Мами в арабските страни-4

  • 20 657
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 655
Момичета реве ми се на мен в момента, бясна съм!
Днес мъжа ми отишал в посолството да си извади виза, като аз му пратих покана от тук!
В посолството първо му казали че му трябва хотелска резервация, самолетен билет, извлечение от банката и т.н.
след 2 часа отишъл и му искали само банково извлечение и писмо от фирмата в която работи, до скоро такова нещо е нямало и това въпреки че има покана, аз побеснях а тои каза че всичко било факд ъп.Обаждам се аз в посолството и един неучтив мъж ми сумти че трябвало на друг номер да званя, аз го питам -мое ли да знам с кого разговарям а тои ми се кара -за информация ви казах на кои номер дс званите!
Званя на информация икакта ми казва че не трябвало нищо ако бил кувеити но понеже бил от пакистан и това била рискова държава имало нови нареждания!
щях да я напсувм че си ги измисля а тя  ме заплашва и ми вика - а вие искате ли този господин вобще да не получи виза! #Crazy

# 61
  • у нас
  • Мнения: 660
МАРИЯ,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН



Много,много весел празник и сбъднати мечти ти желая

# 62
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Kremi, преставям си какво ти е  Cry
най-лошо е безсилието пред такива проблеми.
дано скоро ги оправите и се гушкате с тате!
за тия в посолството не искам да говоря, че направо озверявам! #Cussing out

# 63
  • у нас
  • Мнения: 660
Kremi_m ,представям си как си побесняла миличка.Не се заяждай с тях,че може наистина да не му дадат виза на таткото.Сега си спомням какво се случи,когато изпратих покана на сестрата на мъжа ми и сина и.На нея дадоха виза,на момчето не.Веднага се обадих в Дамаск в нашето посолство и отговора беше--Понеже той сега навършва 18г. и му предстои казарма,за това му е отказана виза.Не знам в емирствата как е,но в Сирия има закон,който освобождава момчето от казарма,ако то е само едно,т.е. няма братя.Случая при нас е точно такъв.Когато им казах това,онези ми се развикаха,че отказа не бил от тях,а идвал от София.Обадих се във Външно министерство в София и чрез един познат се опитах да оправя нещата,но отговора от там бил--ако изобщо искате той някога да получи виза за БГ,престанете да ни занимавате и да ровите повече.
Мдаааааа,културни хора сме и това е. #Cussing out

# 64
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ей, много ги мразя нашите натега4и от посолствата! #Crazy нали си дала покана , терорист ли ще внесеш в милото бг , 4е и татко на бебе! #Cussing out дано се оправи, ама като стане време за визи, ставам като таралеж, а аз се 4удя защо ми е такава права сега косата!дано се оправите бързо! Peace

# 65
Отново сам на линиа!!!
Барзам макар и вавно...
Мария, Ч.Р.Д.
Пожелавам ти много здраве,останалото ще го последва!!!


Ами и тук в Италия ,са ужас тиа в посолството ни!Мойат сапруг е малко на вие с балгарскиа та те дори не искаха да му отговариат на вапросите които той любезно им задаваше.Бе тия простотиата ро това се определия поне аз така го мислиа.

 

# 66
  • София
  • Мнения: 1 043
Момичета реве ми се на мен в момента, бясна съм!
Днес мъжа ми отишал в посолството да си извади виза, като аз му пратих покана от тук!
В посолството първо му казали че му трябва хотелска резервация, самолетен билет, извлечение от банката и т.н.
след 2 часа отишъл и му искали само банково извлечение и писмо от фирмата в която работи, до скоро такова нещо е нямало и това въпреки че има покана, аз побеснях а тои каза че всичко било факд ъп.Обаждам се аз в посолството и един неучтив мъж ми сумти че трябвало на друг номер да званя, аз го питам -мое ли да знам с кого разговарям а тои ми се кара -за информация ви казах на кои номер дс званите!
Званя на информация икакта ми казва че не трябвало нищо ако бил кувеити но понеже бил от пакистан и това била рискова държава имало нови нареждания!
щях да я напсувм че си ги измисля а тя  ме заплашва и ми вика - а вие искате ли този господин вобще да не получи виза! #Crazy

Креми, най-добре се обади на дирекция "Миграция" към МВР. Тел. им са 9482904, 9482905 и така до 08. Там са любезни (поне преди година и половина бяха) и ще ти обяснят какви документи са ви необходими. Те са хората, които разрешават или отказват издаването на визи. И моят мъж е от рискова държава (Индия) и на мен ми искаха акта за брак, декларация, че му поемам разходите по престоя, декларация, че притежавам нещо или договор за наем. Никакви банкови извлечения, хотелски резервации и други глупости. Даже и покана не съм му пращала. Банкови сметки искат чак при кандидатстване за постоянно пребиваване. Така, че май тия в посолството са си съчинили нещо или пък има нови правила  Sad , което ме съмнява. При вас от голямо значение трябва да е и това, че имате бебе.  Не им се притеснявай. Не могат да го спрат, защото е баща на бълг. гражданин (ако не греша). Само дето ще ви изопнат нервите.
Между другото, преди време като се консултирах с един адвокат по имиграционни въпроси, той ми каза, че рисковите държави са Индия и Китай, поради многочисленото население. Пакистан пък защо?

Желая ви успех.   bouquet

# 67
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
всички от тая част или наща част са от Ал Кайда и терористи. за това. Laughing

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 09:30 от mariabutti

# 68
всички от тая част или наща част са от Ал Кайда и терористи. за това. Laughing
Същото изречение ми го каза директора на местната служба миграция преди няколко години.Съжалявам, че нямах свидетели , иначе щях да го осъдя за обида.Каза, че на всички араби мястото било при талибаните в Афганистан.И това от устата на държавен служител на ръководна длъжност!   smile3511Мила родино!Едно истинско европейско отношение нали?

# 69
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
да не ви пука!
днес купихме билетите. даже и местата  си избрахме.
отказах се от Хамъра Sad
ще вземем Форд
http://www.fordvehicles.com/suvs/explorer/
дават 3 години пълен безплатен сервиз-60 000км. цял ван си е- има седалки и в багажника.
по-практична е за семейна кола.
но сигурно като се върнем от ваканция. ще изкарам малко опреснителни курсове във България, че не съм карала една година. дано да си намеря автоматик.


Креми, какво стана с мъжа ти?

# 70
  • Мнения: 1 655
Нали са почивни дни сега в кувеит та чакаме в събота да иде пак до посолството, искарал си е банково извлечени еи документ удостоверяващ че работи-това второто малко ми е смешно, абе те само като го видат как е облечен ще им стане ясно че не е потенциален емигрант ама аиде!
Мария  аз не харесвам този хамър не знам засхто много ми е ръбав, верно гъзарска кола е ама не е за улегнали хора а според мен за тинеиджари или пък свалячи, или поне с такова впечетление останах в кувеит,а този форд си е доста готинмен ако питаш и е толкова широк, детска площадка можеш отзад да направиш! Mr. Green

# 71
И на мен форда ми харесва повече.По-елегантен е от хамъра. А как стои въпроса с шофьорските книжки?Признават ли се българските или ти трябва издадена от местните власти?

# 72
  • Мнения: 3 461
И на мен форда ми харесва повече.По-елегантен е от хамъра. А как стои въпроса с шофьорските книжки?Признават ли се българските или ти трябва издадена от местните власти?

В Бахрейн ги признават ,моята я смениха докато чаках на гишето,без допълнителни часове или изпити както е за други националности.

За нашата сватба,така и не дадоха визи на колеги на Джон от Саудитска Арабия,преди това ги мотаха обаче един месец в консулството в Дубай.

# 73
  • Мнения: 1 184
И на мен форда ми харесва повече.По-елегантен е от хамъра. А как стои въпроса с шофьорските книжки?Признават ли се българските или ти трябва издадена от местните власти?

На мен в Дубай не ми я признаха, но ме освободиха от гаражите и карах само кормуване. Но не знам как е сега. Моята книжка съм я взела преди 5 години. Може да се е променило от тогава.

Миме, и аз съм съгласна за форда - много е елегантен, нищо че съм голяма фенка на хамъра. Даже съм навила нашия тати да ми купи Хамър като разрешат на жените да шофират  Twisted Evil. Той съответно веднага се съгласи може би защото няма да е много скоро  Laughing  Laughing  Laughing.

# 74
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
пусто много ме кефят тия Хамъри, особено как мъркат като вървят Laughing
аз обичам големи коли. много ми се чудят, но не обичам спортните модели, освен ако не е Dodge, другата ми любима марка.
http://www.dodge.com/viper/index.html

като сколасаме за моя лична кола, не семейна, ще си купя каквато искам. но сега семейството е по-важно.
Ноя е късметлийка. тук искат да се изкара практическия тест за да ти признаят книжката. за това искам да покарам във БГ и като се върна ще отида на изпита.
мъжа ми не ми е отказал да ме забере или закара където и да е дори да е смъртно уморен. има и таксита, но тях ги мразя. така ще съм по-свободна.


Креми, те като чуят пакистанец и си представят бедните пакистанци дето живеят на скалите в прахоляка.
не знаят, че има такива, които са много богати.

аз в такива случаи се сещам за вица за крокодила и на ум им казвам-" плувай Г зелено!"

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт