Германската Нова Медицина на д-р Хамер 2

  • 139 475
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 705
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Самуин, аз останах с впечатление, че всички кожни проблеми са свързани с раздяла ( от това, което чета) и за това казах, че не сме се разделяли. Други симптоми няма - игрив си е, няма температура, не кашля и няма сополи. Не знам какво да мисля вече. Петната са много червени и някак релефни, сякаш кожата там е подпухнала. Много зле изглежда.

# 706
  • Мнения: 4 150
Ирамира,можеШ ли да сложиШ снимка?
По описанието ти е лечебна фаzа вече.
Раzдялата може да не е с теб,а с любимото мече например... Wink

# 707
  • Мнения: 277
Извинявай ИраМИра ,права си
Аз си мислех за алергиите и за това как ГНМ го обяснява.
Друг път проявявал ли е подобни симптоми ,или други кожни проблеми
Защото ,така аз си го обяснявам ,за да се качва на "шини ",значи преди го е разрешил конфликта ,и сега нещо му напомня пак за изживяния конфликт.
Да не е ухапано от нещо ?
Когато на малкия му направихме втория прием на ДТК ,целия се обрина ,но петънцата бяха ситни ,малки и червени ,и  в областа на коремчето и гръбчето.

Гушкай малкия и го цункай мноооооооооого.
Скорошно оздравяване  Hug

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 23:00 от samuin

# 708
  • Мнения: 2 652
Крис, а така наречения контактен дерматит как би се обяснил, различен ли е от типичния невродермит. Т.е. мястото на екземките е там, където има някакъв външен дразнител за кожата. Примерно - около устата, защото растат зъби и се плюнчи. На рамото, заради метални копченца на бодито. Как се разпознава лечебната фаза, т.е. каква е екземата при нея? При нас мястото е силно зачервено, грапаво, лющеща се кожа, наоколо преминава в пъпчици.

# 709
  • Мнения: 4 150
Цитат
силно зачервено, грапаво, лющеща се кожа, наоколо преминава в пъпчици.
Това са симптоми на реШен конфликт.
В раzличните страни има раzлични наименования на кожните zаболявания,вьпреки,че симптомите често са 100% идентични.
При типичният невродермит вьв фаzата на най тежката симптоматика е реШен конфликта.При някои други кожни обриви (с рани,т.е. минус в клетките) обикновено е активната фаzа.
Кожата се командва от червената (по таблицата) ектодерма,вьнШен zародиШен лист,моzьчната кора.
Мисля,че някьде имаШе синтеzирани всички видове конфликти,които й принадлежат.Прекалено много са ,zа да ги иzредя.

# 710
  • Мнения: 2 652
А ГНМ допуска ли някакво третиране/мазане на кожата - овлажняване например или друго? Според стандартната медицина, разранената кожа е силно вероятно да се "инфектира" и да стане по-голям проблем. Това, всъщност, не са ли различните фази?

# 711
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
http://media.snimka.bg/1566/009387299-big.jpg ето така изглеждаше Мирко онзи ден. Днес вече е ОК като изключим 2-3 петънца по вратлето и в гънките на крачетата.

# 712
  • Мнения: 4 150
Видях снимката.
Не сьм специалист в областта,но ми прилича на лекарствена екzантема.Мисля,че е алергична реакция от неЩо.
Помисли zа лекарства,храна,неЩо което е погьлнато.Не е от вьнШен допир таzи реакция.
А лекарят какво ви каzа?
Това,че е минало сьЩо потвьрждава,че е било алерг.реакция.Само трябва да внимавате и да откриете от какво е.

Грейс,

Аz лично на раzранена кожа ниЩо не слагам,но я поддьржам суха.Не слагам кремове и тн.

Цитат
разранената кожа е силно вероятно да се "инфектира" и да стане по-голям проблем. Това, всъщност, не са ли различните фази
?
Да,точно.Раната се zатваря с помоЩта на бактериите.Затова е официално "инфектирана".
Вие мажете ли с неЩо в острата фаzа,когато е zачервена?

# 713
  • Мнения: 2 652

Цитат
разранената кожа е силно вероятно да се "инфектира" и да стане по-голям проблем. Това, всъщност, не са ли различните фази
?
Да,точно.Раната се zатваря с помоЩта на бактериите.Затова е официално "инфектирана".
Вие мажете ли с неЩо в острата фаzа,когато е zачервена?



Ами, да, мажа я с маслен извлек от невен, тя е непрекъснато зачервена. Поне да предпазя от слюнката, трудно ми е да я гледам така. Освен да пробвам с разредена тинктура от невен, за да не е мазно.

# 714
  • Мнения: 1 947
   Въпрос: откъде мога да прочета повече за опровержението на инфекциозната теория? Christian? Praynig

# 715
  • Мнения: 4 150
От тоzи линк Ще намериШ много инфо,което Ще те доведе до друго,даже и до кодирани сайтове.
www.klein-klein-aktion.de

Грейс,
Маzнината zатваря порите и пречи на zарастването.От друга страна пьк невен на раzранена кожа не се слага.(мисля)
С каква льжица се храни детето?От дясно или ляво е дерматита?

# 716
  • Мнения: 2 176

Маzнината zатваря порите и пречи на zарастването.От друга страна пьк невен на раzранена кожа не се слага.(мисля)
С каква льжица се храни детето?От дясно или ляво е дерматита?

И аз смятам така, мазнина не е добре. Невен може на раздразнена кожа, но с ненарушена повърхност.
Миене с чиста вода и подсушаване е достатъчно. Ако раните са големи, може изплакване с тинктура от Арника.

# 717
  • Мнения: 1 947
   Благодаря, Кристиян, ти и по-рано го беше давал този сайт, ще чета. Simple Smile

# 718
  • Мнения: 2 652
Крис, Мулти, благодаря ви. Спирам всякакво мазане.

Детето се храни със съвсем обикновени като форма прибори, ако това питаш (лъжица и вилица, сребърни). Обривът й е отляво, започва от сгъвката на устата надолу. Тя засега няма ясни предпочитания към лява, дясна ръка - борави и с двете. Може би при хранене използва по-често дясната ръка, сега като се замисля.

# 719
  • Мнения: 4 150
А zаЩо не минете временно на пластмасови прибори?
Ако обрива е от ляво и е деснячка,проблема е в "мама" свят.НеЩо от теб идва...

Общи условия

Активация на акаунт