Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 134 992
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Анелиз, присъединявам се към въпросчето на martin4e! И още нещо: за многократна употреба ли са - тънички ми изглеждат?
Чакаме да се похвалиш с резултата!  Hug
Да, за многократна са. Не са по-тънки от силиконовите тавички. Предпочетох ги, защото като ми остане малко тесто мога да сместя някоя формичка до тавата, вместо да изчаквам да изстине, и после да слагам втора тавичка за 3 мъфина.

# 601
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
ellyganova , много са ти красиви мъфините, а за това, че са вкусни знам от личен опит Heart Eyes.

Анелиз , чудесни са формичките, пожелавам ти  много вкусни мъфини да направиш в тях Hug.

delicate , твоите мъфини са в тон със сезона, посипани с пухкав снежец Heart Eyes.

Tari Tasartir , може ли рецептата за твоите мъфини, че обичам всичко мързеливо Heart Eyes.

От мен едни мъфини с тиква и шоколад, по рецепта на Иван Звездев, чудесни са на вкус Heart Eyes:

                                         

# 602
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Благодаря, Аелис  Hug!
Може ли рецептата за тези мъфини, чудесно изглеждат! Звучи ми много интересно като комбинация -тиква и шоколад.

# 603
  • Мнения: 767
Цитат
Солените кексчета ги правя винаги по една рецепта, която винаги е успешна, а вътре слагам различни неща - каквото имам и според настроението.

Петюшка, искам да направя от тези мъфини, но понеже не искам да са само солени, мога ли в сместта да добавя нещо сладко, или просто да сложа захар? Тъй като така или иначе ще правя тесто за солени, как мога да направя и няколко сладки от същата смес? newsm78
Че що да не може? Като си разбиеш течните съставки, разделяш и в едната слагаш захар или друго сладко, в другата сиренце ит.н После си делиш сухите съставки и забъркваш.

# 604
  • Мнения: 1 798
Аелис,и аз на опашката за рецептата Hug

# 605
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета, ето рецептата, Pinki_81 ги беше направила преди време :

Мъфини с тиква

2 яйца
1 ч.ч. захар
125 г тиква
1 ч.л. бакпулвер
75 мл олио
120г брашно
1 ч.л какао
1/2 ч.л. канела
3-4 с.л. нарязани орехи
ванилия

С миксер се разбива първо само яйцето до получаване на мехури, след това се прибавя захарта и продължава да се разбива.Прибавя се олиото и брашното смесено с бакпулвера,канелата,какаото и ванилията.Вече се бърка само с лъжица.Накрая се слага настърганата тиква и орехите.Формите за мъфини се напълват до средата,пекат се на 180 градуса 45-50 мин( това за печенето при мен беше около 35 мин и пак малко ги опърлих).
След като изстинат се поливат с разтопен шоколад.

Аз сложих малко масло при шоколада, и печенето ми отне само 30 мин., но то си е до печка, наблюдавайте ги Wink.

# 606
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Аелис,

Има ги на първа страница - мъфини-мързеливки.

# 607
  • Мнения: 121
И аз съм ги правила мъфините с тиква (но във форма за кекс), затова не ги показах тук. Много са вкусни Peace

# 608
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ах, Tari Tasartir , трябваше първо там да погледна ooooh!.Отивам да ги разгледам Heart Eyes.

ellyganova , и аз се чудих дали да не ги направя като сладкиш, но реших по " оригинала " да действам Hug.

# 609
  • Мнения: 1 798
Благодаря ти   bouquet

# 610
  • Мнения: 6 713
Петюшка, направих ги твоите мъфини, опитах ги даже, много са вкусни!    bouquet

Аз ползвах хартия за мъфини, трябваше ли да я мажа с нещо преди да сипя тестото? ooooh! Blush

# 611
  • Мнения: 767
Лурдес, аз не съм ползвала хартийки, защото още не съм намерила, но от това, което чета знам, че не се мажат. Много се радвам, че са станали сполучливи мъфинките!  smile3525
Страхотни мъфинки сте спретнали ,момичета!Дрехите ми отесняха и за това се опитвам да не чета много в темата. Embarassed

# 612
  • София
  • Мнения: 3 249
Ето и моите пудингови мъфини

# 613
  • Мнения: 14
Здравейте, мили мами! От няколко месеца редовно ви следя снимките и коментарите   bouquet От скоро и аз имам тавичка за мъфинки и си я използвам  Wink Днес намерих една рецепта в английски сайт, която ми се стори вкусна и реших да я пробвам. Оказа се сполучлива (поне според мен), на нас ни хареса. Та, ето я рецептата, извинявам се, ако някъде я има публикувана, но аз мисля че не съм я срещала...

Ябълкови мъфини с канела
Продукти: 1 1/4 ч.ч. овесени трици
1 ч.ч. пълнозърнесто брашно (аз сложих типиво)
1 ч. л. канела
1 ч. л. бакпулвер
3/4 ч. л. сода
1/2 ч.л. сол
3/4 ч.ч. ябълков сок (аз го замених с прясно мляко, и пак стана)
1 ч.ч. чбълки (аз ги настъргах на ренде)
1/2 ч.ч. мед (сладички стават, така че аз другия път по-малко мисля да сложа)
1/2 ч.ч. олио
1 яйце
2 ванилийки
Приготвяне:
Смесете канелата, бакпулвера, содата, триците и солта. В по-голяма купа смесете ябълковия сок, олиото, яйцето, ванилията и меда. Към тази смес прибавете горната смес от сухите съставки и внимателно разбъркайте. Прибавете ябълките.
Изпечете в предварително загратя фурна ок. 15-20 мин. Излизат 12 мъфини.

Рецептата е подходяща и за диета Wink

Може да пробвате да замените меда със захар, ако не обичате мед, но мисля, че това с меда е по-полезен вариант  Wink

# 614
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Здравейте!
Ето моето днешно творение, Мъфини с ябълки в новите ми силиконови формички.
В оригинал, както са по рецептата от първа страница

И с шоколадова заливка, кокосови стърготини и шоколадови пръчици /изглеждат ужасно, но са невероятно вкусни/



Сега отивам да купя още брашно и яйца, а след това ще правя пудинговите мъфинки на Лабрекс и едни със сиренце. Днес ми е мъфинов ден Wink Ще нося на майка ми и баща ми, а също и на едно гости довечера и трябва да се представя добре.

Общи условия

Активация на акаунт