Професионални серии за коса - тема 103

  • 71 384
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 562
ЕПОНА,чудесно си оформила темата  Hug Голямо настроение създаваш,благодаря ти bouquet

По темата:

1. Каква марка боя ползвате в момента - от коя сте доволни и от коя не?
За съжаление не ползвам проф.боя.

2. Ползвате ли продукти за предпазване на косата при боядисване (Олаплекс, Колърфлекс, Пауърплекс  и т.н.), масла или други продукти заедно с боята?
Да,ползвам мароканойл маслото.Идеално е за предпазване преди боядисване според препоръките на производителя....и според мен  Heart Eyes
3. Вашият сполучлив  продукт за изправяне/къдрене?
Оформям чупките с двуфазния гел-крем на Лореал за къдрици,крема на Ливинг Прууф за къдрици,а от днес и с крема на Ливинг Прууф рестор.Оказва се идеален за целта  Mr. Green Добър резултат имам и с термо спрея на Афоджий за къдрава коса.
 

# 16
  • София
  • Мнения: 1 956
Епона, супер е станало оформлението на темата  bouquet
Пио въпросите - нямам много какво да споделя...
1. Не се боядисвам. Но пък ползвам от време на време гланц, който прилича на боя, но е без цвят. Имам опит с Лакме и Лореал. Не видях особен блясук и гланциране и изобщо някакво влияние върху общото състояние на косата ми и от двата вида. Но пък на Лакме гланцът се оказа, че изсветлява 1-2 тона. Така без да искам си изсветлих косата, но взе че ми хареса какъв цвят с еполучи и периодично си слагам по един такъв гланц от 2 години насам. Той е в тубичка и се смес ва с окислител 1.9% (абе едно и нещо беше, не помня точните цифри).
2. Олаплекс никога не съм ползвала
3. НЕ съм попадала на сполучлив продукт, който да помогне да накъдря естествено и абсолютно правата ми коса. ЩЕ ми е интересно да чета какво споделяте по тази точка. ЩЕ ми е интересно и по горните точни, защото и днес с инамерих 3 бели косъма и ги отскубнах с пинсетата...

Друго се замислям - дайте да обсъдим и дали има нещо, което забавя побеляването. НАвремето имаше един шампоан Фитоциан и ампули към него, които нещо ги рекламираха с такава насоченост... За някакви масла съм чувала, но забравих какви... Може в тази тема да го обсъдим, може в някоя следваща. Ако изобщо има интерес де...

Иначе днес пак се мих с Ливинг прууф за обем Ш и Б , но имах тестер на серума за връхчета и блясък. Ами ужасно гъст и мазен ми се видя, уплаших се, че ще ми замърси косата, но не стана така. Само че сега връхчетата ги усещам по-грапави някак. Блясък - не даде повече , от обичайното.

# 17
  • Мнения: 2 257
Боядисвам се от около 10 години вече - последните 4 бях руса, но от седмица не съм. Сега съм с цвят 6.12( но използвах Гарние, тъй като не намерих този цвят в проф.боите). Определено като я потъмних си проличаха всички хрърлени пари и грижи за косата ми. Доволна съм по принцип от Матрикс и Мажирел от проф.бои.

Не съм ползвала нищо за предпазване при боядисване.

Косата ми чупливо-къдрава и с пяната Холивуд Уиевс на Лореал проф. се получава супер при мен. Добре дефинирани, лъскави и не сухи къдрици.

# 18
  • Мнения: 483
Епона, прекрасно оформена тема, благодаря за труда! bouquet
Аз в момента не се боядисвам, но преди се боядисвах, а и мацотя майка ми от 10 и повече години. Като най-сполучлива боя определям Вела Колестон /не от Енцо обаче, а от българските сайтове/ и като най-добра грижа за предпазване от боята/ предвид всичките, изброени във въпроса за записване в темата/ - Пауърплекс.

Като стилизанти за изправяне и накъдряне най-добри за мен са тези на Кюн. Peace

Фрей, появявай се, когато можеш. Липсваш. Praynig

# 19
  • Мнения: 3 419
Боядисвам се, но не с професионална боя.
Ползвам Колорплекс и съм доволна.

# 20
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Последните 18 години се боядисвам само с професионални бои.Откритието ми за миналата година е
http://nirvel.es/catalogo/104_coloracion-en-crema/nature-colorac … nte-sin-amoniaco#
Учудващо добре покрива белите коси и същевременно е щадяща.В боята преди оксиданта  добавм ампула за блясък за боя на Salerm.
Olaplex използвах двете стъпки като самостоятелна терапия.
За перфектни къдрици или права коса използвам уредите с пара(машинка за къдрици и преса) на BaByliss PRO.За по добър резултат и в двата случая вместо вода в уредите слагам. Reconstrx vaporfuel на Joico

Последна редакция: чт, 17 мар 2016, 21:24 от sl

# 21
  • Мнения: 3 698
Епона, благодаря за новата тема  bouquet !
Относно въпросите:
1. Каква марка боя ползвате в момента - от коя сте доволни и от коя не? - от доста време не се боядисвам.
Когато се боядисвах бях много доволна от Вела Колестон, много дълго бях с нея, чудесна! Хареса ми и Иноа, с нея имам само две боядисвания.От тях съм доволна.Ползвала съм и Мажиблонд и Мажирел, по-леки ми бяха, получавах добър резултат, но Вела Колестон ми правеше много по-добри.
2. Ползвате ли продукти за предпазване на косата при боядисване (Олаплекс, Колърфлекс, Пауърплекс  и т.н.), масла или други продукти заедно с боята? -когао се боядисвах, на няколко пъти слагах супена лъжица олио Макадамия в боята.
Олаплекс 3 ползвам сега, но не с боя, а само като терапия.
3. Вашият сполучлив  продукт за изправяне/къдрене? -когато изправям с преса или ползвам маша, запредпазване и фиксиране ползвам текстуриращото спрейче на Редкен, това http://www.arlen.bg/product/2726/teksturirasht-sprey-za-toplinna … cate-03-124g.html , то ми е най-сполучливия продукт с това предназначение. А ако искам да начупя косата естествено, за морски вълни, ползвам бохо спрея на Алтерна, много ми допада.

Фрея, дано си заета с нещо мноооого хубаво  Hug

# 22
  • Мнения: 10 272
Благодаря за темата Епонка  bouquet

Аз нямам за споделяне по въпросите, понеже не се боядисвам, нямам и бели коси все още. Но аз предпочитам бяла коса, но да я има, отколкото пет косъма непобелели Simple Smile. Имам едно омбре, което нямам търпение да изрежа и след това планове за боядисване нямам. Но то това след това ще дойде след 5-6 години най-малко, понеже съм с дълга коса и както махам връхчета само, няма да е скоро Wink. За момичетата, които мислят за омбре. Да знаете, че е много коварно това нещо, нямам на представа до колко профи козметиката може да помогне, понеже като си го правих и нямах хабер от тия неща. Та изтървах ситуацията Blush. Ако и вие изтървете ситуацията, в един  момент става половината коса хубава, другата половина съсипана. И най-лошото е че, това изсветеленото почва да се къса в един момент. И от там на сетне чуди се какви шампоани да купуваш – за изтощена коса не стават, понеже идват силни за горното, леки шампоани не стават понеже идват слаби за долното. И едно мазало. Трябва много добре да си направите сметката и да се консултирате как ще се потдържа това омбре или балеаж.

Преди няколко години се бях боядисвала в салон с някаква безамонячна на Матрикс нещо червено, вишнево и много се бях харесала. Но стоя месец най-много два и се отми. Абе не си струваше инвестицията и висенето в салона изобщо. Та ако реша нещо пак в тая гама, ще минавам на къносване. Доста добри цветове гледам из нета се постигат. Друг е въпроса аз какво ще постигна Mr. Green.

За забавяне на побеляването съм чувала амлата, че е от помощ. Но то какво забавяне, ти си е боядисване, а уж не боядисва. Веднъж съм си правила маска с нея, отмих хубаво не пускаше нищо при отмиването. Но като съм се сушила, гледам халата с който бях гугличката му черна станала и айде халата на боклука. Ръцете ми и те имаха един слой кафеникаво. Чета хората и по лицето си я слагат. Само не ми е ясно как не им боядисва кожата това нещо.

Отностно Олаплекс. Предната седмица се правих със стъпка 3 само. Измих с Алтерна ДПШ, на мокра коса сложих Олаплекса, престоях една нощ, на сутринта измих с Алтерна хидратиращите Ш+Б. В интерес на истината не видях никакъв ефект. Надявам се поне да е заздравил косата. Като го намазах, не съм се завивала с нищо, понеже докато се мотах из нас и косата ми изсъхна, та забравих. Ще повторя още няколко пъти и ще преценя Peace.

За изправяне нищо не ползвам, че тя косата ми и без друго е като праз Whistling. Голямата ми страст са къдриците. Над 20 години я къдрих с ролки и стилизанти, но нещо ми писна последната година и направих тотална промяна. Оставих я права и обгрижвана. Поне като ще си хвърлям силите да е за  полезна кауза Peace.

# 23
  • Мнения: X
Иначе днес пак се мих с Ливинг прууф за обем Ш и Б , но имах тестер на серума за връхчета и блясък. Ами ужасно гъст и мазен ми се видя, уплаших се, че ще ми замърси косата, но не стана така. Само че сега връхчетата ги усещам по-грапави някак. Блясък - не даде повече , от обичайното.
Prolet, аз имам сатен серума и първия път по инерция сложих колкото "лешник" и се оказа огромно количество, вече слагам буквално колкото капка, разтривам хубаво между длани и после само галя леко по косата без втриване. Моментално косата става много гладка и лъскава.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 210
Боядисвам се русо с Вела Колестон в момента - покрива доста добре и трайно бели коси. Преди това бях с Шварцкопф- също добра, но по-бързо падаше от белите коси.
Понякога слагам в боята масла, но напоследък ме примързява. Мислех да ползвам преди боя днес терапията на Напура за подготовка преди боядисване, но нещо не разбрах от упътването кога се слега - може би едно пмиене преди боя, ще разровя из нета.
Не изпарвям и не къдря.

# 25
  • Мнения: 3 698
За забавяне на побеляването съм чувала амлата, че е от помощ. Но то какво забавяне, ти си е боядисване, а уж не боядисва. Веднъж съм си правила маска с нея, отмих хубаво не пускаше нищо при отмиването. Но като съм се сушила, гледам халата с който бях гугличката му черна станала и айде халата на боклука. Ръцете ми и те имаха един слой кафеникаво. Чета хората и по лицето си я слагат. Само не ми е ясно как не им боядисва кожата това нещо.
Вики, а помниш ли на коя фирма ти беше амлата?
Аз наскоро си взех амла, като я пробвам, ще дам отзиви дали моята боядисва и как я усещам.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 956
МАлко извън темата, простете, ама по вълната за амлата... Реших да си избелвам някак лицето и по-скоро неравномерната пигментация някак да я направя равномерна. И... единият метод беше с куркума. Купих едно пликче куркума, разтворих в лъжица мляко някакво количество като за гъста кашичка и се намазах... Постоях 20-тина минути и после измих хубаво с топла вода... Като в ю тюбските клипове, откъдето го взаимствах. Там едни индийки се избелваха с куркума и имаше ефект голям... Да, ама не... лицето ми стана оранжево, оцветиха ми се чак ноктите на ръцете... 2 дни после изкарвах оранжево с масла, тоалетно мляко и мицеларна вода от лицето! А откъм ефект върху петна - никакъв... И подозирам, че това, което ни пробутват на пазара не е истинска куркума, а е някакъв оцветител... Добре, ч ене пробвах и зъбите да си избелвам с нея като в клиповете...

# 27
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
. Мислех да ползвам преди боя днес терапията на Напура за подготовка преди боядисване, но нещо не разбрах от упътването кога се слега - може би едно пмиене преди боя, ще разровя из нета.
Не изпарвям и не къдря.

Ползвам я от скоро Пръскам на косата преди боядисване.Чакам да изсъхне косата у боядисвам.
За запечатване на цвета използвам след маската ампула на Лореал Професионал за трайност на цвета с отмиване.След нея пръскам със спрей за фиксиране на цвета и после слагам серум за запечатване и трайност.После както обикновено другите продукти.,  които използвам след измиване.
Имам и използвам индийски продукт амла брахами в бадемово масло с добавка от масло от нийм, за скалпа преди измиване.Доволна съм.Не цапа.

# 28
  • BG-DE
  • Мнения: 5 091
МАлко извън темата, простете, ама по вълната за амлата... Реших да си избелвам някак лицето и по-скоро неравномерната пигментация някак да я направя равномерна. И... единият метод беше с куркума. Купих едно пликче куркума, разтворих в лъжица мляко някакво количество като за гъста кашичка и се намазах... Постоях 20-тина минути и после измих хубаво с топла вода... Като в ю тюбските клипове, откъдето го взаимствах. Там едни индийки се избелваха с куркума и имаше ефект голям... Да, ама не... лицето ми стана оранжево, оцветиха ми се чак ноктите на ръцете... 2 дни после изкарвах оранжево с масла, тоалетно мляко и мицеларна вода от лицето! А откъм ефект върху петна - никакъв... И подозирам, че това, което ни пробутват на пазара не е истинска куркума, а е някакъв оцветител... Добре, ч ене пробвах и зъбите да си избелвам с нея като в клиповете...

Натуралната куркума е с много силен жълт пигмент и не виждам как би могла да се използва за избелване, освен ако не се ползва някоя друга част на растението https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%83%D1%80%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B0  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 210
Благодаря, sl! Преди другото боядисване ще пробвам Hug

Общи условия

Активация на акаунт