Работна тема за кандидатстване за детска градина София- 3

  • 49 342
  • 1 136
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 66
Моля ви, момичета, бомбардирайте Фандъкова и който иска да ви чуе с мейли, писма, сови ,пощенски гълъби и каквото се сетите, за предварителното кандидатстване в ЦДГ в частта му, че децата ще се приемат - тоест кандидатурата ще се активира-само след навършване на съответната възраст (3 години), тоест, за всички деца, родени след юни на годината, прием няма!
Аз писах, но още нямам отговор


Това е добра идея, след като се видя, че не можем да се съберем на протест, можем поне да им задръстим пощите, макар, че се съмнявам и това да помогне...

Само дайте адреси, мейли и т.н.

# 1 006
  • Мнения: 2 280
Щурчо, аз твърдо съм решила да ходя до "Оборище" 44, мисля да го направя в сряда, защото тогава ще има кой да ми гледа децата. Но ако решиш за утре, ще измисля нещо.
Днес ми излязоха купчна непредвидени ангажименти и всичко отложих.. Sad Ей за това сме на това дередже..защото с детенце в къщи, всички опити и да се работи и да се прави каквото и да е друго са си пълен провал..
Ама..няма да се оплаквам..
Живот и здраве, очаквам в сряда всичко да е наред и .. така.. Предлагам да се срещнем около 9.30ч, ти имаш ли други идеи ?

# 1 007
  • Мнения: 382
[quote author=minorka link=topic=342820.msg9703708#msg9703708

Това е добра идея, след като се видя, че не можем да се съберем на протест, можем поне да им задръстим пощите, макар, че се съмнявам и това да помогне...

Само дайте адреси, мейли и т.н.
[/quote]

Заместник-кмет,Направление "Култура, образование, спорт и превенция на зависимости"   Йорданка Фандъкова, ул."Московска" 33   тел: 988-19-28
в. 440,факс: 988 0051  jfandakova@sofia.bg

# 1 008
  • Мнения: 2 280
Момичета, дали да не подам жалба срещу Столична община? Детето ми е навършило 3 години, но не са му активни кандидатурите, а и от яслата ще ни изритат. Как е възможно в продължение на 9 месеца детето ми да е хем голямо за ясла, хем малко за детска градина?
Какво ще кажеш да дойдеш и ти в сряда на оборище 44 ?
Все ми се струва,че ако сме повече, ефекта ще е по-....сериозен..
Това,че ще "изхвърлят децата от яслите, като навършат 3г. верно ли е ??? Звучи като поредния абсурд..Опитай в 29 ОДЗ ?

# 1 009
  • Мнения: 2 280
[quote author=minorka link=topic=342820.msg9703708#msg9703708

Това е добра идея, след като се видя, че не можем да се съберем на протест, можем поне да им задръстим пощите, макар, че се съмнявам и това да помогне...

Само дайте адреси, мейли и т.н.

Заместник-кмет,Направление "Култура, образование, спорт и превенция на зависимости"   Йорданка Фандъкова, ул."Московска" 33   тел: 988-19-28
в. 440,факс: 988 0051  jfandakova@sofia.bg
[/quote]

Миналата година писах и..ефекта беше нулев..
Дори не ми изпратиха потвърждение за получен мейл..
Но..може би, ако сме много..и настоятелни... newsm78 newsm78

# 1 010
  • Мнения: 7 403
...... за децата, защото всяко лице гражданин на РБ има право на образование според нормативната уредба. ....
          Колкто и да се сърдите по НОРМАТИВНА уредба ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО образование в РБ е от ПГУ до 8 клас./Мисля,че средното образование отпадна като задължително/.Всичко преди ПГУ и след 8 клас НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! До колкото си спомням имаше ИСКАНЕ от ваша страна ПГУ-то от ДЗ да премине само в училище.Това автоматично изхвърля ДЗ от образователната система на РБ.
          


Живеех с надеждата, че тази година ще впишат в системата всички деца, които са в момента в детските градини, за да е по-прегледно кой влиза, кой излиза, за да се хване точен брой на неприетите, за да е възможна размяната за набори 2005 и предишните... Вече и тая надежда умря,

                Това условие е изпълнено.Данни за всяко дете посещаващо ДЗ са дадени в общината,а дали ги следите и кой ги следи  е предмет на друга тема!Няма дете посещаващо ДЗ да не е вписано в общината.

# 1 011
  • София
  • Мнения: 257
Щурчо, аз твърдо съм решила да ходя до "Оборище" 44, мисля да го направя в сряда, защото тогава ще има кой да ми гледа децата. Но ако решиш за утре, ще измисля нещо.
Днес ми излязоха купчна непредвидени ангажименти и всичко отложих.. Sad Ей за това сме на това дередже..защото с детенце в къщи, всички опити и да се работи и да се прави каквото и да е друго са си пълен провал..
Ама..няма да се оплаквам..
Живот и здраве, очаквам в сряда всичко да е наред и .. така.. Предлагам да се срещнем около 9.30ч, ти имаш ли други идеи ?

Аз също си мислех да ходя сутринта, така че 9,30 за мен е ОК. Ако решат да дойдат и други, ще бъде добре.

# 1 012
  • София
  • Мнения: 257
Моля ви, момичета, бомбардирайте Фандъкова и който иска да ви чуе с мейли, писма, сови ,пощенски гълъби и каквото се сетите, за предварителното кандидатстване в ЦДГ в частта му, че децата ще се приемат - тоест кандидатурата ще се активира-само след навършване на съответната възраст (3 години), тоест, за всички деца, родени след юни на годината, прием няма!
Аз писах, но още нямам отговор


Аз засега бомбардирам формата за обратна връзка /без никакъв успех/. Ще видя какво ще се случи като отидем в сряда на място, дано някой да ни приеме, след това започвам и с писмата.

# 1 013
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
...........
Живеех с надеждата, че тази година ще впишат в системата всички деца, които са в момента в детските градини, за да е по-прегледно кой влиза, кой излиза, за да се хване точен брой на неприетите, за да е възможна размяната за набори 2005 и предишните... Вече и тая надежда умря, те работят толкова мудно и незаинтересовано, че никога няма да смогнат, а може би това е целта, да се създава хаос, а после той да се приписва на родителите...

Да сме живи и здрави през Новата година!

И аз се надявах това да стане, но, уви! Опцията за размяна мен ме интересуваше най-много, защото детето ми посещава оДЗ. Преди 04.02.2008 на мое питане отговориха, че тогава ще кандидатстват само тези, които са извън оДЗ. Останалите били по стария ред и в последствие ще бъдат включени в системата. Нещо, което до момента няма дори идея как да стане. След петото питане, получило многозначен и подлежащ на тълкуване отговор, също обмислям идея за жалба по темата "Детски градини - недостиг на места и липса на регламент за тяхното ползване".

И аз съм много ЗА една жалба срещу Столична Община. Много единични  + една колективна? Подписи за нея може да се съберат на няколко мероприятия в почивни дни, а в работен ден няколко мами (защо не и да са представители на родителски организации?) да я внесат в деловодството. Може да се осигури и медийно отразяване, с добро планиране ...

П. П. Може да са вписани някъде в Общината, но ги няма в електронната система. Може би затова има и такова голямо разминаване в данните на родителите и на общинарите за неприетите деца.
Ако родителите на дете, току-що прието, по първо желание, решат да кандидатстват другаде, системата може да провери дали няма друго дете, с което да се размени - обаче също прието през системата. Посещаващите оДЗ могат само да се наредят на края на виртуалните опашки. И да чакат ... да станат предучилищна. Аз лично имам две познати семейства, които искат да разменят децата си, но директорките ги препращат към сайта, от където им казват, че единственият начин да го направят е ... след като бъдат приети чрез системата да заявят желание за преместване   Confused


Аз засега бомбардирам формата за обратна връзка /без никакъв успех/. Ще видя какво ще се случи като отидем в сряда на място, дано някой да ни приеме, след това започвам и с писмата.
Имате ли записан или поне уговорен по телефона час? Може да кажат, че са много заети и денят им е планиран отдавна, за тяхно голямо съжаление. Те, разбира се, искат да помогнат, но ... не сте в графика.

# 1 014
  • София
  • Мнения: 257

Имате ли записан или поне уговорен по телефона час? Може да кажат, че са много заети и денят им е планиран отдавна, за тяхно голямо съжаление. Те, разбира се, искат да помогнат, но ... не сте в графика.
[/quote]

jd, напълно е възможно да се случи така, както го описваш. Всъщност аз си мислех за предварително обаждане по телефона, но после реших да отида на място. Ако не ни приемат в сряда, ще искаме час за среща, съобразен с техния график.

# 1 015
  • Мнения: 7 403

П. П. Може да са вписани някъде в Общината, но ги няма в електронната система.
            Данните за децата НЕ може да се публикуват в системата защото има три имена,ЕГН,ДЗ,група.Тези данни са защитени и НЕ могат да се огласяват и в системата да влиза кой от където е и да вади съответни данни.Има закон ,който урежда тайна и неприкосновеност на личните данни.За да се борави с тях трябва да има специално разрешение.Това се прави за безопасност на децата.
             Имате си родителско участие в работните групи упълномощете ги да поискат сведение от общината и да направят проверка за някоя градина,като сверят кандидатствали,приети и има ли разминавания.Но да се изнасят списъци за децата и да ги чете всеки /може да има и такива,които не са заинтересувани от приема/ категорично не съм съгласна.

# 1 016
  • Мнения: 66

П. П. Може да са вписани някъде в Общината, но ги няма в електронната система.
            Данните за децата НЕ може да се публикуват в системата защото има три имена,ЕГН,ДЗ,група.Тези данни са защитени и НЕ могат да се огласяват и в системата да влиза кой от където е и да вади съответни данни.Има закон ,който урежда тайна и неприкосновеност на личните данни.За да се борави с тях трябва да има специално разрешение.Това се прави за безопасност на децата.
             Имате си родителско участие в работните групи упълномощете ги да поискат сведение от общината и да направят проверка за някоя градина,като сверят кандидатствали,приети и има ли разминавания.Но да се изнасят списъци за децата и да ги чете всеки /може да има и такива,които не са заинтересувани от приема/ категорично не съм съгласна.

От kg-sofiq, по-точно Г-н Джонев през октомври (в тема 2) ми отговори, че е планирано да се въведат всички деца в системата на kg-sofiq, независимо по какъв начин са кандидатствали и приети. Това щяло да стане веднага след приемането на новия регламент за 2009 г.
Не ми се рови назад, но вие може да го проверите. Нищо не пречи децата да са в системата, а данните да не се публикуват, освен при проверки по законния ред. На мен лично не ми трябват данните на когото и да е, но ми се струва, че моето дете което е прието преди февруари 2008 в ОДЗ, а в момента е на опашката за 3 други ДЗ, просто създава навалица. Иначе казано системата го отчита като неприето, а то всъщност заема вече едно място, а в същото време не ми е позволена опция размяна, защото системата не знае, че е прието. Повярвайте, аз не съм единичен случай.
Също така системата не отчита специалните случаи, тези дето са по усмотрение на директорката, дето за тях уж има законово оправдание, но никой не ги е проверил.
Ако всички деца са в системата, просто ще има малко повече прозрачност. Всяко движение на дете ще е ясно, и това не за нас родителите, а за общината. Това трябва доста да ги облекчи, и да намали корупцията, но аз лично не съм убедена, че те искат точно това...

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 23:02 от minorka

# 1 017
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Не казвам да се изнасят списъци, имена или още по-малко - ЕГН-та.  Naughty Но дете, което е прието през системата може да заяви желание за преместване по ново желание, а децата, приети преди стартиране на системата - не.
Това, за въвеждането на всички деца в системата, на мен ми беше казано в отговор чрез обратната връзка още преди една година. И ние сме в навалицата. Опитвала съм се да повдигна въпроса не веднъж, но въпроса беше отклоняван, като не толкова спешен. Не ми се струва толкова сложно, ако всеки родител, желаещ да премести детето си от едно оДЗ в друго да попълни молба при директора на оДЗ-то, който да има право да направи регистрация на детето със статут "записан". Първоначалната регистрация да се прави от човек, който може да удостовери, че детето наистина е записано. Вече след това да могат да се търсят варианти за размяна, без да се ощетяват чакащите. Или каквито още други функционалности имат останалите приети кандидатури.

# 1 018
# 1 019
  • Мнения: 7 403
         

Не ми се рови назад, но вие може да го проверите. Нищо не пречи децата да са в системата, а данните да не се публикуват, освен при проверки по законния ред. На мен лично не ми трябват данните на когото и да е, но ми се струва, че моето дете което е прието преди февруари 2008 в ОДЗ, а в момента е на опашката за 3 други ДЗ, просто създава навалица. Иначе казано системата го отчита като неприето, а то всъщност заема вече едно място, а в същото време не ми е позволена опция размяна, защото системата не знае, че е прието. Повярвайте, аз не съм единичен случай.
Също така системата не отчита специалните случаи, тези дето са по усмотрение на директорката, дето за тях уж има законово оправдание, но никой не ги е проверил.
Ако всички деца са в системата, просто ще има малко повече прозрачност. Всяко движение на дете ще е ясно, и това не за нас родителите, а за общината. Това трябва доста да ги облекчи, и да намали корупцията, но аз лично не съм убедена, че те искат точно това...
                    А защо мислите,че на общината не и е ясно. Mr. Green И за специалните случаи се подават данни в системата!

Общи условия

Активация на акаунт