Германската Нова Медицина на д-р Хамер 2

  • 139 478
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 936

DORYAN,
за съжаление никъде не сме дискутирали за Алцхаймер, може би защото тук сме предимно майки с малки деца и ни вълнуват най-вече детските проблеми. Не видях нищо и в сайта на Пилхар, няма и при Марколин.

Преди време питах Кристиян на лични за една моя позната, която има Паркинсон и Алцхаймер и той ми отговори следното:

..... Алцхаймер е активен конфликт.Обикновено е конфликт на тежка раzдяла.Понеже моzькьт не може да се справи с травмата от раzдялата,превключва на "по добре да zабравя,отколкото да се мьча".
На колко години е жената?
Да не е zагубила дете?................


И моята позната е възрастна; доколкото знам е загубила любим човек, живее само с дъщеря си.

Може би и твоята близка да има някаква тежка загуба, която преживява дълбоко в душата си и вие не виждате тази скръб. Не винаги любящото обкръжение е достатъчно - решаващо е вътрешното преживяване, а него много често няма как да го разберем (при други хора, не за себе си).

# 676
nenaatoa, благодаря ти   bouquet, това е първото нещо, което сякаш има връзка - знам, че някога е загубила момиченце, първото, след това има 2 дечица, но отново момичето живее в чужбина и макар да се чуват често и да се виждат поне 2 пъти годишно - това е раздяла. Не знам дали е причината, но звучи логично, и съм убедена, че тези неща си и тежаха от край време, просто мислех, че както много други хора просто ще живее с тях. Нещата, според една сентенция, се случват само на хора, които могат да ги понесат. Явно просто различно се понасят от различните хора...

# 677
  • Мнения: 4 150
Алцхаймер е активен конфликт и обикновено се трансформира в хронична фаzа,ако навреме не се реШи...т.е. влоШаването става докато се zабрави всичко и всеки.Индивидите живеят в свой свят,но могат да иzкарат до дьлбока старост.Обикновено чреz тоzи конфликт не могат да получат други и са "предпаzени".

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 09:12 от Доня Туфиня

# 678
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 Малко да сменя темата  Hug но ми е  интересно дали има  някаква информация какво е тълкуването на ГНМ за наднорменото тегло.

# 679
  • Мнения: 936
Малко да сменя темата  Hug но ми е  интересно дали има  някаква информация какво е тълкуването на ГНМ за наднорменото тегло.

Позволявам си да отговоря, тъй като от достата преводи и редакции, които направих, малко ми се изясниха някои неща.

Това, което питаш е много общо.... Наднормено тегло при деца, при възрастни, при диабет, при други заболявания??????

Важен е конкретния случай и конкретната конфликтна ситуация за конкретния човек. Мисля, че така никой не би могъл общо да ти отговори...

# 680
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 Embarassed извинявайте че не се уточних.   Hug.......Имам предвид  възрастни хора.  Постоянно излизат нови и нови диети. А сега доста се говори за Дюкан и неговата протеинова диета и ми стана интересно  дали определен хранителен режим може да се прилага масово или по-скоро за всеки човек си е различно.
И дали сте срещали някъде някакви препоръки на д-р Хамер за начина на хранене на хората.

# 681
  • Мнения: 19
Пробвах да пратя ЛС до Christian,но кутията му е пълна,затова го слагам тук
Пиша ти с надежда да ми внесеш поне малко яснота покрай проблема на моя роднина(леля).
Тя има доста дълъг списък със здравословни проблеми и сигурно никак не е лесно да се даде отговор при толкова комплексна ситуация.Като начало тя е била изтървана още при раждането си и получава изкривяване на окото и леко забавено умствено развитие.Има прекарани 2 операции за отстраняване на кучешка тения от черния и белия дроб,операция от апендисит(така ли се пише Confused),две операции извънматочна бременност и една на окото.Тя си живее с много болежки(артрит,високо кръвно и пр.),но въпросът ми и това което най ме притеснява е,че от около 8 год. и се случва да изпада за кратко в  състояние на безсъзнание.Това и се е случвало няколко пъти и винаги преди това чува някакви гласове и шум и от там на сетне нищо не помни.Единият път са я свестили в бърза помощ,а другите се е оправяла вкъщи след като и дадат валидол и я намокрят с вода.Тя е пенсионер по инвалидност и е заведена на диспансер,но там никой не си прави труда да я изследва,нито имат обяснение за това което и се случва.Притеснява ме това че тя по-цял ден е сама вкъщи и по думите и изпада в това състояние много бързо и няма време да реагира за помощ.Така може да се нарани или да не успее без чужда намеса да се съвземе.
Може ли да ме насочиш какво изследване да си направи или да предположиш каква може да е причината за тези внезапни кризи.
За жалост леля ми не е с добри финансови възможности,но ако аз доколкото ми е възможно искам да се опитам да и помогна,но просто не знам как.
Благодаря ти предварително!

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 20:18 от snujolin

# 682
  • Мнения: 957
Може ли някой да ми обясниа какъв конфликт би могъл да стои в основата на Morbus Crohn  или Colitis Ulcerosa при дете на  16 месеца, при положение , че симптомите ги е имало от раждането. Как се лекува такова нещо при дете?

Christian, би ли могъл да помогнеш а информация? Синът ми е със съмнение за Morbus Crohn.

# 683
  • Мнения: 936
Може ли някой да ми обясниа какъв конфликт би могъл да стои в основата на Morbus Crohn  или Colitis Ulcerosa при дете на  16 месеца, при положение , че симптомите ги е имало от раждането. Как се лекува такова нещо при дете?

Christian, би ли могъл да помогнеш а информация? Синът ми е със съмнение за Morbus Crohn.


Ако си чела темата за дебелото черво, там пише следното:

............Ракът на тънкото черво (по-точно на мезентериалното тънко черво) се управлява от мозъчния ствол. Конфликтът е или „неспособност за смилане на залъка”, или конфликт на „несмилаем гняв” с допълнителен аспект – глад. Лечебната фаза на рака  на илеума, по време на която мукозната мембрана и кръвта се изпълват с изпражнения, е известна още като Болест на Крон.

Улцерозен колит
Улцерозният колит е хронично възпалително заболяване на дебелото черво и ректума, с предимно хроничнорецидивиращ ход. Характеризира се с повърхностни кървящи разязвания и дифузно кървене от лигавицата на червото.
Ако човек страда от улцерозен колит, то той е вече в лечебната фаза на широко растящ чревен карцином от резорбтивен вид. („Улцерозен колит” е всъщност неправилен термин за повтарящи се туберкулозни лечебни периоди на постоянно повтарящи се конфликти). Конфликтът винаги е свързан с „грозни” теми, които не могат да се абсорбират или асимилират, рефлектирайки върху функцията на червата да абсорбират хранителни вещества в кръвната и лимфна циркулация.
Пациентът преживява по всяко време повтаряне на конфликта, което се смята от лекарите за „ремисия”, а последващата лечебна фаза е наречена „болест” – улцерозен колит. Клиничните симптоми на тази лечебна фаза са: диария, мукозни кожни частици и кръв в изпражненията, нощни изпотявания – но добър апетит. Терапията е: разбиране на основния конфликт, така че повтарянията да се избегнат.


при положение, че има симптоми от раждането, би следвало проблемът да се корени по време на бременността. Специалист би ти помогнал повече.
Ако си убедена в правилността и ефективността на ГНМ, ще намериш начин да се справиш с проблема... Виждам, че живееш във Виена - може да се свържеш с Пилхар за консултация...

# 684
  • Мнения: 4 150
fat.wombat на гости

Виж на сайта на Пилхар.
Как може да ти кажат подобно неЩо zа дете на таzи вьzраст????? Shocked Прекалиха тотално. Twisted Evil
За кое от двете е сьмнение???? Двете са раzлични.

# 685
  • Мнения: 957
Здравей Кристиан! Пиша тук, защото кутията ти е пълна

За морбус Крон е съмнението.

ака рядко с много слуз и кръв повече от месец. Преди имаше пак един период с кърваво  слузезто и рядко ако и като кърмаче още един такъв период , но без кръв
оплакванията му са от раждането до сега - нон стоп газове, плаче на сън, болки в корема...
Направиха му кръвни изследвания
 alpha 1 saures glucoprotein e 144 mg/dl
ima eisenmangel i понижен хемоглобин.
Кръвното изследване за Морбус крон не е още готово.
IgG, IgA i IgM са в нормите
Желязото е 41 при норми 70-180 микрограма/дл
Правиха му маген-дарм пасаж  pri prof. Hörmann- relativ langsame Passage durch den Dünndarm bei normalkalibrigem jejunum und grenzwertig weitem ileum.
Снощи бяхме в нотфаламбуланц на АКХ, защото имаше много ярка прясна кръв във памперса, без изпражнение, само парче слуз и кръв. Днес носих там проби от акото за изследване. Предишните проби бяха негативни за микроби и вируси, но не бяха тествани паразити и гъби. Поддържа температура между 37,8 и 38,2

Какво ще ми кажеш за Проф. Winfried Rebhandl? И той и докторът в АКХ вчера ми казаха, че ако пробите от акото са отрицателни следващата стъпка е Darmspiegelung за да се огледа дебелото червото и да се истанови от къде е тази кръв. Няма фисури или наранявания в областта на ануса.
Пиши ми моля те на лични и си изчисти кутията, за да не затормозявам форума тук. Ако искаш и по телефона 0650 8202056.

# 686
  • България
  • Мнения: 224
Много благодаря,че ми пращате материали по темата!  Hug Не съм прочела всичко много подробно,но никъде не срещнах за болеста "гуша"... Tired Мои приятели семейство и двамата страдат от това-жената й повлияват лекарствата,но мъжът е доста зле-подути очи,наднормено тегло и т. н...Казват "базедова болест"Какво е тълкуването според ГНМ ?

# 687
  • Мнения: 936
Здравейте момичета!

Преведох пълната версия на Петте Закона. Тези, които имахме бяха много съкратени и мен лично не ме удовлетворяваха
.

Качила съм ги тук: https://share.acrobat.com/adc/adc.do?app=share
влизате с ID: dimitarparushev@mail.bg  и парола:  rghamer
Тук са всичките ми преводи и редакции, които можете да си свалите.

Пуснала съм ги и  в  novosemeistvo ( дава ми грешка при копиране на адреса и не мога да сложа линк, съжалявам!)  www.--докладвайте на администратор--

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 22:25 от nenaatoa

# 688
  • Мнения: 585
Здравей Кристиан! Пиша тук, защото кутията ти е пълна

За морбус Крон е съмнението.

ака рядко с много слуз и кръв повече от месец. Преди имаше пак един период с кърваво  слузезто и рядко ако и като кърмаче още един такъв период , но без кръв
оплакванията му са от раждането до сега - нон стоп газове, плаче на сън, болки в корема...
Направиха му кръвни изследвания
 alpha 1 saures glucoprotein e 144 mg/dl
ima eisenmangel i понижен хемоглобин.
Кръвното изследване за Морбус крон не е още готово.
IgG, IgA i IgM са в нормите
Желязото е 41 при норми 70-180 микрограма/дл
Правиха му маген-дарм пасаж  pri prof. Hörmann- relativ langsame Passage durch den Dünndarm bei normalkalibrigem jejunum und grenzwertig weitem ileum.
Снощи бяхме в нотфаламбуланц на АКХ, защото имаше много ярка прясна кръв във памперса, без изпражнение, само парче слуз и кръв. Днес носих там проби от акото за изследване. Предишните проби бяха негативни за микроби и вируси, но не бяха тествани паразити и гъби. Поддържа температура между 37,8 и 38,2

Какво ще ми кажеш за Проф. Winfried Rebhandl? И той и докторът в АКХ вчера ми казаха, че ако пробите от акото са отрицателни следващата стъпка е Darmspiegelung за да се огледа дебелото червото и да се истанови от къде е тази кръв. Няма фисури или наранявания в областта на ануса.
Пиши ми моля те на лични и си изчисти кутията, за да не затормозявам форума тук. Ако искаш и по телефона 0650 8202056.

                 сина ми също има проблеми с корема още от раждането  силни колики , с газове и редки изхождания бяха първо , при поставяне на ваксина реагира за първи пит със слуз в акото и болки в корема за около ден , състоянието на кожата му  се влоши по-принцип беше по суха сега стана много суха, чак на бузите започна да се цепи от сухота и силно се зачерви дясната половина на бузата и брадичката , не го свързах с ваксината , след второто поставяне имаше същите симптоми за по-дълго време 15-20 дни , лекарите обаче казваха че не може да е от ваксината но изчакахме 2 месеца и сложихме трета ваксина и симптомите потретиха вече още по-силно и за по-дълго време , склуз в акото имахме месеци наред . Когато дойде време да се захраним месец след ваксината не можеше да приеме друга храна различна от кърма / или АМ давано инцидентно/ веднага започваха слузести изхождания и бърни колики траеха ден два след даване и на 1 лъжичка храна , и така няколко опита на 8 месеца вече ходихме на гастроентеролог който даде куп глупави съвети за лечение с метронидазол , два вида ензими и 3 противоалергични , не взех никакво лекартсво от тези /освен един пробиотик / и не му спазих съветите да захраня с противоалерргични и ензими , но най-доброто беше че получих бележка със становище детето да не се ваксинира поне 6 месеца  . Минахме комисия и сме освободени от ваксинни за година после ще я мисля . Единственото разумно което чух от гастроентеролога беше че не се слага ваксина при синдром на раздразненото черво , защото всеки имунен отговор започва от червата и нещата съвсем се влошават. Другото което ми каза е че имаме ензимна недостатъчност ,което се израства просто храносмилателната ни система ще съзрее по-бавно , до 10 месеца не беше готов за друга храна само се кърмихме след това захранвах с каквото му понасяше не по схема първо прояде без проблем варено пилешко , хляб и плодовен  , типично бебешките каши прояде без пробелм чак около година , общо взето всичко му приготвях сама защото реагираше и на най-скъпите и био бебешки продукти . Преди 2 месеца реагира алергично по абсолотно същия начин като на ваксина на телешка яхния изхождане на слуз веднага щом я изяде и след два часа беше пак със червена дясна половина на буза и брада по-малко червеня лява многа суха кожа този път с петна по тялото , мина за 24 часа, имаше сухи участъчета по кожатата след това които се олощиха и паднаха . Повече не съм  давала краве продукти никакви и аз спрях да ги консумирам и кожата му е по-добре . На година и три месеца е слуз в акото има отр време на време но е все по- малко , имаше и силна миризма на алкохол която намалява , ное кръв никога не сме имали обаче . Написах целия си пост най-вече с идеята ако слагате ваксини на детето да ги отложите или спрете след ваксина за първи път се появи слуз и общо взето ваксините влоши състоянието и на кожа и на стомах . Сега кожата ни е много добре стомаха също.Извинявам се ако писанията ми не са били по темата

# 689
  • Мнения: 1 947
   Кейт888, сложи си постинга и в темата "Ваксини Дискусия" - там също ше бъде полезен.

Общи условия

Активация на акаунт