Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 3-та тема

  • 135 338
  • 364
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 433
Аз ползвам Тип500'Мелница Велико Търново'
Биа питката ти изглежда вкусно Hug

# 106
  • София
  • Мнения: 618
аЗ ползвам брашното от с. Петково и мелници В.Търново от 4 години само с тях работя и са страхотни.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И на мен същото ми препоръчаха , вече него ще търся.

Да се оплача от "брашното , което набухва само"

Бях направила Болярската пита за първи път и стана страхотна.

На следващия ден я направих с него и нямаше нищо общо , пак се изяде беше вкусна , но беше по-кафява и не стоеше на конци.

Брашното, което набухва само не се препоръчва за питки, а само за кексове и блатове. В него има набухватели, които пречат на маята  Sad

# 108
  • София
  • Мнения: 142
Да ви покажа и моята питка за Нова година. Забравих, че я пека и е малко поизгоряла....  Embarassed
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=287309&pid=9771944
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=287309&pid=9771942

# 109
  • Мнения: 22 867
Честита Нова Година!
Днес направих един фантастичен хляб и за да го пробвам само половин доза, но съжелих.
labrex благодаряти за предложението Хлябът на моята свекърва много сполучлив newsm10



kanelita, радвам се, че ти е харесал, аз също често го правя. Ама и на вид си го докарала страхотен!  chef  bouquet

# 110
  • Мнения: 11 607
Питката, която направих за урок на моя приятелка и майка й! Останаха очаровани! Днес бях учителка, показвах как се прави питката, защото те искаха да се научат. Виждате резултата. На конци, на конци стана, а на вкус - превъзходна!

# 111
  • София
  • Мнения: 2 020
Вдъхновена от вашите страхотни питки, реших и аз да се пробвам.   bouquet
Ето това е резултатът по рецепта на една моя приятелка, питка, която 100 пъти се удря в масата.
Вкусът е невероятен, бухна добре, само малко от декорацията не съм доволна, но като за първи път...

# 112
  • Мнения: 1 283
Маме Цоцоланче, страОтни питки си завъртяла, браво   bouquet Чак лист и химикал са си приготвили твоята приятелка и майка й. Joy

# 113
  • София
  • Мнения: 618
sophsan,Мама Цоцоланка  страхотни питки.
 Мама Цоцоланка питката плетена ли е Thinking много ми хареса  bouquet

# 114
  • Мнения: 1 906
Питката, която направих за урок на моя приятелка и майка й! Останаха очаровани! Днес бях учителка, показвах как се прави питката, защото те искаха да се научат. Виждате резултата. На конци, на конци стана, а на вкус - превъзходна!
Би ли обяснила, как си я направила.
Много е ефектна  Peace. Поздравления   bouquet !

# 115
  • Мнения: 11 607
Питката, ко … ;а й! Останаха очаровани! Днес бях учителка, показвах как се прави питката, защото те искаха да се научат. Виждате резултата. На конци, на конци стана, а на вкус - превъзходна!
Би ли обяснила, как си я направила.
Много е ефектна  Peace. Поздравления   bouquet !

Плетката е по Пина - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg6089176#msg6089176 - благодаря на Пина!  bouquet

А рецептата -
1 с.л. сол
2 с.л. захар
4 яйца
400 мл. прясно мляко
1 кофичка кисело мляко
1 пак. краве масло + 1/2 ч.ч. олио
1 кубче 42гр. мая
брашно, колкото поеме - малко повече от 2 кг.

Брашното се пресява. Слагам солта, захарта, яйцата, к. мляко. В около 300мл. прясно мляко съм шупнала с малко захар и брашно маята. Слагам и него. Без да се запържва, само да стане хомогенно, на огъня разтопявам маслото и олиото. Като в тестото за питката слагам малко над половината от тази мазнина. А другата я използвам за мазане на топките, за дърпане на корите, за омазняване на моите ръце. Меся. Според зависи от плетката си оправям тестото. За тази плетка 2 топки използвах за да покажа на приятелката ми как се прави - хризантема, слънце и кифлички. А с другите 9 топки направих питката. Всяко топче намазах както писах вече с мазнина и оставих да повтасат за около 15-20 мин. С намазнени ръце правих фитилите и сплитах. Втаса.

За намазването - 1 цяло яйце, малко прясно мляко и малко олио.

Първоначално на 200 градуса, после на 150-180гр. без вентилатор. Около 45-50мин. Извадих, покрих с кърпа. Поизстина и извадих от тавата. Това е! Да ви е сладко!

Ето я и малката тавичка с обясненията за останалите питки - http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/P1020872.jpg - на вкус е неповторима......Направо е като памук........


Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 19:49 от Мама Цоцоланка

# 116
  • Мнения: 12
Мама цоцоланка, а голямата красавица в каква тава изпече newsm10

# 117
  • Мнения: 1 283
Моите последни три питки

За Бъдни вечер





# 118
  • Мнения: 2 082
малко със закъснение питката за Бъдни вечер






















# 119
  • Мнения: 1 523
След работа замесих тази питка и за вечеря сладко си я хапнахме с айрянче.

Общи условия

Активация на акаунт