Професионални серии за коса - 14

  • 39 101
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
Stimuliste също ми хареса.  Mr. Green Много приятно мирише, действа ми освежаващо, не омазнява, нито ми пресушава кожата на главата. Слагам го всяка сутрин и се чувствам прекрасно. Освен освежаването, забелязах и че космите, които ми падат са значително по-малко  Shocked Може да е случайност, може да си внушавам - не знам, но ми е трудно да повярвам, че едно спрейче може да им такъв незабавен ефект, когато става въпрос за падане на косата. Сериозно се замислям дали да си взема шампоан от серията Specifique.

Това, като новина - много ми хареса - и аз съм го включила на следваща поръчка, най-много ми харесва, че може да се ползва ежедневно - без да си разваляш прическата от втриване на лосион, както са другите Wink))

# 46
  • Мнения: 3 675
При Stimuliste се прави масаж, но мен това не ме притеснява. Не мисля, че като си масажирам корените ще си разваля прическата, а и както вече написах Stimuliste не омазнява, не пресушава, а освежава.  Heart Eyes
Не знам как би се отразил Stimuliste при един човек с косопад, но при мен действа. Simple Smile
Ако бях бременна или кърмих, то не бих го ползвала.

# 47
  • Мнения: 2
Благодаря ви момичета ..  Hug Hug Остава само да си ги купя!!  Peace

Питах a.l.e.n.a .. и вашето мнение също ще искам (ако може разбира се  Peace) :
имам лесно омазняваща се в корените коса и сухи краища, изтощена като цяло (от преси и сешоари, които вече не използвам от година), без обем, блясък и лесно късаща се .. предложете ми някаква подхранваща маска?  newsm78
След нея съм си избрала и http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=94&products_id=1167 като завършек ..

Благодаря предварително!!   bouquet Hug

# 48
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
при мен косопадът поспря  Hug или поне не е като в началото  Peace

от една страна появата му съвпадна със смяната на сезоните и характерното за този преход опадане на коса - все още не съм проучила какви са причините, дали организмът се пренастройва към "капсулиране" и влиза в режим на съхранение  на енергия - за да преживее зимата   newsm78 , но ще проуча, че ми е интерсно ....или преходът между сезоните е стрес за организма  newsm78

от друга страна, при разговорите с повечето раждали - косопадът продължава няколко месеца и поспира - както стана при мен; при някои продължава и по-дълго, а при съвсем малко не се изявява изобщо

до момента ...единственият продукт с аминексил, който ползвах - беше шампоана на Виши ....а въздействието му за целта - според мен е минимално (енергизира скалпа и го подготвя за ампулите, които не ползвах); според мен против косопада са ефективни основно лосионите/ампули с концентрати, които се втриват в скалпа без отмиване и таблетките, но по ред причини – в първите месеци от раждането не ползвах нито ампулите, нито таблетки ….а тогава е времето, в което косопадът се развива и може да се въздейства; не съжалявам обаче - драмата с опадащата коса поотминава  Peace давам си сметка, че новата ще е по-здрава и добре отглеждана и реновирането е позитивно  Peace - природата добре го е измислила  Peace

и …ще видим и при мен какъв ще е ефектът …. но по-интересно ще ми е да наблюдавам как ще е догодина наесен

за стимулисте си мисля, че като се впръсква – би трябвало да се разпределя – по-равномерно и на по-голяма площ, но ще видим, като дойде

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 20:53 от a.l.e.n.a

# 49
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
Ivencetooo - може да опиташ това http://www.lakme.bg/index.php?m=320&lang=1&category=1023 … 3&prodid=1009 и не само това Hug  , разбира се, зависи колко маслена да е маската; също и ампули;

но може би също и Age recharge на Kerastase
или Intense Repair на Лореал (като не толкова силна, като Абс рипеър) + ампулите Power Repair B

# 50
  • Мнения: 616
ВечеПетя, по принцип времето е между 5 и 30 мин. като се нагажда според нуждите и типа коса. Не би трябвало да я усещаш толкова силно премита, добре измита, но не и скърцаща. Експериментирай с различни минути за да уцелиш оптималното време като за теб, за да получиш хем оптимален ефект от продукта, хем да няма неприятно премиване.

ЗА къдриците, понеже и при мен е същия случай, мога да коментирам - от налепите от водата косъма буквално се утежнява и не може да се накъдри добре, което го забелязах като ефект малко след като се преместих в тази къща, това беше единствената промяна в режима ми. Каквито и хидратиращи и омекотяващи продукти да ползвах, не се връщаха къдриците просто. Та, по-къдрава коса в резултат ползването на деминерализатора ще имат само къдравелките по принцип.
Някой коси в ранна възраст са къдрави и просто след време се отпускат с възратта, без намеса на въшни фактори.

B&C за мен такива шампоани (без да премиват но освежаващи) са Nioxin (пак специализирана серия за косопад).

# 51
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
на Ниоксин имам някаква част от стъпковата терапия - май беше за почистване на скалпа  newsm78, но като видях, че няма смисъл да се ползва без другите продукти - си стои, докато не ги комплектовам  Mr. Green

за къдриците ...при мен май е от ЕГН-то  Mr. Green с времето се променят  Mr. Green

MissNellie - ползвала ли си Ниоксин  Hug  или чела ли си отзиви?

# 52
  • Мнения: 2
Ivencetooo - може да опиташ това http://www.lakme.bg/index.php?m=320&lang=1&category=1023 … 3&prodid=1009 и не само това Hug  , разбира се, зависи колко маслена да е маската; също и ампули;

но може би също и Age recharge на Kerastase
или Intense Repair на Лореал (като не толкова силна, като Абс рипеър) + ампулите Power Repair B
Не мога да опиша с думи благодарността си ..  Peace Hug Hug

След като си ги взема ще ви пиша как е положението ..  Peace

# 53
  • Мнения: 3 214
vivi.vivi, ползвах маската Age Rechrarge, както обикновнено; не е от нея  Peace

Мис Нели, благодаря за отговора  Hug Точно я премих косата и оттам ми дойде втвърдяването. Явно косата ми не е имала чак такава нужда от дълбоко измиване, както аз си мислех. Следващия път ще стоя 10 минути и ще нанеса на неизмита коса  Peace
По повод къдриците - днес излизахме с приятелка с децата, та нейният син (на 6 е) ми казва: "Олеее, днес си много рошава и много лъскава" (за косата иде реч)  Laughing Приех го като комплимент  Mr. Green С други думи днес вече оцених подобаващо действието на деминерализатора - след като първоначалното премиване отшумя, косата ми е жива, с обем и къдрици едновременно, и с невероятен блясък  Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 422
Какво мислите за шампоаните на CHI и продуктите на  Biosilk ?

# 55
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
моят опит с  CHI  -  Peace Peace Hug

# 56
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
Ivencetooo - може да опиташ това http://www.lakme.bg/index.php?m=320&lang=1&category=1023 … 3&prodid=1009 и не само това Hug  , разбира се, зависи колко маслена да е маската; също и ампули;

но може би също и Age recharge на Kerastase
или Intense Repair на Лореал (като не толкова силна, като Абс рипеър) + ампулите Power Repair B
Не мога да опиша с думи благодарността си ..  Peace Hug Hug

След като си ги взема ще ви пиша как е положението ..  Peace


въпреки, че си писахме - да си призная - не помня каква ти беше косата  Embarassed

хубаво е да се прецени колко да е маслена маската - ако ще купуваш само 1 продукт, препоръчвам да започнеш с продукта на Лакме или Керастаз, Лореалските за мен са силни (маслени), но за теб - може да са добре

ампулката е чудесна, няма да утрежни  Peace

# 57
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Момичета имам нужда от професионална помощ  и съм в правилната тема  Hug. Пробвах да прочета предните, но признавам си не успях  Mr. Green . И така за моята  косица , да я опиша  първо- усещам я суха( но само в  краищата), нееластична, като прокарам пръсти по дължина на косъма, усещам грапавини, все едно докосвам изкуствена коса, по-твърда е и значително по-права. Откривала съм и начупени косми, те не се късат, а просто си стоят все едно са пречупени. По принцип ми е чуплива, но само по принцип  Twisted Evil. Преса и сешоар почти не използвам. Боядисвам се, неволя бели коси от ранна възраст, ген   #Cussing out Ползвала съм на Керастаз-  сатен 1 и 2, олео релакса, на фито шампоан 1, на матрикс  серия за  хидратиране, абсолют рипер. Дори и в момента ги имам, но  маски в момента всичко съм разкарала. Дайте идеи за съвети за тях и  за след измиване продукти  (до сега ползвах- кристали на алфапард и  на лореал възстановяващия  крем).
P.S. водата ни е ужасно твърда  Twisted Evil , ще  взема деминерализатора (ако някой иска , може да си го  поделим).
P.S. Но странното е, че си имам блясък, а ми е гадна косата. Май се улях с поста  Embarassed
P.S. Не ми се смейте, но ето така искам да ми изглежда косата- в крайчетата имам предвид- http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2986/103906574061610509812898 … V4RIuSHlZmDp6.JPG ; http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2513/121478891310121926441289 … Hab5aa2cNuaMZ.JPG

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 14:29 от gold laydi

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 87
Момичета имам нужда от професионална помощ  и съм в правилната тема  Hug. Пробвах да прочета предните, но признавам си не успях  Mr. Green . И така за моята  косица , да я опиша  първо- усещам я суха( но само в  краищата), нееластична, като прокарам пръсти по дължина на косъма, усещам грапавини, все едно докосвам изкуствена коса, по-твърда е и значително по-права. Откривала съм и начупени косми, те не се късат, а просто си стоят все едно са пречупени. По принцип ми е чуплива, но само по принцип  Twisted Evil. Преса и сешоар почти не използвам. Боядисвам се, неволя бели коси от ранна възраст, ген   #Cussing out Ползвала съм на Керастаз-  сатен 1 и 2, олео релакса, на фито шампоан 1, на матрикс  серия за  хидратиране, абсолют рипер. Дори и в момента ги имам, но  маски в момента всичко съм разкарала. Дайте идеи за съвети за тях и  за след измиване продукти  (до сега ползвах- кристали на алфапард и  на лореал възстановяващия  крем).
P.S. водата ни е ужасно твърда  Twisted Evil , ще  взема деминерализатора (ако някой иска , може да си го  поделим).
P.S. Но странното е, че си имам блясък, а ми е гадна косата. Май се улях с поста  Embarassed

Здравей, а може ли да дадеш някакви отзиви за хидратиращата серия на Матрикс и кои точно продукти си ползвала?

# 59
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Ето тази серия,  не е само хидратираща http://www.feelunique.com/p/Matrix-Essentials-Sleeklook-Smoothing-Shampoo-250ml , доста съм доволна, косата ми става по мека, гладка, лесно се разресва. Ползвах шампоан и балсам, но крайчетата пак са зле  #Cussing out

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 13:53 от gold laydi

Общи условия

Активация на акаунт