Работна тема за кандидатстване за детска градина София- 3

  • 49 341
  • 1 136
  •   1
Отговори
# 975
Добър вечер!Искам да попитам прие ли се новият регламент за 2009год.Как и кога ще се кандидатства и ще си губим ли номерата?Благодаря!

# 976
  • Мнения: 567
Добър вечер! Съвсем съм се обърках и ви моля за кратко инфо. Сигурна съм, че този въпрос е дискутиран, но все пак ви моля за отговор.
Детето ми е родено февруари 2006г. Сега се регистрирах в сайта и виждам, че мога да кандитаствам и в момента, но ми разрешава само за яслени групи, а аз искам направо за 1ва група да кандидатствам.
В такъв случай какво трябва да направя да кандидатствам ли сега или февруари месец?
и ако кандидатствам сега ще трябва ли и февруари или кандидатурата ще важи?

# 977
  • Мнения: 382
Mилена Арсова , новия регламент не е известен още. Тук съм цитирала КГ за Плавното въвеждане на точковата система http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342820.msg9659538#msg9659538
iliana_d ,щом сте набор 2006г., можеш да кандидатстваш в момента за 1-ва група в ОДЗ и ЦДГ. НО, за целта ще трябва да кандидатстваш за Ясла 2 на желаното ОДЗ, там е набор 2006 в момента, после автоматично опашката ще се прехвърли за 1-ва група в ОДЗ-то и "Предварително кандидатстване "за 1-ва група на ЦДГ, кандидатурата ще стане активна, не се знае кога.Няма да правиш друга кандидатура през февруари.

# 978
  • София
  • Мнения: 537
Плодова фея, аз на твое място бих подала жалба, ако наистина вече е в сила наредба, която ще изпише детето ти от ясла. 'щото хубаво са си уредили излизането на деца и освобождаването на места, а пък за влизането на същите деца в градина вече е ясно, че ще има да се туткат... А ти какво да правиш през това време, да напуснеш работа ли? Ако правиш колективна жалба, аз ще я подпиша лично (спомням си от есента, че си някъде в район Слатина, като мен).

Като стана дума за забавянето на регламента за 2009, някой от посещаващите раб. група може ли да каже дали изобщо се е заседавало след 09/2008, защото последният публикван протокол на кг.софия е от края на септември. На мен това ми говори, че или не се е работило, или сериозно се е забатачила работата и не искат това да се види публично.

# 979
  • Мнения: 47 999
Ами имаше една среща преди около 2 месеца може би, тя беше последна, но нищо ново на нея, писали сме, но няма протокол още...агитираха ни за лотарията, колко била хубава и честна.... Sick, иначе казаха че тепърва ще мислят какви критерии ще има, ще ги гледа юрист (чак сега) и т.н. Тогава не споменаха за плавното въвеждане на критериите, после Джонев го изтипоса тука  Rolling Eyes, за мен това е поредната глупост, не за друго, ами ще стане тотална каша...
Пуснах жалба във виртуалното деловодство, ще видим за колективна...може би ще питам шапчицата, знаете че тя има опит с такива неща....макар че позлата от жалби е тооолкова малка, но не мога и нищо да не правя де.

# 980
  • София
  • Мнения: 843
Последно в новините по Нова Телевизия/ може и да беше БТВ , една от двете newsm78/ преди няколко дена показаха точковата система, т.е. кое колко точки ще носи. Това което дадоха обаче май пак не е окончателно, защото  / не знам си какво си/- явно не са направени тестовете/ приложимостта/ и консултациите с адвокатите като хората. Ако успея да я намеря емисията ще я кача. Ако на някой му се рови може да погледне архивите от преди няколко дена.

# 981
  • Мнения: 47 999
По Нова беше, показаха Минчева. Не каза нищо съществено, говори за точковата система, но общи приказки. Журналистите коментираха по предложението на раб. група, което според Джонев има съвсем друг вид...ако имаш време качи емисията, но не приемайте инфото като последна информация...

# 982
Някой гледа ли емисията на БТВ в 22 часа? Защо има опашки пред детските градини при положение че няма нов регламент с кандидатстване с молби по стария начин. Може и аз нещо да не съм в час!

# 983
  • София
  • Мнения: 843
Не мога да стигна до емисията, сайта им е "чудесен" . Непрекъснато ми изважда информация която е ненужна, явно филтъра не им работи като хората. Но дори да бях успяла това пак няма да даде яснота по въпроса, поне не повече от това което знаем.

За емисията, лично не съм. Но е нормално при положение,че няма яснота по въпроса за новия прием и при това, че той не е и законово регламентиран да с кара по стария начин с реденето.

# 984
  • София
  • Мнения: 1 845
За Варна е ставало въпрос  Peace И то за яслите, а в репортажът казали ДГ, та шашнали варненските мами  Rolling Eyes

# 985
  • Мнения: 288
tanini     права си, че е за Варна. И аз гледах репортажа и с ушите си чух че се кандидатства за ДГ. Направо се ужасих - хората чакат от вчера в коли, а и на улицата, а в София нищо не знаем... Дали е ставало дума за ясла наистина? има ли мами от Варна да споделят и осветлят положението?

И другото което ме впечатли беше, че на масто в "ДГ" се подавали док на регистрация и се получавал вход №, а след това се вписва кандидатурата централизирано - това какво е?

# 986
  • София
  • Мнения: 843
tanini     права си, че е за Варна. И аз гледах репортажа и с ушите си чух че се кандидатства за ДГ. Направо се ужасих - хората чакат от вчера в коли, а и на улицата, а в София нищо не знаем... Дали е ставало дума за ясла наистина? има ли мами от Варна да споделят и осветлят положението?

И другото което ме впечатли беше, че на масто в "ДГ" се подавали док на регистрация и се получавал вход №, а след това се вписва кандидатурата централизирано - това какво е?

http://www.burgas.bg/bg/info/index/273

# 987
  • София
  • Мнения: 2 910
Да се запиша, да следя Rolling Eyes

Значи още не е излезнала промяна на регламента за кандидатстване, така ли?
Не се записваме зна ново, нали?
Набор 2006г сме. Wink

# 988
  • Мнения: 382
    Ако правилно съм разбрала ,във Варна и Бургас се кандидатства така:
първа група -  от 01.04.2009г. до 10.05.2009г.,

ясли и яслените групи към ОДЗ-от първия работен ден след зимната ваканция на текущата календарна година до 10.05.

ІІ и ІІІ възрастова група се подават целогодишно и се приемат при наличието на свободни места

резултати от класирането ще бъде на 31.05.2009г.,

Дали и в София няма да са същите датите, което ще рече, че ще ни държат в напрежение още месеци, без ясен регламент. Tired
 
     цитатите са от тук http://it.varna.bg:4433/dzpriem/index.php?page=pravila и http://www.burgas.bg/bg/info/index/273

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 07:30 от Анаид

# 989
  • Мнения: 766
Добър ден момичета
Честита, весела и успешна нова 2009 година на всички  Hug
Така като гледам всички все още си чакаме регламента и нищо никъде не се знае  ooooh!
Аз вече съм отписала възможността дъщеря ми да посещава ОДЗ и се надявам поне на някакъв етап да се класира за ЦДГ  Rolling Eyes
Гледах на Минчева интервюто - ми нищо не каза  Tired и на сайта няма никаква информация  newsm78
Направо сме ........................... и аз не знам къде  #Cussing out
 

Общи условия

Активация на акаунт