Турската кухня *3*

  • 298 331
  • 752
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 425
Хайде да ви пусна едно сладко, което разбрах че било от Егейската част на Турция..... Thinking
Пай с извара....мнооооого сполучлива и вкусна рецепта..... Peace

Ето и рецептата.....http://berina-berina.blogspot.com/

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Здравейте, любител съм на турската кухня и вече многа от нещата , които са изложени на първа страница съм ги готвила. Много от тях съм хапнала при пътувания до Турция.
Та молбата ми е , ако имате рецепта за меденки, ама както се правят в турско с някакви аромати, дето не мога да определя, но са вкусотийки!
Предварително благодаря!

# 212
  • Мнения: 45
Имам един въпрос. Понеже турските кори са уникални, искам да помоля за рецепта, но оригинална ако имате!

# 213
  • Мнения: 573
Имам един въпрос. Понеже турските кори са уникални, искам да помоля за рецепта, но оригинална ако имате!


От брашно за кори /по различно е от това за хляб, трябва да е от твърда пшеница/, вода и сол / 50гр. на 1 кг. брашно/ се меси не много твърдо тесто. Прави се на топчета и се оставя да се отпусни покрито с кърпа, за да не изсъхне. Разточва се с обикновено брашно. След което се препича на сач.

http://www.youtube.com/watch?v=a-oUr1DqrD0&feature=related
http://www.evcini.com/2005/08/yufka_nasl_m_ya.html

# 214
  • Мнения: 164
В сайта на БЗ-то(  http://www.amazon.com/gp/product/1434818853?ie=UTF8&tag=binn … 1434818853#reader ) ми хванаха окото някои турски вкусотийки, но не намерих на български рецепта.
Това ми стана интересно какво е:
Мухаммарата нещо като аджълъ езмето ли е?  Blush

# 215
  • Мнения: 40
прави се от печен червен пипер,лук,хлебни трохи,счукани орехи,зехтин ,люта чушка и кимион.ако никой не е написал рецептата ,мога да я преведа.намерих  ги на английски

# 216
  • Мнения: 164
redseaHug много ще съм ти благодарна ако я преведеш. Много е изкусително това езме!   chef

# 217
  • Мнения: 1 798
прави се от печен червен пипер,лук,хлебни трохи,счукани орехи,зехтин ,люта чушка и кимион.ако никой не е написал рецептата ,мога да я преведа.намерих  ги на английски
Нещо като разядка ли е  Blush
И аз ще съм много ще съм ти благодарна ако я преведеш.

# 218
  • Мнения: 5 140
идвам и аз в тази тема, преписах си няколко рецепти от блога на Берина  Hug и ще ги пробвам

# 219
  • Мнения: 40
Махамара
пикантна червена разядка която може да се сервира топла или студена
4 червени чушки
1 средно голям жълт лук ситно накълцан
1/2 чаша захтин
1/2 чаша хлебни трохи
3/4 чаша счукани орехи
1/2 супена лъжици  лют червен пипер или  1 много ситно нарязана  люта чушка
2 до 4 скилидки чесън
1 с.л. лимонов сок
1/4 ч.л. смлян кимион
2ч.л. меласа от нар
Пиперът се изпича  обелва , изчистват се семките и се нарязва на парчета.В блендер се слагат хлебните трохи,добавят се 2 с.л. вода и се разбива на пюре,ако е необходимо се добавя още малко вода.В малък тиган се запържва лукътдо светло кафяво.Добавя се към хлебното пюре,добавят се чушките, зехтина и се разбива.Добавят се останалите продукти и се разбива отново.Ако е необходимо се добавя още зехтин . Поднася се  с пита-хляб,зеленчуци или кебап.

# 220
  • Мнения: 1 798
Момичета,тази меласа от нар с какво може да се замести?

# 221
  • Мнения: 164
redsea,   bouquet  Hug   bouquet  Много ти благодаря!!!!   bouquet

# 222
  • Мнения: 40
delikate меласата от нар е много сгъстен сок от този плод,има кисел вкус така,че лимоновият сок е достатъчен - просто увеличи количеството според вкуса.Ако жевееш в БГ ,но имаш познати в чужбина помоли да ти купят не  е скъп продукт.DaliRa udowolstwieto e moe

# 223
  • У дома
  • Мнения: 1 741
От два дена се опитвам да измисля нещо с чушки и на какво попадам тук - Махамара. Огромно благодарско от мен!

# 224
  • Мнения: 1 798
delikate меласата от нар е много сгъстен сок от този плод,има кисел вкус така,че лимоновият сок е достатъчен - просто увеличи количеството според вкуса.Ако жевееш в БГ ,но имаш познати в чужбина помоли да ти купят не  е скъп продукт.DaliRa udowolstwieto e moe
Благодаря ти  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт