Плюс и минус, А, Б, В учи нашето дете!

  • 7 134
  • 97
  •   1
Отговори
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами явно аз трябва да се престраша да пусна темичката! Embarassed

Ето линкове към другите ни теми:
Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни
Първолачето на мама, втора седмица подхвана!
Мили мънички ръчички нижат с букви огърлички.
Буквички и цифри смело пишат вече малките ръчички

Успешна нова седмичка!  bouquet

PS.Я кажете, как е правилно да се изпише заглавието със или без чертичка? Мале започвам да забравям български! Embarassed

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 13:32 от natalyna

# 1
  • ново
  • Мнения: 5 962
Браво Наталина, хубаво заглавие  bouquet

Успешна седмица на всички първолачета и техните майки Hug

Стели днес има модулен час от 13 ч., което значи, че ще я взема към 13,40 ч. Обещах и утре да се прибере, заедно с двете деца от класа, които живеят до нас, но при условие, че не вали дъжд.
Днес ще вземат "ъ" и цифра 5. Ами това е за сега.

# 2
  • Мнения: 29
Ето днес съм втора!
 Успешна седмица на всички - първолачета, техните батковци и каки, братчета и сестричета, мами и татковци и да не забравяме бабите и дядовци "помощници"!
Ние взехме А и Ъ, по математика сме до 4. В къщи почти не се упражнява, за това пък на занималнята вече е много старателна и всичко си свършва.
Тази седмица ще я спра от стола на обяд. Сложила съм й сандвич и плодове. Откакто имат стол на обяд не хапва друго освен десерта, детски капризи! В детската градина нямаше никакви проблеми, всичко си изяждаше, контролът там е по-добър. Тук госпожата изобщо не им обръща внимание кой какво и колко яде. Вие как сте с обяда?
Чоа за сега!

# 3
  • Мнения: 826
Успешна седмица на първолачетата!
Ние сме на А и 5. Утре ще ги водят на театър... От сега си представям какъв ли дъжд ще им се излее на главите /ще ходят пеш, не повече от 20 мин., ама ако вали ooooh!/
Нашият загубан прибави към изгубените неща 1 ножичка  newsm78 За сметка на това се прибра с чужд химикал, та днес е инструктиран да пита чий е и да го върне Thinking

# 4
  • Мнения: 1 492
Ха да ни е честита  Simple Smile
Успешна седмица на всички.
В петък сме до обяд, а другият понеделник не учим, заради изборите. Как е при вас?

# 5
  • Мнения: 1 671
Аааууу, Камелия, добре, че каза за понеделника след изборите.
Няма да е учебен за цялата страна, независимо, че в някои училища може да няма изборни секции.
Трябва да мислим за програма за този понеделник, момичета Laughing


Успешна нова седмица!

# 6
  • Мнения: 11 607
Децата така се радват,че другия понеделник няма да учат ... чакат го с нетърпение този ден!

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
natalyna - по повод материалите и аз с първото не бях събирала нищо и нямах навика, ама създавам. Подсещам в допълнение - кофички от кисело мляко, дръжките на голямите бутилки от мин вода, кутии от бонбони /е това много го искаха за първото, ама мойто все без кутийка си беше/. Аз започнах, като събирам и поискат, колкото имам пращам, да има и за другите деца.
А учителките и те събират за деца, които не си носят.

# 8
  • ново
  • Мнения: 5 962

Ами мойта щерка си пада от злоядите деца ooooh!. В училище яде което и се яде. Един ден казва, че е изяла супата и десерта, друг път второто и десерта, някои дни пък десерта не го опитва /особено ако е нишесте Sick/. В общи линии яде избирателно Simple Smile.

И Стели се радва, че другия понеделник няма да е на училище, защото тогава  приятелката и има РД, та ще запълним деня.

# 9
  • Мнения: 826
А аз не знаех за следващия понеделник  newsm78 Ама предполагам как ще се зарадва Георги- сега събота и неделя се тачат като национални празници  Hug Вече имам идея да се разходим до Русе цялата фамилия, дано само таткото да може да се освободи, а и времето да е хубаво...
На обяд изяждаме всичко! При нас в началото даваха второ и десерт, а сега- супа и второ. Така е и по- добре- така или иначе който обича сладко прескача до сладкарницата, която е точно над стола.

# 10
камелия, не знаех че в петък са до обяд, това официално ли е ?
Иначе за понеделника ясно.
При нас всичко е нормално  Simple Smile

# 11
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Голямия като беше първи клас ми обясняваше как си отсервирва храната, ама сега с втория нямам в това отношение проблем. Ами децата почват да си гледат фигурите от малки Wink

# 12
  • Мнения: 1 492
Честно казано не знам дали е официално за петък. Беше написано на таблото в училището.
Може да се отнася само за определени училища.

# 13
Честно казано не знам дали е официално за петък. Беше написано на таблото в училището.
Може да се отнася само за определени училища.

Мерси, ще проверя още днес за да не ме изненадат.

# 14
  • Мнения: 3 342
Изобщо не ми е минало през ум, че понеделник ще е неучебен ден... ooooh!
Ама че "късмет"...
Тогава детегледачката на Вики ще остане за първи път сама вкъщи/защото пък понеделник е първият ми работен ден след майчинството/ и ще трябва да се оправя и с двамата в комплект. Дано се справи...

# 15
  • Мнения: 1 492
Изобщо не ми е минало през ум, че понеделник ще е неучебен ден... ooooh!
Ама че "късмет"...
Тогава детегледачката на Вики ще остане за първи път сама вкъщи/защото пък понеделник е първият ми работен ден след майчинството/ и ще трябва да се оправя и с двамата в комплект. Дано се справи...
Даже трябва да си по-спокойна от този факт. Сигурна съм, че детето няма да и е в тежест, а полезен като за първи ден.

# 16
  • Мнения: 1 937
То станало обяд, докато се включа, но...
Здравейте и успешна седмица!

Заглавието е страхотно, аз обаче бих предложила буквичките да се изпишат само А, Б, В.

И ние подобно на Веси ще трябва да се борим с ъ и вероятно 5, защото вчера решаваше задачи с 0. Обясни ми важно, че 0 има две съседчета, едното е единичката, а другото ще разбере в 5-ти клас, ама нямала търпение, така че ако съм знаела кое е, да й кажа, а тя ще пази тайна  Joy
Обясних, че е -1 и като прояви любопитство продължих с -2, което е по-малко от -1...и направих голяма грешка. Започна да ме поправя - не е възможно, 2 е по-голямо от 1 и в следващия момент баща й чертаеше прави и онагледяваше усърдно. Само объркахме детето.  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте и от нас в новата,прекрасна темичка Hug
Да се присъединим и ние към злоядите Mr. GreenЕ,и аз мислех да го спра от стола,но имаме напредък и все похапва нещичко Wink
Иначе по БЕЛ сме на А и Ъ,а по математика взехме числото 5.Мога да се похваля,нашият палавник,започва да става по дисциплиниран и внимателен Grinning
Утре също ще ги водят на театър,ще ги вземе автобусче към 10.30 и после ще ги върне обратно!
Мен лично ме притесняват тези неучебни дни,става много сложно с гледането!За 1 и 9/10.11,съм уредила нещата,но за Петък/ако е до обяд/ и Понеделника newsm78!Незнам имам още малко да помисля.............

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Здравейте, момичета!!!

Ние (по-точно Йоана) бяхме болни, та затова бях зачезнала, но се надявам вече да сме здрави и да нямаме проблеми. Всъщност дано Жоро да удържи фронта и да не се разболее и той.

Вили, това за -1 май доста ще пообърка Рали. Не че няма да го научи - изобщо няма да им избяга даже, но като се сетя как съм обяснявала на децата (5 клас) защо -2 или -3 са по-малки от 0... Ама тогава е друго. По-добре не го омотавайте детенце. Мое мнение е, но смятам, че особено с учебния материал никога не бива да се дава в повече. На нас като родители ни се иска да видим как малките ни деца вече са пораснали и разбират материала за горния клас, но ...не бива пък и няма смисъл. Не че и аз не я правя тази грешка - в желанието си Жоро да разбере това или онова се усещам как съм почнала да обяснявам неща, които изобщо не са за него.

Както и да е. Много ви обичам момичета и много ми липсвате, когато не мога да вляза тук.

# 19
  • Мнения: 168
                         Здравейте!  Hug

  След като в петък госпожата ми се оплака,че Пепи бил като подивял  ,само се хилел и си качвал краката по чина(с което естествено пречел на другите) Embarassed, днес не се престраших да ида да го взема,а пратих свекърва ми... Оказа се обаче,че се държал много добре,писал хубаво и дори за награда го взела с нея до стола да донесат закуските. Simple SmileДобре,че му е поверила само салфетките,че колкото сме сръчни в ръцете,съучениците му като нищо щяха да си останат гладни Joy
За петъка не знам дали официално е дообяд навсякъде,защото не ходим на занималня и не съм се интересувала,но пък на 1-ви ноември ще ги водят в" Патиланци"-там ще си проведат часовете по безопасност на движението и след това ще има игри !  smile3508

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 14:47 от In4e

# 20
  • Мнения: 3 342
Изобщо не ми е минало през ум, че понеделник ще е неучебен ден... ooooh!
Ама че "късмет"...
Тогава детегледачката на Вики ще остане за първи път сама вкъщи/защото пък понеделник е първият ми работен ден след майчинството/ и ще трябва да се оправя и с двамата в комплект. Дано се справи...
Даже трябва да си по-спокойна от този факт. Сигурна съм, че детето няма да и е в тежест, а полезен като за първи ден.

Дано. Защото Дани е и обсебващ, и ревнив и определено ще изисква много внимание. Друг е въпросът дали Вики изобщо ще успее да поспи през деня... Дани наблизо ли е, значи е шумно и весело Joy

# 21
  • Мнения: 3 164
Здравейте Hugот петък не сме на училище, болен лежи и се тръшка Cry тази сутрин е ревал с крокодилски Embarassed че не отиваме на училище Shocked до като го убедя, че болните си стоят у дома ooooh! а той ме контрираше нонстоп-а защо еди кой си ходи на уч-ще болен?? newsm78

Вили, твоята още от сега е любознателна Grinning но понякога е по-добре по-малко да знаят Laughing

а в понеделник в нашето уч-ще ще е спортен празник Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте!
И ние всички подред се изпонатръшкахме болни... Добре че беше събота и неделя, та не се наложи да отсъстват от училище.
С буквите ние сме на О,о, а с цифрите на 5. Много ни е любимо училището и събота и неделя мрънкаше, че няма да ходи.
Столът при нас отпадна, когато спряхме занималнята. Иначе нашите госпожи от занималнята много стриктно следяха кой какво яде!
Аз също много се изкушавам да им обяснявам неща, които не съответстват на възрастта им. В случая, когато детето е попитало, си мисля, че по-добре е да му се отговори макар и да не разбере нещата, отколкото да му се каже "Малка си още, за да разбереш". Аз поне така правя, а те ако не разберат нищо, ми се усмихват и ми казват "Ааа, това май не е за мен, трябва още малко да порасна" и така...

# 23
  • Мнения: 1 258
Здравейте.

При нас положението е такова:Лора си пише домашните в клас,защото свършва преди другите и учителката и позволява.За в къщи не и остава почти нищо.Имам чувството,че следобедите и остават не достатъчно уплътнени.Карам я да упражнява задачи.Тя ги пише за 10 минути.Пише си буквите за удоволствие.Струва ми се,че не е достатъчно натоварено.

Но пък днес не са успели с часа по музика,защото не всички деца са се справяли с математиката и са закъснели с програмата.

Очаквах по-голямо натоварване.

# 24
  • Мнения: 1 937
Добро утро.

При нас се очертават 4 почивни дни. В петък е празник на училището.
Ако не организират някакво честване, повод да се забегне нанякъде.

Trislon, това че детето ти се справя толкова бързо и добре, може да е добра възможност да включиш по-сериозно език или пък ако Лора вече чете, да й предлагаш и първите книжки за самостоятелно четене.

Днес вероятно ще вадим споменатият зъб.
Ако щете вярвайте, но от вчера, когато зъболекарката намекна за такъв вариант, изведнъж ме заболяха всичките здрави зъби, особено предните.
Изпитвам ужас и само при мисълта за подобно нещо ми прилошава.
Ще трябва да се правя на герой пред дъщеря ми, а такъв не съм.  Cry

# 25
  • Мнения: 11 607
Мами, ето тук е якето от помощите на първолаците с емблемата http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13053&AlbumId=62287

нашата първокласничка май се опитва да влезе в час,ама още не и се отдава нещо, но поне има желание! Лек ден!

# 26
  • Мнения: 6 474
Здравейте и от мен! Моята дъщеря за сега се справя добре,пише красиво,може да чете,но...казва че не и харесва да ходи на училище. Аз съм си в къщи затова не ходим на занималня. Три пъти в седмицата ходи на художествена гимнастика и добре че е така ,че иначе не знам какво ще правим с излишната енергия. За петък нищо не са ни казали,но в понеделник няма да учат-за радост на Теди. Хубав ден на всички! Kissing Heart

# 27
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Успешна нова седмица и честита нова темичка и от мен!
С материала в училище положението е такова: стигнали са до буквичката ъ и решават вече няколко дни задачи с числото 4.
На нас още нищо не са ни казали за петък и понеделник, дали ще учат, но предполагам, че в понеделник няма да учат, а в петък ще бъдат само до обяд.
Лек и успешен ден на всички!

# 28
  • Мнения: 1 492
Мами, ето тук е якето от помощите на първолаците с емблемата http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13053&AlbumId=62287

Само червени ли е имало?
Не е фатална емблемата, лесно може да се махне.

# 29
  • на терасата
  • Мнения: 660
Ползвате ли вече сборник по математика за първи клас и какъв?

# 30
  • Мнения: 1 492

Нашият сборник изглежда по същия начин, но за 1 клас/ не можах да му намеря картинка в интернет/ . Ползват го веднъж в седмицата.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 709
При нас също се събират 4 почивни дни. В петък ще ги водят на кино да гледат филма "Колите" (някой чувал ли е нещо за него  Rolling Eyes), а после ще има спортен празник в училище до обяд. В понеделник няма да учат.

Ками, и ние ползваме този сборник по математика.

Вили, надявам се всичко да мине безпроблемно при зъболекаря. Нормално е да почнат да те болят всички зъби при асоциацията, която правиш. Но според мен Рали няма да я боли, защото млечното зъбче няма корен и... просто трябва да се махне, за да направите място на новото другарче.
Една приятелка много се притеснявала, че трябва да ходи на зъболекар и тогава 4 годишният й син, за да я окуражи (както обикновено тя прави с него), когато тя тръгва й казва: "Мамо, бъди мъж!" Честно казано този израз се превърна в нарицателно и много често след това го използвахме с усмивка на лице. Така че днес, Вили, и ти трябва да бъдеш мъж!!!

Приятен ден за сега от мен  Hug

# 32
  • Мнения: 168
 При нас не работят със сборници по математика още,не е ставало въпрос и да купуваме  Thinking.Ако остане време след написването на домашните аз самата му измислям някакви допълнителни задачи.  
Велислава,ще стискам палци при зъболекаря всичко да мине добре.На нас ни се наложи да извадим 2 предни наведнъж и то няколко дена преди 15 септември.Аз също се притеснявах  малко и затова пратих Пепи с баща му.Оказа се,че дори му било интересно преживяването-после разказваше как лелята го вдигнала  със стола "като асансьор,а после ми пръсна първо вятър,а после и малко дъжд в устата".Тоест изобщо не е усетил някаква болка! Naughty
Приятен ден на всички и само положителни емоции!!!  bouquet  

# 33
  • ново
  • Мнения: 5 962
Привет, мами Hug
Ние в началото на уч. година събирахме пари за помагала. Взехме на Слово, ето така изглежда това по математика

http://kids.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=5693&cat=3517&shop_id=37

имат и по БЕЛ.

Мами, вашите дечица запомниха ли вече имената на всичките си съученици? Стели чак преди няколко дни каза, че вече ги е запомнила ooooh!, в класа са 21 деца, като има 4 двойки с еднакви имена - Александър, Красимир, Йоана и Стиляна по 2 бр. Laughing Доста време и отне да запомни останалите hahaha

# 34
  • София
  • Мнения: 4 272
И ние нямаме сборници по математика. По ЗИП математика решават задачи в отделна тетрадка. Мисля си, че няма нужда от сборници на този етап - все пак са до цифрата 5 Wink По БЕЛ сме на О. Засега добре се справяме в училище, а домашните ги пише в занималнята. Единственото трудно нещо е ставането сутрин Tired А и в занималнята, след като напише домашните и допълнителните задачи, които давала учителката било "голям скуч" Joy
Още нищо не ни е казвано относно неучебни дни около изборите newsm78 Нито за петъка...трябва да се поинтересувам. Относно имената - ами не ги знае всичките Embarassed На 10-ина деца, не повече. Това са тези, с които общува и с които след обяд остават на занималня.

# 35
Verdad, не се притеснявай за зъбчето, и ние извадихме първите два почти без да се клатят, пръснаха я само с едно обезболяващо, уф забравих му името, дето е като спрей, после моята се оплакваше че е много горчиво, не е споменавала да я боли  Simple Smile
Така че няма страшно, по-добре да се вадят навреме.
И ние имаме сборник със задачи и го ползват един път седмично.
Моята калпазанка вчера донесе забележка от госпожата че е хапвала зрънчо в час по математика. Та уж се разбрахме по въпроса. А в петък малко са се посдърпали с още 2, 3 деца, говорихме, говорихме, дано да има ефект. Знам, че е нормално да има конфликти, но все пак трябва да се опитваме да ги сведем до минимум.
Иначе и аз имам чувството че не са много натоварени, но не виждам проблем в това, така или иначе няма да е винаги така.
Днес мен ме боли гърлото, дано и ние да не се натръшкаме  Sad
Айде лек ден от мен  Simple Smile

# 36
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856

Нашият сборник изглежда по същия начин, но за 1 клас/ не можах да му намеря картинка в интернет/ . Ползват го веднъж в седмицата.
и нашия е такъв. На издателство "Просвета" е, ползват го вече втора седмица.

# 37
  • Мнения: 29
Привет, момичета! Ние не ползваме сборници. На занималня госпожата им е ксерокопирала листчета със занимателни задачи, има и за оцветяване.
За стола капитулирахме. От днес отново сме с на стол, оказва се че от всички деца на занималня само тя не е обядвала вчера, то пък за нейна зла участ имало кюфтета с картофена салата, та снощи беше голям рев, молби и обещания, че "поне" супата и десерта ще си изяжда.
В нашето училище още няма информация нито за петък, нито за понеделник. Чакаме заповед от директорката; Най-много в петък да им измислят някой спортен празник newsm78
Чао за сега, че малкият се събуди и вече оглася квартала!

# 38
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За стола да ви кажа, че може да се разберете със стола, като не ядат нещо да не им слагат, а да им дадат например повече супа или десерт. Просто отидете и питайте те ще ви кажат, какво може да се направи.

# 39
  • София
  • Мнения: 223
Весела 77 и ние работим с това помагало,но имаме и още три,по БЕЛ също имаме допълнителни помагала по които си работят,но на кое издателство са newsm78
 И аз нямам инфо още за неучебните дни!
 Стола не ме притеснява толкова,доколкото разбирам все хапва по нещичко,което ме радва,че и той е един на тема ядене..........
 Сега чакам да се върне от театър и да разказва,дано всичко е минало нормално и е доволен!Хайде и приятен ден!

# 40
  • Мнения: 3 164
Мами, ето тук е якето от помощите на първолаците с емблемата http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13053&AlbumId=62287

Само червени ли е имало?
Не е фатална емблемата, лесно може да се махне.

другият цвят е синьо-за момче Grinning
а вие получихте ли си спортните обувки, че на нас ни казаха да проверим другата седмица, а срока ни е до 20.10. newsm78

и друго-възмутена съм , как може да предлагат тези дрехи само в два размера #Cussing out анцунга и тениската са ни тотално малки и нямало по-големи #Crazy а като попълвах декларацията ми искаха и размер да пиша, е за какво им е бил #2gunfire сега този анцунг и тениската незнам какво да ги правя.Мисля да пратя един мейл до МТСП адресиран до самата Масларова-нека ми отговори как да ги оползотворя дрехите им Crossing Arms или това беше по-скоро за "измиване на ръцете", а не на реална помощ Naughty

ако някой знае сайта на Министерството на социалните, моля.

# 41
  • Мнения: 1 492
Моля http://www.mlsp.government.bg/bg/contact/index.htm
Ако ще пак да я заринем тази Масларова с писма, за съжаление няма да променим нещата.
Виж Коала май питаше какви са екипите. Да се появи по телевизията, дано се засрами тази г-жа,най-накрая. #Cussing out

# 42
  • Мнения: 3 164
Камелия, благодаря за линка  bouquet
а относно екипа-гола-вода Tired дебел полар, нашият е в черно и светло синьо-трепач Mr. Green (съжалявам, но нямам снимка) но имаше и някаква разцветка и в оранжево-може би за момиче newsm78
за якето- по-гроззно нещо не бях си представяла Crossing Arms може ли въобще да нямат грам въображение тези хора, та това са дрехи за деца а не за обслужващ персонал Tired А пък това с емблемата-няма въобще да го кометнирам Sunglasses, и без емблема да са , пак ще се знаем Wink

# 43
  • Мнения: 1 937
Grinning, привет!
Вече сме със зъбче по-малко.
Само се оглежда в огледалото и реди - сок, Стефан, съжалявам. Проверявала дали съска.
Впечатлена съм от подхода на зъболекарката. Показа й всички инструменти за "дъжд" и "вятър", подобно на In4e, возеха се на стола надолу-нагоре..., после упойка с инжекция. Аз обаче вече се бях изпарила, защото ми прилоша. Никакъв мъж не можах да бъда!  Confused
Имам си ухилено, беззъбо първолаче, което размишлява какво да прави с грижливо увитото в пликче зъбче. Дали феята щяла да го откупи!?!, или да го мята на покрива за враната срещу желязно.
Тази фея много ме озадачава, не е българска традиция, ясно.
Ралица реши да го остави тази нощ под възглавницата и ако утре е още тук, да го носи на враната.
Мисля през нощта да оставя нова четка за зъби, като подарък от феята, но и зъбчето да не пипам, за да го хвърли на покрива сутринта.


Работят по "Моят сборник в първи клас", издателство Димант, Бургас, 2-ри вариант, със забележка под черта "По новата учебна програма".
Препоръчвам ви го, доста сполучлив и подходящ за самостоятелна работа.
Взех й допълнително и "Задачи за първолаци", пак на бургаско издателство, но понеже не й е достатъчно, а математиката се налага като предпочитан предмет, ще погледна и това на Просвета.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 272
Вердад, браво! Ралица май е по-смела от теб Wink Това за зъбната фея моят син го знае от едно детско по Картуун Нетуърк. Зъбната феичка оставя през нощта подаръче или паричка. Аз бях оставила за първото сменено зъбче едно желязно левче, но забравих да взема зъбчето Embarassed На другия ден, като падна и второто зъбче, Боби размисли и каза: "Ще ги оставя и двете под възглавничката. Така ще имам още 2 левчета!" Голям хитрец е!

# 45
  • Мнения: 2 768
Здравейте отново, завърнах се от Барселонските потайности! Sunglasses
Първолачето се поотпуснало докато било при майка ми, явно и тя си е дала малко почивка  Mr. Green. Сега ще затягам отново дисциплината, малко ми е трудно обаче да вляза в релсите на делника отново... Rolling Eyes
Имало и изпълнения през миналата седмица, забравили сме да дадем ключ от вкъщи на майка ми, а точно тази седмица са искали най-различни сборници и тетрадки  ooooh!. Справили са се, сега си имаме по 2 броя  Mr. Green

# 46
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Вердад, браво! Ралица май е по-смела от теб Wink Това за зъбната фея моят син го знае от едно детско по Картуун Нетуърк. Зъбната феичка оставя през нощта подаръче или паричка. Аз бях оставила за първото сменено зъбче едно желязно левче, но забравих да взема зъбчето Embarassed На другия ден, като падна и второто зъбче, Боби размисли и каза: "Ще ги оставя и двете под възглавничката. Така ще имам още 2 левчета!" Голям хитрец е!

И ние оставяме метални левчета х 1 за зъбче. Пък като забравя па рев, аз след малко нося левче и се карам, как може да не го е видял.

# 47
  • Мнения: 1 030
Добро утро!Ето ме и мен в новата тема,бързам да се запиша,че деня все не стига.Момичета вчера бях на родителска среща,като цяло г-жата е доволна от децата но най важното концентрацията им куца доста.Помагайте мами как е при вас има ли рецепта,аз се изчерпах тотално. newsm78Сматериала сме на "О" и числото 5,вече схващаме по бързо но упражненията в нас след занималнята продължават.За помощите анцунга ни е малък за обувките ще чакаме да ни се обадят якето ни е синьо. Joy JoyУспешен ден на всички мами и техните първолачета.  bouquet

# 48
  • Мнения: 1 937
Добро утро и от мен.
Като гледам, в повечето училища вече са проведени родителски срещи.
А при нас - не.

Другата седмица щели да имат театър, в който ще им покажат как се раждат бебетата.
Ралица вчера се чудеше дали ще има бременна жена или ще ги лъжат с кукли.

Очертават се доста почивни дни. Grinning

Къде изчезна Ренка-mrenka, момичета?
Да не е запрашила с камиона към горите телилейски?

# 49
  • Мнения: 826
Нашите юнаци бяха вчера на театър. Било е представление за зъбките, което вече бяха гледали докато бяха в градината  Sad доядя ме, да си призная. Градът ни е малък, театър си нямаме- така или иначе разчитаме на театрите, които идват да изнасят представления по градини и читалища. Толкова ли не можаха да съобразят нашите учители, че това представление децата вече са го гледали /ако е идвал в града театъра актьорите са изнесли представлението И В ТРИТЕ детски градини/. На Георги просто не му е било интересно, и не го виня...
Иначе с училището се справяме- редовно носи по някоя пчеличка /еквивалента на отлично/ и за мое учудване почти всеки ден ми казва, че госпожяата щяла да му пише забележка /говорел с някого, не се прибрал навреме в стаята/ В градината беше много кротък и изпълнителен, но предполагам, че тия  нови изпълнения радват баща му, който винаги е искал по- буйно дете  Crazy

# 50
  • Мнения: 1 671
Вчера взех якето, анцуга и блузата. Якето е наистина дебело, надеждно е за зимата, честно казано направо ми хареса, цвят кралско синьо за момчета и червено за момичета. Емблемата МТСП е на лявата гърдичка, не е много натрапчива, но аз ще зашия отгоре някаква друга. Анцугът е в същия цвят, обаче е 90% изкуствена материя и 10% памук. От мястото, където ги взех, ме приканиха много любезно да ги огледам, да премеря на детето, което беше с мен, и да подменим на място, ако са малки. Сами ми предложиха по-голям номер за якето, защото имаме за тази зима.


Бимба, попитай в службата, откъдето взехте дрехите, дали не е възможна подмяна.

Иначе, момичета, подготвяме ново отворено писмо до Масларова. Можете да го видите в темата на СБМ в Майките

# 51
  • София
  • Мнения: 223
Добро утро на всички!
Ние сме доволни от вчершния театър.Мечо Пух и приятели II част!Харесало му е,защото е бил доста музикален,пускали са любими негови песнички от Чиборашка.
Родителска среща и ние не сме имали newsm78,а и никой нищо не казва за Петък,но поне съм организирала нещата,за да няма изненади.Това,което ме притеснява повече е,че нямат парно! ShockedКак може и те самите овъртат,имало авария...абе друго си беше в детската,ама.....
Желая Ви приятен ден Wink

# 52
  • ново
  • Мнения: 5 962
Това,което ме притеснява повече е,че нямат парно! Shocked

И в училището на Стели още не е пуснато парното, а тук е доста студено.

Да ви се оплача как ме изплаши моето дете тази сутрин ooooh!. Звъни ми телефона към 8,50 ч., виждам, че тя ме търси. Затворих, и докато я набрах, хиляди мисли ми минаха през главата Crazy А тя милата, да ми каже, че съм забравила да пратя Декларацията /раздадоха ни такива бланки да попълним, че даваме съгласие детето да се прибира само от училище/. Голям мерак да се прибира сама и това е, пък аз, като че ли още не съм готова за това и все отлагам Embarassed.

Вие попълвахте ли такива декларации?

# 53
  • София
  • Мнения: 223
Вие попълвахте ли такива декларации?
[/quote]


Попълвахме такива декларации,но аз попълних ,че детото ще се прибира с придружител,а не само!И аз си мисля ,че още са мънички и ме е страх.Засега ще се организираме ,някой да го прибира,пък догодина вече Thinking

# 54
  • Мнения: 826
И при нас няма парно  #Cussing out Как може така??? Навличаме се по- дебело, но май ако до края на седмицата не го пуснат ще се наложи да се звъни на ХЕИ... newsm78

# 55
  • Мнения: 3 164

Бимба, попитай в службата, откъдето взехте дрехите, дали не е възможна подмяна.


Още на място попитах, но отговора беше-няма Tired След 1 седмица една друга майка -позната отиде за нейното дете да вземе и я помолих да го смени , ако има по-голям номер, но пак отговора е бил-не.За това реших, да пратя мейл до масларова Crossing Arms

# 56
Verdad, днес са похвалили Раличка , че е била много послушна и е писала най-красиво !(по информация от Мима в тетрадката със звездоброеца). Поздравления за старанието и за зъбчето!  smile3501 Да му мислим ние,  Shockedдето нямаме зародиши на постоянни 2 зъба! Shocked

# 57
  • Мнения: 168
 И ние не сме имали още родителска,но затова пък всеки ден се виждаме наобяд с госпожата,така,че сме в течение на всичко.
Ptica,това с концентрацията май е доста разпространен проблем при малките ученици ,но за съжаление и аз нямам рецепта,надявам се да е въпрос на време децата ни да свикнат с новото положение Praynig
Боже,как е възможно още да няма парно на толкова много места!Аз бих умряла от притеснение! #Cussing out
На нас засега не ни се очертава театър на хоризонта Sad,но миналата година го гледаха този с Мечо Пух и Пепи беше останал доволен. Peace

# 58
 За пловдивските мами-предложение,което видях днес в инспектората :Търговско изложение и шоу за деца  24-29.10. в 7 палата на Панаира. Предполагам, че повече подробности ще има на сайта на панаира.

# 59
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
] Да му мислим ние,  Shockedдето нямаме зародиши на постоянни 2 зъба! Shocked

Зависи кои са. Аз на кътник не съм имала зародиш и ми извадиха  млечния чак на 35-36 години. Не съм чувствувала разлика.

Вярно неприятно е. Имам позната на трети зъб и двете и деца нямат зародиш, но зъбите се наредиха по друг начин

# 60
Ами като вампирче е  Mr. Green -липсва 2-ри (на негово място е пораснал кучешкия) горен и 4-ти горен,добре поне че са от различни страни. Ще се наложи да слагаме скоби, че да ги съберем. Такава била вече тенденцията- да сме с по-малко зъби.

# 61
  • Мнения: 888
Къде изчезна Ренка-mrenka, момичета?
Да не е запрашила с камиона към горите телилейски?
Ееее,Вили..седя си тук и се хиля кат откачена.Днес съм тук...ден с по-малко ангажименти  Wink
Пък относно училището днес трябва да взимат буква "У" и цифра 6,ама по-късно ще видим...
А,щях да забравя..в 17.30 днес съм на родителска среща  bowuuАма се чудя дали наистина ще е родителска среща,или пак им трябват пари.Довечера ще видим.
Радвам се,че ви има момичета   bouquet

# 62
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А ние се очертаваме като хулигана на класа. И направо ме е срам да говоря

# 63
  • Мнения: 1 937
Добро утро!

Рени, радвам се че си наоколо.  Grinning

Относно вчерашната похвала за моята щерка, неопитна, Мими явно е преувеличила.
В тетрадката по писане всичко е ок, но по математика се мъдри една червена забележка - "Пиши чисто и красиво".  Confused

От вторник другата седмица ще имаме нова програма, която ще раздадат днес. Нямам идея от какво е продиктувано подобно решение.

dorothy, може би имаш просто едно много живо и енергично дете.
Впрегни енергията в някакъв спорт. Няма начин това да не свърши работа.

# 64
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

 .

dorothy, може би имаш просто едно много живо и енергично дете.
Впрегни енергията в някакъв спорт. Няма начин това да не свърши работа.

а ако гледа някой отстрани, би казал най-невъзпитан. Госпожата като му направела забележка, защото не слушал, казвал  "OH Shut up" /млъкни на английски/




# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Добро утро!!!

Ние също нямаме още пуснато парно в училище. Миналата година по тази причина купихме една духалка, за да е малко по-добре в стаята докато го пуснат. Но Жоро снощи ми обяснява как му е студено и, че всички деца стоят с якетата в клас. Казах му днес да си сложи един елек, за да може да си съблича все пак якето и да му е удобно да пише.

Днес ще имат тест по Човекът и природата и да видим какво ще измъгери (този израз сигурно ще ме вкара в една друга тема  newsm78)?

# 66
  • Мнения: 888
Момичета в момента съм леко казано бясна...
Моята Вили вече сама се прибира от училище.Само когато имам работа някъде минавам през училището да я взема.Днес часовете свършват в 11.35 и аз я чакам да се прибере.По принцип до 10-15 мин. се прибира.И така седя си аз,чакам си,чакам си-няма я.А днес последен час е рисуване и отпуснах мислено още 10мин.Към 12 вече се притесних и помислих,че се е спряла някъде пред блока с някое дете.Да,ама не!Обух се аз,облякох се и тръгнах полека-лека към училището-барем я срещна някъде по пътя.Няма я...а вече е към 12.10.Наближавам училището-брее..жива душа няма.Усещам паника вече..И на входа вече на самото училище виждам моята хубостница с учителката по рисуване стоят на входа и се оглеждат..И така мили мами,оказа се,че моята хубостница казала на госпожата,че мама я взима!!!  ShockedИ жената какво да прави-седи и чака мама дойде да си вземе детито.Значи са ме чакали над половин час.Направо умрях.Почувствах се все едно съм безотговорна и лоша майка.Та прибрахме се в къщи и аз се нахвърлих отгоре и с крясъци и я питам-що така бе ,мамо...??...отговорът-Ми исках ти да ме вземеш  Shocked
Та сега е наказана,реве отатъка а аз съм си все още бясна и не ми минава..едно че се паникьосах,че закъснява,друго,че жената е седяла сума ти и време да ме чакат.А и тя беше не по-малко панирана от мен....
Уфф,извинявайте за дългото,ама...

# 67
  • Мнения: 2 768
Ренка, много неприятна ситуация наистина! На мен пък вчера ми се случи обратното, обаждам й се да й кажа да се приготвя, че идвам да я взема от занималнята, слизам пред блока и я виждам до колата. Честно, много ме уплаши! Хем преди това се бяхме разбрали, че аз идвам, ама решила тя да тръгне сама! Имаше доста голяма вероятност да се разминем и тогава щях да се побъркам от притеснение.
Заради случаи като тези съм убедена, че децата имат нужда от мобилен телефон, ето днес го е забравила и ми е малко неспокойно като знам, че не мога да я намеря... Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 13:10 от eta

# 68
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
отговорът-Ми исках ти да ме вземеш  Shocked
 

Ами детето искало мама да го вземе, ами още са малки и не могат да разберат, че мама няма как да знае това, не и се карай много, защото ще помисли, че мама не я обича. Само може пак да обясните на учителката и да се извините.

# 69
  • ново
  • Мнения: 5 962
Аз пък да ви се похваля Grinning. Стели днес се прибра сама от училище до вкъщи - без да я посрещам. Почти през цялото време си говорехме по телефона, казваше ми къде се намира, а аз все повтарях да се оглежда като пресича.
Тя съответно е много щастлива, че се е прибрала сама Laughing. Веднага попита може ли утре пак?

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 709
mrenka, права е dorothy!!!
Не се карай на Вили. Те наистина са още малки и не могат да преценят правилно нещата. Пък и от къде да знае, че мама не й чете мислите (това е шегичка, разбира се). Ти сама казваш, че и тя е била панирана от ситуацията. Разбери защо е искала ти да я вземеш и всъщност може би е разбрало грешно детето, че днес имаш някаква работа и ще минеш през училище. Не я оставяй да плачи в другата стая, вдигни си височайшото четирибуквие от форума (това не е нападка) и прегърни голямата си малка дъщеричка.

# 71
  • Мнения: 1 030
Добър вечер,момичета!РЕНИ,напомня ми на моят случай,Йоанка,от първата седмица изяви желание да се прибира сама от училище.Аз бях споделила моята история в началото на учебната година,как се бяхме разбрали да се прибере сама от училище и аз не издържах и отидох да я прибирам.Тя така се разсърди,че от другият ден вече се прибира сама. Joy JoyДори сега аз съм на работа до 18часа,тя в 15-30 се прибира сама и си е в нас докато се прибера.Трябва да бъдем по внимателни към тях защото много ни се сърдят и понякога ни правят напук.За сега нямаме проблеми но разчитам на телефона иначе нямаше да съм спокойна.Постоянно и звънкам и си разправяме как ни е минал денят и на двете с две думи сме най добрите приятелки.  bouquet  bouquet

# 72
  • Мнения: 3 164
Мренка, много неприятно наистина Sad но не наказвай много детенцето, явно нещо не е разбрало Hug

Птица, браво на Йоанка-вече е порастнала Party

Момичета иде ред на нова тема, какво ще кажете за  "Свърши вече 1-2-3, нови букви и числа реди" Crazy

# 73
  • София
  • Мнения: 223
Браво Бимба хубаво заглавие!Браво на Йоанка,Рени не и се карай,просто е искала мама да я прибере!Аз лично немога още да го оставя да се прибира сам,притеснявам се,как ще песече най -вече!Но пък може и да опитаме! Wink

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 21:14 от irka7

# 74
  • Мнения: 826
Момичета, ох, каква тежест ми падна от душата! Нашият образ от две години е влюбен до безобразие в едно момиченце, което беше в неговата група. То не бяха сънища и фантазии, то не беше чудо  Crazy
В градинския период: Той и казал, че я обича, тя отишла и казала на приятелката си... Той иска да говорят и да се забавляват, тя- "хи- хи- хи"- и пак при приятелката си /чак започнахме да ревнуваме от въпросната приятелка/. Сега в класа са отново заедно /за негово огромно съжаление и приятелката също  Crossing Arms/
Та какъв е поводът да се похваля! Най- сетне забелязахме, че на света има и други момичета, дори ми каза имената на две от техния клас, които харесвал. "Е, не чак толкова колкото Симонка, но... Blush" Има надежда, има-а-а... Че и аз се бях отчаяла до къде ще я докараме с тази любов несподелена...
Как са вашите млади любовчии? Споделят ли такива тръпки с вас?

# 75
  • ново
  • Мнения: 5 962
Здравейте момичета Hug

Стели за втори ден се прибира сама, днес донесе и изненада Simple Smile. Правили са тест по БЕЛ и по математика, и на двата има Отличен Laughing. Тя обаче беше нещо умислена, поразпитах я и получих отговора - повечето деца имали "Много добре" и "Добре", а тя "Отличен". Изглежда не разбира точно значението на тези оценки, според нея, щом се отличава от множеството, значи не е добре. Обясних подробно кое какво означава и чак тогава видях голямата усмивка Laughing.
Извинете, малко на хвалба го ударих, но на кого друг да се похваля, освен на вас  bouquet

# 76
  • Мнения: 168
  Слава-богу,моят син май още е твърде далеч от подобни любовни трепети!Че иначе каквато съм ревнива...Май доста трябва да поработя върху себе си в предстоящите години,докато дойде време за снаха! Hug  
При нас днес учиха с намалени часове -до 11 без 15 ,сега три дни почивка,но като гледам Пепи май не и се радва много-много,изглежда,че в у-ще му е интересно(което естествено е добре ,но едва ли ще трае дълго)
Надявам се и за вас учебната седмица да е приключила добре и желая на всички приятна почивка!!! Grinning
Бимба,заглавието ми харесва! Peace  
 

# 77
  • Мнения: 2 768
Предполагам, понеделник няма да е учебен ден?

# 78
  • Мнения: 168
  Браво на Стели!Ние вчера правихме диктовка по БЕЛ-имаме браво,защото сме пропускали запетайки Hug

# 79
  • Мнения: 1 937
eta, няма да е учебен. Навсякъде, предполагам!
И ти не се стискай, ами разказвай за Испания.  Grinning

Инче, учудваш ме с тези запетайки!?! Предполага ли се, че трябва да са наясно къде се слагат?

Браво на Стели и от мен. Аз лично съм много озадачена от системата за оценяване. Досега бяхме с Браво, Добре, усмихнати шестички, от онзи ден са с печати. Единият позакзва някакво слонче или кученце, което чете и се предполага, че това е по-високата бележка, другият - пате, носещо книжка под мишница.

По повод сърдечните трепети - скоро проведохме разговор, дали е най-важна външната красота. И какво предполага вътрешната. След известни размишления Ралица констатира, че момъкът на сърцето Ники е много красив, но май не достатъчно внимателен и нежен. Laughing

Момичета, правите ли планове за Нова година. Събирам идеи, може пък да се окажем някъде - първолаци и мами и татковци заедно.

Бимба, пускай темата в понеделник Peace

# 80
  • ново
  • Мнения: 5 962
 Браво на Стели!Ние вчера правихме диктовка по БЕЛ-имаме браво,защото сме пропускали запетайки Hug

Е, това направо ме обърка тотално Shocked
Нали все още немогат да пишат всички букви, каква е тая диктовка newsm78



Момичета, правите ли планове за Нова година. Събирам идеи, може пък да се окажем някъде - първолаци и мами и татковци заедно.


Вили, очертава се нашия татко да почива за Нова година, така че ако решите да идвате насам свиркай Whistling от по-рано:hug:

# 81
  • Мнения: 3 164
Планове още никакви не правим.ако нещо се организира от училището, иначе ще сме у дома-както в повечето случаи Grinning
А на моя вече няколко девойки "му налитат", особено една която е много дръзка-успяла е да го целуне Crazy като го попитах "къде" и той "на всякъде" ooooh! но не му увира още и като ми показа въпросното момиче и един вид се плаши от нея Shocked абе още от сега са му взели акъла Sunglasses
Момичета, радвам се , че сте харесали заглавието Hug

# 82
  • Мнения: 888
Хелоу,мами  Laughing
И аз да си направя отчета днес..
След вчерашният случай,всичко се успокои.Ми да,ама днес ми се върна тъпкано,задето така нахоках детето вчера..Взех,че забравих,че днес имат само 4 часа,а не 5 като останалите дни..  Rolling Eyes
Вили се прибрала до къщи-мама я няма..седяла,седяла и ревнала  Confused Confused та един съсед я прибрал в тях и застанали на прозореца да вардят за колата като се прибера..
Бе не знам,ама голям куцуз таз седмица...
Иначе на родителската среща нямаше нищо особено-събираха пари за учебници по английски и май ще я записвам на народни танци...
Приятна почивка на всички чааааак до вторник..  Hug

# 83
  • Мнения: 168
    ooooh! Извинявам се,ако съм ви стреснала с тая диктовка по БЕЛ!
Та затова бързам да внеса яснота,че "диктовката" е била само върху ръкописните букви,които са взели досега ,като госпожата ги е казвала в разбъркан ред и те са ги пишели в тетрадките,съответно със запетаики между тях  .Нещо такова: Ъ,а,у,И,А,о,У   и т.н като е следяла съответно и дали са написали буквата както я е казала-главна или малка. Blush

# 84
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
In4e, това е друга работа. Аз си помислих истинска диктовка. И при нас така са правили в часа по БЕЛ. За вторник имат по-голямо домашно от обикновено, но има три дни да го пише така,че няма страшно.

# 85
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Така правят диктовки при нас на взетия материал и по БЕЛ и математика

# 86
  • Мнения: 1 030
Привет момичета! LaughingДали е пораснала,Йоанка не съм сигорна но аз си знам тези два часа и половина какво ми е отвътре.Как само място немога да си намеря но все пак се успокоявам като и чуя гласчето по телефона. Joy JoyВие споделяте ли с децата си мненията които си пишем в форума,защото аз го правя и ефекта е положителен.Относно любовните трепети за сега нямаме избраник на сърцето и.Днеска нямали за домашно нищо,на вълна избори сме аз се изненадах но все още сме на буква "О"и числото 5.За Нова Година ВЕЛИ идеята ти е страхотна но как ще се съберем трябва да го мислим.  bouquetДо вторник момичета,приятна почивка и ще гласуваме ли? Hug

# 87
  • Мнения: 2 768
#Silly Цял ден готвя, до сега правих торта, че утре ще имаме гости.
Вили, супер беше пътуването, голяма весела компания (с отбрано форумско присъствие  Wink) и без деца...Еххх, искам пак  Flutter
Барселона е невероятен град, трябва да се види! Утре като свърши галимацията ще пусна и малко снимки, ако ви е интересно  Grinning.

# 88
  • София
  • Мнения: 676
Ние нали си имаме КАКА и всичко е пречупено през тази призма... какво да ви кажа - голямата се прибираше сама, сега "малката" не може, аз ходя да я взимам, нищо, че училището ни е на 30 м.
Иначе и с любовта е така - нали кака й има възлюбен и все се шегуваме с тази й любов и съответно малката не иска да си каже или наистина няма някой, който да й е грабнал сърцето... Само има едно момченце, което още от детската я "обича" по думите на баба му, което сега я потупва... Но след разговор с мен щерката взе мерки по въпроса и май не се е повтаряло, поне аз не знам....
Да се похваля - с учебниците на голямата постигнах успех!!! Не знам дали е точно мой успех, но след като написах няколко мейла до министерството, говорих със съответния експерт в инспектората n-на брой пъти и алармирах медиите, днес им раздадоха учебници!!!
Исках още да споделя за методите, които използва моята първолачка да си пише домашните - тя си играе... на училище. Тя е учителката и ученичката едновременно. Задава си упражнението и си го изпълнява сама и й е много интересно...

# 89
  • София
  • Мнения: 676
Ета, толкова много съм слушала за Барселона и така ми се ходи и на мен.......
Само да спра да кърмя!!! Давай снимки засега!

# 90
  • Мнения: 1 100
Моят хулиган не ще и дума да се спомене за момичета. Срам го е, реве, крещи, вика, че ги мрази. Аз обаче знам за една, която харесва със сигурност, но не иска да си признае. Не е от училище обаче. Много е стеснителен в нейно присъствие. А и тя е една красавица...  Flutter Последният път се бяха навряли двамата в една кола, та ги търсехме  Joy
Чудя се защо е така стеснителен що се отнася до момичета. Дали защото доста го бъзиках по едно време с момиченцето, което харесва..  Embarassed
Явно грешката е моя.

# 91
  • Мнения: 1 492
Момичета, защо нямаме тема все още, а? 
Бимба, спиш още, струва ми се . Simple Smile

# 92
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте, аз още миналият ден си мислих, защо отчените теми не са месечни, а не седмични - по-удобно е стурва ми се!

При нас изминалата седмица беше спокойна - нашите първолаци вече се учат срички с досега взетите букви, иначе събираме и изваждаме до 4. В събота и неделя, пускахме хвърчила с едно приятелско семейство - беше много весело и приятно!

Искам да попитам - каква е тенденцията в България - добре ли е децата да знаят да четат преди училище, или не?
Тук много наблягат на това, ако детето само не разбере механизма на четене, да не го учим и така моят син знаеше буквите още на 4, но така и не се усети сам, как може да ги свърже и да чете. Сега, когато започнаха да намират мястото на буквичките звуково и започнаха да казавт срички, вече виждам, че чете кратки думички сам!

Лека седмица на всички - родители и първолачета!

# 93
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И аз си мисля за месечна. А днес няма можеби нова тема, защото е неучебен ден.

Доста от децата в България знаят да четат преди училище т.е да свързват букви. Всички знаят буквите

# 94
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да, знам, че много деца знаят - аз самата знаех, но след като изрично ни казаха, че не е препоръчително, аз послушах и затова питам дали има подобна препоръка.  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 937
Само да се разпиша, а ако Бимба не се включи бързо, предлагам да "открадна" едно заглавие от сборника по математика и да пусна месечна тема - "Първолаче смело крачи, напред към трудните задачи".

Искам и публично да изкажа благодарност на natalyna за ябълковия пай, който направих в двойна доза и имам поръчение за още.
Страхотна рецепта! Grinning
Препоръчвам горещо!

# 96
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Искам и публично да изкажа благодарност на natalyna за ябълковия пай, който направих в двойна доза и имам поръчение за още.
Страхотна рецепта! Grinning
Препоръчвам горещо!

Моля, моля - пак заповядай! Имаш в предвид щрудела, нали? Аз по принцип щрудел с кори(за баница) или с многолистно тесто много не харесвам, но този е с бисквитено тесто и е наистина много вкусен - стара семейна рецепта, наследена от бабата на мъжа ми!

Извинявайте за off-а!

PS. Verdad, заглавиетозваучи много добре!

# 97

Общи условия

Активация на акаунт