микровълновата ,стоях около 30-40 мин.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Гледах някои клипчета в нет-а, някои го нанасят с ръце, стоят няколко минути и веднага измиват Rolling Eyes..... малко като  процедурата с шампоан. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 6 618
Гледах някои клипчета в нет-а, някои го нанасят с ръце, стоят няколко минути и веднага измиват Rolling Eyes..... малко като  процедурата с шампоан. Rolling Eyes
Ами то си е шампоан.

# 12
  • Мнения: 1 997
П.П. Еластайзера - никой ли не го пробва още?

Вече пробвах и на Еласт... на Филип Кингсли - наистина при отмиването му косата ми е страхотна, много лесно се разресва, нямах търпение да ми изсъхне косата и да видя ефекта. Но не забелязах никаква разлика от преди.
Така ми се иска да го сложа след шампоана  Laughing Докато водата го отмива е приказна косата. Докато е мокра също.
Ще пиша пак по нататък дали има ефект.

Даже се зачудих не съм ли за екстрийм варианта. Все пак мис Нели не е с третирана коса, за разлика от мен.
 

# 13
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
а каква ти е косата и какво е третирането?

е хич пък никакъв ефект?
да трябва натрупване?

# 14
  • Мнения: 1 997
На руси кичури ( обезцветени + мат )  с дължина до колана на сутиена. Много сух, твърд косъм. 
И аз си мисля, че може да е с натрупване.

Общи условия

Активация на акаунт