почистване на гранитогрес

  • 15 610
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Как почиствате такива плочки? Винаги ми се замазват и се губи блясъка.  #Cussing out
Какви препарати да използвам и с каква стирка да мия?

# 1
  • Мнения: 2 388
С най - обикновен препарат, какъвто съм взела за тази цел.
Изчиства идеално, но нашия не е от "лъскавите".

# 2
  • Мнения: 12 670
Ох, проблем. Нашият освен, че не е бляскав, има и едни такива ивици - все едно са счупени плочките. И една съседка откровено ме попита - ама защо не ти е бляскав пода.

# 3
  • Мнения: 73
Гранитогрес не означава бляскава плочка задължително. Има гланцирани, има полирани, има най-различни. Относно почистванията, препарати има много, зависи какви са замърсяванията, зависи какъв е гранитогресът, зависи дали става дума за плочки навън или вкъщи. Има импрегнатори, които защитават плочките, като опция имат и т.н. "мокър ефект", т.е. придават на плочката вид сякаш току-що е измита.

# 4
  • Мнения: 1 149
Моя приятелка с каквото и да го избърши -все е лъскав.
За това и аз се навих да си направя стълбището с гранитогрес,но  явно ще трябва да внимавам с избора.
Нормалния домашен прах ли ти се замазва?
Отиди в някой магазин за препарати и попитай-предполагам ще ти  препоръчат нещо добро.
Успех!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 620
Мимичка каква разликата между гланциран и полиран   newsm78

# 6
  • Мнения: 73
Такааам. Значи може да ви прозвучи странно, но полираният гранитогрес се прави по един начин, а гланцираният - по друг. Когато се изпече плочката на полирания гранитогрес, след това със специална машина се отнема повърхностния слой и се заглажда, като по този начин се отварят и порите на плочката. При гланцирания е обратното, там се добавя слоя с гланцов ефект. Затова полираният гранитогрес задължително, когато е на под, трябва да се запечатва, за да не се запушват тея отворени пори с мръсотия и след това да се чудим как да ги чистим.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Аз чистя с препарат за плочки и фаянс, мистър мускул май беше, ама моя не е гланциран, а си е сатен, обаче фугите ме побъркват  Sick

# 8
  • Мнения: 8 999
Моят е черно-сив, матов. Чистя първо с прахосмукачка, а после само леко забърсвам с влажен микрофибърен парцал. Без прерарати.
С моп само ми се замазва и става на черти, но с този парцал става идеален. Фугите ми са черни и смятам да ги освежа с оцветител, а после да ги намажа с тези силиконови импрегнатори на Церазит. При мен проблемът е, че побеляват.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 620
Значи полиран  и със  заливка- примерно  newsm78

# 10
  • Мнения: 2 259
Наскоро имаше доста оплаквания,че на пазара има плочки /стенни и подови/,които "попива" така да се каже.
Да не са нещо такива  и твоите?

# 11
  • Мнения: 73
Значи полиран  и със  заливка- примерно  newsm78
Ще се опитам да го обясня по следния начин - имаме плочка!
1. Гланцирана - добавя се слой, придаващ гланц на плочката.
2. Полирана - отнема се повърхностния слой на плочката и се отварят микроскопичните пори на гранитогреса.

Много хора си мислят, че полираният гранитогрес е запечатан с нещо, а то е точно обратното. Полираният гранитогрес е със силно пореста повърхност.

# 12
  • Мнения: 603
Плочките ми са испански грапав гранитогрес 50смх50см. Не е от лъскавите, които имат блясък. Матиран е. Но винаги изглежда като мръсен и замазан. Става хубав единствено когато се измие с прахосмукачка. Но това ми отнема доста време. За това питам дали има някакъв друг начин.
В кухнята имам теракота - българска, гланцирана - този проблем го няма там.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 397
mimi4ka виждам, че си наясно с гранитогреса, били ми казала как се нарича този дето е един такъв като грапав. /ама какво обяснение дадох  Embarassed/
И тозии гланцирания седи един такъв като стъкло нали ?

п.п. май си отговорих на първия въпрос, ама ще изчакам и твоето мнение, защото виждам, че си на ТИ с материала  Peace

# 14
  • Мнения: 73
mimi4ka виждам, че си наясно с гранитогреса, били ми казала как се нарича този дето е един такъв като грапав. /ама какво обяснение дадох  Embarassed/
И тозии гланцирания седи един такъв като стъкло нали ?

п.п. май си отговорих на първия въпрос, ама ще изчакам и твоето мнение, защото виждам, че си на ТИ с материала  Peace

Ами не разбрах точно кой вид гранитогрес визираш Simple Smile Има релефни, има грапави, има доста различни като структура. Ако можеш нещо по-конкретно да кажеш ..

Общи условия

Активация на акаунт