Гълъби на терасата

  • 20 062
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 831
Здравейте.Живея на предпоследен етаж и едната ми тераса е открита.Постоянно има гълъби вътре на простира,ос*рат ми всичко.Пода е ужас.Няма да споменавам постоянното гугукане ,което се чува от таваните.Идеи как да се справя с това  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 19 261
Нещо с ултразвук, който ни е не чуваме, но животните май  - да.
Навремето баща ми беше купил някакво изобретение - перящо устройство с ултразвук "Вулкано", ако не бъркам името. Твърдеше, че гълъби не кацали и хлебарките избягали.

# 2
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
При майка ми си правят гнезда в растенията й и ги убиват, защото ги мачкат. Там си раждат и малките. В началото беше сладко и миличко, но накрая е адска кочина, а терасата не можеш да си я ползваш лятото... И това се повтаря втора май година, и то с повече от едно семейство гълъби.
Засега не е открила решение, затова се включвам да следя...

# 3
  • Мнения: 4 314
Съчувствам ти!Това е кошмар за мен,имам фобия от птици,а живяе в страна,където са в изобилие.
Не мисля,че има спасение от тях,гледам слагат пласмасови фигури на големи птици,шипове по ръбовете на сградите,тел по терасите,но това,което според мен най-върши работа е мрежа на цялата тераса.Само това би ги спряло да идват на терасата ти.За гнезденето в таванните помещение,незнам.
На мен ми писна да чистя изпражнения от гларуси и косове по плокчките в градината.Наслагала съм флагчета по оградата и батута на детето и уж засега не кацат там.Имам и котка/той не се интересува от тях,но те май го усещат и поне не кацат другаде,освен на дървото.В предишната къща имахме ято папагали и бяха ужасно кресливи. Миналата година косовете ми изядоха чери доматите,а останалите изхвърлих,че ме беше гнус.
С една дума,освен да се заградиш,друго спасение не виждам Cry

# 4
  • Мнения: 11 746
При майка ми е същото. Цветя не и останаха. И след като видях сега, че са и нацъфтели мушкатата, които иначе остават на голи пръчки заради гълъбите, сподели че и казали да сложи купичка с белина на терасата. Каза че има ефект и не кацали.
Не мирише силно, понеже е на открито, но явно действа.
Пробвайте и дано има ефект.

# 5
  • Мнения: X
Найлонови торбички, вързани на предния тел на простора така, че да се движат свободно при полъх. Грозно, но ефективно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 052
При нас една бабичка от долния етаж ги храни и съответно кацат и на нашите подпрозоречни первази и осират всичко. Купих миналата година ей такъв спрей https://bauhaus.bg/repelent-sprey-protiv-galabi-750-ml
и да не кажа голяма дума, но почти не кацаха, но трябва през известно време да се повтаря пръскането.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 072
в интернет продават и разни препарати за пръскане срещу птици, но дали са ефективни не знам

# 8
  • Мнения: 615
Когато живеех при родителите ми имахме отворена тераса. Една зима майка ми ги съжалила и започнала да им хвърля хляб...

Е на пролет аз проведох война, защото започнаха да цапат... Просто започнах системно и ежедневно да ги разгонвам... Плясках им с ръце, размахвах метлата  Joy люта битка си беше...

И в крайна сметка, те изглежда усетиха, че не са желани и лека-полека спряха да кацат на нашата тераса, но пък затова започнаха да се присламчват при съседите  hahaha

# 9
  • Мнения: 11 122
Опитът ми подкрепя по-горния пост.
Метла с дълга дръжка и постоянство. При нас е рибарско кепче с дълга дръжка и ярки цветове Simple Smile
Отне първоначално няколко месеца да ги прогоним, напролет опитват да се завърнат в нови конфигурации (правят гнезда на покрива и в улука - ние сме последен етаж), но кепчето пак влиза в действие и този път става доста по-бързо - обикновено за няколко дни. Както и Захара е писала, обикновено си намират друго място някъде наблизо, така че не прибързвайте да изхвърляте "уреда" Wink

Всичко друго - пластмасови гарги, звук, ултразвук и т.н се провали (варварски методи като шипове не сме ползвали).
Ако ги храни съседка над вас - за съжаление нямате шанс.

# 10
  • Мнения: 615
О, да... И аз мразя варварски методи, също и отрови, белини и прочие... Винаги съм предпочитала нещата да стават ако може естествено и всеки да е цял на финала...

# 11
  • Мнения: 4 314
Не съм се замисляла дори,че шиппвете са варварски методи. Птиците просто не могат да кацнат там. И ако това са варварски методи не мисля,че биха ги ползвали на всичкощи огромни общестяени сгради тук,пък и където др съм била. Това за разгонването ме подсети-съсед има маркуч,който не прибира и пръска птиците с вода,когато ги види

# 12
  • Мнения: 83
Трета година водим борба с гълъбите на балкона...всичко гореизписано...включително белина! Найлони които се веят от вятъра...отчаяна съм, всичко е в пера и курешки!

# 13
  • Мнения: 520
Напръсках с разтвор от белина - не помага.
Синът купи една пищялка - никаква реакция.
В бг мрежата намерих това
https://www.otrovi.com/repelent-protiv-galabi-750ml/?gclid=CKKbs … 9MCFZWSGAodcZQIvw
в чуждата това
http://www.lespadiques.it/abituanti-disabituanti-gatti/578-abitu … 032595322306.html
Цената и на двете е 30 лв.
Не съм го пробвал.
Основния проблем е хранещите ги.
Не са проблема гълъбите.
Но ако се опитам да ги помоля да не ги хранят от балкона си, че цапат при мен, навлизаме в здрав конфликт.
Това за вулкано е добра идея за опит

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 26 438
Викнете фирма да почисти и изгони гълъбите в междупокривното пространство и да сложи мрежи на прозорчетата.Към 250лв е,но има ефект.

# 15
  • Мнения: 1 831
гоним ги като ги видя.Малкия и той като ги види и уж да им се радва те бягат,ама е много дразнещо.Нямам си аз др работа ,та и тяхните ла*на да чистя. #2gunfire #Cussing out
За фирма едва ли ще се навият от входа.Просто абсурд.

# 16
  • Мнения: 615
Те някой хора едвам дават пари за вътрешни разноски, камо ли да ги навиеш за такова нещо... Разбирам те!

# 17
  • Мнения: 1 831
Те някой хора едвам дават пари за вътрешни разноски, камо ли да ги навиеш за такова нещо... Разбирам те!
точно!Едва дават като събираме месечната такса ,за хлебарки като се пръскаше и тогава не всички дадоха,та сега,че съм имала гълъби на терасата  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт