Грапав гранитогрес за кухня?

  • 10 093
  • 16
  •   1
Отговори
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Има ли някой такъв в кухнята и дали е практично.

# 1
  • София
  • Мнения: 459
Ние имаме в квартирата и според мен е ужасно. Нашия е светъл и няма чистене. Постоянно има мокри капки по пода, което спомага за черни петна и после трябва да се търка много усилено за да се махнат.

Аз не го препоръчвам.

# 2
И аз имам. Наистина трудно се чисти. Моят е тъмен, когато го мина със стирката си е добре, но изсъхне ли - побелява. Пробвала съм много препарати и все така си седи.

# 3
  • Мнения: 794
Не избирай такъв - събира мръсотия...

Ние се отказахме от ефектния грапав, но се натресохне от много акъл на  много светъл цвят "слонова кост"... Mr. Green


Питай ме сега как търкам ...  Tired

# 4
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Ужасен е, не прави тази грешка. Вземи си какъвто цвят искаш, но съвета ми е - колкото се може по-гладък. С грапавия ще се разбиеш от чистене и пак ще ти стои като мръсен.

# 5
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
С грапавия ще се разбиеш от чистене и пак ще ти стои като мръсен.

# 6
  • Мнения: 535
Моят е такъв:
http://www.kai.bg/index.php?nAction=100120&nProductCategorie … roductSeriesId=49

Грапав си е, но проблем нямам - понеже е такъв цвят, който носи на мръсно, не си личи всяка дреболия - много съм доволна  Peace

Единият цвят ми е в кухнята, другият в коридора - нямам грижи - никога не изглежда мръсно! А и те плочките като са бежови, да речем, фугите също са такива, така че и те носят в известен смисъл на мръсотия  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 107
Всички, които са ти отговорили, че е непрактичен са абсолютно прави- ужасно е просто, като се набие мръсотия и не може да се поправи Close Кошмар за всяка домакиня!

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Не го прави! Ад е! Грапавото събира мръсотия ежедневно, трудно се чисти.  #Crazy

# 9
  • Мнения: 132
Най-добре е да е гладък,но матиран.Нашия е такъв и съм много доволна.Върху полиран гранитогрес всичко се личи,въпреки,че се чисти лесно,но се моли да не капне капка вода-ужасно се хлъзга!Не съм фен на гранитогрес с широки фуги.Струва ми се,че е по-подходящ за външни настилки-тереси например!

# 10
  • софия
  • Мнения: 25 458
Въпреки, че е сиво-бежов и носи на мръсотия пада голямо търкане - с четка като в средновековието, защото няма друг начин за хубаво почистване. Добре, че го правя през седмица и кухнята ми е 1х2 (бивш балкон). Иначе бършем с моп. По-скоро замацваме  Crazy.
P.S. На снимката малката седи на него.

# 11
  • Мнения: 505
Имам в кухнята гранитогрес в оттенък на керемидено червено. Грапав е, имитира камък. Чисти се ИДЕАЛНО. С всичко, което ми е попадало. Не бих го сменила. Не задържa мръсотия, за петна да не говорим. Но не е български. И фугата и тя не е българска.

# 12
  • Мнения: 308
Всички момичета са прави.Тъй като съм работила в магазин, в които се продаваха плочки, знам че грапавия гранитогрес е само за тераси, веранди, алейки, но не и за вътрешен под. Затова и са грапави - като ги намокри дъжд или сняг се хлъзгат по-малко. Би трябвало и в магазина където си копуваш подовите плочки да ти го обяснят това.

# 13
  • Мнения: 505
А като си намокриш пода в кухнята, защото си го измила примерно, вероятно си е в реда на нещата да се пързаляш? Има различни видове глазури върху плочките, с различни свойства и с различно качество. Нищо не пречи един качествен грапав гранитогрес да се поддържа лесно. И нищо не пречи един гладък да е по-труден за поддръжка - на различни цветове и шарки различно си личи мръсотията. При мен е точно така - гладките плочки в банята ми вземат здравето, а кухнята я чистя с едно минаване с мопа.

# 14
  • Мнения: 8 999
Тук не става дума за това дали си личи мръсотията, а дали се поддържа лесно, в смисъл - чисти ли се лесно. Не, не се чисти лесно. Дори е кошмарно трудоемко. Както са ти казали и по-горе - най-практично е гладък, но матов. Той също не се пързаля, ако е мокър /но все пак в кухнята не правиш наводнение по два пъти на ден, че да се притесняваш за това, дали ако е мокро, ще се хлъзга. Ако не миеш с много мокър парцал, изсъхва за минути/.

Общи условия

Активация на акаунт