Устройство за четене на дигитални книги

  • 73 850
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 342
Не съм сигурна дали това е точното място за тази тема, но, предполагам, че тук има най-много четящи хора в сравнение с другите подфоруми.

Молбата ми е тези, които вече имат такива устройства, да споделят лични впечатления. С какъв точно електронен четец са се сдобили, доволни ли са от придобивката си. Удобно ли е устройството...

Обмислям от известно време такава покупка, но ми се искаше да чуя и лични впечатления. Прегледах останалите теми - за електронните книги, но ми се иска тук да поговорим малко повече за самото устройство и доколко е заместител на истинската книга Hug


Важно !!!!
Огледален сайт на читанката в моби формат.
Може да се сваля директно от киндел.

http://mobireaders.org/

За повече информация - http://forum.chitanka.info/post9082.html#p9082

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 15:47 от .Ели.

# 1
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Оох, откога се каня да пусна такава тема. Тони,    bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 9 857
И аз се интересувам.Ще чакам отзиви.

# 3
  • Мнения: 434
Аз също се интересувам от такова устройство.Чакам някой да сподели впечатления, цени ....

# 4
  • Мнения: 3 367
Здравейте,
аз имам Киндъл 2 на Амазон.

http://www.amazon.com/dp/B0015T963C/?tag=googhydr-20&hvadid= … d_sl_93qxhnzinw_e

Много съм доволна.Чета на него предимно периодика (таймс,ню йоркър,економнист),книги взимам от библиотеката,но и да се купуват са в пъти по-евтини. Позволява да се свалят безплатни глави от книги (пример),после ако ти хареса си я купуваш. Чете се като книга,супер лек и преносим,търси в инет в реално време (емейл и пр),за често пътуващи е страхотен!
Не живея в Бг и може би не съм ви полезна,но ако имате ?-с радост ще отговоря.

# 5
  • Мнения: 0
Аз също много искам е-четец, но цените им са все още безумни.  Crossing Arms Tired Knidle (устройството на Amazon) не ме радва особено, най-вече защото от фирмата-създател не са се уточнили с издателите как стои въпроса с авторските права. Което преди няколко месеца доведе до затриването на стотици файлове от четците на потребителите без тяхното разрешение.  ooooh!

Аз обаче май предпочитам такова: http://www.youtube.com/watch?v=vVZLYnRVjfQ , обаче е все още прототип само.


А ето и едно линкче към сайт, където редовно пишем за тендециите при е-четците: http://azcheta.com/index.php?option=com_content&view=categor … =41&Itemid=68

# 6
  • София
  • Мнения: 28 564
А какво е положението с кирилизацията и предимно какви файлове се четат?

# 7
  • Мнения: 0
Доколкото знам няма проблеми с кирилизацията... но то просто почти няма електронни книги на български.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 564
Доколкото знам няма проблеми с кирилизацията... но то просто почти няма електронни книги на български.

 Grinning Мерси. По торентите има доста книги.

# 9
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Ааа, ето още един въпрос от мен. Дали ще могат да се четат на устройството свалени от нета книги или ще трябва да се купуват?
Гледах преди време едно SONY, 399 долара май беше. Не ми се вижда скъпо, ако трябваше да купувам всички книги, които изчитам за месец, за около 3 месеца ще съм ги пръснала тези пари.
Като казвам, че съм гледала, разбирайте, че е било в нета и нямаше информация дали ги има в БГ

# 10
  • Мнения: 3 342
А как стои въпросът с батерията и зареждането?

И например с Kindle дали може да се чете всичко, а не само свалените от Amazon книги...

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз пък не мога да си обясня все още високите цени. Нищо сложно не виждам в уреда, поне не по-сложно от телефон, а телефонни  и за 20лв.
Повече от 70-80лв. не бих дала за подобно нещо.

Тони, не съм много по темата, но искам и аз да я следя.

# 12
  • Мнения: 3 367
А как стои въпросът с батерията и зареждането?

И например с Kindle дали може да се чете всичко, а не само свалените от Amazon книги...
ako e изключен инет,киндъла държи поне 10 -12 часа ;  могат да се четат и безплатни книги,има сайтове с камари ;   библиотечни (като сони-то) не съм ползвала лично но четох че има пачове, с които става.За нашите нужди списания,книги за 5$ от морето на амазон и безплатните книги абсол.оправдават покупката,най-вече защото не хабим и трупане хартия, което особено ми харесва.

# 13
  • Мнения: 0
Всъщност са доста различни от телефон. Дисплейите са изработени по специална технология, така че да хабят по малко батерия. Средно доколкото съм запозната издържат повече от ipod.
За Knidle-a не знам. А това с книгите от торентите... реално това е пиратство, така че не знам дали би могло да се ползва за такива...
Е това е уж mp3 плеър, който обаче може да се ползва и за ereader. Парите са по-малко, но дисплея също, а батерията - още повече...

# 14
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Аз имам четеца на Сони.
Само че не този за 399 долара, той е най-новия им вариант, с по-голям екран - 7 инчов.
Моят е този
Могат да се четат книги свалени от нета - освен оригиналния формат се подържа и pdf.
Аз си ги конвертирам с програми.
Екранът няма нищо общо с компютърния - изглежда почти като хартия.
Батерията ми издържа много дълго време - чета по час-два на ден, и издържа около месец.

Общи условия

Активация на акаунт