Бяла козметика - лице и тяло! (#3)

  • 106 794
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Абе,живот си живееш ти.Температурите като паднат под 20 градуса при мен, и слагам кожуха...

Живот, живот, но от тоя тежък тропически климат- нон стоп жега и супер влага, наблюдавам, че кожата ми се промени- от суха стана комбинирана към мазна, тук- таме разширени пори. Но не се оплаквам де, това да ми е проблема.

# 46
  • Мнения: 36 005
мазната кожа старее по-бавно, дори е обратното на проблем  Wink

# 47
  • Мнения: 2 217
мазната кожа старее по-бавно, дори е обратното на проблем  Wink


обаче се отпуска по-лесно  ooooh!

# 48
  • Мнения: 4 734
2. Коя вмомента е най-ползваната ви марка козметика/любим(и) продукт(и)?
Почти изцяло минавам на корейска козметика за лице - Йопе и Мизон засега
Ползвала ли си био-ретинола на Йопе?
И аз сега съм в издирване на хубав крем с ретинол за зимата... От известните марки Vichy, Avene, Roc имат крем с ретинол, има и много други с ретинол, които обаче не се знае дали са хубави и дали вършат работа... Mr. Green

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 12:34 от lunna pateka

# 49
  • София
  • Мнения: 4 326
2. Коя вмомента е най-ползваната ви марка козметика/любим(и) продукт(и)?
Почти изцяло минавам на корейска козметика за лице - Йопе и Мизон засега
Ползвала ли си био-ретинола на Йопе?
И аз сега съм в издирване на хубав крем с ретинол за зимата... От известните марки Vichy, Avene, Roc имат крем с ретинол, има и много други с ретинол, които обаче не се знае дали са хубави и дали вършат работа... Mr. Green

Лунна, да, кремът с ретинол ми е на Йопе https://www.iope.com/int/en/skincare_makeup/skin_care/category/d … skin_essence.html. Нямам много опит с ретинолови кремове, така че не мога да го сравня с други.
Текстурата е леко странна - малко се влачи кремът, но има тънък апликатор и много лесно се нанася. Ароматът е приятен - нещо леко и парфюмно. Като цяло е икономичен продукт.
Резултатът е добър - избистря доста тена и според мен изглажда лицето. Нямам наблюдение как влияе на бръчките и на синтеза на колаген. Голям плюс е, че е доста толерантен към кожата - не я дразни никак, нерядко го ползвам и около очите. Ползвам го само нощем след период на адптация (през вечер за седмица-две и после всяка вечер).

# 50
  • Мнения: 14 497
Абе,живот си живееш ти.Температурите като паднат под 20 градуса при мен, и слагам кожуха...

Живот, живот, но от тоя тежък тропически климат- нон стоп жега и супер влага, наблюдавам, че кожата ми се промени- от суха стана комбинирана към мазна, тук- таме разширени пори. Но не се оплаквам де, това да ми е проблема.

Променя се, аз бях около месец на място с много висока влажност. Така разбрах колко много влияят външните условия - кожата на тялото ми е доста суха, на глезените където е ръбът на панталона или чорапите е направо на люспи и се бели. Това при ежедневно почти мазане, няма спасение. Там обаче буквално цял месец не съм си мазала тялото с нищо и нямах никакви проблеми Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 4 734
Harpalike, благодаря ти. Аз имам малка мостра на био-ретинола на Йопе и понеже сега съм в издирване не ретинолов крем, та за това те попитах... Аз ползвах мострата онази вечер и ми се стори добре, няма някакви реакции на кожата ми. Икономичен ми се видя, в смисъл с малко количество си минах лицето... Може и да го поръчам ако намеря от къде... Предните мостри на Йопе ги взех от амазона, за проба и бяха 2 комплекта с доста неща вътре. Но не знам дали ще има пълно-размерните им кремове. Ти от ибей ли си ги вземаш?

# 52
  • София
  • Мнения: 10 858
В Мезо + серума на Филорга също има ретинол.
И на мен ми е мерак да опитам нещо корейско, но сложността на достъп ме отказва да се занимавам засега.

# 53
  • Мнения: 4 734
В Мезо + серума на Филорга също има ретинол.
И на мен ми е мерак да опитам нещо корейско, но сложността на достъп ме отказва да се занимавам засега.

Ааа, да... ти го беше похвалила, нали? А дали в дългосрочен план има ефект? Не съм чела отзиви за него... newsm78 Аз мисля скоро да си подновя слийп енд пийл, че имам сега само мезо маската... Та евентуално мога и този серум да взема... Направо съм в голяма чуденка какво да взема да пробвам... Mr. Green
За корейските наистина е трудно с тази доставка, освен това те излизат доста скъпи в нормалните размери.. Някои момичета вземат всеки път само мостри, защото излизат много по-евтини...
И не на последно място трябва да се пробват, защото някои неща са доста мазни и например на моята кожа стоят доста "лъщящо"... За лятото направо не можех да ги ползвам, сега зимата може да са ми по-добре... Но то едни кремове, лосиони, серуми, много вида са и докато разбереш кое е за теб и с кое да го комбинираш, си е цяла наука... Joy А аз четох, че корейките ги нанасяли всички видове един след друг на лицата си... Направо се чудя как им ги поемат кожите тези текстури и не лъсват и не се изпъпчват... ooooh!

# 54
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 783
От този продукт какви са впечатленията ви:

# 55
  • София
  • Мнения: 1 956
Мезо + съм го ползвала. Самостоятелно, без крем , защото и при мен беше достатъчно хидратиращ.  Ретинолът му е слаба работа... не се забелязва някакво действие.
за корейските скоро питах. Въпросните Erborian ,които ги има в Ремедиум, са корейски.  Но не съм ги пробвала.

# 56
  • Мнения: X
Мезо + съм го ползвала. Ретинолът му е слаба работа... не се забелязва някакво действие.

Да видиш на мен как ми подейства  ooooh! вчера кожата ми беше толкова зачервена и пигментациите в най-върхова форма,толкова тъмни не са били и през лятото.Хем си знам,че не трябва да слагам нищо с ретинол и че в Мезо+ го има в съдържанието  Tired .Предната вечер само намазах,да приятен е,добре хидратира и без допълнителен крем връз него,на др. ден,т.е. вчера не си намазах защита,защото бях у дома,пък и цял ден беше облачно,валя,но явно и през облаците ме стрелна ултравиолета за има няма час на балкона и то без да ме е огрявало слънце грам.Изхвърлих мострата на Мезо+ моментално.
Така,че ако сте склонни към пигментации внимавайте с кремовете с ретинол. Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 4 326
Ти от ибей ли си ги вземаш?

roseroseshop.com ме бяха подмамили с намаление на някои кремчета на Iope, а покрай тях мушнах в кошничката и био ретинола

Мизон също пазарувам оттам, защото доставката е много ниска на марката

В роузроуз видях, че го няма. Тук http://jolse.com/product/iope-bio-retinol-40ml/5237/?cate_no=352 … p;display_group=1 ми се струва скъпичък, но може да проучиш как е доставката. има и намаление за първа доставка в джолсе по принцип

Последна редакция: ср, 12 окт 2016, 20:00 от Harpalike

# 58
  • Мнения: 913
В jolse.com доставката е безплатна (извинете за включването ни в клин, ни в ръкав Grinning )

# 59
  • USA
  • Мнения: 7 330
Със сигурност,външните условия са различни.Аз например в България не мога да си мия добре косата и се омазнява още на втория ден,тук в Щатите успявам да я държа 3 дни в приличен вид.

И аз знам,че азиатките наслагват по цели серии на лицето си - тоник,серум,един крем,че втори крем,че пак серум.В нашия квартал има много корейки и японки - безупречни в лице - бели,порцеланови,бистри кожи.Как пък една няма с пъпки и пори. 33uu

Общи условия

Активация на акаунт