Инвитро в България или Турция - плюсове и минуси

  • 28 496
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 362
Аз си ползвах 15 дни отпуск и после се върнах на работа никой не е казал зо стоиш в къщи и да лежиш.

# 31
  • Мнения: 325
Аз също ползвах 15 дни болнични, които ми издаде дж-то на базата на папката от Мемориал. От деня на трансфера-15 дни.
Въпрос на желание е и разчупеност на личния лекар Hug

# 32
  • Мнения: 284
Аз си ползвах 15 дни отпуск и после се върнах на работа никой не е казал зо стоиш в къщи и да лежиш.

И все пак да не забравяме , че много зависи естеството и вида на работа ! Да kalpazankak ,ако сте на бюро може, но ако  се вдигат тежки работи някък не е удобно !Лек ден и благодаря за отговора ! Все пак да не-забравяме ,че ние жените работим и много мъжки професии,работи! Не се заяждам , а питах само ей  така ,ако някоя дама знае реда,но ще се справя и сама като му дойде времето все пак има телефони!Благодаря !

Последна редакция: сб, 21 май 2016, 15:15 от taifun

# 33
  • Варна
  • Мнения: 63
Здравейте дами,един въпрос който ме мъчи от дни на ред.Ако направя ин витро в Турция как ще си оправдая дните за отсъствието пред работодателя освен отпуск.Днес се обаждах до НОИ ,но от там ми вдигна една тетка не образована за мен.Говори ми глупости да съм си била взела документи от болницата и после джипито щяло да ми даде болничен, след което аз я засичам,че то дава 14 дни , а процедурата е по-дълга тя ми отговаря на комисия . След което ми каза да се обадя по -късно да била питала и после все няма кои да вдигне телефона.Да и пак не я разбрах защото болничен се издава след изписване от клиника/болница/, а кой работодател ще ме чака да се върна след 20-30 дни и да му представя болничен! Моля за отговор,ако някоя дама е ползвала болничен нека сподели.Благодаря .Все пак Турция не е в Европа . Та за това питам . Извинете за дългият пост !
Престоя в Турция си го уреждаш сама т.е. уговорката е само и единствено между теб и работодателя,ако е човек ще влезне в положение, ако ли не каквито и права да имаш няма да го разбере. Относно болничния , аз се интересувах също как стоят нещата и ще споделя и с вас инфото. От болницата в Турция се издава епикриза за времето през,което е проведена инвитро процедурата. Тази епикриза се превежда на български език от легализирана преводаческа агенция и се представя пред комисия, за която комисия вече личния лекар насочва къде точно има такава.При моята лична във Варна ,където тя преглежда има такъв кабинет ,където се издават такива болнични със задна дата, дори говорих с лекарката, която ги издава и тя ми потвърди ,че ще иска само епикризата от Турция + легализирания превод.                               
Относно инвитро процедурата  за плюсове и минуси мога само да кажа,че щом съм избрала Турция не съм видяла нищо обнадеждаващо в нашта родна държава, а и никой не може да ме убеди в обратното. Имах страхове, заради които най - вече избрах Турция, които на по-късен етап се оказаха и не напразни за съжаление, колкото и да ме боли си признавам, че нашите т.н. лекари са превърнали всичко в печалбарство, а морала и етиката за тях не съществува като понятие. Естествено е ,че това е лично мое мнение и не го налагам на други всеки сам решава за себе си къде , как и защо тук или  в Турция. Успех на всички пожелавам независимо от избора!

# 34
  • Мнения: 284
Благодаря за изчерпателния отговор ilona_78milen ! Да тук при нас всички гледат да претупат нещата за да висим пак пред вратата ! Не - зависимо дали е по фонда или си плащаме, за жалост е самата  - истина ! От личен опит, мое мнение !

# 35
  • Мнения: 1
Zdravnite na vsishki.Az sam Nova tuk...i mnogo shte se radvam ako si obmenjame opiti i razbira se dai boje hubavi novini.Da kaja neshto poveshe za sebe si ...I Az kato mnogo ot vas vaznamerjavam da napravja ICSI procedura v Istanbul Memoreal Klinik tazi godina.Zatova Iskam da se dopitam do hora koito znajat Telefonen nomer i adres na klinikata.A ako moje i e-Mail adres.Shte es radvam ako imame vazmojnost da si korespondirame😌😊
_____________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 25 май 2016, 11:59 от AnMary

# 36
  • София
  • Мнения: 1 844
Zdravnite na vsishki.Az sam Nova tuk...i mnogo shte se radvam ako si obmenjame opiti i razbira se dai boje hubavi novini.Da kaja neshto poveshe za sebe si ...I Az kato mnogo ot vas vaznamerjavam da napravja ICSI procedura v Istanbul Memoreal Klinik tazi godina.Zatova Iskam da se dopitam do hora koito znajat Telefonen nomer i adres na klinikata.A ako moje i e-Mail adres.Shte es radvam ako imame vazmojnost da si korespondirame😌😊
Задължително във форума се пише на кирилица!
Има тема за инвитро в Истанбул, където момичетата ще ти помогнат http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=19;topic=921778.msg33151659#new
Успех!

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 4
Здравейте,нова съм в групата.Искам да питам знае ли някой в коя клиника в Турция не искат свидетелство за брак. Решила съм да пробвам в Турция. Тука за пореден път не се получава. И последно някой ако има малко повече информация за Турция нека да пише ще ви бъда благодарна.

# 38
  • Мнения: 1 146
Ние имахме свидетелство за брак, дори подписахме зариди процедурата... Но в Bahceci не ни го поискаха. Доктор ни беше д-р Карликая - с две ръце се подписвам за него, много добър специалист. Дъщеря ни вече е на 4 години...
Аз можех да ползвам още два безплатни опита в България, но предпочетох да платя и да отида в Турция. Не съм съжалила и за момент. Добре подготвени доктори, чудесна апартура и отлично отношение. Действително са добри в ембриологията, а това е изключително важно, ако не и най-важното.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 4
Аз от два дни чета и мисля да пробвам в Турция. Но това за брака ме притеснява ние нямаме. И единствено Бахчеджи май не иска ли свидетелство за брак.

# 40
  • Мнения: 1 680
В Бахчеджи със сигурност ще ви искат свидетелство за брак, казвам го от собствен скорошен опит. Какъв е проблема - ние подписахме в общината, за 10мин. бяхме вече семейство.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 4
Пухче05 , някои от момичетата пишат, че не им иска ли свидетелство за брак в Бахчеджи.

# 42
  • Мнения: 1 680
Ние стартирахме опита май месец и ни поискаха. Видях поста на другото момиче -тя пише, че те са имали брак и че детето им вече е на 4 години. Има 2 варианта - или преди 5 години още не е имало такова изискване, или като са ги регистрирали по паспортите им са видяли, че са съпрузи.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 4
Незнам ще го мисли ме

Общи условия

Активация на акаунт