Машина за хляб - 8 част

  • 47 888
  • 668
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 666
Момичета, имам Мулинекс, но съм затрила книжчицата му при преместването и за това ми се ще да попитам с коя програма приготвям черен хляб? С тази за пълнозърнест ли?

Да. На моята 2000 са съответно програми 4 и 5.

# 661
  • Мнения: 832
И ние решихме да си купим машина за хляб.На какво бихте ни посъветвали да обърнем внимание, кое е най-важно за тези машини? От голямо значение ли е да е с две бъркалки? Коя марка ще препоръчате?Видяхме една машина Kenwood (беше около 130-150лв), както и Moulinex за 215лв.
Kenwood мисля че беше такава : www.kenwoodworld.com/product_detail.php?cat=115&id=516
Moulinex: www.expressshop.lv/en/home_tehnique_small/bread_bake_devices/moulinex_ow5000.htm
Направи ми впечатление че Moulinex пече до 1.5кг.
И струва ли си разликата в цената спрямо качеството?

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Определено Мулинекс е по-добрата,и аз съм се спряла на нея и утре ще си я взема Peace

# 663
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз имам такава Мулинекс, струва си парите, много съм доволна. В нея пека и малки хлебчета от 500г. и големи от 1.500. Има много опции за хляб и сладки неща, не бих я заменила с друга.

# 664
  • Мнения: 1 666
Нов въпрос за козунаците от мен!
След като вече ми се получават доста добре, искам да ги докарам и на външен вид, в смисъл да сплета и пека във фурна. Обаче не мога да се сетя след като се сплете тестото на колко градуса се оставя във фурната да втасва, за колко време и послена колко се пече? Сигурна съм, че някъде по-напред го бях чела, но сега нета ми е мното скапан и хич не ми се рискува да търся....

# 665
  • Мнения: 498
Вчера пробвах една измислена рецепта за хлебче, която искам да споделя с вас... много бързо свърши и не м ожах да го снимам, но:
250 мл вода (може 1/2 да е вода и 1/2 да е кисело или прясно мляко)
2 с.л. олио (зехтин)
2 ч.л. захар
1 ч.л. сол
480 гр. брашно (тук каквото имате, аз слагам винаги 1/3 бяло, 1/3 грахам или ръжено и 1/3 пикантно, градинарско, типово, селско или каквото ми е под ръка)
малко над 1/4 кубче мая (от тези, които са по 40-42 гр.)

Слагаме всичко това в машинката, при мен е програма 5 - за 750 гр., на силно препечена коричка, за около 2 ч. и 20-30 мин.
Тъй като бях правила паста от маслини, реших, че при звуковия сигнал ще сложа... та омесва се 2 ч.л. паста от маслини (в които бях сложила малко зехтин и майорана), и тъй като ми се сториха обаче доста соленки, а исках да сложа и сирене... го замених с 1 голяма супена лъжица извара, нарязах и малко лук, добавих и малко брашанце, да кажем 1 ч.л. и го омешах, така че при звуковия сигнал добавих всичко това, о забравих да кажа, че сложих и малко семена... каквото имате под ръка.
Надува се чудесно и хем мирише на маслинки, хем не се виждат, тъй като са много ситно смляни.

# 666
  • Силистра
  • Мнения: 288
joop!., много са ти хубави питките, браво май и аз ще взема да се навия за такива формички. Ако имаш време и възможност да ме светнеш как става номера с поръчката че нищо не вдявам от френски..

# 667
  • Мнения: 498
svetly_, joop!  и аз искам формички, ако зафромите някаква поръчка пишете ме и мен, моля ви!

# 668

Общи условия

Активация на акаунт