връзка между хиперактивност при децата и оцветители за храни

  • 5 616
  • 64
  •   1
Отговори
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
http://www.membrana.ru/lenta/?7634 - на руски
http://www.technologyhorizons.co.uk/news.cfm?faarea1=customWidge … e&cit_id=5242 - на английски

при направено изследване от учини от университета в саунтхямтън е установено, че деца които пия напитки с изкуствени оцветители и съдържащи натриев бензоат (е 211) страдат повече от хиперактивност в сравнение с деца които не употребяват такива напитки.
разбира се хиперактивноста може да бъде предизвикана и от лоша битова среда, проблемна бременност, консумация на сладки храни, или генитични проблеми ....

така, че трябва да внимаваме за е 211 (и без това в една тема тук беше даден като раково образуващ...) ...

# 1
  • Мнения: 25 610
За оцветителите не знам, но натриев бензоат се използва широко за консервиране. Що бабини туршии са изяли предишните поколения (пресни зеленчуци само за Нова година!), но при тях такава хиперактивност не се наблюдава. Куца ми нещо логиката...  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 426
За бога, с помощта на статистиката можеш да докажеш какво ли не!

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
За оцветителите не знам, но натриев бензоат се използва широко за консервиране. Що бабини туршии са изяли предишните поколения (пресни зеленчуци само за Нова година!), но при тях такава хиперактивност не се наблюдава. Куца ми нещо логиката...  newsm78
абе то и ДДТ-то през 60-те е използван против молци и въшки ...

# 4
  • Мнения: 25 610
Да, но не и за туршии!  Shocked
 Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 13 206
Ооо, само ако знаеш с колко Е-та трябва да се внимава! Grinning

Цитат
страдат повече от хиперактивност в сравнение с деца които не употребяват такива напитки.
разбира се хиперактивноста може да бъде предизвикана и от лоша битова среда, проблемна бременност, консумация на сладки храни, или генитични проблеми ....

генеЕтични

А на това изобщо не вярвам! В смисъл, че не вярвам на СЗО каза, Учените от университета Х казаха. Колкото университети и организации, толкова мнения, че и по 2 и 3. А, че Е-тата са вредни е ясно, само че няма как да ги избегнем всичките. Трябва да живеем като отшелници.

# 6
  • Мнения: 1 735
Доколкото разбрах не става дума просто за натриевия бензоат, а за:
"mixtures of some artificial food colours and the preservative sodium benzoate".
В трушиите на баба ми никога не е имало оцветители.
Предпочитам да съм предпазлива по отношение на детето, отколкото да си кажа:"А, това е поредната глупост" и да забравя.
А като се сетя, че навремето морфинът се е рекламирал масово...  Shocked
Най-вероятно, когато се е доказала неоспоримата му вреда, повечето хора не са искали да повярват. Типична човешка черта. Затова и някои хора са толкова богати, а всички останали бедни. Crazy

Labrador, благодаря за инфото!  newsm10

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 23:43 от infinity

# 7
  • Мнения: 25 610
И лимонтозуто е Е някакво, но и прабабите ни успешно са го ползвали, даже много повече от сега.
По-скоро замърсяването на околната среда е в дъното на проблема, според мен, плюс някои други неща, като псевдонаучната психологична литература от американски автори главно, която залива книжарниците...  Whistling

# 8
  • Мнения: 1 735
И лимонтозуто е Е някакво, но и прабабите ни успешно са го ползвали, даже много повече от сега.
По-скоро замърсяването на околната среда е в дъното на проблема, според мен, плюс някои други неща, като псевдонаучната психологична литература от американски автори главно, която залива книжарниците... Whistling
Ей това последното е такава масирана промивка на мозъци, че чак е плашещо.
Добрата новина е, че хората започнаха да се отнасят скептично към въпросната приложна психология.

П.П: Да, лимонтозуто е бабата на всички Е-та.  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 13 206
А като се сетя, че навремето морфинът се е рекламирал масово...  Shocked
Най-вероятно, когато се е доказала неоспоримата му вреда, повечето хора не са искали да повярват. Типична човешка черта. Затова и някои хора са толкова богати, а всички останали бедни. Crazy

Еййй, я кажи за морфина.. аз за първи път чувам такова нещо и ми стана интересно  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 735
Зловещо е.  Confused
Отново в основата на всичко са Байер - тия не са хора, ама това е друга тема.  Close
Ето за какво иде реч:

In 1898, Bayer trademarked the opiate diacetylmorphine, giving it the name heroin. Although the chemist C.R. Wright discovered the mixture of morphine and acetic acid, Bayer was the first company to mass-produce it. Bayer began an advertising campaign in 1900 (93) (http://members.dencity.com/warmth/opi004.htm), praising the product across the globe in 12 languages, and sending thousands of free samples to doctors. Bayer advertised heroin as a cough medicine for children, saying it was harmless and even that it helped cure colic. Ironically, methadone the synthetic morphine substitute commonly used to treat heroin addiction was developed by Hoescht branch of IG Farben during the WW2 as Dolophine.

От тук: http://www.knowmore.org/index.php/Bayer_AG

За това научих първо от мъжа ми, неговият дядо(или пра) му разказвал как навсякъде имало постери, изобразяващи дядо и внуче. Дядото подава на внучето лъжичка, пълна с морфин. Физиономиите и на двамата са мили и щастливи.
Морфинът е бил широко използван за лекарство против кашлица(от възрастни до мънички дечица), против колики(за бебета)  #2gunfire и по-късно в анестезията. Но що народ е измрял, докато стане ясна хавата... не е истина просто!  #Cussing out

П.П: За малко да пропусна: давали са го и на бременни и раждащи жени естествено.Няма да се мъчат да раждат като животни, я. Цивилизовано с морфинчец си е друга работа.

П.П.П: Ето още един линк: http://www.freeenterpriseland.com/BOOK/GONEWRONG.html
Всъщност само трябва да се напише в гугъл, излиза страшно много инфо по тоя въпрос.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 01:26 от infinity

# 11
  • София
  • Мнения: 13 206
Зловещо е.  Confused
Отново в основата на всичко са Байер - тия не са хора, ама това е друга тема.  Close
Ето за какво иде реч:

In 1898, Bayer trademarked the opiate diacetylmorphine, giving it the name heroin. Although the chemist C.R. Wright discovered the mixture of morphine and acetic acid, Bayer was the first company to mass-produce it. Bayer began an advertising campaign in 1900 (93) (http://members.dencity.com/warmth/opi004.htm), praising the product across the globe in 12 languages, and sending thousands of free samples to doctors. Bayer advertised heroin as a cough medicine for children, saying it was harmless and even that it helped cure colic. Ironically, methadone the synthetic morphine substitute commonly used to treat heroin addiction was developed by Hoescht branch of IG Farben during the WW2 as Dolophine.

От тук: http://www.knowmore.org/index.php/Bayer_AG

За това научих първо от мъжа ми, неговият дядо(или пра) му разказвал как навсякъде имало постери, изобразяващи дядо и внуче. Дядото подава на внучето лъжичка, пълна с морфин. Физиономиите и на двамата са мили и щастливи.
Морфинът е бил широко използван за лекарство против кашлица(от възрастни до мънички дечица), против колики(за бебета)  #2gunfire и по-късно в анестезията. Но що народ е измрял, докато стане ясна хавата... не е истина просто!  #Cussing out

П.П: За малко да пропусна: давали са го и на бременни и раждащи жени естествено.Няма да се мъчат да раждат като животни, я. Цивилизовано с морфинчец си е друга работа.

Ауу, наистина е зловещо! Shocked

# 12
  • Мнения: 2 211
За това как влияят някои оцветители на поведението на децата съм чела не веднъж именно тук в БГ - мама, в няколко различни подфорума и го приемам за истина. За натриевият бензоат чувам за пръв път обаче.

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
А не ви ли прави впечатление следното: става въпрос за разни субстнанции, които се използват в МАСОВОТО ПРОИЗВОДСТВО? Това произлиза от естеството на производството.

Масовото производство на храни има изискване ниска цена и висока трайност. На вкусови, хигиенни и други качества на храните започва да се обръща внимание през последните 20 години и то защото конкуренцията между производителите става жестока. А големите производители плащат на лаборатории или имат свои развойни звена за нови субстванции за хранително-вкусовата промишленост.
Ако не ги подгонят потребителски организации или някакви хигиенни структури, те нямат никакъв интерес да следят за безопасност на храните.

И още нещо - новите субстанции са много трудни за проследяване на дългосрочен ефект и затова като начало се приемат като безвредни.

# 14
  • Мнения: 1 735
А не ви ли прави впечатление следното: става въпрос за разни субстнанции, които се използват в МАСОВОТО ПРОИЗВОДСТВО? Това произлиза от естеството на производството.

Масовото производство на храни има изискване ниска цена и висока трайност. На вкусови, хигиенни и други качества на храните започва да се обръща внимание през последните 20 години и то защото конкуренцията между производителите става жестока. А големите производители плащат на лаборатории или имат свои развойни звена за нови субстванции за хранително-вкусовата промишленост.
Ако не ги подгонят потребителски организации или някакви хигиенни структури, те нямат никакъв интерес да следят за безопасност на храните.

И още нещо - новите субстанции са много трудни за проследяване на дългосрочен ефект и затова като начало се приемат като безвредни.


Евала за целия ти постинг!  thumbsup

# 15
  • Мнения: 3 376
Мдааа,докато си затваряме очите и казваме,че не можем да живеем като отшелници,дотогава ще поглъщаме повече отрова отколкото храна.

Факт е и то неоспорим,че с всяка изминала година се появяват все повече болести,децата ни развиват все повече алергии и паралелно с това изникват като гъбки все повече и повече нови продукти-естествено обогатени е "много ценни витамини".

Най-жалкото е че тези производители са насочили вниманието си към нашите деца!!!То не са лъскави опаковки,приказни герои,супер реклами....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 951
Мдааа,докато си затваряме очите и казваме,че не можем да живеем като отшелници,дотогава ще поглъщаме повече отрова отколкото храна.

Факт е и то неоспорим,че с всяка изминала година се появяват все повече болести,децата ни развиват все повече алергии и паралелно с това изникват като гъбки все повече и повече нови продукти-естествено обогатени е "много ценни витамини".

Най-жалкото е че тези производители са насочили вниманието си към нашите деца!!!То не са лъскави опаковки,приказни герои,супер реклами....
Подкрепям!

# 17
  • Мнения: 1 735


Най-жалкото е че тези производители са насочили вниманието си към нашите деца!!!То не са лъскави опаковки,приказни герои,супер реклами....

От това много ме е страх! Как да обясниш на поотрасналото дете, че точно пастичката със супермен или с принцеса еди си коя си не е хубава за ядене?! То си иска нея и туй то.
При нас го няма още това, но не можем да се заблуждаваме, че няма да дойде този момент.
Ще трябва да измисля близък до нея начин да й обясня как стоят нещата. Дано да разбере!  Praynig
Може би, ако компенсирам с моливници, тетрадки и играчки, няма да е толкова страшно! Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е. Радвам се, че все повече родители започват да обръщат внимание на това.
Най-лесно е да се каже, че нищо не може да се направи. И то пак защото родителят бива стимулиран да търси лесния начин - купуване на готови подсладени закуски, отколкото да намаже една филия и да направи един билков чай на детето. Същото е и с близалките, чипсовете и др.
Първо се започва от собствената персона, а после към децата.

За пастичките и рекламите - много говорене и обяснения  и то без да се спестява истината за продуктите и рекламата. Малко по малко се научават.
И много важно - ние самите да спазваме правилата.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 14:02 от RadostinaHZ

# 19
  • Мнения: 1 735
Да, наистина! Понякога дори ние самите не се усещаме, колко сме поддали на реклами и всичко.
Един пресен пример: преди няколко дни пазаруваме с мъжа ми от халите. По принцип и двамата готвим, а закуските на детето са били винаги домашно приготвени. Няколко пъти съм купувала мюсли или корнфлейкс и виждам, че й харесва много.
Посягам да взема някакъв пакет с мюсли, струващ около 5 лв., при което мъжът ми ме пита защо го вземам това, не виждам ли че 1.)-во има химия и 2)-ро излиза много по-скъпо, отколкото ако си купя само овесени ядки и стафиди. И беше прав. Купих пакет стафиди и пакет овесени ядки(фино смлени) и ми излезе към 2 кинта. Излиза, че 3-те лв. които съм спестила са от реклама, опаковка и химия.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
И още нещо - новите субстанции са много трудни за проследяване на дългосрочен ефект и затова като начало се приемат като безвредни.

Егати логиката имат значи... малко е странно, че производителят приема като начало новите субстанции за безвредни, а потребителя за вредни  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

infinity, да ти кажа... много си права! Оня ден хлапето ме изнуди за едни подобни закуски на нестле. 250 гр. бяха 3,50 лв. А зне обичам да й купувам, ама много ми се беше примолила, та й обещах  Confused Загледах се аз по другите подобни и гледам на друг производител 500 гр. за 4,50 лв.  Wink Не беше в кутия със заек, ми в плик. Едвам съм я убедила, че по-добре да купим това, отколкото заека, че са същите шоколадови топчета и т.н. Тя си настояваше на заека, защото в рекланата на нестле има заек. Поне я подмамих да пие мляко така, защото преди не пиеше. Но моята трудно ще я накарам да яде овесени ядки. Ще пробвам, ама се съмнявам. Иначе по-често за закуска в събота и неделя давам прясно мляко с обикновени бисквити в него. Макар да има маргарин в бисквитите, по-добре от Е-тата. Абе пълно е с боклуци в храните и ние все трябва да избираме по-малкото зло  Confused

# 21
  • Мнения: 3 376

Егати логиката имат значи... малко е странно, че производителят приема като начало новите субстанции за безвредни, а потребителя за вредни  Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Производителя не приема новите сустанции за безвредни-той просто не се интересува от това.А ако се интересуваше-просто нямаше да произвежда продукта си.То по тази логика нямаше да има вафлички,близалки,пастички и т.н. Но тъй като те се интересуват повече от това колко и пари и как най-бързо да ги спечелят,ние пък си плащаме чинно,за да ги подпомогнем,после на докторите,за да лекуват децата ни,накрая пък на фармацевтичните компании,които произвеждат лекарствата.Така е-порочния кръг не бива да бъде прекъсван Money

Vache в бисквитите също има най-малко по 3 Е-та.Че и ги проверявах наскоро,след като свекърва ми с усмивка ми обясняваше как малкия много ги харесвал и ги хапвал с удоволствие.
Не мога да я упрекна-като не знае,няма как да и го обясня,защото няма да ме разбере.
Но питам се нужно ли е едно 8 месечно бебе да поглъща това ,просто за да има нещо из ръцете си?
Ей заради това се ядосвам понякога.Не мога да държа детето в клетка,но мога да огранича,докато все още не разбира.Пък отсега му говоря разни разни работи,то май не разбира,но се подготвям от рано Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 735
А, така де, където е принцесата, там е и заека.  Mr. Green  Crazy
А пък овесените ядки като им пробавиш стафиди и някой друг сушен или пресен плод, нарязан на парченца, ще ги муха, че и песен ще пее. Пробвай.
Аз ги заливам или с кисело или с прясно мляко + мед. Също могат да се залеят и със сок.
Когато на малката й остане в паничката, аз го доизяждам и много ми харесва и на мен.  Laughing

Между другото стават много по-вкусни закуски от всичките му там нестлета и глупости.  Peace

# 23
  • Мнения: 1 735


Vache в бисквитите също има най-малко по 3 Е-та.



Абе аз мисля, че в тези най-обикновените бисквити , няма много л*йна. Така, че когато съм навънка и не мога да се прибера цял ден купувам. Солетите също нямат Е-та. Между другото не всяко Е е нещо опасно. Солта също се бележи с Е. Имах някъде пълния списък на Е-тата, с подчертано кое е позволено, кое опасно и т.н. Ще го потърся.

# 24
  • Мнения: 3 376
Ето един примерен списък на Е-тата: http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=41

А ето една статия за газираните напитки,преди малко ми попадна
http://chudesa.net/?p=statia&statiaid=2852

А пък като си помисля,как мъжа ми все надига шишето с колата  ooooh! Нали ние родителите трябва да сме за пример.....

# 25
  • Мнения: 1 735
Ето един много полезен списък на Е-та + интересни статии:
http://georgievi.atspace.com/eta.htm

# 26
  • Мнения: 1 735
Да, ей този първия търсех по принцип. В него пише кое Е, къде е забранено. Името на България почти не се споменава.  Twisted Evil

Прочети в моя линк статията за Аспартама и я дай и на мъжа си да й хвърли едно очо.

# 27
  • Мнения: 4 585


Vache в бисквитите също има най-малко по 3 Е-та.



Абе аз мисля, че в тези най-обикновените бисквити , няма много л*йна. Така, че когато съм навънка и не мога да се прибера цял ден купувам. Солетите също нямат Е-та. Между другото не всяко Е е нещо опасно. Солта също се бележи с Е. Имах някъде пълния списък на Е-тата, с подчертано кое е позволено, кое опасно и т.н. Ще го потърся.
Лай*на има навсякъде, където има хора, съответно и пари. В лимоновия сок,
с който си ръся пържената цаца, също са три. Плюс захар и някаква киселина.

# 28
  • Мнения: 588
      Сладките неща, всякакви зрънчовци, солети и чипсове са пълни с изкуствени консерванти и оцветители, които са като наркотик за децата ни. Naughty

# 29
  • Мнения: 3 376
infinity  работя по въпроса,обработваме се от много време насам.Бавно,но славно ама става работата Mr. Green Браво на твоя мъж обаче! Wink

sladko pate  май наркотик е много точна дума.... Confused

# 30
  • Мнения: 588
       Ето още информация относно влиянието на кофеиновите и захарните продукти в/у психо-физическото състояние на децата:
http://ivanrilski.org/index.php?option=com_content&task=view … 15&Itemid=166

# 31
  • Мнения: 1 735
infinity  работя по въпроса,обработваме се от много време насам.Бавно,но славно ама става работата Mr. Green Браво на твоя мъж обаче! Wink


Ами той моят мъж е физико-химик. Затова е толкова втрещен от това, което се яде масово.
sladko pate, по-добре захар, отколкото аспартам или др. изкуствени заместители на захарта. Peace

# 32
  • Мнения: 588

sladko pate, по-добре захар, отколкото аспартам или др. изкуствени заместители на захарта. Peace
     А не е ли по-добре да заместим захарта с мед, фруктоза или кафява захар, които спадат към диетичните продукти и не са толкова вредни. :peace
     Ето инфо за фруктозата:
http://margaritta.dir.bg/2003/uni/01zahar.htm
     Ето инфо и за кафявата захар:
http://www.ontime-bg.com/mpack/bsugar.html

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 15:55 от sladko pate

# 33
  • София
  • Мнения: 13 206
infinity  работя по въпроса,обработваме се от много време насам.Бавно,но славно ама става работата Mr. Green Браво на твоя мъж обаче! Wink


Ами той моят мъж е физико-химик. Затова е толкова втрещен от това, което се яде масово.
sladko pate, по-добре захар, отколкото аспартам или др. изкуствени заместители на захарта. Peace

Абсолютно!!! АБЕ АЗ ВЕЧЕ СИГУРНО ЧЕТВЪРТИ ПЪТ ПИТАМ.. КЪДЕ ИМА ДЪВКА БЕЗ ЗАХАР И АСПАРТАМ И ДРУГИ ГЛУПОСТИ. Дъвкала съм такава гръцка. Има ли в БГ някъде или да си купувам от аптеката и да си правя сама...

Ето бисквитките на Нестле (Житен дар)

Пшеничено брашно, захар, хидрогенизирано растително масло, гликоза, пълномаслено мляко на прах, набухватели (Е 500ii, E503ii) аромати (ванилин, млечно-маслен), агент за обработка на брашна (натриев метабисулфит). Може да съдържа следи от фъстъци, ядки, соя, яйца.

Е това е... май няма нищо eстетсвено в тия бисквити, защото брашното е бяло, захарта е рафинирана, ванилията... тя пък като я видя в пакетчето ми изглежда и тя химия...

E500 Sodium carbonates Натриев карбонати, без странични ефекти в малки количества
E503 Ammonium carbonates амониев карбонат - пнякога дразни лигавицата

# 34
  • София
  • Мнения: 13 206
Да, ей този първия търсех по принцип. В него пише кое Е, къде е забранено. Името на България почти не се споменава.  Twisted Evil

Прочети в моя линк статията за Аспартама и я дай и на мъжа си да й хвърли едно очо.

В ДВ излизат Е-тата, които са разрешени и в какви количества.  Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 13 206
А, така де, където е принцесата, там е и заека.  Mr. Green  Crazy
А пък овесените ядки като им пробавиш стафиди и някой друг сушен или пресен плод, нарязан на парченца, ще ги муха, че и песен ще пее. Пробвай.
Аз ги заливам или с кисело или с прясно мляко + мед. Също могат да се залеят и със сок.
Когато на малката й остане в паничката, аз го доизяждам и много ми харесва и на мен.  Laughing

Между другото стават много по-вкусни закуски от всичките му там нестлета и глупости.  Peace

Ще я пробвам, ама тя както е на фаза отричане на всичко... ще видим, освен да правя някакви трикове с кутии със зайци.. Twisted Evil Ама не се лъже лесно Wink

# 36
  • Мнения: 588
И още нещо - новите субстанции са много трудни за проследяване на дългосрочен ефект и затова като начало се приемат като безвредни.

 Макар да има маргарин в бисквитите, по-добре от Е-тата. Абе пълно е с боклуци в храните и ние все трябва да избираме по-малкото зло  Confused
       Марагрина също съдържа консерванти, които са канцерогенни.
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueId=758&sectionid=7&id=00003
       http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.76.html

# 37
  • Мнения: 3 376
Ето малко повече инфо за аспартама http://www.yosif.net/bg/med/index13.htm

А ето и за маргаринът-храна или пластмаса http://www.yosif.net/bg/med/index16.htm

# 38
  • Мнения: 1 735

     А не е ли по-добре да заместим захарта с мед, фруктоза или кафява захар, които спадат към диетичните продукти и не са толкова вредни. :peace


О, да! Разбира се, че медът, фруктозата и кафявата захар са 100 пъти за предпочитане!  Peace
Когато имам възможност се снабдявам с кафява захар, а мед винаги има у нас.  Grinning

Vache, за съжаление не съм чувала никога за такава дъвка, но според мен избирай най-малкото зло, когато се налага: дъвка със захар.   bouquet
А Нестле са и те такива мазни гадове, че нямам думи. Скоро имаше голям скандал с техни пюрета или нещо такова, или май с АМ... не се сещам точно...

В ДВ излизат Е-тата, които са разрешени и в какви количества.  Grinning
Тука не разбрах, какво означава ДВ...  Embarassed


# 39
  • Мнения: 1 735


Ще я пробвам, ама тя както е на фаза отричане на всичко... ще видим, освен да правя някакви трикове с кутии със зайци.. Twisted Evil Ама не се лъже лесно Wink

Ами не може ли без кутия? Например да й го сервираш готово и ако пита къде е кутията, да й кажеш нещо от рода, че тази каша е вълшебна и идва всеки път в различна кутия, а някой път и без кутия, зависи от настроението.  Mr. Green И освен това кашата притежава магичното свойство да предава вълшебството си на този който я изяде.  hahaha И такива ми ти глупости. Примерно де!  Hug

П.П: Маргарин не съм кусвала откакто прочетох на Атанас Гълъбов книгата. То баш си е пластмаса.
   Скоро бяхме с приятелки на кафе и ей така за разнообразие си поръчах няк'ва Фанта(не бях пила от векове). Пийнах и ми стана няк'во метално в устата. Погледнах на гърба на бутилката и не се учудих: подсладител-Аспартам. Веднага зарязах Фантата. Явно съм си мислила, че я правят със захар, ама уви.

# 40
  • София
  • Мнения: 13 206
Тука не разбрах, какво означава ДВ...  Embarassed

Държавен вестник  Grinning

Ще пробвам с алабаланици.. ама тя моята е много особена. Овен.. много убеждение трябва.

За фантата.. зелената тя е с подсладител, не знам защо я няма със вариант НЕ лайт Grinning

Абе гледах в една брошура на Билла ли беше, не помня вече имаше някаква плодова захар. Някой да е чувал за нея?  Аз купувам кафява понякога, но не ми харесва на вкус. Променя ми вкуса на кафето примерно.

# 41
  • Мнения: 1 735
Тука не разбрах, какво означава ДВ...  Embarassed

Държавен вестник  Grinning

Ще пробвам с алабаланици.. ама тя моята е много особена. Овен.. много убеждение трябва.

За фантата.. зелената тя е с подсладител, не знам защо я няма със вариант НЕ лайт Grinning

Абе гледах в една брошура на Билла ли беше, не помня вече имаше някаква плодова захар. Някой да е чувал за нея?  Аз купувам кафява понякога, но не ми харесва на вкус. Променя ми вкуса на кафето примерно.
Да, вярно че зелена беше фантата.  ooooh! Значи, другите цветове фанти са със захар, така ли?

Плодова захар-фруктоза и аз си търся, ама не знам  откъде да си купя. Не съм срещала. Ако на Билла има, имам шанс.
А пък кафявата захар наистина променя вкуса на кафето, но за мен към по-добро. Има един карамелен нюанс, който ми е особено уютен.  Flutter
Интересно е, че себестойността на бялата захар е по-висока от тази на кафявата, по простата причина, че бялата се обработва, а кафявата-не. Много ми е чудно тогава откъде накъде ще продават кафявата по-скъпо!  Twisted Evil  #2gunfire
Агънце си имаш вкъщи, значи! Те никак не са лоши, поне това е моето впечатление! Мъжете овни са ми супер кухи лейки, но с жените-овци се разбирам чудесно. Забелязала съм, че за разлика от мъжките си съзодийници, са много благородни създания, склонни на компромиси, на моменти дори могат да станат загубени.  Laughing Но алабала-та върви при всички деца, докато не порастнат.  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 735
Посред нощ ми дойде едно просто, много просто умозаключение, та реших да го споделя с вас:
Баси, колко е трудно да си родител в 21 век, мааму стара!!!!!!!!!  smile3537

П.П: Трябва да разбават дипломи по Родителство, аз толкоз четене ни в гимназията съм видяла, ни в университета!   Mr. Green

# 43
  • Мнения: 25 610
Фруктоза продават в диетичните магазини, също съм виждала и на щандовете за диетични храни.

# 44
  • Мнения: 1 735
Фруктоза продават в диетичните магазини, също съм виждала и на щандовете за диетични храни.

А имаш ли представа на каква цена горе-долу се продава?  Money

EaSpirit, обади откъде точно, че си ми градска.  Hug

# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
За кафявата захар - тръстиковата. Не си спомням цифри, но съм останала с усещането, че е много по-скъпа от бялата. Продава се в опаковка от 500 гр, а цената е почти като на бяла захар от 1 кг. Вкусът е съвсем различен, макло карамелена и мазна на пипане и невероятен аромат.
Останалата "кафява" захар ми изглежда оцветена бяла. Нито консистенцията е добра, нито аробата - мирише си като бяла захар.

Хрумна ми преди извество време - да си спретнем една неформална организация за взаимна подкрепа и образоване на тема "оцеляване в химичния свят на храните". Или нещо от сорта. Ако нашите деца знаят, че постъпват правилно и имат елементарна икономическа грамотност на тема масово хранене, няма да се чувстват кофти в училище, когато съучениците им се наливат с кола и се тъпчат н чипсове, вафлички и др. подобни. Сега децата (а и родителите), които се стараят да постъпват възможно най-добре за здравето си чрез отбягване на боклучавото хранене се "радват" на лошо отношение от околните. Дори са притиснати да следват масовия вкус. При моите това с производството и рекламите върши работа.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 11:00 от RadostinaHZ

# 46
  • Мнения: 25 610
Фруктоза продават в диетичните магазини, също съм виждала и на щандовете за диетични храни.

А имаш ли представа на каква цена горе-долу се продава?  Money

Не си спомням цена, но беше скъпичка, както всички диетични храни, за съжаление. Особено шокиращ ми е фактът, че един и същи продукт, когато е на щанда за обикновените храни, струва много по-евтино, от този, който е предназначен за диетици.  Sick

# 47
  • Добрич
  • Мнения: 757
 Аз купувам фруктозата/200гр./ от нашия диетичен магазин за 1,10лв.

# 48
  • Мнения: 3 376
infinity в м-н"Здраве" има.Аз знам за два такива в Русе-единия се намира на закрития пазар мисля,но не съм ходила там скоро,незнам дали съществува още.Другия е от бившата с-ца"Малина" малко по-нагоре.По-напред има плодове и зеленчуци,после някакво заведение и следващия магазин е "Здраве".
Надявам се,че точно обясних  Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз купувам фруктозата/200гр./ от нашия диетичен магазин за 1,10лв.

Да, на мен ми се върти цена около 4 лв. за килограм

infinity Агънцето-багънцето ми е инат та инат. Но ще я пробвам де... ако не аз ще ям овесени ядки до втръсване  Sick.

А кафявата захар тази истнската е наистина доста по-скъпа. Не се лъжете има и оцветена захар, която е рафинирана... А фруктозата каква е на вкус?

Като заговорихме за рафинирани храни... А олио нерафинирано купували ли сте? Слънчогледово. Аз взимах по едно време, но не готвех с него. Трябва да се обработва термично само рафинираното. И ориз кафяв яли ли сте  Grinning Бавничко се обработва, ама на мен ми има вкус на ашуре. Като цяло е ароматен. Уффф, с тази скъпотия в момента е истински изпитание да се храниш здравословно  #Cussing out

# 50
  • София
  • Мнения: 13 206
RadostinaHZ, права си!!! Засега аз просто не купувам определени неща, ама как да я следя после. И искам да ви кажа, че в БГ има пълни абсурди... Случка в ресторант... поръчват се гъби в масло (така пише в менюто). Идва поръчката.. гъби в маргарин! Twisted Evil На въпроса защо тия гъби не са с масло, а с маргарин отговорът е стандартен... ми маслото току що свърши  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Кафявият ориз е супер. Купувам от 1-2 години от Халите (насипен). Купувала съм и български кафяв пакетиран, но беше ужасен, пълен с боклуци. За мен хубавия е със стъклен лом,малко по-кръглички зрънца. Като го готвя го смесвам и с обикновен.

Фруктозата би трябвало да е по-сладка от бялата захар.

# 52
  • София
  • Мнения: 13 206
Кафявият ориз е супер. Купувам от 1-2 години от Халите (насипен). Купувала съм и български кафяв пакетиран, но беше ужасен, пълен с боклуци. За мен хубавия е със стъклен лом,малко по-кръглички зрънца. Като го готвя го смесвам и с обикновен.

Фруктозата би трябвало да е по-сладка от бялата захар.

Ааа, виж не съм се сещала за халите.. аз купувам понякога боб оттам. Ориза къде е, на щанд Варива при боба ли?
А фруктозата ско е по-сладка е само за мен, мммм  Grinning

# 53
  • Мнения: 1 735


Като заговорихме за рафинирани храни... А олио нерафинирано купували ли сте? Слънчогледово. Аз взимах по едно време, но не готвех с него. Трябва да се обработва термично само рафинираното. И ориз кафяв яли ли сте  Grinning Бавничко се обработва, ама на мен ми има вкус на ашуре. Като цяло е ароматен. Уффф, с тази скъпотия в момента е истински изпитание да се храниш здравословно  #Cussing out

В момента имам оригинален от Гърция нерафиниран зехтин, който е невероятен на вкус, но не става за готвене. А аз и без това не обичам да готвя със зехтин и го ползвам само за салати, или да си поръся сиренце със зехтин и червен пипер-идеално мезе за червено вино. За печени чушки с чесън също е много подходящ...
Нерафинирано олио не съм вземала, ама добре че ме посещаш да потърся. То е страшно полезно, дори малко по-полезно от зехтина. И пак ще е страхотно за салати и чудесии.
Да не говорим , че нерафинираните масла са най-добрата козметика и за кожата и за косата и на мамата и на дЕтиту.

Кафяв ориз вчера готвих. Обожавам го и много се харчи вкъщи. Гига-вкусен ми е. Вярно, че става мааалко по-бавничко, ама си заслужава.  Wink

Vache, успех с агънцето! От тебе зависи като порастне да не стане овца.  Joy Майтап си правя, ама това с ината... дано се справиш някак. Иначе овесените ядки са толкова полезни, че хич не съжалявай, че може да ти се наложи да ги ядеш ти. Аз едва се сдържам да не омухам на детето купичката, докато му я приготвям.  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 735
infinity в м-н"Здраве" има.Аз знам за два такива в Русе-единия се намира на закрития пазар мисля,но не съм ходила там скоро,незнам дали съществува още.Другия е от бившата с-ца"Малина" малко по-нагоре.По-напред има плодове и зеленчуци,после някакво заведение и следващия магазин е "Здраве".
Надявам се,че точно обясних  Wink

А, да! Знам го този до Малина. Оттам си купувам редовно разни хитринки.
Даже се сетих за едно много готино нещо, но първо ще сложа дивото да спи и после ще пиша.

Не си спомням цена, но беше скъпичка, както всички диетични храни, за съжаление. Особено шокиращ ми е фактът, че един и същи продукт, когато е на щанда за обикновените храни, струва много по-евтино, от този, който е предназначен за диетици.  Sick

Това наистина е много странно! Не съм обръщала досега никога внимание.

# 55
  • Мнения: 1 735


Хрумна ми преди извество време - да си спретнем една неформална организация за взаимна подкрепа и образоване на тема "оцеляване в химичния свят на храните". Или нещо от сорта. Ако нашите деца знаят, че постъпват правилно и имат елементарна икономическа грамотност на тема масово хранене, няма да се чувстват кофти в училище, когато съучениците им се наливат с кола и се тъпчат н чипсове, вафлички и др. подобни. Сега децата (а и родителите), които се стараят да постъпват възможно най-добре за здравето си чрез отбягване на боклучавото хранене се "радват" на лошо отношение от околните. Дори са притиснати да следват масовия вкус. При моите това с производството и рекламите върши работа.

Страхотна идея!!!!!!!!!!!!
Хайде правете нова тема! И без това в тази супер много изместихме въпроса.
Няма да е лошо да има нова тема: "оцеляване в химичния свят на храните"

Радостина, прави! Твоя беше идеята.   bouquet  Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
За Халите - не искам да се възприема като реклама. Нямам никакъв интерес от това.
За Халите се сещам, че са в центъра. И ориза е при боба. Не всички пакетирани продукти оттам ми харесват, но в повечето случаи насипните варива, ориз и др. си заслужават.

Предложения за заглавие на темата, че да е по-кратко и атрактивно.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
пуснах темата Оцеляване в химичния свят на храните в Нашите деца.
Може това да не е окончателен вариант, но за това се сетих.

# 58
  • Мнения: 1 735
А ето и какво се сетих да ви споделя:
Това лято и на морето и въобще през цялото време вместо с плажни масла съм мазала детето с какво? Със Сусамово Масло! ЕаСпирит, точно от м-н Здраве купено.
Не мога да опиша колко съм доволна.
Ето какво пише на шишенцето:

Сусамовото масло е един от малкото естествени продукти, които могат да поглъщат ултравиолетовите лъчи, поради което намира широко приложение в слънцезащитната козметика.
съдържа ненаситени мастни киселини, вит.Е, Калий, Магнезий и Фосфор.

Използва се в менюто на слаби, изтощени и анемично болни, при чернодрибни, съредчносъдови заболявания, както и при язви и гастрити.

Отличен ефект при суха, набръчкана и застаряваща кожа. Забавя стареенето на клетките.
При децата стимулира растежа и развитието на костно-мускулната система.

# 59
  • Мнения: 1 735
А, темата е направена! Супер!
Vache, какво ще кажеш да слеем темите? - тази и новата?   Flutter

# 60
  • София
  • Мнения: 13 206
Infinity, зехтина и олиото съдържат различни неща. Зехтина мисле Омега 9, а олиото Омега 6, а рибеното масло Омега 3. Възможно е да бъркам първите две, де... Имаше някъде таблиза с темепратурите, при които се обработват дадени мазнини. Зехтина и студено пресования мисле че беше 230 градуа. Може да има значение и от самия зехтин. Но слънчогледовото олио само рафинирано се ползва за готвене, защото нерафинираното се разпада на вредни вещества при висока Т. Та е по-вредно отколкото рафинираното. И аз пък как го обясних... ужас  Rolling Eyes

RadostinaHZ, ще видя в халите, добра идея ми даде!!! А за рекламирането... знам си, аз че държиш Халите, ама айде...  Joy Joy Joy

# 61
  • София
  • Мнения: 13 206
А, темата е направена! Супер!
Vache, какво ще кажеш да слеем темите? - тази и новата?   Flutter

Ами да слеем, ама Labrador  да не се разсърди... Rolling Eyes. Може да продължим направо там ако искате, пък ако Labrador  е съгласен ще ги слеем  Grinning

# 62
  • София
  • Мнения: 13 206
Отличен ефект при суха, набръчкана и застаряваща кожа. Забавя стареенето на клетките.

Ей това е за нас  Joy Joy Joy hahaha в  тон с темата "bg-mamma 10 г. по-късно" 

# 63
  • Мнения: 1 735
Отличен ефект при суха, набръчкана и застаряваща кожа. Забавя стареенето на клетките.

Ей това е за нас  Joy Joy Joy hahaha в  тон с темата "bg-mamma 10 г. по-късно" 

 newsm65 newsm65

За зехтина и слънчогледовото масло, знам че съдържат различни неща и че неможе да се готви с нерафинирани, но ставаше дума, че слънчогледовото е по-богато от зехтина на полезни съставки. Абе, каквото и да си говорим, най-добре е човек да има и от двете!  Laughing

Ето малко инфо.

Зехтин:

Биологичната стойност на зехтина се основава на букет от биологично-активни вещества, на първо място - високо съдържание на алфа-токофероли - най-усвояемата за човешкия организъм форма на токофероли (90% от сумата на всички налични токофероли в зехтина са в тази форма). Известно е, че токоферолите са мощни антиоксиданти и залавят образуващите се при протичане на биохимичните процеси в организма свободни радикали, като неутрализират по този начин вредните им здравни ефекти.
На второ място, за високата биологична ценност на зехтина допринася наличният в състава му бета-ситостерин. В 100 гр. Зехтин се съдържат 300 мг. От това липотропно вещество, с изразено хипохолестеролемично (т.е. Намаляващо нивото на холестерола в кръвта) действие. Мастнокиселинният състав на зехтина се отличава с присъствие на 15-16% наситени мастни киселини, около 65-70% мононенаситени и 12% полиненаситени мастни киселини.

Зехтинът заема авторитетно място в здравословното и диетично хранене на съвременния човек, най-вече заради изразените му липотропни ефекти, т.е. Способността да намалява натрупването на мазнини в черния дроб и да го предпазва от мастно израждане; жлъчегонно действие (стимулиращо отделянето на жлъчка). Зехтинът притежава също така приятни вкусови и ароматни качества. Използва се като добавка към салати и в сладкарската промишленост.

http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=10&temaN=74

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Слънчогледово масло

Семената на слънчогледа съдържат голямо количество масло (до 53%), в чийто състав влизат глицериди на палметинова, стеаринова, арахинова, лигноцеринова, олеинова и линоленова киселини, до 19.1% белтъци, 26.5% въглехидрати и 1.5% дъбилни вещества.

Слънчогледовото масло, редом с другите растителни масла, притежава много полезни свойства, които правят неговото потребление за предпочитане пред животинските мазнини.
Слънчогледовото масло съдържа витамини от групите А, D и Е.

Витамин Е (токофероли) стимулира , защитава клетките и другите структури на организма от увреждане на свободните радикали, възпрепятства тромбообразуването, спира прогресирането на атеросклерозата, подобрява вътреклетъчното дишане, има антиканцерогенно действие. Витамините от група Е регулират функциите на органите за размножаване. В слънчогледовото масло витамин Е се съдържа 12 пъти повече отколкото в зехтина.

Витамин D (калциферол) влияе на минералната обмяна на веществата и е особено необходим в млада възраст, когато организма интензивно расте. Неговото отсъствие или недостиг може причини рахит.

Витамин А (ретинол) – витамин на ръста, гарантира приспособяването на очите към светлина с различна интензивност. Недостатъчния ретинол се проявява в склонност на кожата да се лющи, сухота и чупливост на косата.

В състава на слънчогледовото масло влизат линоловата и линоленовата ненаситени мастни киселини, които не се синтезират в организма. Тези киселини се наричат витамин F или есенциални киселини. Ненаситените мастни киселини участват в качеството си на задължителен компонент в образуването на клетъчната мембрана и обвивката на нервните влакна. Те притежават свойството да премахват холестирина Те оказват нормализиращо действие на стените на кръвоносните съдове, като по този начин могат да се разглеждат като профилактика на атеросклерозата, инфаркт на миокардата и други заболявания на сърдечно-съдовата система.

Целебните свойства на слънчогледовото масло широко се използват в народната медицина при лечение на тромбофлебит, зъбни болки, хронични заболявания на черния дроб, жлъчката.... Слънчогледовото масло се използва в козметични процедури, приготвяне на настойки и аромотерапия.


http://www.vidona.com/sun.html

# 64
  • София
  • Мнения: 13 206
Ооо, да! Като цяло е най-добре да се поемат и трите.. олио, зехтин и рибено масло. Само че при цена на раф. олио 2,50 не знам другото каква цифра е ударило  Twisted Evil При цена 1,50 на рафинирано, нерафинираното беше около 2,50 за литър

Общи условия

Активация на акаунт