Честито! Мишка вкъщи

  • 33 777
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
От няколко месеца живеем в нова квартира. Апартамент в голям блок, на седмия етаж. Нанесохме се след ремонт на гарсониерата.

Преди няколко дни започнах да се съмнявам, че нещо не е наред, когато на няколко пъти откривах из банята малки парченца дунапрен, дошли незнайно откъде. После открих доста голямо парче гъба. И на следващия ден видях плъхока  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil В рамките на половин час два пъти буквално ми се замота из краката в кухнята, после и докато се прибере в банята  Rolling Eyes
Изпаднах в истерия. Лошо ми става само като си помисля, тръпки преминават през цялото ми тяло...

Вчера мъжът ми наслага отрова, запуши с пяна едни дупки в панелите, водещи към центраните тръби в блока и ми гарантира, че повече домашни любимци няма да имаме.

Да, ама не  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Днес отварям шкафа под мивката, където си държа препаратите, и виждам в стената една от запушените дупчици зее...

Моля ви, дайте идеи  Praynig Praynig Praynig Вярвате ли ми, че не смея да отида да се изпишкам като хората в собствения си дом?! Че не съм готвила вече 3 дни, защото ме е страх/ гнус/ ужас да се моткам из кухнята...
Как да се справим с това нещо?!

# 1
  • France
  • Мнения: 726
КОТКА.
Моя дори прилепи лови.
Иначе фирми, които се справят с проблема- бол.

# 2
  • Мнения: 3 036
Аз преди 2,3 години имах този проблем(преди едно земетресение - дано сега не е предсказване)
От ветеринарна аптека отиваш и вземаш лепило за мишки. Отрязваш едно квадратно парче  картон, увиваш го с фолио(метално) и правиш по него квадрат от лепилото(по обилно). В средата поставяш сиренце и  го слагаш там където си забелязаля мишока и ....чакаш!

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Моите съболезнования!!Аз в старата къща 3 лета подред с гризачите се борих та имам челен опит.Отровата автоматично отпада-има дете,а и като се "смряска" гадината,че като заухае.......Пък и не спира останалите имигранти.Трябва да се спре достъпа на мишоците ама нистина.Най-малко пяната ще ги възпре.Те хоросан ядат и пак пробиват.Замажете с Теракол или друг подобен материал.Не оставяйте храна,за да загубят интерес.Въпреки,че нашата гад с кюфтета я мамих в капана,а тя тапети ядеше,за да оцелее.Наводнение стана при отворена врата-пак не избяга.
Пригответе се за Джихад.Много е трудно,не не и невъзможно.
Успех!!!!
P.S.Аз още имам кошмари с плъхове и мишки насън Sad

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Аз преди 2,3 години имах този проблем(преди едно земетресение - дано сега не е предсказване)
От ветеринарна аптека отиваш и вземаш лепило за мишки. Отрязваш едно квадратно парче  картон, увиваш го с фолио(метално) и правиш по него квадрат от лепилото(по обилно). В средата поставяш сиренце и  го слагаш там където си забелязаля мишока и ....чакаш!

Хъм, това е добра идея  Peace Благодаря.
А към фирмите съм скептична по простата причина, че блокът е много голям. Даже и да обезпаразитят или както там се казва моят дом, каква ми е гаранцията, че няма да пролази друга по централните тръби?! Мъжът ми я видял да се катери по тръбите  Shocked

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Моите съболезнования!!Аз в старата къща 3 лета подред с гризачите се борих та имам челен опит.Отровата автоматично отпада-има дете,а и като се "смряска" гадината,че като заухае.......Пък и не спира останалите имигранти.Трябва да се спре достъпа на мишоците ама нистина.Най-малко пяната ще ги възпре.Те хоросан ядат и пак пробиват.Замажете с Теракол или друг подобен материал.Не оставяйте храна,за да загубят интерес.Въпреки,че нашата гад с кюфтета я мамих в капана,а тя тапети ядеше,за да оцелее.Наводнение стана при отворена врата-пак не избяга.
Пригответе се за Джихад.Много е трудно,не не и невъзможно.
Успех!!!!
P.S.Аз още имам кошмари с плъхове и мишки насън Sad

Уф, ти ме направо ме скапа  Confused Ужасена съм, разбираш ме добре... Храна няма никаква никъде, даже лукът и картофите съм прибрала в хладилника. Звъня на мъжа ми за Теракол на минутата  Peace

# 6
  • Мнения: 3 036
Забравих да ти кажа - изглежда като обикновено лепило, тубата е червена с нарисувана мишка на нея. Няма име(мисля)
Много е ефикасно гарантирам!

# 7
  • Мнения: 1 558
Уф, разбирам те. Бях на гости у нашите. От 6 години живеят в този апартамент, а се оказа че сега си имат.................плъх. Докато бях там го чух, но имах късмета да не го видя.Нашите пробваха с капан, слагаха какво ли не, накрая прибегнаха да отрова - резултата е налице, вчера са изхвълили огромен плъх, незнам дали майка ми прекалява, но казва че е бил колкото малко котенце Sick Sick Sick! Живеем на 6-тия етаж в панелен блок.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Уф, разбирам те. Бях на гости у нашите. От 6 години живеят в този апартамент, а се оказа че сега си имат.................плъх. Докато бях там го чух, но имах късмета да не го видя.Нашите пробваха с капан, слагаха какво ли не, накрая прибегнаха да отрова - резултата е налице, вчера са изхвълили огромен плъх, незнам дали майка ми прекалява, но казва че е бил колкото малко котенце Sick Sick Sick! Живеем на 6-тия етаж в панелен блок.

Точно заради високия етаж и през ум не ми е минавало, че можем да се сблъскаме с нещо подобно  Sick "Нашият" не е чак колкото котенце, но е бая голям  #2gunfire Първо си мислех, че на страха очите са големи и така ми се е сторило, но мъжът ми твърди, че не мишле, не е мишка, ами плъх  #2gunfire

Сега го инструктирах да купи от това лепило. Той вече беше купил капан. Теракол имал на обекта, където работи, така че следобед се заема с лов на гнусното животно, докато ни няма с детето.
Стискайте палци Praynig  Praynig  Praynig

# 9
  • Мнения: 1 558
А на вилата имаме електронна котка, нещо ей такова еhttp://www.homeshopping.bg/catalog/product_info.php?cPath=25& … 0de966d35904a7bc6, ама действа май след 2-рата седмица.............Беше пълно с мишки там, сега няма.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
отровата е лош вариант, като се наяде гадината има навика да се навре на гадно място да умре и после мирише  Sick
затова капан или друг метод...

# 11
  • Мнения: 311
А на вилата имаме електронна котка, нещо ей такова еhttp://www.homeshopping.bg/catalog/product_info.php?cPath=25& … 0de966d35904a7bc6, ама действа май след 2-рата седмица.............Беше пълно с мишки там, сега няма.
Peaceи ние така се отървахме от мишоците,но сме в апартамент и  имахме мишки м/у керемидите и гипскартона Shocked, в Практикер ги има машинките според квадратурата им е и цената!

# 12
  • Мнения: 4 155
Ние живеехме на 13-тия етаж и пак се качваха по панелите. За мен това е най-големия ужас.
От 8 години сме в къща и не бях виждала мишки. Миналата година се появиха. Извикахме фирма, за да ги изчисти и сложиха отрова, капани с лепило, а баща ми купи и електронна котка.
Най-ефикасно е лепилото.
От фирмата го сложиха на картонени кутии и по средата сложиха хляб с някаква течност, за да ги примами.
Когато ми се наложи аз да ловя мишка изсипах лепилото върху няколко списания - за да са по-корави. Сложих ги на места, където могат да минат - зад канапето, зад пералнята - на скрити места, които са като пътеки.
Електронна котка е постоянно включена, но не мисля, че прави нещо.
Отровата действа чак след 1 или 2 седмици.
С лепило е най-лесно и бързо.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ако можеш да вземеш истинска котка отнякъде, най-добре.  Peace

# 14
  • Мнения: 533
Забравих да ти кажа - изглежда като обикновено лепило, тубата е червена с нарисувана мишка на нея. Няма име(мисля)
Много е ефикасно гарантирам!
Подкрепям 100% Изпробвала съм го доста пъти. smile3513

# 15
  • Мнения: 1 558
Забравих да ти кажа - изглежда като обикновено лепило, тубата е червена с нарисувана мишка на нея. Няма име(мисля)
Много е ефикасно гарантирам!
Подкрепям 100% Изпробвала съм го доста пъти. smile3513

Простете за въпроса, ама какво прави лепилото - залепва ли ги за повърхността, ядат ли го, какво им прави?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
 Joy Тарталетке, точно вчера или онзи ден гледах рекламата на филм, който ще дават . Казваше се "Ловът на мишката" или нещо такова. Виж в ТВ програмата  Joy

Сега сериозно...цял живот живея в къща и темата ми е до болка позната.
Първо, замазвай с чист гипс, а не с Теракол или други смески. Има специална смес от гипс+брашно, която баба слагаше в панички навсякъде+паничка вода да могат да си пийнат, когато се почерпят от "гозбата". Гипса се втвърдява в корема им и умират (за щастие не вътре, а някъде навън). Така, че, дори и да гризат от замазката с гипса ще умрат.
Иначе, за това лепило...ние хич не сме доволни. Е, нашите са в мазето и там е малко по-различно, но като цяло не се ловят в "капана". Хващаш 1-2 мишки и после спират.
Другото е, ако слагате капани, винаги, след като сте заловили мишка или плъх да измивате всичко хубаво, защото те усещат по миризмата и спират да се хващат.

Изобщо, мога мнооого да пиша по темата, но основното е да запушите всички дупки с гипс. Вижте зад гардеробите, зад шкафовете в кухнята, зад хладилника и т.н. Веднъж запушите ли, няма да влизат, докато къщата е обитаема. По принцип нашествията са есента, така че действайте бързо.  Mr. Green А, също забравих да кажа, че много успешно се катерят по мазилката..така, че може и през прозорците да влизат Simple Smile

Успех и пиши как е, защото ми е много интересна темата  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 2 437
Забравих да ти кажа - изглежда като обикновено лепило, тубата е червена с нарисувана мишка на нея. Няма име(мисля)
Много е ефикасно гарантирам!
Подкрепям 100% Изпробвала съм го доста пъти. smile3513

Простете за въпроса, ама какво прави лепилото - залепва ли ги за повърхността, ядат ли го, какво им прави?

Залепват отгоре и умират там...после ако има желаещ ги изхвърля...гадно е Sick

# 18
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Наскоро някой пак се оплакваше и имаше пусната тема. Сложете в дупките и стъклена вата, а после да се замаже с нещо. Голяма гнусотия са тези плъхове, а на година по колко пъти се размножавалииииии #2gunfire

# 19
  • Мнения: 533
Забравих да ти кажа - изглежда като обикновено лепило, тубата е червена с нарисувана мишка на нея. Няма име(мисля)
Много е ефикасно гарантирам!
Подкрепям 100% Изпробвала съм го доста пъти. smile3513

Простете за въпроса, ама какво прави лепилото - залепва ли ги за повърхността, ядат ли го, какво им прави?

Залепват отгоре и умират там...после ако има желаещ ги изхвърля...гадно е Sick
Залепват на картона , но не умират веднага - случвало се е и по две три малки да се залепят.

# 20
# 21
  • Мнения: 1 558
Благодаря ви. Ще им го препоръчам Sick

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
А на вилата имаме електронна котка, нещо ей такова еhttp://www.homeshopping.bg/catalog/product_info.php?cPath=25& … 0de966d35904a7bc6, ама действа май след 2-рата седмица.............Беше пълно с мишки там, сега няма.

Това беше първата мисъл на мъжа ми, когато разбра, че има мишка вкъщи  Thinking и си остава като вариант.

Joy Тарталетке, точно вчера или онзи ден гледах рекламата на филм, който ще дават . Казваше се "Ловът на мишката" или нещо такова. Виж в ТВ програмата  Joy

Мерси, мерси. Един приятел вече ми го предложи  Mr. Green  Twisted Evil

Изобщо, мога мнооого да пиша по темата, но основното е да запушите всички дупки с гипс. Вижте зад гардеробите, зад шкафовете в кухнята, зад хладилника и т.н. Веднъж запушите ли, няма да влизат, докато къщата е обитаема. По принцип нашествията са есента, така че действайте бързо.  Mr. Green А, също забравих да кажа, че много успешно се катерят по мазилката..така, че може и през прозорците да влизат Simple Smile

Вярно ли е това?! Няма ли да опитват гнусарите да си преправят път отново  newsm78 И прозорците ли да запушвам Mr. Green  Whistling

Уф, много ми е гадно Confused Всички ме успокояват с думите, че мишките са навсякъде, какво толкова- една мишка... Аз буквално не съм на себе си, откакто се сблъсках с плъхока  Tired

# 23
  • Мнения: 1 925
Ние имаме мишка ( още не съм я видяла ) на балкона  Shocked Оставя си изпражненията по целия балкон. Но наскоро най-добрата ми приятелка ме посъветва ( така се е справяла с мишки в къща, в която е живяла ) - натрошени бисквитки с цимент. Мишката се гипсира/циментира за нула време  #2gunfire  hahaha Та тия дни ще пробвам  Praynig че иначе ме е страх да излизам на балкона.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Ние имаме мишка ( още не съм я видяла ) на балкона  Shocked

Ами... честито  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 533
Аз имам интернет клуб в който за една седмица хванах с лепилото шест броя. В клуба не се продават хранителни неща , но до мен има пицария и наплива на гадини е от там. Хване ли се някое друго ще го снимам -обещавам smile3509

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Аз имам интернет клуб в който за една седмица хванах с лепилото шест броя. В клуба не се продават хранителни неща , но до мен има пицария и наплива на гадини е от там. Хване ли се някое друго ще го снимам -обещавам smile3509

Сакън, недей  Praynig И без това кошмари сънувам...

# 27
  • Мнения: 6 017
КОТКА.
Моя дори прилепи лови.
Joy smile3532 rotfImbo rotfImao newsm62 smile3501 Това с прилепите е много смешно...  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 15 460
Ох, и аз тука имах такова гостенче, но от България ми донесоха отрова за хлебарките, накаква бяла каша беше, не и знам името.Разхвърлях парченца навсякъде по и под шкафове и зад тях, за да не ги набара кучето и след няколко дни, когато отворих да изчистя прахосмукачката открих в плика 5 умрели мишлета.Явно там са се заврели да умрат.Та така, че сега заедно с хлебарките си отрових и пухкавите сиви компаньончета. Cry А аз се чудех защо чинийката със стафиди и кашу седи непокътната.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Така съм психясала, че току що чета заглавие на тема- Какво правите с умрелите мишки на децата си, вместо Какво правите с умалелите дрешки на децата си   #Crazy  #Crazy  #Crazy

# 30
  • Мнения: 533
Така съм психясала, че току що чета заглавие на тема- Какво правите с умрелите мишки на децата си, вместо Какво правите с умалелите дрешки на децата си   #Crazy  #Crazy  #Crazy
Ха ха ха - ти ме разби тотално. Joy

# 31
  • София
  • Мнения: 2 437
Така съм психясала, че току що чета заглавие на тема- Какво правите с умрелите мишки на децата си, вместо Какво правите с умалелите дрешки на децата си   #Crazy  #Crazy  #Crazy

 hahaha

Без майтап...обърнете къщата и запушете дупките. Няма да влязат повече. Ние откакто се нанесохме и мъжа ми замаза не сме имали. Но и имам комарници на прозорците Mr. Green
А по повод котките ловци...на мъжа ми кучето щеше да умре пред скрина. Милото ловец на мишки и издебнало една, която обаче не мърда изпод скрина. Събуждам се на сутринта, а кучето легнало и клима с главата, но на пост... Цяла нощ не беше спало. Сгащихме мишката в крайна сметка, ама ми беше много жал за кученцето..то старец на 13години  Tired
Та, така..надявам се да намерите всички дупки в къщата и повече да не ти се налагат такива емоции..много е гадно Sick

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ние имаме мишка ( още не съм я видяла ) на балкона  Shocked Оставя си изпражненията по целия балкон. 

А ти сигурна ли си, че не е прилеп? На моята тераса също има такива следи, но съм убедена, че не са от мишка.

# 33
  • Мнения: 1 558
A според нашите съседи мишките и плъховете влизали от терасата....незнам как става при положение, че сме на 6-тия етаж. Shocked

# 34
  • Мнения: 1 263
Ние се хранихме една седмица само навън преди две години защото категорично отказах да влезна в кухнята докато мъжо не хване звяра.Накрая един колега ми каза на примамката /хляб/ да капнем мастика, казвам Ви на третата минута капана беше хлопнал.Капана го купихме от "магазин за 1 лв." Успех в лова.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
A според нашите съседи мишките и плъховете влизали от терасата....незнам как става при положение, че сме на 6-тия етаж. Shocked

Представа нямам как би могло да стане  Thinking За нашите съм сигурна, че минават през канализацията.
Вчера срещнах една съседка от втория етаж. Цяла нощ не била спала заради мишките  Shocked Оказа се, че в блока от около година всички са пропищели от тези твари гнусни  #Cussing out Ама пък от друга страна никой нищо не предприема...

# 36
  • София
  • Мнения: 903
А на вилата имаме електронна котка, нещо ей такова еhttp://www.homeshopping.bg/catalog/product_info.php?cPath=25& … 0de966d35904a7bc6, ама действа май след 2-рата седмица.............Беше пълно с мишки там, сега няма.
Peaceи ние така се отървахме от мишоците,но сме в апартамент и  имахме мишки м/у керемидите и гипскартона Shocked, в Практикер ги има машинките според квадратурата им е и цената!

А къде точно в Практикер има такива машинки, на кой щанд? Че аз доста често ходя там, но не мога да намеря такава машинка.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Обадете се в ХЕИ, обяснете, че имате в целия блок мишки и да ви дадат отрова, която да сложите в мазите. Те тия мишки не виреят само по канализацията из етажите. Унижощете главното котило отдолу, тия от горните етажи ще ги последват на оня свят. ooooh!

Бълхи имате ли? Котки имате ли? Що не завъдите в мазето няколко котки, навсякъде подаряват!

# 38
  • Мнения: 1 925
МериДжей, ами баща ми видя изпражненията и каза, че е мишка, защото в тяхната къща имали същите и хванали мишка. А къде може да скрие прилеп на балкона ?  newsm78 Ние сме на 5-тия етаж и ми казаха и други хора, че било съвсем естествено да се покатери мишка.  Shocked Сега обаче не мога да си намеря малко цимент или гипс, за да направя отровната "смес" Wink

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В най-близкия магазин за крепежни елементи или всякакви подобни строителни работи ще да продават малка разфасофка гипс, струва стотинки. Или се ослушай кой прави ремонт и поискай по съседски чаша гипс или цимент.  Wink

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Обадете се в ХЕИ, обяснете, че имате в целия блок мишки и да ви дадат отрова, която да сложите в мазите. Те тия мишки не виреят само по канализацията из етажите. Унижощете главното котило отдолу, тия от горните етажи ще ги последват на оня свят. ooooh!

Бълхи имате ли? Котки имате ли? Що не завъдите в мазето няколко котки, навсякъде подаряват!

За бълхи не знам  Thinking Лично ние вкъщи нямаме. Котки не съм виждала да се мандахерцат из входа  newsm78
Ще звъня на ХЕИ или фирмата към ЦКБ, която се занимава с обезпаразитяване тези дни, да видим какво ще измислим.

# 41
  • Мнения: 3 036
Хващай тази мишка и скачай на масата за да празнуваш

че имаш повод

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Днес плъхундера определено е на заден план  Hug

# 43
  • Мнения: 268
Историята ми е позната за съжаление  Tired
Живеехме на седмия етаж в панелен блок и няколко години нямахме нито хлебарки, нито нищо. Докато една нощ не влизам в кухнята да пия вода, светвам и една мишка се оцъклила срещу мен  Shocked Беше между котлоните на печката  Sick Разпищях се... От там нататък ви е ясно.. Нощем докато спяхме чувах крачетата им как скърцат по пода "цък-цък-цък-цък"... Бяха повече от една със сигурност. Беше ме страх да ставам през нощта до тоалетна, защото все някоя ме "чакаше" там.. Кошмар някакъв ви казвам!!  ooooh! Оказа се, че целия вход е пропищял.. Придвижваха се по тръбите на канализацията.. Капани, отрова, замазванки, нищо не помогна... Решението - взехме си КОТКА. Истинска. Не съм я видяла да хапва мишоци, но те мишките усещат миризмата на котката и отбягват мястото. Проблемът не е безобиден, разнасят адски много болести, зарази, намерихме една умряла в шкафа с чиниите  Sick Преди да ядем измивахме всичко..  Добре, че си взехме Ники (нашето коте-тигърче, Бог да го прости) - от мишките не остана и помен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт