Работна тема за кандидатстване за детска градина София- 3

  • 49 313
  • 1 136
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 9 973
а като си кандидатствал мин.година?Тия точки как ще ги получим?Кандидатствах за яслена група 1,сега наново ли да кандидатствам за яслена група 2?...набор 07г.

# 991
  • София
  • Мнения: 1 020
Хайде и аз в тази тема, да следя треската. Дано скоро излезе нещо утвърдно  Praynig

# 992
  • Мнения: 30
И ние кандидатствахме миналата година, макар че сме родени през 2008 г. Какво ще стане с тези кандидатствания, дали трябва да ги деактивираме и да кандидатстваме на ново? Защо пак никой от общината не дава информация?

# 993
  • Мнения: 654
Чакайте малко, излиза ,че по новия регламент (съдя от цитата на Анаид) ще се кандидатства само, тоест заварените случаи сме по стария???
Ако е така, това е поредната проЗтотия!

# 994
  • Мнения: 172
Анаид предполагам, че няма да са това датите, защото за яслите трябва вече да се записват децата, а те не се записват.
Колкото до това кой какво положение е никой още незнае, и никой неможе да каже със сигурност докато не го видим, черно на бяло (а и тогава няма да е мн ясно предполагам)  newsm78

# 995
  • София
  • Мнения: 843
Бургас и Варна са си Бургас и Варна, нямат нищо общо със София. Там е ясно какво ще е положението от миналата година, докато ние тука с ме в пълна мъгла.  На сайтовете и на двата града има наредби които регламентират начина на кандидатстване/ добър, лош имат го/, за разлика от София. Ние тука нали сме от голямото добро утро та време ни трябва да измислим най-умния начин..........................
За самостоятелните ясли се кандидатства от сутринта по документи и на място, за градините е една голяма "неизвестна".

# 996
  • Мнения: 172
Ха то като няма места и нещо умно и нещо глупаво пак няма да свърши работа  Shocked
Колкото до някои изказвания, че не била длъжна държавата или общината да осигурява детска градина за всички, освен освен предучилищна група, се чудя няма ли да вземат да кажат, да се оправяме докато станат децата предучилищна. Който се докопа до местата ок другите да се оправят както могат Sick

# 997
  • Мнения: 262
Момичета ето това получих като отговор за новия регламент:

Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2009-01-05 09:14:00 вашето запитване:
Добър ден,Имам следния въпрос. Кога ще има нов регламент за кандидатстванията за детските градини и ясли? Благодаря

Нашият отговор:

Новият регламент за прием през 2009 г. е в процес на финализиране. До края на м. януари Работната група ще предаде проекта за разглеждане в Столичния общински съвет. Предполагаме, че до края на февруари ще бъде приет и обнародван. В момента можем да кажем само, че новия регламент ще се основава на точкова система, като подредбата за класиране няма за зависи от времето на кандидатстване. Най-вероятно класирането за групите с прием от септември месец ще започне в края на май – както е досега. Моля, изчакайте решението на СОС. След обнародването
му, всички родители ще бъдат уведомени, за да попълнят необходимата информация и подготвят съответните документи. Ще имате на разположение 3 месеца преди класирането.

Поздрави,

Екип на kg.sofia.bg


Дано е от полза  Simple Smile

# 998
  • Мнения: 1 328
И аз да следя.
Само да вметна, че в нашата най-близка самостоятелна ясла (в София), днес НЕ приемаха молби за кандидатстване. Миналата година в същата ясла подавахме на 15.01 за пръв път. Явно за тренировъчно за градината (където пък не се знае дали изобщо някога ще го вземат Mr. Green)., няма да се вредим. А дали трябва все пак да пускам нова молба тази година за яслата, в която съм пуснала миналата? Набор 2006г, ноември.

# 999
Искам да ви попитам едно: как така факторът време няма да бъде взиман предвид, при положение, че миналогодишните списъци се основават точно на този фактор, те остават като списъци в предварителното класиране и най-вероятно ще се прехвърлят автоматично и за следващата учебна година?
Освен това имам предложение вместо да си блъскат главите над това какви най-разнообразни критерии да измислят, за да ни замазват очите, да подерзаят малко по-усърдно над темата как да осигурят достатъчно места за децата, защото всяко лице гражданин на РБ има право на образование според нормативната уредба. Или ДЗ не са място за образоване на децата, а място където децата са на гараж докато мама и тати са на работа?! Само се надявам всичките тези критерии да не им влязат в задния двор на господа управниците, когато родителите се събудят от дълбокия сън, в който сънуват само за точкови системи, а не за правата си!!!

# 1 000
  • Мнения: 66
Момичета ето това получих като отговор за новия регламент:

Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2009-01-05 09:14:00 вашето запитване:
Добър ден,Имам следния въпрос. Кога ще има нов регламент за кандидатстванията за детските градини и ясли? Благодаря

Нашият отговор:

Новият регламент за прием през 2009 г. е в процес на финализиране. До края на м. януари Работната група ще предаде проекта за разглеждане в Столичния общински съвет. Предполагаме, че до края на февруари ще бъде приет и обнародван. В момента можем да кажем само, че новия регламент ще се основава на точкова система, като подредбата за класиране няма за зависи от времето на кандидатстване. Най-вероятно класирането за групите с прием от септември месец ще започне в края на май – както е досега. Моля, изчакайте решението на СОС. След обнародването
му, всички родители ще бъдат уведомени, за да попълнят необходимата информация и подготвят съответните документи. Ще имате на разположение 3 месеца преди класирането.

Поздрави,

Екип на kg.sofia.bg


Дано е от полза  Simple Smile


Живеех с надеждата, че тази година ще впишат в системата всички деца, които са в момента в детските градини, за да е по-прегледно кой влиза, кой излиза, за да се хване точен брой на неприетите, за да е възможна размяната за набори 2005 и предишните... Вече и тая надежда умря, те работят толкова мудно и незаинтересовано, че никога няма да смогнат, а може би това е целта, да се създава хаос, а после той да се приписва на родителите...

Да сме живи и здрави през Новата година!

# 1 001
  • sofia
  • Мнения: 8 937
И аз да следя.
А дали трябва все пак да пускам нова молба тази година за яслата, в която съм пуснала миналата? Набор 2006г, ноември.
Жени, ние сме за ЦДГ или 1 ва група таз година. В ясла няма да ги приемат. Единствено можеш да кандидатстваш предварително в сайта (нищо, че смисълът ми се губи)

# 1 002
  • Мнения: 1 328
Аз там съм се наредила в предварителното, въпреки че .. всички работи които се изписаха Simple Smile
А за яслата - детенце от квартала миналата година се класира без връзки никакви точно май месец, 1-2 ходи само, преди ваканцията, не помня точно... и е една година по-голям от Саши. Та оттам ми хрумна тази аналогия..

# 1 003
  • София
  • Мнения: 619
Продължавам да следя.... Crazy
Иксренно се надява по местоживеене да е ГОЛЯМИЯ фактор който ще повлияе за класирането.Нашата градина ни е под носа.Мин. година не ни приеха в ясла(2006набор),сега се надявам да сме вътре за група,че.....лошо!

# 1 004
  • Мнения: 654
Моля ви, момичета, бомбардирайте Фандъкова и който иска да ви чуе с мейли, писма, сови ,пощенски гълъби и каквото се сетите, за предварителното кандидатстване в ЦДГ в частта му, че децата ще се приемат - тоест кандидатурата ще се активира-само след навършване на съответната възраст (3 години), тоест, за всички деца, родени след юни на годината, прием няма!
Аз писах, но още нямам отговор

Общи условия

Активация на акаунт