Мами в арабските страни-4

  • 20 654
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 590
vessy78Тарик е много е хубаво име.Тамер,Рами,Ясер не ми звучът чак толкова арабски,но не са и толкова европеиски Rolling EyesВажно е на теб да ти харесва,каквото и да избереш.
Цялата бременност си мислех,че ще имам момиче.Който ме видеше все това ми казваше "момиче"ще е.Щеше да се казва Манел много ми харесва как се превежда,но сега си имам Йасин.Живот и здраве второто може да е мома /някой ден/.

# 241
  • Мнения: 1 655
Ние още преди да забременея бяхме обещали да е саид на дядо си,страхотен мъж!
Като разбрахме че съм бременна аз сънувах само момиченца и си мислех че е мома а и до края на 6ти месец не се виждаше, но баща му каза че ще е момче!Тои има такива едни странни усещания и са винаги верни.
ИСках ако е момиче да ена миака му но не измислихме име с А,мъжа каза Ани, на мен не ми хареса, след това мария пак не ми хареса и накрая каза, ами ти даваи предложенията аз ще избирами на мен ми доиде Далия на маика ми.
Тои каза че нямат този обичаи да слагат на баби и дядовци но аз настоявах.И така момиче ако беше щеше да е далия а момче Саид, но мъжа каза че иска нещо което звучи по международно и каза Ще е САМИ.Така е и на неговия баща и на моя лека му пръс!
Иначе ми харесва Худа,Амбър,Леила,Шармиин,а на мен там всички ми казват Карима трудно им е това кремена!
А ето и няколко саита!
http://www.babynameguide.com/categoryarabic.asp?strGender=F& … amp;strOrder=Name
http://www.babynameworld.com/arabic.asp
http://www.milligazette.com/misl/muslim_islam_islamic_baby_names … girl_boy_name.htm
http://www.weddingvendors.com/baby-names/origin/arabic/

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 22:48 от Kremi_m

# 242
  • Мнения: 1 184
Между другото подхвърлете някое мъжко арабско име, ама да звучи и поне мало европейско  newsm78 Аз съм се спряла на Тарик, но на моя мъж брат му се казва така.

Веси, и нашия мъж ще се казва Такек /само че с Е/. Какво съвпадение само. На съпруга ми брат му се казва Тарек и затова и нашия бебок ще го кръстим така. Разбрали са се още много отдавна ако имат момчета да ги кръстят един на друг и затова сега няма мърдане. Аз също се притеснявам да не прилича на чичо му, че и той е една картинка, ама... Каквото и да е. Да са живи и здрави само.
И аз много харесвам името Халид, защото с нашето произношение само това Х можем май да произнасяме правилно от арабските  Laughing. Освет това и Насер и Ясер не са лоши.  
Ох, милички, и аз вече нямам търпение да си гушна бебока. Дано да не чака чак до 22ри юли. Може например да дойде към 4 юли или 07.07. - хубави дати са, нали?  Joy

# 243
  • у нас
  • Мнения: 660
vessy78Тарик е много е хубаво име.Тамер,Рами,Ясер не ми звучът чак толкова арабски,но не са и толкова европеиски Rolling EyesВажно е на теб да ти харесва,каквото и да избереш.
Цялата бременност си мислех,че ще имам момиче.Който ме видеше все това ми казваше "момиче"ще е.Щеше да се казва Манел много ми харесва как се превежда,но сега си имам Йасин.Живот и здраве второто може да е мома /някой ден/.
Моята половинка се казва Тамер.Всичките ни познати му казват Тами.Даже малката когато проговори го викаше така--тати Тамииииии.После стана Тамито,а сега вече си е тати.
mariabutti ,миличка ако ме питаш за мебели,има няколко хубави,но по-скоро предполагам те интересува нещо за интериора на стаята.За съжаление тук такива магазини все още ни липсват.Няма специализиран такъв магазин,поне в наше село Wink.Трябва обикаляне.Аз един красив кош за играчки не можах да намеря на детето,та баща и и донесе от Гърция.Не знам колко литра бензин изгорих,докато и намеря пердета за детската.Всичките едни такива на метър и 10 см дължина,а аз исках до долу да са.Успях накрая де,но мъкаааааа Миме,мъка.

# 244
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да не кажете, 4е съм духнала с някой засукан тунизиец сладур, неее! малко ме тресат родителски (мъжки)драми и номерца, но ве4е не искам да ми се катерят по главата, абе то място ве4е няма! та като телец, търпението ми свърши (4 г) и боднах малко, та има сърдити. ей, 4овек не трябва да е толкова добър , ама пусто  съм такава мека душа!да не ви товаря, 4е какво ще 4етете като мемоари от мене един ден за" битие и страдание .....".
ина4е линда се нау4и да казва най-после няма, не! и познайте-по4вам да приклю4вам с търпението да обяснявам особено по спането и яденето и обли4ането.трябва ми презареждане на батериите- искам и аз ваканция!!!!!ама по4на да става упорита и тръшкането и обиждането ме кефят, 4е е  смешна- заявява "линда ядосана" на френски и се скрива да подмолства и мъсти из гардероба!нау4и и друго -като кажа "мама е ядосана", тя "нее, мама не ядосана, мама оби4а"! хитряга от класа!
отимената за мома ме кефят мейса,лина, атиа, ясмин, амел,(а) далиа, алмира- абе много са!
мъжки:абдел, ясин, сами, риад, рами, анис.
Peace Peace

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 21:13 от marsy

# 245
  • Мнения: 2 804
Здрасти на всички !
Ами ние пак сме болни и сме на антибиотици,че трябва и да ни ваксинират беба другата седмица та дано да се оправят с кака и.
Ами вчера излизахме но децата заспаха в колата и аз пак не можах да си напазарувам ами останах в колата докато Youssef ,
напазарува.
Вашите деца обичат ли да спят в колата ?Аз с моите съм се изпълнила от това та понякога ги будя за да вляза и аз със съпруга в супермаркета.
Аз и за двете ми дъщери разбрах още при вторият видеозон т.е. в 5-6 месец.
На първата и сложихме името на най-голямата ми зълва по мое настояване ,за втората обаче водих война с мъж ми.Беше ми казал веднага след първото раждане че на второто ни дете майка /му/ щяла да каже как да го кръстиме.
И ме уби като ми каза името : Fatim-Zohra.Та отивам в предродилна зала и той дойде със Самира та се разбрахме да го съкратиме и така ...
А иначе за момче си бях избрала Самир , Къдем и Ясин , на ако следващото е момче  че то хич не ми се вярва да е .

Моята зълва има 3 момчета и иска момиченце та само се смее и ми вика да съм и направела едно и да и го подаря.
По междо другото влязох в спор с нея заради кръвните бракове,но мисля че съм права.
Вашето мнение какво е по въпроса за такъв брак?

# 246
  • Мнения: 1 655
Здравейте,
Честит празник на всички малчугани!
Да слушкат и радват всички наоколо с малките си и сладки усмивчици, и да ги цункате по тумбачетата от леля Креми!
 happy bd baloni  bigdance2  bigdance2  bigdance2  bigdance2

# 247
  • Мнения: 927
Честит празник на всички бебоци, дечица и по-големи,които все още пазят детското в душата си!!!!
 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51

# 248
  • у нас
  • Мнения: 660
Здравейте милички bye
 baloni baloni baloni baloni baloni
ЧЕСТИТ 1-ВИ ЮНИ НА СЛАДКИТЕ ВИ ДЕЧИЦА
 baloni baloni baloni baloni baloni
Аз минавам да се разпиша след вчерашния преглед.Бебата е 100% момиченце,тежи 1,400кг,заела е предстартова позиция,но и беше мноооооого скучно и се прозяваше през цялото време smile3507
Не ме преглеждаха гинекологично този път,но след 15 дена ще го направят,че с това разкритие,което си го имам,а и контракциите,които не спират(въпреки хапчетата),може бебата да излезе по-рано cry.Ами това е накратко от мен.Сега събирам идеи от вас за арабско женско именце,че на таткото Карис не му харесва много Sneaky,но ще видим де.Има малко време още да решаваме.
Приятен и спокоен ден от мен.

# 249
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477


Честит прасник на всички дечковци!
голяма  Hug от нас!
да са ни живи и здрави!
Лорекса, да ни чакаш ей! да е живо и здраво, няма значение какво е . и Зайед се обърна надолу в началото на седми месец и всеки ми казваше , че ще излезе по-рано, но си се роди точно навреме. като го видяхме на триизмерния си беше заспал сладко с дясната ръка на лявото ухо Laughing . и двамата с Бутти си слагаме ръцете под главата като спим Grinning така си седя и само хълцаше.

Даниела, и аз подскачам така по въпроса за кръвните бракове.
да й напомниш за история от Коран, където профед Мохаммед отишъл в едно село и видял всичките бледи и болнави. разбрал, че всички за женени с близки кръвни роднини. да си спомни какво им е препоръчал. и че не е забранено не значи, че се препоръчва. и не могат да се стравняват ония времена със сегащните.
и тук го има. и което е гадно го правят заради парите. но почнаха здраво да ги образоват за генетични болести и аномалии и вече го избягват. такива деца си личат винаги.....

# 250
  • Мнения: 590
       
                                 
                            Честит празник малки и големи дечица.

 Много  Hug и от нас.
                       

# 251
  • Мнения: 2 804
           newsm03 Честит празник на бебочетата да са ни все усмихнати и здрави! newsm03
       bigdance2  bigdance2  bigdance2  bigdance2  bigdance2  bigdance2  bigdance2 Лорекса ,и аз като теб бях се отворила ,бях с разкритие от 3 см в 6 месец за жалост на Самира. Горката се измъчи покрай мен защото първите 4 почти5 месеца бях все с много ниско кръвно и за да не припадна някъде по улиците неизлизахме само през почивния ден на съпруга ми . На после тъкмо почнах да се съвземам и на ново неможех да излизам та такива ми ти , но всичко мина много добре трябваше да родя на 25 ,а подих на 24 януари нормално .
Успех  маме!
Аз тук имам една позната женена за братовчед си/първи/и детето им наистина ми се струва различно , да им е живо и зраво де да ги радва , че туй е най-безценният дар от АЛЛАХ.
Усрешен празничен ден ! Tada

# 252
И аз съм същисана от кръвните бракове по тия места.Родителите на съпруга ми са първи братовчеди.Слава богу няма последствия в гените на родата.Но за мен това си е кръвосмешение. Сега като се замисля когато бях бременна не съм се притеснявала за това.Давам си сметка , че съм изкарала късмет.Мъжът ми твърди, че в България има много повече хора с увреждания, отколкото в Сирия.Не съм ходила и не мога да преценя.

# 253
  • Мнения: 2 804
Майка ми навремето/10-12 години/ водеше сестра ми в парка  Заимов в софето и имаше една приятелка женена за сириец която ходела там с зълвите си с на 2 от тях децата им са били с аномалии.

# 254
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4естит празник на малките и големите де4ковци ! да са ни живи и здрави и само усмивки да греят на лицата им! newsm51 Tada Tada  bigdance2  Party Time

хайде, разкажете какво по-разли4но виждате в децата от подобни бракове, да се пробвам да разли4а и тука такива белези на кръвосмешение! има и то много такива, 4ак ми се 4удят като по4на да се възмущавам, ама на който му изнася си е изопа4авал корана, ама направо ме е яд, от хубавата идея станало мешаница и изродени традиции! да, парите са и тука двигател на брака като цяло ,а между роднини определено! единствено на мене ми прави впе4атление менталното изоставане в такива семейства, като дебили .

Общи условия

Активация на акаунт