Тwilight/Здрач- тема 59 - кой ти помни НОВОЛУНИЕ ! .... идва Затъмнение!

  • 24 057
  • 724
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 597









Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.  


   

   

Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Блогове на български, в които се публикуват бюлетините и фенфикшъните, за които се говори в темата тук
www.twifanzone.wordpress.com и www.twifun.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук



Предишни теми
Тема 58/ Тема 57 Тема 56 /Тема 55 /Тема 54/Тема 53 /Тема 52 Тема 51 /Тема 50 /Тема 49 /тЕМА 48 /Teма 47/Тема 46 Teма 45/ Teма 44/ Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"


Съобщение за феновете:  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Мона на mlstantcheva@hotmail.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 09:15 от мона лиза

# 1
  • Мнения: 200
Ауууу първа   bouquet Мо чудесна си, прекрасна темичка, в която знам, че ще ни е много весело и забавно  Money

Копирам от миналата тема...


Люска пусни снимката- алелуя от вчера, тя мисля, че върви към молитвата. Амин!  bishop bishop bishop
Благодаря за молитвата и за кафенцето, сега вече мога да започна деня си спокойно с кафенце в ръка   bouquet

Мона ей сега пускам в гугъла да търся "Robert Taylor"  и ми излиза:



 hahaha

Иначе ето и за теб -
 

и малко Роб /без него не може/



Завид на всички, които днес ще гледат Шепа прах ...









ПП-Роб е усвоил перфектно налудничавия поглед на Дали, дори от картините му  Joy

ПП2- Много ми харесва тази последната картина на Дали, май ще я аватаризирам  Mr. Green


# 2
  • Мнения: 292
Добро утроооооо,
благодарско за новата тема  smile3525. Някой някога беше споменал, какво Щеше да бъде ако нашето момиче (Нина Добрев) играеше на мястото на Кирстен ..... Е, аз си позволих да пробвам и да видя какво Ще излезе .... А ми, какво да ви кажа, мисля, че Щяха да си ходят като екрана двойка Робърт и Нина

Вие как мислите?

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 09:47 от bicho malo

# 3
  • Мнения: 6
Добро утро и честита ни нова темичкааа! Hug

Днес на всички, които ще гледат Little ashes приятно гледане *завид*, ние пловдивската група ще се отчетем в петък Heart Eyes

Миркааа, страхотен постн, снимкиии, красотии....супер е!
Аз съм пак на вълна сиво... Whistling

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Да се разпиша и аз
Не знам, свикнах с Кри-кри вече, пък и тя нали е получила ролята лекинко с връзки  Thinking Нашето момиче има малко странен глас, ама си е симпатяга.
сори за спама, ама се побъркаха с тия прекъсвания тази година, аман!!! Не ни стига янурския брейк ами се га пак Twisted Evil

# 5
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
Аууу, Тай с коя е тук???? Shocked
Аз пък не мога да си представя друга Бела Embarassed
Мона, мерси за темата  bouquet

# 6
  • Мнения: 264
Мирка, нещо свързано със старата тема - големината на ушите няма нищо общо с това в колко часа е станал човек от сън Wink

Българската преса пак се активизира - Двойна доза Робърт Патинсън

# 7
  • Мнения: 200
Стефи аз си помислих, че пускаш снимките, заради подпухналите очи, но ок щом е за ушите , разбирам Simple Smile Макар, че не вярвам това, че има по-щръкнали или големи уши да пречи на Роб да я харесва или на някой режисьор да я вземе на работа. Всеки си има по някои дефект, идеални жени има само в Холивуд, и се радвам, че Кристен не е от тях. Радвам се, че има големи уши и не е легнала под ножа да ги оправи. Защото тази корекция се извършва за по-малко от 10 мин дори и в БГ Simple Smile Но въпреки това тя избира да е естественна, да е с щръкнали уши, защото е такава, точно това ми харесва в нея. А мисля, че  и на Роб също Simple Smile

# 8
  • Мнения: 34
С Ники е Тай-Тай, Цоп и аз У новата тема. Тази "българката" не ме кефи, още по-глояма боза е и от Кристен /като актриса незнам,не съм гледала филм с нея/. Тя и Ники с връзки е взела ролята, татко й е бившо гадже на Катрин Хардуик или нещо такова. Ех, баща ми къде е спал.....
Тази вечер е Little Ashes, нали? Лекинко ви завиждам, че отново ще се насладите на Лорка, Дали и тяхната изпеляваща страст. Страстта м/у Робърт и Хавиер Белтран на моменти е по-силна от тази на Бела и Едуард. Насладете му се!
Ех, акоискаш да разбереш някакава стара новина винаги можеш да си купиш вестник или влезеш в БГ клюкарски сайт  Stop

# 9
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
А, Веселинка, мерси Mr. Green

# 10
  • Срещу планината:)
  • Мнения: 286
  bouquet Да се разположа и аз в новата тема,ще има ли анкетка?
Обаче наближаваме 60те,още малко и ще излизаме в пенсия   Heart Eyes

Обичам Дневниците,харесвам Нина,но НЕ искам друга Бела освен Крис Peace

# 11
  • Мнения: 328
Здравейте, нова тема, нова премиера Laughing Казахте ли си молитвата? Laughing Харесва ми колажчето с Нина, харесва ми и тя, гледам я в "Дневниците" и смятам, че би била подходяща за Роб на екрана. Но да млъквам да не ме линчуват Робстен феновете, не , че аз не съм, но и Нина ми харесва Peace

# 12
  • Мнения: 200
Здравейте, нова тема, нова премиера Laughing Казахте ли си молитвата? Laughing Харесва ми колажчето с Нина, харесва ми и тя, гледам я в "Дневниците" и смятам, че би била подходяща за Роб на екрана. Но да млъквам да не ме линчуват Робстен феновете, не , че аз не съм, но и Нина ми харесва Peace
симпатяга е, но за образа на Бела, Кристен  е по-подходяща Simple Smile Макар че ако има смелостта да се доближи до Роб, веднага ще и намерим 1001 кусура  hahaha

# 13
  • Мнения: 3
Koга се изместихте тук  Laughing  Мирка, проповядващия Роб ще го покажа довечера, защото галерията е вкъщи. Интересни снимки на Дали и Лорка, хм любовта е необяснима сила. Екранната двойка е много добра и не че Весето не е права, но това е друга тема  Grinning

И аз съм за Кристен като Бела.

Снощи обсъждахме една статия от Форбс за доходите на младите звезди , но  нямаше нищо казано за Роб. Споменати са Кристен и Тай, и Дакота. Може би обсъждат само тийновете, както и да е, но не са за жалене. Спокойна съм, че Кристен може да се направи холивудска звезда и по външност, каквото и да си мислим, че значи това  Wink

# 14
  • Мнения: 0
Да се запиша и аз тук, естествено по моя си начин  Joy



На кака момчето убаво  Heart Eyes   Ама как да повярваш, че е на 35 години  Shocked

 Joy

Общи условия

Активация на акаунт