Подсъзнанието може всичко 24 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 83 483
  • 603
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета. Отскоро се запалих по тази тема, имах голяма нужда от промяна в живота си и знам, че всичката тази информация, която чета тук ще ми помогне. Искам да ви попитам някой да ми препоръча някоя книга относно децата. Видях, че Кехоу има такава книга. Някой чел ли я е? Благодаря!!!

# 136
  • Мнения: 39
Alexa JT супер е,ще го пробвам.
Момичета да ви питам,на семинара на Кехоу,той пееше нещо,дайте инфо моля.  bouquet
По-назад в тази тема или в предишната май беше  newsm78 има песничката и превода доколкото си спомням   bouquet

# 137
  • Мнения: 21
Alexa JT супер е,ще го пробвам.
Момичета да ви питам,на семинара на Кехоу,той пееше нещо,дайте инфо моля.  bouquet
По-назад в тази тема или в предишната май беше  newsm78 има песничката и превода доколкото си спомням   bouquet

Заповядай  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=494060.msg15008076#msg15008076

Браво на теб Very Irresistible
 Peace
Мисля , че моя подпис вече плаче за смяна.Мога да ти го даря  smile3521

# 138
  • Мнения: 21
Моето днешно споразумение:

Не прави предположения. Помоли за онова, което искаш. Намери смелост да помолиш за онова, което искаш. Другите имат право да ти кажат *да* или *не*, но ти винаги имаш правото да помолиш. По същия начин всеки има правото да те помоли за онова, което иска, а ти имаш право да кажеш * да * или * не * 

http://toltecs-today.hit.bg/daily-agreement.htm

# 139
  • Мнения: 730
И моето  Simple Smile :

Моето днешно споразумение:

Винаги давай най-доброто от себе си. Действай, без да очакваш награда. Давай най-доброто от себе си, защото така ти харесва, а не защото очакваш награда. Когато действаш, без да очакваш награда, ти се наслаждаваш на всяко действие и тогава може да получиш по-големи награди, отколкото си си представял. 

# 140
  • Universe
  • Мнения: 1 556

В последния си бюлетин Керъл Луук говори за така наречения КОНТРАСТ, термин който е заела от Ейбрахам-Хикс. Контраст е всичко, което става в живота ни и не ни харесва - хора, събития, безпаричие, отношения и т.н. Според философията на Хикс е хубаво, когато го забелязваме, защото така разбираме какво НЕ ИСКАМЕ и имаме възможност да СИ ИЗЯСНИМ И ДА ТЪРСИМ ТОВА, КОЕТО ИСКАМЕ. Така всяко нещо може да се използва да ни насочва в правилната посока на повдигане на вибрацията ни.

Когато се натъкнем на КОНТРАСТ в живота си, Луук предлага следните стъпки:
1. Да осъзнаем, че "не искаме" това нещо (вместо само да се оплакваме, че го има)
2. Да използваме това контрастно преживяване, за да се фокусираме съзнателно и целенасочено какво "искаме" в живота си.
3. Да сме благодарни за този контраст и да оценяваме начините, които ни предлага да си изясним желанията.


Вместо, когато ни се случи нещо неприятно, да се ядосваме, депресираме, дразним и т.н, можем да го използваме и да си кажем "Харесвам този контраст"  и така да променим енергията си.

Когато оценяваме и се радваме на контраста, можем бързо да преминем от отрицателно отношение в състояние на благодарност, при което истински осъзнаваме какво искаме.

Когато се появи контраст, трябва да си напомним и да се настроим на това, кото ИСКАМЕ да се прояви.

Целта е да се освободим от ниските вибрации, които излъчваме в отрицателно състояние, да се отпуснем и да "позволим" в живота ни да се появи, това което искаме.

Можем да вдигнем вибрацията си в момента, в който обърнем нещата и се почувстваме благодарни за "контраста" в живота си.

Както вече знаем според Закона на привличането, всичко е енергия. Като приемаме контраста в живота си, вместо да се борим с всички сили срещу него, създаваме повече изобилие.

Защото същият този закон, изпраща ситуации, които са с вибрацията, която излъчваме... затова е за предпочитане да преобърнем отношението си и да се радваме на контраста, за да привлечем радостни ситуации

И тъй като Керъл Луук използва ТЕС, после следват утвърждения, които помагат да се научим да приемаме с благодарност неприятностите, т.е контраста.

- http://bg.netlog.com/groups/Positive_thinking_bg/forum/messageid=15550

Основна фраза, докато се почуква на карате точката /т.12/:
"Макар да не знам как да бъда богата, аз все пак избирам да приема себе си."

"Макар да смятам, че трябва ДА НАПРАВЯ нещо, вместо само да БЪДА, аз избирам да се обичам и да се приемам."

"Макар да съм твърде заета да преследвам изобилието и да бъда богата, аз приемам себе си и чувствата си.

И сега следва серията почуквания по точките. Луук използва съкратения вариант и след т. 7, която е под мишницата завършва с т.8, която е на върха на главата.

1. Не знам как да БЪДА изобилието, което искам.
2. Знам само как да ПРАВЯ ...
3. Мислех, че трябва да правя нещо.
4. Мислех, че трябва да преследвам изобилието.
5. Научена съм да се боря за него...
6. Не знам как просто да бъда..
7. Може би трябва да се отпусна повече.
8. Досега единственото, което правех е да опитвам още по-упорито.

После следва положително фокусиране върху решението.

1. Искам да се науча как ДА БЪДА ИЗОБИЛИЕТО, което искам.
2. Избирам да престана да се съпротивлявам и просто да бъда
3. Искам да усещам вибрацията на изобилието.
4. Възнамерявам да БЪДА ИЗОБИЛИЕТО, вместо да го търся.
5. Обичам енегията на изобилието.
6. Избирам да внеса вибрацията на изобилието.
7. Обичам да знам, че не е нужно да опитвам все по-упорито.
8. Обичам да знам, че мога да бъда изобилието и привличам изобилие.

И накрая Керъл Лук винаги завършва процеса с привличане на още повече положителни вибрации със Закона на привличането, като повтаря следните фрази (с почукване или без почукване по точките)

Благодаря ти, Вселена, че ми позволи за разбера как да БЪДА изобилието, което искам в живота си.
Благодаря ти, Вселена, че ми напомни, че аз съм достатъчна, когато внасям вибрацията на изобилието.
Благодаря ти, Вселена, че ми показа как да бъда, да се настроя на тази вълна и да действам като изпълнена с изобилие.


И едно уточнение: Думите, които Луук използва са abundance и abundant, които съм превела като изобилие и богата (изобилна не ми звучеше добре), но те не обхващат само паричното състояние, а изобилието от всякакъв вид - емоционално, приятелство, любов, здраве, и т.н





Благодаря ти, Alexa JT   bouquet

# 141
  • Мнения: 100
Лени, страхотно оформление.  newsm10

# 142
  • Мнения: 111
giamarie, откъде може да научим повече за транссърфинга?

Вадим Зеланд, книжките ги има TУК Hug

# 143
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Една интересна тема за  Музикалната терапия  Heart Eyes

# 144
  • Мнения: 39
Intella,  след като ми го даряваш с добро, аз го приемам с удоволствие  Mr. Green

# 145
  • София
  • Мнения: 369
 Simple Smile
скоро си търсих мандали и споделям някои красиви Peace











# 146
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Всеки понеделник хора от цял свят, практикуващи някаква енергийна модалност, споделят медитация в ГЕО - група за енергиен обмен

Медитацията започва в 20.00 българско време и продължава един час.

Всеки може да се включи в групата.
.

Нужно е желание за изграждане на енергийна мрежа от чисто намерение, обхващащо цялата земя - един съзнателен жив енергиен организъм.

Присъединявайки се към ГЕО можем да даваме лечебен сеанс и да го "складираме" в "космическата банка за лечебна енергия".
Всеки който има нужда от енергия, от лечение, от Светлина за житейско насочване, трябва просто да изкаже намерение да получи, това което е оставено за него. Може да кажете и на ваши близки - когато са в нужда, просто да си осигурят малко време в което няма нищо да ги притеснява, и да изкажат намерение и желание да бъдат Озарени. Думите нямат значение, има значение намерението. След изказване на намерението, просто останете в Тишината...колкото усетите че е нужно...

Споделям молитва, утвърждение от Духовните учители, която може да използвате или за да се включите в ГЕО или в началото на всяка ваша практика.

Светлина Съм, Аз Съм Светлина!
Единствена възможна Светлина - Светлината на Духа.
Събуждам се, Събуждам те, Събуждане...
Едно сърце, едно пространство Озарено...
Сърце от Светлина, Ръце от Светлина са Едно сега!
Тук Съм, Аз Съм Тук - Светъл Звък в Съзвучие със Себе си, със всичко, със Едното!
Единно цяло - светло Тяло, Светлина...
Откривам Пътя си сега!
Призван съм, Служа, Светя...
Благословен е този миг и всеки миг, и всякое Сега, защото Тук е Светлина!
Откривам Себе си изцяло Цял.
Аз съм светъл, бял, прозрачен Съм кристал!
Благословен съм с този миг и с всеки миг.
Единен съм и Цял!
Откривам себе си и светя...
Озарявам, Озарен съм, Озарение...
Аз Съм Бог в Действие!



Bili-san   bouquet Ето ти мандали от мен - български, ръчна изработка на Диана Радева  Peace - http://didi.oliala.com/mandalas.html


# 147
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
sweta, благодаря ти за милите думи! Пожелавам ти наистина да ти се случват "бързо и лесно" промените към добро, които желаеш. Не ми беше хрумнало, че при мен става бързо и лесно. Всъщност най-много страдам от това, че сякаш времето е спряло и всичко около мен се случва безумно бавно. Винаги съм работела поне по 18 - 20 часа в денонощие, спях рядко, на няколко дни веднъж, а сега нямам какво да правя и страдам от безсъние. Както и да е.

За да ти покажа, че не стават бързо, мога да дам пример, че когато за пръв път чух за хомеопатия преди 7 години от личната лекарка на дъщеря ми, го приех като "бабини деветини" и "абсолютна измишльотина". Доста години упорито странях от всичко такова, а когато най-сетне се убедих, виждайки промяната в здравословното състояние на моя близка приятелка и си записах час при нейната хомеопатка, срещата пропадна буквално 30 минути преди да стигна до там. Минаха 4 месеца, преди отново да стигна до България. За следваща не знам кога ще се доредя, но това е нещо планирано, желано, организирано и отлагано, докато най-накрая доведе до наистина позитивни резултати.

За Рейки за пръв път ми говори миналата година една много уважавана от мен съфорумка  Heart Eyes (не знам дали е редно да й споменавам ника, но се надявам, че се сеща, че говоря за нея). Първо не ми се занимаваше, защото предпочитах да използвам времето си за други неща, бях прекалено депресирана и апатична, за да поема нова инициатива, мързеше ме да прочета някакви книги по темата....общо взето 150 оправдания (както казва Кехоу), за да не го направя. Когато най-после узрях за идеята, прочетох доста и пожелах да си намеря Мастер, тя се появи  Heart Eyes , при това без да съм казвала или писала каквото и да е за това мое желание - просто стана.

Благодарна съм, че попаднах на тази тема от форума и почти не влизам в други. Преди обикалях по разни теми за да натрупам бройка мнения, че да ми се увеличи пощенската кутия, в момента и това не ми се прави вече - но тази темичка си я обичам и чета, дори и да не пиша в нея. Старателно проучвам техниките, които споделят момичетата, но далеч не пробвам всичко или ако пробвам, то е когато съм готова и по мой си начин. Примерно, преди време имаше една техника за душевен катарзис - трябваше да се отговори на над 50 въпроса и то в продължение на поне 6 седмици. Ами правя го, но през 2-3 седмици, когато чувствам, че желая да го правя. Чак сама съм поразена колко много се разминават отговорите ми на един и същи въпрос при всяко следващо попълване. Техниката наистина действа, но не съм в състояние (по-скоро не чувствам необходимост и нямам мотивация, а и отнема доста време) да я правя наистина всяка седмица, т.е. оттогава са минали доста повече от 6 седмици, но аз съм на 4 или 5-то отговаряне на въпросите. И вероятно ще продължа да го правя и след 6-тия път. Та толкова за "бързото и лесно" ставане на нещата. Всъщност те стават, но и аз полагам някакви усилия, при това много старателно чета и още повече внимавам по отношение на вътрешното си усещане дали и кога да правя нещо. Може би защото споделям само успехите тук, оставям впечатление, че едва ли не всичко ми се случва от раз, но далеч не е така, просто избягвам да се оплаквам, освен ако наистина не се чувствам много зле и не търся помощ отвън.

Пак се отплеснах да пиша дълго, а съвсем не стигнах до това, което исках да споделя. Ще го оставя в друг пост, че да не смесвам нещата.

# 148
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Тази вечер ми се случи нещо, което сигурно за някой друг би било реализирана мечта, но за мен беше досаден и нежелан ангажимент. С две думи - натресоха ми билет за концерт на Уитни Хюстън. Не че имам нещо против нея, но и никога не съм залитала чак толкова, че да искам да отида на неин концерт. На времето много харесвах филма "Бодигард" и обожавах песента от него, но дори нея не съм си записвала никога - така или иначе звучеше от всеки прозорец и всяко кафе по онова време.

Концертът тази вечер беше хубав, но аз прекарах повече от половината време в разсъждения: "Защо ми се случва? Защо на мен? Това в следствие на някое мое погрешно формулирано желание ли идва или е просто подарък от Вселената? Дали това не е реализация на желание на някой друг, който поради някаква причина не е бил достатъчно сигурен, че го иска или заслужава, и затова Вселената да е доставила поръчката на погрешен адрес?" Във всичките си списъци с желания, молитви, карта на съкровището и каквото още правя за отправяне на желания към Вселената, винаги съм писала, че търся работа, а не забавления. И ако изобщо съм намеквала за някаква форма на забавление, то е било винаги обвързано със съпруга ми - да прекарваме повече време заедно, да имаме общи хобита, планове, мечти...

Нямам представа защо се стигна до тук, но ситуацията беше да не мога да откажа - на наши близки, човекът, чийто билет стигна до мен е заминал в Испания и моят мъж ме предложил за доброволка да го употребя (уведоми ме в неделя вечер за геройската си постъпка). Колкото и да се съпротивлявах и да изтъквах поне 3-4 други неща, които бих искала да правя тази вечер (включително бях поканила сина му с приятелката му на гости, но и това не го спря - отложи ги за утре), той беше категоричен - обещал е, трябва да отида.

Досега няколко пъти съм била в подобна ситуация - да ми предлагат нещо скъпо, което не искам и съм успявала да се измъкна, примерно две години подред негов приятел се опитва да ни набута (за него е жест на благодарност и скъп подарък) покани за някакъв тенис турнир от тези световноизвестните, ама като не си падам по тениса, го възприемам по-скоро като наказание, отколкото като подарък. Познавам няколко човека, които биха си продали душите, за да могат да се докопат до такава покана, защото нямат пари да си купят безумно скъпите билети (мисля, че ми споменаха 4 цифрена сума в евро), но опцията е лична приятелска покана към нас - или отиваме ние, или пропада, няма как да я преотстъпим...

Та много си мисля по темата защо се случва да ми предлагат неща, за които други мечтаят, а за мен нямат никаква стойност. И в същото време не получавам нещата, за които аз самата мечтая, при това моите желания са доста по-скромни от споменатите скъпи и престижни (за някой друг, не за мен) мероприятия. Изобщо, за погрешното доставяне на поръчаното желание от един, на друг човек и как би могло да се избегне. Както и кое е по-правилно - да откажеш категорично, или да приемеш нещото, дори да не го желаеш (все пак само по себе си е хубаво и стойностно или поне скъпо). Прекалих с писането, така че другото, за което исках да ви разкажа, ще остане за друг ден (не искам да злоупотребявам с търпението ви и да спамя темата).

Лека нощ от мен и хубав ден утре!

# 149
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не вярвай на нищо, няма значение къде си го прочел, кой ти го е казал, дори аз да съм, докато не съвпадне с твоите причини и усещания.

Буда






Препоръки за Живота от Далай Лама

Новото хилядолетие изискава и нови Инструкции за живота.
Само дето те не са нови, а добре забравени стари. Wink


Далай Лама ни напъства:

1.
Имай впредвид : голямата любов и големите постижения включват и голям риск.

2.
Когато губиш : не губи и урока.

3.
Спазвай правилата : уважение към себе си, уважение към другите и отговорност за всички действия.

4.
Помни : когато не получаваш това, което искаш, понякога е голям късмет.

5.
Научи правилата : за да знаеш как порядъчно да ги нарушаваш.

6.
Не позволявай : малък спор да руши голямо приятелство.

7.
Осъзнавайки грешката : предприеми действия да я поправиш.

8.
Всеки ден : прекарвай известно време сам със себе си.

9.
Бъди отворен за промени : но не се отказвайте от ценностите, в които вярваш.

10.
Помни : понякога тишината е най-добрият отговор.

11.
Живей добър, почтен живот.
Когато остарееш : ще се насладиш отново на преживяното, връщайки се назад.

12.
Основата на твоя живот : е в атмосферата на любов в дома ти.

13.
В спора : говори само за конкретната ситуация, не намесвай миналото.

14.
Споделяй знанията си с другите : за да достигнеш безсмъртие.

15.
Бъди внимателен : със Земята.

16.
Веднъж в годината : посети място, на което никога не си бил преди.

17.
Помни : най-добрата връзка е тази, при която любовта един към друг е повече от нуждата да сте заедно.

18.
Съди за успеха : по това, от което трябва да се откажеш за постигането му.

19.
Приемай : любовта и готвенето безразсъдно.




Общи условия

Активация на акаунт