Устройство за четене на дигитални книги

  • 73 873
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 653
Аз също не ползвам рийдър за четене, а един Заурус и едно PSP.
Да, екрана свети , но съм свикнала и това не ми пречи.Единствено на много светло не мога да чета,че не се вижда нищо.
С удоволствие си бох си купила и истински рийдър, но засега се оправям с "подръчни" материали.
Отварям pdf файлове, като предварително си ги правя в по-тесни колонки, за да ми пасват точно на екрана на PSP-то.Много ми е удобно и доста свикнах с него- чета книгите една след друга , без да се налага да поръчвам, да обикалям по книжарници  и т.н.
Голямо усобство е/а истински рийдър още по-голямо/!

# 31
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Честно да си кажа, след като прочетох доста из форумите за устройствата за четене на книги, за себе си реших - купих си малък нотбук, който ми върши същата работа, мога да го ползвам на път и най-вече има си памет от 165 гигабайта, което ми е абсолютно достатъчно. А съм си качила един руски рийдър, който е много добар за четене на книги. Не на последно място е и цената - с 200лв. по-евтино от ел. четци.

Същата работа - с едно малко АСУС-че, което се побира в дамска чанта не ми трябват скъпи машинки. А и изобщо не си задавам въпроса за авторските права Mr. Green Още един плюс - някои книжки са ми аудио и като ме заболят очите се приспивам с тях.

# 32
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 682
Определено, ако човек търси многофункционалност, нетбук е правилния избор.
Аз исках да избягам от нея, както и да съм възможно най-независима от източници на енергия,
а и поне при четенето на книги да избягам от компютърния екран, пред който съм по цял ден.
Цените най-вероятно ще паднат доста, защото тепърва навлизат по-сериозно на пазара.   

# 33
  • Мнения: 1 630
Едното не изключва другото.
Имам и нет бук, и ридър и много хартиени книги.
Мисля, че всяко е подходящо за различни ситуации и различен тип четене.

Ридър, определено не е вещ, без която не може да се живее.
Но пък и книгите също се нещо без което минават много хора  Mr. Green


След 3 дни ползване ми се струва удобно.

Дали ще се наложи, мисля че най-силно в момента зависи
от издателите извън САЩ и от ценовата политика, която ще въведат
 
Темата на Брюкселския панаир на книгата другия месец е 
свързана с електронните средства и книгите.


# 34
  • Sofia
  • Мнения: 849
И аз си купих Kindle от  Amazon. Супер съм доволна. Много е удобен, екрана изобщо не изморява очите. Свалих си доста български книги и сега с удоволствие си препрочитам някои любими, позобравени заглавия. Тънък и много лек. Май ще купуваме втрои, че не може да се разберем с мъжо, кой да чете Grinning обаче ще поизчакаме малко да излезнат нови модели и да падне цената, разбира се!
Цената му беше 279 щ.д. с доставката и тук платих още 100-на лева за освобождаване. Ако ви интересуват подробности - питайте (процедурата на митницата съм я проиграла вече и мога да споделя)

# 35
  • Мнения: 453
Eliona  откъде точно дръпна книги на български - нещо не мога да се справя Embarassed.Благодаря!

# 36
  • София
  • Мнения: 377
Привет,

не съм Eliona, но мога да дам линкчета за книги, тъй като още си чакам поръчания рийдър и докато чакам се ровя в нета за сайтове:

http://bg3.chitanka.info/mylib/index.php?action=book
http://www.sfbg.us/authors/index-full.html
http://www.e-bookbg.com/index.php?option=com_docman&task=cat … =31&Itemid=61

Дано да съм била полезна   bouquet

# 37
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 682
Jilda, кой модел си поръча?
С Рали установихме как да се чете кирилица, без да е нужно да се кирилизира самия рийдър (за Сонитата)

# 38
  • София
  • Мнения: 377
На Сони U600, но докато го намерят, беше зор Simple Smile

LemonDesi, позволи ми тогава да те изтормозя на ЛС за кирилизацията, когато го получа, направо търпението ми се изчерпа вече, от декември месец го искам Simple Smile

# 39
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 682
Този ли
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDispla … 98552921665921192
Защо зор бре?
Не е ли нов модел, би трябвало да го има без проблем.
Разбира се, че ще ти помогна за кирилизацията.
Дано да дойде скоро, спомням си аз с какво нетърпение си чаках моя (особено като се има предвид, че ми беше втори, и само жално поглеждах строшения екран на първия).
Бъдете много внимателни, по-малко устойчиви са на изтряскване от телефоните...

# 40
  • София
  • Мнения: 377
Този, да. Само не знам от къде го измислих това U отпред Simple Smile)))
Ами зор, защото първо ние до Прага ходихме за Нова Година и се надявах там да го има, ама тцц - въобще не смятали Сони да го предлагат на техния пазар. След това питахме в Сони, тук в БГ, тъй като имаше слух, че ще го пуснат на нашия си пазар за около 550лв., но ни отговориха, че са се отказали дори пробни бройки да пуснат. След това мислех вариант от Щатите да ни го изпрати една позната, но ме отказа допълнителната сума, която трябваше да платим при обмитяването. След това друга позната в Белгия го издирваше, но нямало и накрая чакам позната на познатата, да се върне от Щатите и да го донесе, ама като личен багаж. Та така, не открих по-лесен вариант Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 630
Jilda,

ето обясненията на Деси, с които при мен се получи. Деси, още веднъж благодаря   bouquet

Ползвам програмата „calibre” . http://calibre-ebook.com/
Зареждаш си Rtf или doc фаила
Казваш му конверт бук
input format rtf output format lrf
От ляво има меню Look & Feel
input charachter encoding UTF-8
LRF Output
Избираш кирилизиран Unicode  шрифт, примерно - Times New Roman



Моето Сони е същото като това, което си си избрала
Купено е от Белгия
Има ги в Сони център. Ако не си поръчала от щатите кажи да ти пусна линк


# 42
  • Мнения: 101
Много съм доволна. Взех си от Плесио  четец. Може и на изплащане.

# 43
  • София
  • Мнения: 377
 newsm44 най-накрая и аз се сдобих със Сонито и съм многоооо щастлива от факта. Сега си го разучавам, свалих програмката (мерси raly   bouquet ) и действам.

Приятно четене на всички и мерси за помощта на всички   bouquet

# 44
  • далечно
  • Мнения: 1 029
да си призная, след големи съмнения дали е за мен тази не-книжна книга, все пак тези дни ще си поръчам Sony RPS 600 (този, който е с touch screen и 6-инчовия екран). Нямах време да проуча и сравня с други марки и модели, с изключение на амазонския Киндъл (който не ми хареса, тъйа като си вързан за една книжарница и защото батерията не подлежи на смяна) и един-два супер ноу нейм в тукашните магазини (които са на цената на Сони РПС 600, а ми се струват по-кофти откъм опции). Та, ако някой има отзиви за този модел (не за покет, кйто се води Сони РПС 300), моля споделяйте

Общи условия

Активация на акаунт