Гълъби на терасата

  • 19 980
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 831
Здравейте.Живея на предпоследен етаж и едната ми тераса е открита.Постоянно има гълъби вътре на простира,ос*рат ми всичко.Пода е ужас.Няма да споменавам постоянното гугукане ,което се чува от таваните.Идеи как да се справя с това  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 19 249
Нещо с ултразвук, който ни е не чуваме, но животните май  - да.
Навремето баща ми беше купил някакво изобретение - перящо устройство с ултразвук "Вулкано", ако не бъркам името. Твърдеше, че гълъби не кацали и хлебарките избягали.

# 2
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
При майка ми си правят гнезда в растенията й и ги убиват, защото ги мачкат. Там си раждат и малките. В началото беше сладко и миличко, но накрая е адска кочина, а терасата не можеш да си я ползваш лятото... И това се повтаря втора май година, и то с повече от едно семейство гълъби.
Засега не е открила решение, затова се включвам да следя...

# 3
  • Мнения: 4 312
Съчувствам ти!Това е кошмар за мен,имам фобия от птици,а живяе в страна,където са в изобилие.
Не мисля,че има спасение от тях,гледам слагат пласмасови фигури на големи птици,шипове по ръбовете на сградите,тел по терасите,но това,което според мен най-върши работа е мрежа на цялата тераса.Само това би ги спряло да идват на терасата ти.За гнезденето в таванните помещение,незнам.
На мен ми писна да чистя изпражнения от гларуси и косове по плокчките в градината.Наслагала съм флагчета по оградата и батута на детето и уж засега не кацат там.Имам и котка/той не се интересува от тях,но те май го усещат и поне не кацат другаде,освен на дървото.В предишната къща имахме ято папагали и бяха ужасно кресливи. Миналата година косовете ми изядоха чери доматите,а останалите изхвърлих,че ме беше гнус.
С една дума,освен да се заградиш,друго спасение не виждам Cry

# 4
  • Мнения: 11 737
При майка ми е същото. Цветя не и останаха. И след като видях сега, че са и нацъфтели мушкатата, които иначе остават на голи пръчки заради гълъбите, сподели че и казали да сложи купичка с белина на терасата. Каза че има ефект и не кацали.
Не мирише силно, понеже е на открито, но явно действа.
Пробвайте и дано има ефект.

# 5
  • Мнения: X
Найлонови торбички, вързани на предния тел на простора така, че да се движат свободно при полъх. Грозно, но ефективно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 051
При нас една бабичка от долния етаж ги храни и съответно кацат и на нашите подпрозоречни первази и осират всичко. Купих миналата година ей такъв спрей https://bauhaus.bg/repelent-sprey-protiv-galabi-750-ml
и да не кажа голяма дума, но почти не кацаха, но трябва през известно време да се повтаря пръскането.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
в интернет продават и разни препарати за пръскане срещу птици, но дали са ефективни не знам

# 8
  • Мнения: 615
Когато живеех при родителите ми имахме отворена тераса. Една зима майка ми ги съжалила и започнала да им хвърля хляб...

Е на пролет аз проведох война, защото започнаха да цапат... Просто започнах системно и ежедневно да ги разгонвам... Плясках им с ръце, размахвах метлата  Joy люта битка си беше...

И в крайна сметка, те изглежда усетиха, че не са желани и лека-полека спряха да кацат на нашата тераса, но пък затова започнаха да се присламчват при съседите  hahaha

# 9
  • Мнения: 11 088
Опитът ми подкрепя по-горния пост.
Метла с дълга дръжка и постоянство. При нас е рибарско кепче с дълга дръжка и ярки цветове Simple Smile
Отне първоначално няколко месеца да ги прогоним, напролет опитват да се завърнат в нови конфигурации (правят гнезда на покрива и в улука - ние сме последен етаж), но кепчето пак влиза в действие и този път става доста по-бързо - обикновено за няколко дни. Както и Захара е писала, обикновено си намират друго място някъде наблизо, така че не прибързвайте да изхвърляте "уреда" Wink

Всичко друго - пластмасови гарги, звук, ултразвук и т.н се провали (варварски методи като шипове не сме ползвали).
Ако ги храни съседка над вас - за съжаление нямате шанс.

# 10
  • Мнения: 615
О, да... И аз мразя варварски методи, също и отрови, белини и прочие... Винаги съм предпочитала нещата да стават ако може естествено и всеки да е цял на финала...

# 11
  • Мнения: 4 312
Не съм се замисляла дори,че шиппвете са варварски методи. Птиците просто не могат да кацнат там. И ако това са варварски методи не мисля,че биха ги ползвали на всичкощи огромни общестяени сгради тук,пък и където др съм била. Това за разгонването ме подсети-съсед има маркуч,който не прибира и пръска птиците с вода,когато ги види

# 12
  • Мнения: 83
Трета година водим борба с гълъбите на балкона...всичко гореизписано...включително белина! Найлони които се веят от вятъра...отчаяна съм, всичко е в пера и курешки!

# 13
  • Мнения: 520
Напръсках с разтвор от белина - не помага.
Синът купи една пищялка - никаква реакция.
В бг мрежата намерих това
https://www.otrovi.com/repelent-protiv-galabi-750ml/?gclid=CKKbs … 9MCFZWSGAodcZQIvw
в чуждата това
http://www.lespadiques.it/abituanti-disabituanti-gatti/578-abitu … 032595322306.html
Цената и на двете е 30 лв.
Не съм го пробвал.
Основния проблем е хранещите ги.
Не са проблема гълъбите.
Но ако се опитам да ги помоля да не ги хранят от балкона си, че цапат при мен, навлизаме в здрав конфликт.
Това за вулкано е добра идея за опит

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Викнете фирма да почисти и изгони гълъбите в междупокривното пространство и да сложи мрежи на прозорчетата.Към 250лв е,но има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт