Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 3-та тема

  • 135 367
  • 364
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 906

Моля, ако обичате...кажете как се правеше това оформление...Правила съм го, но в момента нищо не се сещам.......Сега започвам да меся, чакам отговорите ви!

Честита Нова година! Много здраве и кулинарни успехи (и не само Simple Smile ) през годината!!!
Чак сега се добрах до компа, но явно е късничко  Rolling Eyes

Питката ми не е точно "Короната", за която говорите, макар да има доста прилики Grinning
Тестото се разделя на три топки. Едната е малко по-голяма от орех, а другата двойно по-голяма. Остатъка от тестото се разточва на кора с големината на тавата, в която ще се пече питката. Реже на 12 триъгълника като се започва от центъра и не се режат до края. Обръщат се и в получената дупка се поставя втората по големина топка и пак се разрязва от центъра, но на шест триъгълника и пак се обръщат. В средата се поставя топката с размери на орех.

Момичета, а не ви ли прави впечатление че показаната от Мама Цоцоланка не е на питки и че самите обърнати триъгълници са много дебели? Може да прилича на Короната, но май е правена с цял дебел лист тесто  newsm78
Понеже питката е моя си позволявам да отговоря  Laughing Няма никакви питки, директно се започва с кората. Триъгълниците не бяха никак дебели, но след втасването станаха такива.

# 91
  • София
  • Мнения: 618
Момичета, много хубави пити сте спретнали, ето и моята за новата година

# 92
  • Мнения: 2 374
Момичета страхотни питки правите,много ми хареса тази със слънцата.
Ето и мойта скромна питка,нищо особено,но от сърце./i]

# 93
  • Мнения: 113
Момичета, невероятни сте! Такива красиви питки сте сътворили.
Биа' , destini , Incognito   поздравления!

# 94
  • Мнения: 940
Ето и моята, макар да не е точно питка, но ми стана любима. Мерси на Котка за рецептата:

# 95
  • Мнения: 11 607
Да си покажа творението, което днес спретнах за една мини среща на мами от форума - творението.....Опитах се да я направя корона, разбрах как става, допуснах грешки, които ще ги поправя следващия път. Най-важното обаче е,че на вкус не направих никакви грешки!

Incognito благодаря ти, ще опитам и твоя начин!

# 96
  • София
  • Мнения: 1 312
Страша питка, Мама Цоцолано......рано,рано ми се прияде....
  bouquet

# 97
  • Мнения: 1 906
...
Incognito благодаря ти, ще опитам и твоя начин!
Като гледам творението ти никак няма да ти е трудно с моя начин. Значително по-мързелив е  Whistling

# 98
  • Мнения: 113
Какви вкусотии има тук,ммм.Ето и от мен Болярската питка,но друго оформление.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175418&pid=9741425
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175418&pid=9741426

# 99
  • Мнения: 2 374
Да си покажа творението, което днес спретнах за една мини среща на мами от форума - творението.....Опитах се да я направя корона, разбрах как става, допуснах грешки, които ще ги поправя следващия път. Най-важното обаче е,че на вкус не направих никакви грешки!

Incognito благодаря ти, ще опитам и твоя начин!
Страхотна е браво! Hug

# 100
  • Мнения: 2 126
Момичета,бих искала да ви попитам с какво брашно месите питките си?

# 101
  • Мнения: 11 607
Момичета,бих искала да ви попитам с какво брашно месите питките си?

ТОВА е моето брашно за питки. За хляб използвам бялата опаковка. Естествено - пресято.

# 102
  • Мнения: 262
И на мен същото ми препоръчаха , вече него ще търся.

Да се оплача от "брашното , което набухва само"

Бях направила Болярската пита за първи път и стана страхотна.

На следващия ден я направих с него и нямаше нищо общо , пак се изяде беше вкусна , но беше по-кафява и не стоеше на конци.

# 103
  • Мнения: 4 358
Момичета,бих искала да ви попитам с какво брашно месите питките си?

ТОВА е моето брашно за питки. За хляб използвам бялата опаковка. Естествено - пресято.
Peace Peace PeaceТочно.Само такова купувам.Друго брашно в къщи отдавна не е влизало.Засега нямам провали (не броя тези дето аз съм си била виновна Mr. Green)

# 104
  • Мнения: 2 126
Да,така си и мислех.Благодаря ви за отговорите Hug
Аз също в повечето случаи ползвам това,но за НГ имах друго и от него направих питките.Бих ги по 100 и няколко пъти,станаха невероятно вкусни и вид имаха добър.Но като погледнах вашите огромни бухнали погачи се отказах да покажа моите.Незнам защо не ми станаха така внушителни.Предполагам че защото аз замесих голямо количество и после на око ги делих и разпределях по тавите.Но най важното е че станаха невероятно вкусни.И да ви кажа за първи път бия тестото Mr. Green,е разликата е просто огромна,тестото придобива съвсем друг вид и консистенция.От тук нататък все така ще го правя Grinning

Общи условия

Активация на акаунт