ПОМОЩ ЗА ЧИСТЕНЕ НА ГРАПАВ ГРАНИТОГРЕС!

  • 47 953
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
УЖАС! НАПРАВИХ ГРЕШКАТА ДА СЛОЖА ГРАБЯВ БЯЛ ГРАНИТОГРЕС В КОРИДОРА И ДА ГО ФУГИРАМ С ФУГИ - БОРДО /ЗАЩОТО ЕДНАТА СТЕНА ЩЕ Е ТАКАВА/. ОБАЧЕ СЕГА НЯМА ИЗЧИСТВАНЕ. ДНЕС СЕ СКЪСАХ ДА ГО ТЪРКАМ С ТВЪРДА ЧЕТКА И ЦИФ - Е ОКОЛО ФУГИТЕ СИ СТОЯТ ОЩЕ ЧЕРВЕНИ ОТПЕЧАТЪЦИ. МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - КАЖЕТЕ НЯКОЙ ПО - ЕФЕКТИВЕН ПРЕПАРАТ ЗА ПОЧИСТВАНЕ ИЛИ НЯКАКВИ ХИТРИНКИ, АКО ЗНАЕТЕ!

# 1
  • Мнения: 452
и при нас в коридора на един от етажите на къщата има такава гадост - бял,грапав гранитогрес- отврат е - няма изчистване ,
аз го търках със шкурка ,с кво ли не ,ама няма изчистване
моля някой ако се е справил да ни светне

# 2
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
До колкото разбирам е изцапан от сместта за фугиране ?
Пробвай с  някакъв разредител или препарат на ацетонова основа  Thinking

# 3
  • Мнения: 118
Да, сместта от фугите се е вбила в грапавините на гранитогреса и не мърда. Ще пробвам с това, благодаря ви.

# 4
  • Мнения: 1 732
Пробвай с парочистачка и с някакъв обикновен препарат за фаянс,аз имам грапав гранитогрес и го почиствам или със стийм моп,парочистачка или един обикновен препарат за фаянс-оранжево шише,пише на гръцки,неприятна работа,но нямах избор като го слагахме този гранитогрес,трудна подръжка а и не ми харесва много.

# 5
  • Мнения: 4 473
Потърси си препарат на KNAUF за почистване на фугин от плочки. Имат цяла серия и за полиране на мрамор и други неща, но не ги запомних. В прасмасови шишета по1 л. са и са с надписи на немски.
Аз изпробвах какви ли не препарати и жулих с какво ли не/включително с препарат да миене на печатарски гуми, и с него ставаше, но с неистово търкане/, докато не го открих в Практикер. Ако си от София мога и да ти услужа защото ми остана почти половин шише и вече не ми трябва.
И установих, че проблема не е в плочките, а във фугина. Едни и същи плочки имам в банята и предверието, но с различна фуга и като цвят, и като производител. В банята ги търках почти два месеца без резултат, в предверието въпроса се реши само с забърсването със сух харцал след фугинето..

# 6
  • Мнения: 118
Да, flambe от София съм - може и да се възползвам от твоя препарат, но като начало съм решила да опитам с лакочистител. Ще ви кажа какъв е ефекта!

# 7
  • Мнения: 59
При нас, когато фугираха гранитогреса, почистваха веднага след това с оцет, за да не остава фугираща смес по гранитогреса. Аз имам проблем с почистването на помещение с бели фуги. При почистване с препарад замъсените плочки се почистват, но фугите задържат и остават зацапани.  Какво препоръчвате за цялостно почистване на стаята?   

# 8
  • Мнения: 4 423
Aз съм с бели фуги.Веднъж месечно пълня едно шише с пръскалка от тази ароматизираната белина и ги наквасвам яко след като съм измила и оставям да изсъхне.При мен е на стълбище -вход от вън и като затворя към етажите не мирише.Вече година а не са захабени.Има и едни мисля холандски препарати,но ми се видя скъпо ....нещо от рода на 40 лв ми се върти но не съм сигурна.

# 9
  • Мнения: 4 473
Aз съм с бели фуги.Веднъж месечно пълня едно шише с пръскалка от тази ароматизираната белина и ги наквасвам яко след като съм измила и оставям да изсъхне.При мен е на стълбище -вход от вън и като затворя към етажите не мирише.Вече година а не са захабени.Има и едни мисля холандски препарати,но ми се видя скъпо ....нещо от рода на 40 лв ми се върти но не съм сигурна.
Купувах го холандския, не си заслужава парите. Чисти по-трудно от белината, но не мирише.

# 10
  • София
  • Мнения: 111
И аз имам същия проблем - майсторите така наклепаха, #Cussing out че не се вижда цвета на гранитогреса (моят имитира реден камък в кафяво и бежово). От бежовата фуга не личи кафявото на плочите #2gunfire
Най логично ми звучи тези дето са измислили фугата да  са измислили и анти фуга  newsm78 Утре тичам за препарата на Кнауф и ще кажа - дано стане

# 11
  • София
  • Мнения: 158
Аз имам обратния проблем-побелели фуги след боядисване. Първоначалния им цвят е шоколад, но сега са бели и направо ги изтърках, но няма оправия- а имам наблюдение, че от препарати побеляват още по-трайно. Дали този препарат на Кнауф ще помогне в моя случай?

# 12
  • Мнения: 64
Момичета, в събота по *Мисия-моят дом*(по *Нова*) рекламираха почистващи препарати точно за след изцазпани фуги. Имаше и някакви кърпички пак с такова предназначение. Не им запомних името, но може да ги пише и в този сайт
http://www.daznaeshkak.com/forum/ .
  Дано да съм била полезна.

Последна редакция: вт, 03 ное 2009, 10:59 от muronka

# 13
  • Мнения: 118
Обещах да се отчета: flambe ми даде нейния препарат на KNAUF и днес чистих с него - поизчистиха се доста плочките, въпреки че като се вгледам от близо на места все още има остатъци. Но не мисла повече да чистя за сега - така ме удовлетворява. Благодаря ви!

# 14
  • Мнения: 199
Момичета,а този препарат дали ще ми помогне да измия добре плочките в банята след ремонта?Няма видими следи от фугирането,но вече 4-5 пъти я търкам до втръсване,изглежда добре и като изсъхнат плочките има нещо като бял прах като разтъркаш с пръсти.Това-само на сухи плочки.Иначе не изглеждат мръсни.
А за белия гранитогрес-в предишното ни жилище имаше такъв и го почиствах с Меглио.Пръсках,оставиях известно време да престои(примерно ок.30мин.)и бършех "на  ръка"първия път за да се почисти по-добре.Цифът не ми помагаше особено,въпреки,че по принцип съм му фенка.С Меглиото никакво търкане не правех,само забърсвах няколо пъти и светваше пода.Ако желаете-пробвайте и пишете отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт