Германската Нова Медицина на д-р Хамер 2

  • 139 415
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 947
СБС  -  СМИСЛЕНА  БИОЛОГИЧНА  СПЕЦИАЛНА  ПРОГРАМА  НА  ПРИРОДАТА
според разбиранията на Германската Нова Медицина®
на Dr. med. Ryke Geerd Hamer


Различни очни заболявания - как се стига до тях


     Модерната медицина не се е научила как да преглежда истински всеки пациент, т.е. не само органите му, но и психиката и мозъка. Именно поради тази причина тя не е могла да открие връзката между психика и орган, особено между конфликт и орган.
Чрез инструментите на Германската Нова Медицина и по-специално чрез познанието за Петте Биологични Закона, както и едновременното протичане на дадена болест и на трите нива (психика, мозък, орган), за първи път в медицината може да се работи на ниво причина – възпроизвеждащо и смислено. Всичко това е възможно, благодарение на еволюцията и ембриологията. Щом подредим различните тумори, отоци, улцерации или дисфункции според критериите на еволюцията – различните зародишни листа – то тогава всичко се подрежда от само себе си. Съгласно Желязното правило на рака (Първият Биологичен Закон) и Законът за двете фази при всички болести (Вторият БЗ) това се явява първото систематично деление в цялата медицина.

     Конфликтният шок (ДХС) е станал отправната точка в ГНМ. Хубавото е, че вече можем да разберем кое как и защо се случва. Терапевтът трябва да може да се постави на мястото на пациента, да му влезе „под кожата”, за да разбере кой точно е моментът на ДХС и да си представи цялата ситуация в момента на случването й, за да определи съдържанието на конфликта в момента на ДХС, както и локализацията на Огнището на Хамер (ОХ) в мозъка, съответно и раковото или еквивалентното на рака заболяване.

     Биологичните конфликти като цяло са архаични конфликти,които протичат по подобен начин при хората и при животните. По-рано смятахме т.нар. психологични проблеми или конфликти за единствено важни, но това се оказа неправилно. Изменения (поражения) в мозъка оставят само биологичните конфликти – при човека и при животните.

     Същността на Закона за двете фази при всички болести се състои в това, че всяко заболяване има конфликтно-активна фаза и фаза на разрешен конфликт (лечебна фаза). Втората фаза се наблюдава само , ако е бил разрешен конфликта.

     От Третият Биологичен Закон (Онтогенетична система на рака и еквивалентните на рака болести) знаем, че управляваните от стария мозък (мозъчният ствол плюс малкия мозък) органи показват по време на активната фаза на конфликта, увеличаване броя на клетките (растеж на тумор), а управляваните от главния мозък органи – намаляване броя на клетките, стопяване на клетки (некрози, кухини, улцерации или загуба на функции).

     Всичко това важи и за зрителните смущения!

     При един конфликт „страх във врата”, чието ОХ се намира в зрителния кортекс, има известни трудности при дефинирането, когато става въпрос за еквивалент на рака, тъй като според обясненията на невролозите, пръчиците и колбичките на ретината в основата си принадлежат към мозъка. Във всеки случай е сигурно едно – на психично и мозъчно ниво са изпълнени всичките пет Биологични Закона на ГНМ. Както е известно, сноповете на зрителните нерви частично се кръстосват. При това кръстосване левият зрителен кортекс приема лъчите, които идват отляво (и падат върху десните половини на ретината и на двете очи), а десният зрителен кортекс приема лъчите, идващи отдясно (и падат върху левите половини на ретината и на двете очи). Обаче, зрителните влакна, идващи от  централната ямка на ретината, се причисляват към срещуположния зрителен кортекс, съгласно латералността.

     За да се разбере психичната страна на биологичния конфликт, той трябва да се проследи еволюционно назад, заедно с органната проява. Всички обозначения на тези биологични конфликти са избрани така, че да важат едновременно за бозайниците и за хората (евентуално и с преносно значение).

     Конфликт „страх във врата” (страх от нещо отзад) означава опасност, която не може да се види с очите, която постоянно ни заплашва или дебне и от която не можем да се отърсим.

     В активната фаза на конфликта ОХ е в левия или десния зрителен кортекс, в тилната му част, според половината на ретината.  Резултатът е нарастваща загуба на зрителната способност на част от ретината.
     
     По време на лечебната фаза в ОХ се образува задължителният оток, но не само там, а и между склерата и ретината - оток, който води до т.нар. отлепване на ретината. Въпреки, че това е един добър симптом на излекуване и е обратим процес, ако конфликтът не продължава прекалено дълго време, непосредствено с това се наблюдава и драматично влошаване на зрението, именно поради това отлепване на ретината. Но, както казахме, процесът е обратим и се оправя от само себе си.

     При странично отлепване на ретината, с множество редидиви, водещи до оптично удължаване на очната ябълка чрез фиксиране на отлепването чрез удебеляване между ретината и склерата, се стига до късогледство.

     При дорзално отлепване на ретината (в задната част), с няколко рецидива и поради това с не много голямо удебеляване между ретината и склерата, при което очната ябълка става оптически по-къса, се появява далекогледство.

     Когато са засегнати и двата зрителни кортекса на двете хемисфери, което означава, че има активни две ОХ (отговарящи на два конфликта „страх във врата”), то пациентът се намира в т.нар. шизофренична констелация и страда от мания за преследване. Пациент, в такова състояние не е всъщност толкова „побъркан”, колкото се смята по принцип, а това представлява опит той да се отърве от „страха във врата” си, т.е. да си реши конфликта. Ето такива неща не разбирахме преди, но вече сме в състояние да си обясним причините и следствията от биологичните конфликти.

     Конфликт „страх във врата” (от крадец, разбойник, престъпник) засяга парамедиалната част на зрителния кортекс, което означава, че страхът зад окото се усеща като ориентировъчен център на съзнанието.
   
     В активната фаза на конфликта се получава частично помътняване на стъкловидното тяло. Биологичният смисъл е в това, че при обичайно гледащите настрани очи на животното–жертва, опасността е така да се каже, скрита или замъглена, но погледът напред, по пътя на бягството, остава свободен, за да може жертвата да го намери със сигурност, без да поглежда панически постоянно назад, към хищника. По този начин се осъществява „замъгляване” на способността за виждане назад – частично помътняване на стъкловидното тяло или т.нар. „зелен катаракт” (перде). Затова се замъглява само една част от стъкловидното тяло (феномен на наочниците – ограничен съм; не мога или не желая да видя действителността). Хищниците могат да си позволят да гледат напред и с двете си очи, защото изпитват страх спрямо друг хищник в много по-малки размери.

     По време на лечебната фаза помътняването на стъкловидното тяло постепенно изчезва и се образува оток – глаукома – повишаване на вътреочното налягане. При това често отокът се притиска назад, през отвора на входа на зрителния нерв. Затова не бива нито в акивната, нито в лечебната фаза да се работи с лазер, тъй като чрез това стъкловидното тяло ще се разруши безвъзвратно.
   
     Пример: пациентка преживяла нападение, при което по тъмния път от метрото към дома й един мъж се опитал да я изнасили. Тя веднага получила множество конфликти. Когато искала да избяга, мъжът се появил отзад и тя преживяла „страх във врата”- конфликт от насилника.  Години наред пациентката имала рецидиви, т.е. конфликтът останал активен, тъй като тя трябвало да пътува за работа със същото метро и да извървява после същият път към дома си. Освен това, през зимата, когато се стъмвало рано, тя виждала зад всеки храст дебнещ насилник. Жената не е имала представа, че това са следи, в резултат на които се замъглили стъкловидните тела и на двете очи (зелен катаракт).

     При очната леща, която не е свързана със зрителния кортекс, а отговаря на много силен визуален конфликт на раздяла (когато някой се изгуби от поглед), в активната фаза на конфликта се наблюдава некроза. ОХ се намира в сензорния кортекс (очния клон на троичния нерв), разположен в главния мозък, латерално темпорално. Биологичният смисъл се състои в това, че някой, който изчезва, колкото и странно да звучи, може да се проследи по-надалеч с некрозирала леща, отколкото с неповредена (интактна). При това засегнатият вижда още по-добре в далечината.

     По време на лечебната фаза, когато изгубеният от поглед (човек или животно) е отново тук, лещата временно помътнява (като знак за излекуване), което означаваме като сив катаракт. Ако този конфликт се появи само веднъж, лещата отново се избистря. При множество рецидиви помътняването се увеличава все повече и повече. В съвременната медицина това не се разбира, особено като се има предвид факта, че пациентът може да ослепее. Ако се изчака достатъчно, лещата ще се избистри отново от само себе си, при положение, че конфликтът е окончателно решен. Така наречената глаукома – повишаването на вътреочното налягане, може да се случи  в лечебната фаза  на помътняване на стъкловидното тяло, но също така и в лечебната фаза на некроза на лещата. Глаукомата винаги е признак на лечебна фаза!

     При улцерация на роговицата (раничка) в основата на конфликта стои тежка визуална раздяла – загубвам някого от поглед. През лечебната фаза следва запълване на улцерацията, придружено от временно помътняване на роговицата – кератит.

     Епителната улцерация на клепача и конюктивата също са следствие от конфликт на раздяла. В активната фаза се образуват улцерации на клепача и на конюктивата – излющване. През лечебната фаза следва зачервяване на клепача – блефарит или на конюктивата – конюктивит.

     При карциномна улцерация на отвора на слъзната жлеза винаги откриваме конфликт – „(не) желая да виждам”, с ОХ фронтално-медиално латерално-базално.  В активната фаза се образуват улцери в ектодермалните изходни канали на слъзните жлези. През лечебната фаза лигавицата на изходните канали се подува, поради което те се запушват и силно се подува цялата жлеза. Това изглежда като тумор, но всъщност не е.

     От друга страна, програмата за карцинома на слъзните жлези се намира в мозъчния ствол, т.е принадлежи към вътрешния зародишен лист и следователно в активната фаза на конфликта образува тумори (чрез нарастване броя на клетките). В основата стои конфликтът „не мога да хвана залъка” (защото не съм го видял и затова ще го изпусна).

     Пример: художник не успява да намери нито един галерист, който да изложи картините му, т.е. неговите картини не са виждани, той не може да продаде нищо и по този начин не успява да хване „залъка” – печалбата от продажба. При животно става дума за реално парче храна, който то не може да получи. При човека в този случай, това може да бъде печалбата от продажбата на картините, чрез която той може да си купи храна. Ако никой не се интересува от картините му, той няма да получи пари (залък) и следователно не може да си купи храна.

     В слъзните жлези има ацини, които произвеждат слъзната течност. При екстремни случаи те могат да се изродят в компактен тумор, поради който клепачът може да се издуе навън. По време на лечебната фаза са възможни капсулиране или изпразване, придружено със силна, неприятна миризма (студен абсцес), гнойни сълзи (поради наличието на гъби и бактерии). При тотално деградиране (рецидиви) на клетките на жлезите, се получава муковисцидоза на слъзните жлези – пресъхване на слъзната течност.

 
     Източник:   http://www.pilhar.com/Hamer/NeuMed/Sonderpr/Augen.htm


# 691
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Анна, Нена, благодаря ви момичета!  bouquet

# 692
  • Мнения: 4 150
Another natural significant response to a loss of physical contact is a dysfunction of short term memory. We know this phenomenon from mammals, e.g. cats, when a mother no longer recognizes her babies that were taken away from her. We humans, who have been sharing our environment with mammals for millions of years, respond exactly the same way. The ”forgetfulness“ during the state of distress over a separation is also biologically meaningful as it aids the organism in managing the emotional distress on the mental level. When our children have this ”disorder“, it is called Attention Deficit Disorder (ADD), when our elderly ”pack members“ begin to lose their memory, it is called Alzheimer’s disease. But a look at our modern society quickly reveals why these conditions are becoming more prevalent.

# 693
  • Мнения: 21
Здравейте на всички съмишленици. Лутах се из нета докато намеря информацията. Попаднах на блог, където се публикуват полезни статии. Една от тях ме заинтригува за новата медицина - http://nel-anel.blogspot.com/2008/12/blog-post.html
После намерих и форум4ето Simple Smile Благодарна съм, че информацията достигна до мен и както се казва - Предай нататък Simple Smile

# 694
  • Мнения: 4 150
Искам да помоля някой да преведе само това,което сьм потьмнил.Мисля,че е ценно zа много родители.
Слагам историята zа всеки случай,ако някой иска да я чете.Става вьпрос zа случка,в която малко момиче е имало Псевдоепиглотитис.
Обяснението е в черно най долу.

Hallo Helmut,

auch wenn nachfolgender Erlebnisbericht schon einige Jahre alt ist und ich ihn auch schon in einem Forum veröffentlicht habe, stelle ich ihn dir gern zur Veröffentlichung zur Verfügung. Vorausgesetzt, er ist inhaltlich richtig.

Passt auch sehr gut in die Vorweihnachtszeit.

Viele Grüße
Peter

Der sog. Pseudokrupp (Atemnot bei Kehlkopfentzündung) tritt vorrangig bei Säuglingen und Kleinkindern auf und kann chronisch sein.

Nachdem ich in der Vorweihnachtszeit erstmals mit dieser Krankheit konfrontiert wurde, hab ich versucht bei meiner Tochter die Ursache nach der GNM zu finden.

Hier das Ergebnis meiner Überlegung, wobei ich betonen möchte, dass ich kein Therapeut bin:

Das DHS einer Kehlkopfentzündung ist ein Schreck-Angst-Konflikt (z.B. ist man sprachlos). Also eine ganz unverhofft auftretende, unbekannte Gefahr. In der konfliktaktiven Phase sind keine schwerwiegenden Symptome zu beobachten. Nach der Lösung schwillt die Kehlkopfschleimhaut an, behindert das Atmen und die Stimme verändert sich auffällig. Im Internet und in einschlägigen Ratschlagbüchern lasen wir u.a., dass der Pseudokrupp vorrangig in der kalten Jahreszeit auftritt und chronisch werden kann.

Das DHS bei meiner kl. Tochter (damals knapp 2 Jahre) war – der Weihnachtsmann!!!  Дядо Мраz.

Ich bin mir zu 90 % sicher, dass ein unverhofftes Erlebnis mit einer mannshohen, plötzlich sprechenden Weihnachtsmannpuppe in einer recht engen Verkaufsausstellung der Auslöser war. Wir haben uns nichts dabei gedacht aber ihre Reaktion vor Ort war ziemlich auffällig. In den folgenden Wochen ließ sie dieses rote Geschöpfe links liegen, mied entsprechende Bücher und bekam einen ängstlichen Gesichtsausdruck, wenn man von ihm sprach. Wir haben natürlich irgendwann angefangen, die Angst zu mildern und haben sie nicht weiter geschürt. Ungefähr ab dem 3. Advent hatte sie sich offensichtlich mit diesem Mann arrangiert und sprach von da ab nicht mehr vom Weihnachtsmann, sondern von der "Weihnachtsmannpuppe" und das er lieb sei und Geschenke bringt – ich weiß nicht, wann und wie, aber der Konflikt war offensichtlich in Ermangelung weiterer negativer Erlebnisse oder durch Gespräche mit uns oder der Oma in Lösung übergegangen.

Ihre Pseudokrupp-Attacken in der Heilungsphase klangen ziemlich "gefährlich" (Bellen) waren es aber letztendlich nicht. Ich denke, wenn man verhindert, dass das Kind sich aufregt und weint (jeden Wunsch erfüllen) und den Hals nicht wärmt, sondern eher kühlt, besteht keine Gefahr einer extremen Atemnot durch die Schwellung. Wir hatten vom Hausarzt für den Notfall (Erstickungsgefahr?!) Cortison-Zäpfchen gegen die Schwellung bekommen, haben sie aber nicht gebraucht.

Denkt man meine Erfahrung zu Ende, dann sollte man sich genau überlegen, ob man den Weihnachtsmann bei kleinen und/oder sensiblen Kindern als Erziehungsmethode verwendet oder ob man bei Dunkelheit auf entsprechende Märkte geht. (Im Übrigen scheint die kalte Jahreszeit mit ihrer zeitig einbrechenden Finsternis und den unheimlichen Geräuschen auch besonders geeignet sein, Schreck-Angst-Konflikte zu erzeugen, was die Auffälligkeit in dieser Zeit erklären würde) Tja und wie es chronisch werden wird, kann man sich denken ("Alle Jahre wieder"). Ungeachtet dessen war diese Krankheit für meine kleine Maus eine Lebensschule.

***

Anmerkung:

Das Mädchen muß offensichtlich rechtshändig sein. Wäre es linkshändig, hätte der weibl. Schreckangst-Konflikt im Bronchial-Relais eingeschlagen und das linkshändige Mädchen wäre depressiv (still) geworden. In der Heilungsphase hätte dann das linkshändige Mädchen nicht mit Krupp sondern mit (spastische) Bronchitis reagiert.

Bei kleinen Kindern den Konflikt zu finden ist in der Regel über die Mutter möglich. Sie kennt ihr Kind am besten und weiß sämtliche Vorfälle. Unser schreibende Vater Peter dürfte seine Kinder auch recht gut kennen.

In Kindergärten usw. ist das Kind ohne mütterlichem Schutz. Passiert dort dem Kind ein Konflikt, kann es ohne Bezugsperson seine Isolation nicht durchbrechen. Solcherart Konflikte zu finden ist nicht immer einfach. Es ist auch unbiologisch, Kinder von fremden Menschen hüten zu lassen. Gerade in Kindergärten passieren viele und oft ein Leben lang bleibende Konflikte und schizophrene Konstellation (Stopp der Reife).

Mütter, bleibt bei Euren Kindern! Eure Kinder danken es Euch mit Gesundheit und prächtiger Entwicklung. Gibt es was Schöneres, als mit Stolz auf seine Kinder blicken zu können? Das erfüllt doch das eigene Leben mit Sinn!

Eine Politik, welche die Kinder von ihren Müttern trennt (Kindgrippenplätze), handelt wider der menschlichen Natur. Aus Tierversuchen kennt man die Folgen: Krankheiten, Verhaltensauffälligkeiten, Entwicklungsstörungen ... Es wird Zeit für eine Neue Politik!

# 695
  • Мнения: 1 947
   Детенце на 2 г. се е уплашило от дядо Коледа - конфликтен шок и той се проявява с Псевдоепиглотитис (тук му казват псевдокруп и е твърде често поставяна диагноза). Това е конфликт на ужасяващ страх от непозната опасност. В конфликтно-активната фаза - без симптоми, а в лечебната - лигавицата на епиглотиса отича, затруднява се дишането и се променя гласа. Проявява се предимно през зимата и става обикновено хронично.

"   Очевидно момиченцето е било десничар. Ако беше левичар, конфликтът "Ужасяващ страх" щеше да се прояви в бронхиалната област и момиченцето щеше да стане депресивно (тихо, кротко). В лечебната фаза то щеше да реагира със (спастичен) бронхит, вместо с круп.
   Откриването на конфликта при малко дете обикновено е възможно чрез майката. Тя познава детето си най-добре и знае всички негови случки. Бащата на това момиченце явно също го е познавал наистина много добре.
   В детската градина и т.н. детето е без майчината защита. Ако там му се случи някакъв конфликт, то не може да преодолее изолацията си без близък човек. Такъв вид конфликти невинаги е лесно да се открият. Освен това е "небиологично" (противоестествено) децата да бъдат оставяни да се пазят от чужди хора. Точно в детските градини се случват много и често доживот оставащи конфликти и шизофренични констелации (спиране на съзряването).
   Майки, останете при децата си! Децата ви ще ви се отблагодарят със здраве и великолепно развитие. Има ли нещо по-хубаво от това да поглеждаш с гордост децата си? Та това изпълва собствения живот със смисъл!
   Политика, която разделя децата от майките им, работи против човешката природа. Последствията се знаят от опити с животни: болести, странности в поведението, смущения в развитието... Време е за нова политика!"

   Страшно интересно! И моята дъщеря изпитва панически ужас от дядо-Коледовци и ме хваща силно за ръката, закрива си лицето и се обръща в друга посока и отминава бързо или се гушва в мен. Не я насилвам да го гледа. А на книжки дори знае, че ще и донесе подарък, че лети с еленчета в небето и т.н. и му се радва. Така е и с мимовете по улицата и големи говорещи кукли. Затова внимателно ги избягвам. А зад думите за д. градина заставам и аз. Simple Smile

# 696
  • Мнения: 4 150
Анна,ти си като светкавица.  bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря на теб и на всички,които полагат толкова усилия и труд,желание и мотивация да превеждат.

# 697
  • Мнения: 2 185
Здравейте и тук   bouquet
Благодаря на всички за огромния труд, който са положили, за да я има тази тема.

Отне ми няколко дни, за да изчета двете теми, но ми беше много интересно. Имам какво да споделя и какво да попитам, но преди това бих искала да се снабдя с преводите, които ги няма качени на сайта на ненаатоа , вероятно отговорите на въпросите ми се крият там  Peace .

# 698
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Анна, благодаря ти! И аз не приемам тази политика на ранно отделяне на детето от майката, но и при нас ще се наложи  Sad. Не мога да си позволя финансово да не работя след като той навърши 2 години.
 И да се оплача - най-вероятно детето има шарка. Предполагам, че е рубеола, но след малко ще ходим на лекар. Какво толкова се е случило, че ми отреагира така?! Някой дали знае какъв е конфликтът? Confused

# 699
  • Мнения: 60
и моето дете изпитва панически страх от Дядо Коледа.ходи на ясла, и досега всичко беше неред - само в началото беше трудно, защото не случихме за подходящата ясла, но след като я сменихме-лесно свикна, отиваше с желание, оставаше последен за да си играе. откакто наближиха празниците и започнаха да ги бомбандират с идеята за Дядо Коледа и "необходимото и задължително" тържество по повода, детето се промени. от яслата ми казаха 4е той е единственото дете,което го е страх големия човек в червено и сутрин не иска да ходи, вечер непременно трябва да го взема пръв защото започва да реве. усещам и ясно си личи 4е той търси моята защита и мисля да присъствам и аз на тържеството(което попринцип е забранено за родители) за да преодолеем заедно този момент или да не го водя изобщо.

# 700
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Пак съм аз - доки каза, че не е шарка, а алергичен обрив( червени петна, които на коремчето и под мишничките се сливат в плаки). Вчера дадох малко мандарина да опита и може би е това, но сега ще почета малко за алергиите.

# 701
  • Мнения: 277
ИраМира ,ще си позволя да споделя това което съм прочела за алергиите
Алергията е специална  програма ,която  протичан не на базата на шок ,а в следствие на шини "шини"

 Преди 2 седмици ,оставих малкия за около 1час и половина във фитенса ,където има стая за деца.Наглеждах го през 5 минути.
Но 30 мин плувах и като се върнах ,ревеше ,доста беше поревал.
В неделя сутрин вдигна Т ,не беше висока ,но до вечерта се качи на 39,5.
И сега въобще не иска да е без мен ,няма значение ,че има деца .
Тъкмо уредих да ходи на детска за 2 часа ,защото си мислех,че скучае детето,но последния път като носех документите ме хвана за ръка и хукна към изхода.

# 702
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Благодаря ти, самуин. Търсих инфо в преводите, но там е много оскъдно. Там е работата, че не сме се разделяли. Уффф, вече не знам. А петната продължават да се увеличават. Сутринта по лицето нямаше,а сега вече има. Дали доки може да се е объркал и всъщност да си е някаква шарка?????

# 703
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
За страха от детската градина искам да попитам! Когато минавам и до ден днешен пред яслата ми, винаги ме обзема едно безпокойство! Попитах майка ми да не би да ми се е случило нещо лошо там, а тя каза, че старшно много съм плакала в началото и за това сигурно сега изпитвам такова странно чуство като минавам от там! Ходех с голямо желание на ясла и детска градина, беше ми хубаво, но шока от началото е още в мен! Как ли ще се прояви в бъдеще това нещо?  newsm78

# 704
  • Мнения: 277
Parvo pak se izvinavam za latinicata
IraMira .ne si me razbrala,ne e ot razdala.a ot 6ina
Pak moje i doktora da se e obarkal
drygi simtomi ima li deteto

Общи условия

Активация на акаунт