Плюс и минус, А, Б, В учи нашето дете!

  • 7 150
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • ново
  • Мнения: 5 980
Здравейте момичета Hug

Стели за втори ден се прибира сама, днес донесе и изненада Simple Smile. Правили са тест по БЕЛ и по математика, и на двата има Отличен Laughing. Тя обаче беше нещо умислена, поразпитах я и получих отговора - повечето деца имали "Много добре" и "Добре", а тя "Отличен". Изглежда не разбира точно значението на тези оценки, според нея, щом се отличава от множеството, значи не е добре. Обясних подробно кое какво означава и чак тогава видях голямата усмивка Laughing.
Извинете, малко на хвалба го ударих, но на кого друг да се похваля, освен на вас  bouquet

# 76
  • Мнения: 168
  Слава-богу,моят син май още е твърде далеч от подобни любовни трепети!Че иначе каквато съм ревнива...Май доста трябва да поработя върху себе си в предстоящите години,докато дойде време за снаха! Hug  
При нас днес учиха с намалени часове -до 11 без 15 ,сега три дни почивка,но като гледам Пепи май не и се радва много-много,изглежда,че в у-ще му е интересно(което естествено е добре ,но едва ли ще трае дълго)
Надявам се и за вас учебната седмица да е приключила добре и желая на всички приятна почивка!!! Grinning
Бимба,заглавието ми харесва! Peace  
 

# 77
  • Мнения: 2 768
Предполагам, понеделник няма да е учебен ден?

# 78
  • Мнения: 168
  Браво на Стели!Ние вчера правихме диктовка по БЕЛ-имаме браво,защото сме пропускали запетайки Hug

# 79
  • Мнения: 1 937
eta, няма да е учебен. Навсякъде, предполагам!
И ти не се стискай, ами разказвай за Испания.  Grinning

Инче, учудваш ме с тези запетайки!?! Предполага ли се, че трябва да са наясно къде се слагат?

Браво на Стели и от мен. Аз лично съм много озадачена от системата за оценяване. Досега бяхме с Браво, Добре, усмихнати шестички, от онзи ден са с печати. Единият позакзва някакво слонче или кученце, което чете и се предполага, че това е по-високата бележка, другият - пате, носещо книжка под мишница.

По повод сърдечните трепети - скоро проведохме разговор, дали е най-важна външната красота. И какво предполага вътрешната. След известни размишления Ралица констатира, че момъкът на сърцето Ники е много красив, но май не достатъчно внимателен и нежен. Laughing

Момичета, правите ли планове за Нова година. Събирам идеи, може пък да се окажем някъде - първолаци и мами и татковци заедно.

Бимба, пускай темата в понеделник Peace

# 80
  • ново
  • Мнения: 5 980
 Браво на Стели!Ние вчера правихме диктовка по БЕЛ-имаме браво,защото сме пропускали запетайки Hug

Е, това направо ме обърка тотално Shocked
Нали все още немогат да пишат всички букви, каква е тая диктовка newsm78



Момичета, правите ли планове за Нова година. Събирам идеи, може пък да се окажем някъде - първолаци и мами и татковци заедно.


Вили, очертава се нашия татко да почива за Нова година, така че ако решите да идвате насам свиркай Whistling от по-рано:hug:

# 81
  • Мнения: 3 164
Планове още никакви не правим.ако нещо се организира от училището, иначе ще сме у дома-както в повечето случаи Grinning
А на моя вече няколко девойки "му налитат", особено една която е много дръзка-успяла е да го целуне Crazy като го попитах "къде" и той "на всякъде" ooooh! но не му увира още и като ми показа въпросното момиче и един вид се плаши от нея Shocked абе още от сега са му взели акъла Sunglasses
Момичета, радвам се , че сте харесали заглавието Hug

# 82
  • Мнения: 888
Хелоу,мами  Laughing
И аз да си направя отчета днес..
След вчерашният случай,всичко се успокои.Ми да,ама днес ми се върна тъпкано,задето така нахоках детето вчера..Взех,че забравих,че днес имат само 4 часа,а не 5 като останалите дни..  Rolling Eyes
Вили се прибрала до къщи-мама я няма..седяла,седяла и ревнала  Confused Confused та един съсед я прибрал в тях и застанали на прозореца да вардят за колата като се прибера..
Бе не знам,ама голям куцуз таз седмица...
Иначе на родителската среща нямаше нищо особено-събираха пари за учебници по английски и май ще я записвам на народни танци...
Приятна почивка на всички чааааак до вторник..  Hug

# 83
  • Мнения: 168
    ooooh! Извинявам се,ако съм ви стреснала с тая диктовка по БЕЛ!
Та затова бързам да внеса яснота,че "диктовката" е била само върху ръкописните букви,които са взели досега ,като госпожата ги е казвала в разбъркан ред и те са ги пишели в тетрадките,съответно със запетаики между тях  .Нещо такова: Ъ,а,у,И,А,о,У   и т.н като е следяла съответно и дали са написали буквата както я е казала-главна или малка. Blush

# 84
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
In4e, това е друга работа. Аз си помислих истинска диктовка. И при нас така са правили в часа по БЕЛ. За вторник имат по-голямо домашно от обикновено, но има три дни да го пише така,че няма страшно.

# 85
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Така правят диктовки при нас на взетия материал и по БЕЛ и математика

# 86
  • Мнения: 1 030
Привет момичета! LaughingДали е пораснала,Йоанка не съм сигорна но аз си знам тези два часа и половина какво ми е отвътре.Как само място немога да си намеря но все пак се успокоявам като и чуя гласчето по телефона. Joy JoyВие споделяте ли с децата си мненията които си пишем в форума,защото аз го правя и ефекта е положителен.Относно любовните трепети за сега нямаме избраник на сърцето и.Днеска нямали за домашно нищо,на вълна избори сме аз се изненадах но все още сме на буква "О"и числото 5.За Нова Година ВЕЛИ идеята ти е страхотна но как ще се съберем трябва да го мислим.  bouquetДо вторник момичета,приятна почивка и ще гласуваме ли? Hug

# 87
  • Мнения: 2 768
#Silly Цял ден готвя, до сега правих торта, че утре ще имаме гости.
Вили, супер беше пътуването, голяма весела компания (с отбрано форумско присъствие  Wink) и без деца...Еххх, искам пак  Flutter
Барселона е невероятен град, трябва да се види! Утре като свърши галимацията ще пусна и малко снимки, ако ви е интересно  Grinning.

# 88
  • София
  • Мнения: 676
Ние нали си имаме КАКА и всичко е пречупено през тази призма... какво да ви кажа - голямата се прибираше сама, сега "малката" не може, аз ходя да я взимам, нищо, че училището ни е на 30 м.
Иначе и с любовта е така - нали кака й има възлюбен и все се шегуваме с тази й любов и съответно малката не иска да си каже или наистина няма някой, който да й е грабнал сърцето... Само има едно момченце, което още от детската я "обича" по думите на баба му, което сега я потупва... Но след разговор с мен щерката взе мерки по въпроса и май не се е повтаряло, поне аз не знам....
Да се похваля - с учебниците на голямата постигнах успех!!! Не знам дали е точно мой успех, но след като написах няколко мейла до министерството, говорих със съответния експерт в инспектората n-на брой пъти и алармирах медиите, днес им раздадоха учебници!!!
Исках още да споделя за методите, които използва моята първолачка да си пише домашните - тя си играе... на училище. Тя е учителката и ученичката едновременно. Задава си упражнението и си го изпълнява сама и й е много интересно...

# 89
  • София
  • Мнения: 676
Ета, толкова много съм слушала за Барселона и така ми се ходи и на мен.......
Само да спра да кърмя!!! Давай снимки засега!

Общи условия

Активация на акаунт