връзка между хиперактивност при децата и оцветители за храни

  • 5 641
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
За кафявата захар - тръстиковата. Не си спомням цифри, но съм останала с усещането, че е много по-скъпа от бялата. Продава се в опаковка от 500 гр, а цената е почти като на бяла захар от 1 кг. Вкусът е съвсем различен, макло карамелена и мазна на пипане и невероятен аромат.
Останалата "кафява" захар ми изглежда оцветена бяла. Нито консистенцията е добра, нито аробата - мирише си като бяла захар.

Хрумна ми преди извество време - да си спретнем една неформална организация за взаимна подкрепа и образоване на тема "оцеляване в химичния свят на храните". Или нещо от сорта. Ако нашите деца знаят, че постъпват правилно и имат елементарна икономическа грамотност на тема масово хранене, няма да се чувстват кофти в училище, когато съучениците им се наливат с кола и се тъпчат н чипсове, вафлички и др. подобни. Сега децата (а и родителите), които се стараят да постъпват възможно най-добре за здравето си чрез отбягване на боклучавото хранене се "радват" на лошо отношение от околните. Дори са притиснати да следват масовия вкус. При моите това с производството и рекламите върши работа.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 11:00 от RadostinaHZ

# 46
  • Мнения: 25 676
Фруктоза продават в диетичните магазини, също съм виждала и на щандовете за диетични храни.

А имаш ли представа на каква цена горе-долу се продава?  Money

Не си спомням цена, но беше скъпичка, както всички диетични храни, за съжаление. Особено шокиращ ми е фактът, че един и същи продукт, когато е на щанда за обикновените храни, струва много по-евтино, от този, който е предназначен за диетици.  Sick

# 47
  • Добрич
  • Мнения: 757
 Аз купувам фруктозата/200гр./ от нашия диетичен магазин за 1,10лв.

# 48
  • Мнения: 3 376
infinity в м-н"Здраве" има.Аз знам за два такива в Русе-единия се намира на закрития пазар мисля,но не съм ходила там скоро,незнам дали съществува още.Другия е от бившата с-ца"Малина" малко по-нагоре.По-напред има плодове и зеленчуци,после някакво заведение и следващия магазин е "Здраве".
Надявам се,че точно обясних  Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 13 209
Аз купувам фруктозата/200гр./ от нашия диетичен магазин за 1,10лв.

Да, на мен ми се върти цена около 4 лв. за килограм

infinity Агънцето-багънцето ми е инат та инат. Но ще я пробвам де... ако не аз ще ям овесени ядки до втръсване  Sick.

А кафявата захар тази истнската е наистина доста по-скъпа. Не се лъжете има и оцветена захар, която е рафинирана... А фруктозата каква е на вкус?

Като заговорихме за рафинирани храни... А олио нерафинирано купували ли сте? Слънчогледово. Аз взимах по едно време, но не готвех с него. Трябва да се обработва термично само рафинираното. И ориз кафяв яли ли сте  Grinning Бавничко се обработва, ама на мен ми има вкус на ашуре. Като цяло е ароматен. Уффф, с тази скъпотия в момента е истински изпитание да се храниш здравословно  #Cussing out

# 50
  • София
  • Мнения: 13 209
RadostinaHZ, права си!!! Засега аз просто не купувам определени неща, ама как да я следя после. И искам да ви кажа, че в БГ има пълни абсурди... Случка в ресторант... поръчват се гъби в масло (така пише в менюто). Идва поръчката.. гъби в маргарин! Twisted Evil На въпроса защо тия гъби не са с масло, а с маргарин отговорът е стандартен... ми маслото току що свърши  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Кафявият ориз е супер. Купувам от 1-2 години от Халите (насипен). Купувала съм и български кафяв пакетиран, но беше ужасен, пълен с боклуци. За мен хубавия е със стъклен лом,малко по-кръглички зрънца. Като го готвя го смесвам и с обикновен.

Фруктозата би трябвало да е по-сладка от бялата захар.

# 52
  • София
  • Мнения: 13 209
Кафявият ориз е супер. Купувам от 1-2 години от Халите (насипен). Купувала съм и български кафяв пакетиран, но беше ужасен, пълен с боклуци. За мен хубавия е със стъклен лом,малко по-кръглички зрънца. Като го готвя го смесвам и с обикновен.

Фруктозата би трябвало да е по-сладка от бялата захар.

Ааа, виж не съм се сещала за халите.. аз купувам понякога боб оттам. Ориза къде е, на щанд Варива при боба ли?
А фруктозата ско е по-сладка е само за мен, мммм  Grinning

# 53
  • Мнения: 1 735


Като заговорихме за рафинирани храни... А олио нерафинирано купували ли сте? Слънчогледово. Аз взимах по едно време, но не готвех с него. Трябва да се обработва термично само рафинираното. И ориз кафяв яли ли сте  Grinning Бавничко се обработва, ама на мен ми има вкус на ашуре. Като цяло е ароматен. Уффф, с тази скъпотия в момента е истински изпитание да се храниш здравословно  #Cussing out

В момента имам оригинален от Гърция нерафиниран зехтин, който е невероятен на вкус, но не става за готвене. А аз и без това не обичам да готвя със зехтин и го ползвам само за салати, или да си поръся сиренце със зехтин и червен пипер-идеално мезе за червено вино. За печени чушки с чесън също е много подходящ...
Нерафинирано олио не съм вземала, ама добре че ме посещаш да потърся. То е страшно полезно, дори малко по-полезно от зехтина. И пак ще е страхотно за салати и чудесии.
Да не говорим , че нерафинираните масла са най-добрата козметика и за кожата и за косата и на мамата и на дЕтиту.

Кафяв ориз вчера готвих. Обожавам го и много се харчи вкъщи. Гига-вкусен ми е. Вярно, че става мааалко по-бавничко, ама си заслужава.  Wink

Vache, успех с агънцето! От тебе зависи като порастне да не стане овца.  Joy Майтап си правя, ама това с ината... дано се справиш някак. Иначе овесените ядки са толкова полезни, че хич не съжалявай, че може да ти се наложи да ги ядеш ти. Аз едва се сдържам да не омухам на детето купичката, докато му я приготвям.  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 735
infinity в м-н"Здраве" има.Аз знам за два такива в Русе-единия се намира на закрития пазар мисля,но не съм ходила там скоро,незнам дали съществува още.Другия е от бившата с-ца"Малина" малко по-нагоре.По-напред има плодове и зеленчуци,после някакво заведение и следващия магазин е "Здраве".
Надявам се,че точно обясних  Wink

А, да! Знам го този до Малина. Оттам си купувам редовно разни хитринки.
Даже се сетих за едно много готино нещо, но първо ще сложа дивото да спи и после ще пиша.

Не си спомням цена, но беше скъпичка, както всички диетични храни, за съжаление. Особено шокиращ ми е фактът, че един и същи продукт, когато е на щанда за обикновените храни, струва много по-евтино, от този, който е предназначен за диетици.  Sick

Това наистина е много странно! Не съм обръщала досега никога внимание.

# 55
  • Мнения: 1 735


Хрумна ми преди извество време - да си спретнем една неформална организация за взаимна подкрепа и образоване на тема "оцеляване в химичния свят на храните". Или нещо от сорта. Ако нашите деца знаят, че постъпват правилно и имат елементарна икономическа грамотност на тема масово хранене, няма да се чувстват кофти в училище, когато съучениците им се наливат с кола и се тъпчат н чипсове, вафлички и др. подобни. Сега децата (а и родителите), които се стараят да постъпват възможно най-добре за здравето си чрез отбягване на боклучавото хранене се "радват" на лошо отношение от околните. Дори са притиснати да следват масовия вкус. При моите това с производството и рекламите върши работа.

Страхотна идея!!!!!!!!!!!!
Хайде правете нова тема! И без това в тази супер много изместихме въпроса.
Няма да е лошо да има нова тема: "оцеляване в химичния свят на храните"

Радостина, прави! Твоя беше идеята.   bouquet  Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
За Халите - не искам да се възприема като реклама. Нямам никакъв интерес от това.
За Халите се сещам, че са в центъра. И ориза е при боба. Не всички пакетирани продукти оттам ми харесват, но в повечето случаи насипните варива, ориз и др. си заслужават.

Предложения за заглавие на темата, че да е по-кратко и атрактивно.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
пуснах темата Оцеляване в химичния свят на храните в Нашите деца.
Може това да не е окончателен вариант, но за това се сетих.

# 58
  • Мнения: 1 735
А ето и какво се сетих да ви споделя:
Това лято и на морето и въобще през цялото време вместо с плажни масла съм мазала детето с какво? Със Сусамово Масло! ЕаСпирит, точно от м-н Здраве купено.
Не мога да опиша колко съм доволна.
Ето какво пише на шишенцето:

Сусамовото масло е един от малкото естествени продукти, които могат да поглъщат ултравиолетовите лъчи, поради което намира широко приложение в слънцезащитната козметика.
съдържа ненаситени мастни киселини, вит.Е, Калий, Магнезий и Фосфор.

Използва се в менюто на слаби, изтощени и анемично болни, при чернодрибни, съредчносъдови заболявания, както и при язви и гастрити.

Отличен ефект при суха, набръчкана и застаряваща кожа. Забавя стареенето на клетките.
При децата стимулира растежа и развитието на костно-мускулната система.

# 59
  • Мнения: 1 735
А, темата е направена! Супер!
Vache, какво ще кажеш да слеем темите? - тази и новата?   Flutter

Общи условия

Активация на акаунт