Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 314
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Dina.K , vnd е права, а за градусите - знам , че в рецептите за  мъфини обикновено пише 180 гр., но всяка фурна е различна - аз ги пека на 170 гр..Пожелавам ти да им " хванеш цаката" и да им се наслаждаваш Hug.

# 691
  • Мнения: 1 234
vnd, аз също си падам по по-"мокрите" кексове и мъфини, и точно затова и им сложих глазура, дори още топла я нанесох, да попие навътре. Но от всичките рецепти, които съм пробвала, тези се надуха най-много.

# 692
  • Мнения: 78
здравейте,момичета,страхотна тема откъде прочетах и аз се зарибих,купих формичките за мъфини от кауфланд,хартийките за печене също ,и така спретнах и аз първите си мъфинки,на вид и на пипане страхотни,мекички илеки,на вкус малко странни нестанаха толкова сладки,използвах рецепта за какаов кекс,но сложих и банан,не че нестанаха,просто нее това което очаквах,е пак се изядаха де,но следващия път по-добре,надявамсе,толкова идей има чудя се откъде да почна,а ето и първите ми мъфинки. Hug Hug Hug Hug Hug

е просто ставам една от многото фенки на мъфини.

# 693
  • Мнения: 151
Благодаря Ви, Аелис – vnd за съветите, ще опитам следващите  с меко масло, остана и това да пробвам. newsm68

# 694
  • Мнения: 3 499
Вече и аз имам форма за мъфини... най- накрая  Laughing Утре ще влезе в употреба.
Купували ли сте от полуготова смес за мъфини? Днес видях в Кауфланд такава.

# 695
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Галка, не съм купувала такава смес, но съм купувала доста отдавна други полуфабрикати - за палачинки, крем-карамел, бухти и не съм повторила. Ами, не стават, имат химия, заместители, оцветители.

Хайде, да ти е честита формата за мъфини и ще чакаме снимки. Аз, да споделя, че днес получих поръчение от колежките да им направя и занеса мъфини и много се зарадвах.

# 696
  • Мнения: 1 425
Лелееее Кауфланд голям оборот на форми и други атрибути за мъфини направиха покрай нашите мъфини...... Mr. Green

# 697
  • Мнения: 319
Здравейте майсторки на мъфини Simple Smile, от известно време преглеждам темите и вече имам 2опита, смея да кажа успешни Simple Smile
Искам да помоля за рецепта с овесени ядки, някъде срещнах такава, но бих искала някой да сподели конкретни впечатления ако има...
Дали с ядките мъфините не стават прекалено тежки или сбити? Аз предпочитам по- въздушните на структура.
Предварително благодаря ако някой сподели рецепта, както  и за многото интересна и полезна информация, която сте описали в темите Simple Smile

# 698
# 699
  • Мнения: 3 499
Мъфини, изпечени в новата форма  Simple Smile Sunglasses http://i48.tinypic.com/2hwgz0h.jpg

# 700
  • София
  • Мнения: 10 858
Страхотно вкусни изглеждат  Heart Eyes

Аз си имам нова формичка за сърцевидни мъфини.
Съвсем скоро ще я сефтосам  bowuu

# 701
  • Мнения: X
Страхотно вкусни изглеждат  Heart Eyes

Аз си имам нова формичка за сърцевидни мъфини.
Съвсем скоро ще я сефтосам  bowuu
Вив,такава ли е?


Аз тъкмо се наканих да поръчам силиконова форма от този сайт,и това което си бях заплюла вече го няма.Типичните класически мъфини са се изчерпали,останали са или по-дълбоки,или по-широки форми.И при кексовите форми доста се е обрало като асортимент. Tired
Тези на Кауфланд/макар да не са силиконови/ също не ми харесват-много са плитки и разлати,а другите-много дребни.Освен Пазарувай лесно някой има ли идейка за друг сайт за силиконови форми?

# 702
  • Варна
  • Мнения: 939
Момичета да ви се похваля и аз, че за първи път през живота си правя такива екстри, ама няма как за радост на малките човечета  Wink.
Ето ги новите придобивки и резултата естествено -
 
Светлите са по рецепта на ЧервеноВинце със сладко, а тъмните са пудинговите на labrex със шоко пудинг.
Тематичните чакат първият удобен случай да бъдат изпробвани, което няма да е никак далеко във времето  Mr. Green
Голямо благодарско на всички майсторки на тези дреболийки - и за обясненията и за рецептите   bouquet

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 15:12 от didnik

# 703
  • София
  • Мнения: 10 858
PURE ELIXIR , не, не е силиконова, а като на горната снимка на didnik - тефлонова. От маг. за левче я взех, 3,50. Имаше и силиконови по 4,50 , но формичките им не ми харесаха, някакви големи и плитки цветя бяха.

# 704
  • Мнения: 175
...
Освен Пазарувай лесно някой има ли идейка за друг сайт за силиконови форми?

http://www.bestshopbg.com/home.php?cat=311 Много хубави неща има на сайта, но като че ли мааалко са по-скъпички  Rolling Eyes Аз от тук си поръчвах моята преди време (тефлонова, за 12 бр) - много съм доволна

А я да ви питам за тези тематичните, че нещо не ми е много ясно  newsm78 Те не са ли за обръщане? В смисъл... като се надигнат мъфинките отгоре не се ли обезформя?  newsm78 Може да е тъп въпроса ми, амЪ  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт