Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 135 059
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 22 867
Ето и моите пудингови мъфини

Доника, страхотни бомбички, много ми радват окото такива форми на вулканчета, както ги наричам!  bouquet

Анелиз , честито ти формички и да ти вършат хубава работа!Не знам защо смяташ, че изглеждат ужасно мъфинките, ужасно вкусни са, наистина си личи, че са вкусотии! Heart Eyes Пожелавам ти да се представиш повече от добре!  bouquet

# 616
  • Мнения: 118
Здравейте, поздравления за полезната информация, която споделяте!
Извинявам се ако тук не е точното място за въпроса ми, но виждам че се коментират не само рецепти за мъфини, а и формичките за тях. Някой пробвал ли е да пече кексчетата в купички за крем карамел, но от йена глас или дуралекс? Разполагам с такива и се чудя дали могат да се използват за тази цел и дали ще се опекат в тях добре?

# 617
  • София
  • Мнения: 771
t_lady,  ако имаш хартиени кошнички, можеш да ги поставиш в каквато и да е огнеупорна купичка и ще станат. Но ако искаш да излееш сместа директно в купичките, не знам, може би трябва да се намаслят и набрашнят предварително.

# 618
  • София
  • Мнения: 6 210
По съвет на момичетата от темата, се престраших да изпека мъфинки в дуралексови чашки за кафе (намаслени и набрашнени), преди да си купя тефлоновата форма. За дуралекса - не загрявай фурната предварително  Peace.

# 619
  • Мнения: 497
Здравейте, поздравления за полезната информация, която споделяте!
Извинявам се ако тук не е точното място за въпроса ми, но виждам че се коментират не само рецепти за мъфини, а и формичките за тях. Някой пробвал ли е да пече кексчетата в купички за крем карамел, но от йена глас или дуралекс? Разполагам с такива и се чудя дали могат да се използват за тази цел и дали ще се опекат в тях добре?
Да, аз. Но ги намазнявам съвсем леко за всеки случай. После леко с нож минавам и се вадят идеално. Мия ги в миалната-измивят се перфектно. После си купих специална форма за мъфини (хайде, да не съм назад и аз...)-еми да ти кажа, в моите стъклени формички по ми харесват как стават мъфините-като форма говоря.... и сега тая специална форма за мъфини ми стои като паметник.
Така че ползвай ги смело-стига да ти харесват като форма.

# 620
  • София
  • Мнения: 3 249
Лабрекс,   bouquet
Ами аз остатъчно тесто го изпекох в 2 дуралексови купички (имах хартийки в тях) и ги сложих в загрята фурна по инерция. Изпече си се добре...имала съм късмет май. Въобще изключих, че не се слагат в загрята фурна Embarassed
И един лаишки въпрос - видях в квартално Левче силиконови форми - как се процедира с тях ?

# 621
  • София
  • Мнения: 6 210
Доника, със силиконовите форми така, както и с другите, като изключим подмазването - прави се само първия път, после няма нужда  Wink. Аз си купих едни, но не ми харесва това, че са по-големички. Мъфините стават едни такива едрички  Mr. Green, а и са с дупка по средата, като форма за кекс. Това е причината да не ги използвам.

# 622
  • Мнения: 121
betka`, много интересна ми се вижда, рецептата която си дала Grinning Надуват ли се?

Ето ги моите кексчета с тиква, по рецептата на Иван Звездев.


Аз ги правя с типово и пълнозърнесто брашно 1:1, тъмно кафява захар и зехтин. Другите съставки са, както е посочено в рецептата. Правила съм ги и във вариант с ябълка. Също стават много вкусни.


# 623
  • София
  • Мнения: 3 249
Доника, със силиконовите форми така, както и с другите, като изключим подмазването - прави се само първия път, после няма нужда  Wink. Аз си купих едни, но не ми харесва това, че са по-големички. Мъфините стават едни такива едрички  Mr. Green, а и са с дупка по средата, като форма за кекс. Това е причината да не ги използвам.

Понеже ги гледах, гледах...Тези бяха големи, но нямаха дупка в средата...Може и да ги купя... newsm78

# 624
  • София
  • Мнения: 6 210
Ами аз изхождам от практичността им. Големите не се побират в училищната кутия за храна на синът ми  Mr. Green, ако искаш да си хапнеш - понякога един голям мъфин ти идва вповече и си остава нагризкан... Та от тази гледна точка по-малките форми ми пасват по-добре. Но пък не е болка за умиране, защо да не пробваш  Hug.

# 625
  • Русе
  • Мнения: 244
Здравейте, извинявам се , че нахлувам в темичката ви,за първи път правя мъфини,  но правих едни мъфини по рецепта със сладко от вишни.всъщност.На една мама от вашата темичка е рецептата.Явно обаче сладкото ми е малко гъстичко и не навлезе в мъфините, та питането ми е , може ли да сладкото да се слага в сместа и да се размесва с нея, и чак тогава сместа да се разпределя в тавичката.

# 626
  • Мнения: 1 777
peziru според мен по-добре не бъркай сладкото в тестото защото могат да станат тиклави.А най-добре е като сложиш  малко от сместа после малко сладко и отгоре пак от сместа. Simple Smile

# 627
  • Русе
  • Мнения: 244
Благодаря, Петя, така и направих.Станаха разкошни, детето само за мъфини ми говори вече, май няма да има отърване от тях.Днес правих и тези със сирене, вкусотийка.
 HugМомичета, благодаря ви на всички за прекрасната темичка и вкусните рецепти.  bouquet

# 628
# 629
  • Мнения: 6 713
peziru според мен по-добре не бъркай сладкото в тестото защото могат да станат тиклави.А най-добре е като сложиш  малко от сместа после малко сладко и отгоре пак от сместа. Simple Smile

Пети, а как стои въпросът със замразените плодове? Трябва ли някаква предварителна обработка?

Общи условия

Активация на акаунт