Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 226
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 210
Здравейте! Приемате ли новобранци с въпроси  Wink   bouquet?
Днес си купих силиконова формичка за печене на мини-кексчета. Ето това представлява http://www.album.bg/veny_ps/images/19500835/. Продавачът в магазина ме посъветва да я поставям в голямата тава на фурната, в която съм сложила вода (т.е. да пека на нещо като водна баня). Направих си класическа смес за кекс, която разпределих във формичките, загрях фурната мъничко и сложих кексчетата, пекох около 30 мин. на 180 градуса, на средно ниво. За съжаление се изложих малко, защото отгоре се опекоха, клечката беше суха, но като тръгнах да ги вадя, се оказа, че дъното им не е готово... Въпросите и молбата ми са, ако има някакви тънкости при печенето в силиконовата формичка, да ме посъветвате. Също така може ли в това, което аз съм купила, да пробвам някоя от вашите рецепти за мъфини.
Благодаря ви  Hug!

# 706
  • Мнения: 1 234
Вени***, според мен се е получило заради "водната баня", печи си спокойно във фурната, имаш си страхотна форма за мъфинки, но не слагай на водна баня, защото няма как да се запече отдолу така.  Peace

# 707
  • София
  • Мнения: 6 210
martin4e, благодаря! Значи ще действам без да си усложнявам живота с водната баня.
Подведох се и по "цилиндърчетата" в средата формите, които купих и реших, че мога и трябва да пека само кексчета, но сега отделих повече време на тази тема и виждам, че съм в грешка.

# 708
  • Мнения: X
Душко,благодаря за споделения сайт! Hug

# 709
  • Мнения: 78
ето и втория ми много  успешен опит с мъфини-солени мъфинки

страшно вкусни изядаха се още горещи...........

# 710
  • Мнения: 22 867
ето и втория ми много  успешен опит с мъфини-солени мъфинки
страшно вкусни изядаха се още горещи...........


Много апетитно изглеждат! Heart Eyes Пиши сега по коя рецепта ги прави!  bouquet

# 711
  • Мнения: 78
1 яйце.,1 ч.ч натрошено сирене,2 ч,ч,брашно,1 ч.ч.кисело мляко,1 ч.л.хлебна сода,1 бакпулвер,1/2 ч.ч.олио.
всичко се смесва на ръка,пекът се на 180 градуса при загрята фурна за 20  минути,за 12 мъфина.много лесни и вкусни. Peace Peace
радвам се че мойте мъфини се харесаха  bouquet  bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 6 210
Момичета, имам един въпрос, който може да ви се стори смешен  Embarassed, но дуралексови чашки мога ли да използвам за формички и да пека смело във фурната? Върти ми се някаква мисъл, че дуралекса е огнеупорен, но не съм сигурна. Силиконовата формичка, която ви показах одеве е за шест мъфина, а тестото ми беше за поне още 3.

# 713
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Вени, не съм пекла в дуралекс, но някой май беше показал по-назад в темата такива купички. Трябва да може да издържи на фурната, аз си го слагам в МВ без проблем.

Снежко, благодаря за рецептата за солените мъфини. Страхотна идея за сутрешна закуска ми даваш, вместо кифлички и други по-завъртяни работи.

# 714
  • Мнения: 319
Дуралекса е огнеупорен, да.
Използвам такива купички за крем-карамел.

# 715
  • София
  • Мнения: 6 210
Didranad, mishche, много ви благодаря за бързия отговор!
Солените мъфини на snezko наистина са много приятни на вид. Това е страхотен вариант за закуска, която мога да сложа и на синът ми за училище   bouquet.

# 716
  • Мнения: 22 867
1 яйце.,1 ч.ч натрошено сирене,2 ч,ч,брашно,1 ч.ч.кисело мляко,1 ч.л.хлебна сода,1 бакпулвер,1/2 ч.ч.олио.
всичко се смесва на ръка,пекът се на 180 градуса при загрята фурна за 20  минути,за 12 мъфина.много лесни и вкусни. Peace Peace
радвам се че мойте мъфини се харесаха  bouquet  bouquet

snezko, копнах си рецептата, ще ги направя, наистина са добра идея за закуска.  bouquet

# 717
  • Мнения: 1 234
snezko, това не е ли рецептата за добруджанките, които вече и аз ги правя под формата на мъфини  Grinning

# 718
  • София
  • Мнения: 6 210
И на мен ми заприличаха на добруджанките, даже си отворих файлчето с рецептата - в тази, която съм си копирала от нашия форум няма яйце, май само това е разликата. Голям мерак имам да ги пробвам, особено като гледам снимките на Снежко Simple Smile

# 719
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
По подобна рецепта майка ми прави едни пърженки тип мекици (само олио не слага в тестото май и само сода, без бакпулвер), точи дебела кора, реже на квадрати и пържи. Моят мъж все ме врънка да ги правя, но аз съм против пърженето. И сега го зарадвах, че ще му ги правя като мъфинки. Явно тези дни доста хора ще закусват еднакви мъфини.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт