Професионални серии за коса - тема 103

  • 71 383
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Сега обмислям да взема на Маракеш това Терапия за трайно изглаждане http://www.zlatnaribka.com/marrakesh/terapiya-za-trayno-izglazhd … g-treatment-60-ml
има ли доволни?
Мише Hug първия път когато го пробвах това кремче мих с Ш и Б класическите на Маракеш и останах повече от доволна, косата беше обемна и гладка, като след сешоар при фризьор, а само суших надолу с главата без специално оформяне. Втория път след месец да речем, дали защото беше с други продукти или хич не ми понасяше протеин в този момент, но косата ми стана много суха и вдървена, иначе пак изправена. Има протеинче доволно в крема, но и масла, мисля че е добър продукт, допада ми марката след последни проби на едни тестери, просто явно не ми е бил момента за този крем втория път.

# 46
  • Мнения: X
1. Каква марка боя ползвате в момента - от коя сте доволни и от коя не? Постоянно сменям марките бои.Последните два пъти се правих с бои без амоняк.Един път с лакме хрома.Стана страхотен наситен и блестящ цвят.Като минус бих посочила щипенето на скалпа по време на боядисването.Наистина е трайна обаче  Grinning .Вчера се направих с боята на наши три компонентна .Изобщо не усетих ,че имам боя.Никакво дразнене на скалпа.Това е първата боя с която скалпа ми остана спокоен докато стоях.Докато чистех направо забравих ,че съм се боядисала.Следващото боядисване мисля да е в края на лятото.Имам около 25 % бели коси .Може и около 20 да са  .В края на лятото ще си взема или отново наши или ще пробвам иноа или кюн .Ще го мисля когато дойде време.Така ,че темата ще ми е много полезна да прочета за всяка боя .
2. Ползвате ли продукти за предпазване на косата при боядисване (Олаплекс, Колърфлекс, Пауърплекс  и т.н.), масла или други продукти? Не не съм използвала.Единствено вчера към боята на наши вървеше олио което се води за предпазване при боядисване.
3. Вашият сполучлив  продукт за изправяне/къдрене?За изправяне не си изправям косата .Не ползвам продукти с такава насоченост.Единствено сресвам косата с четка сешоар на филипс на функция термо протект .Изправя естествено косата и стои пригладена и подредена.
 

# 47
  • Мнения: 7 657
Момичета,не е много по темата,но на Вас дължи ли ви къдрав сешоар ? Косата ми  еправа и доста тежа,не е и етажирана и е голяма мъка ,не може да ми седи нищо къдраво повече от 1 час..нито с голяма маша,нито със сешоар. Confused

# 48
  • Мнения: 2 843
Благодаря за новата тема!

Малко ми е трудно да се включа по въпросите за запис, защото не се боядисвам, но следя с интерес информацията около боите, защото все някога, за съжаление, ще ми дотрябва.

За къдренето/изправянето: от години не си изправям косата; някога това сякаш беше по-модерно, по-масово; сега, като видя жена с "фризьорски" изправена коса, никак не ми харесва - изглежда ми дървено, като с каска. Разбира се, има и добри изпълнения, при които изправеното изглежда по-естествено.

Понякога си "къдря" (силно казано) косата: след изсушаване я навивам с такива ролки:

Стоя 1-2 часа, стават страхотни букли, после ги разрошвам и фиксирам с Tecni Art на Лореал - пяната с най-силна фиксация. Понеже наистина фиксацията е силна, ползвам наистина минимално количество и само леко, много равномерно докосвам къдриците.

Много ми се иска да мога да си правя прически с маша, но засега не успявам; единствено с тези ролки, които посочих, се справям. Утехата ми е, че с тях косата не се уврежда.

# 49
  • Мнения: 7 657
Мисля да поръчам Алтерна Тен от енз,много се изкушавам, а и имам останали шампоани  маска от арлен и ще сравня. Whistling
Въпросът ми  е дали е необходимо да поръчам и балсам,досега съм ползвала само шампоан и маска,но бях чела че при Алтерна трябвало да се ползва и балсам?

# 50
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512

Сега обмислям да взема на Маракеш това Терапия за трайно изглаждане http://www.zlatnaribka.com/marrakesh/terapiya-za-trayno-izglazhd … g-treatment-60-ml
има ли доволни?


БЕЛА-това е серумът който си дала в линка за връхчета,има и малка опаковка-също не е налична  Confused Какво стана с пресата?

Мишелче, непременно и аз ще си взема този серум за връхчета. Wink
Относно терапията, която визираш, гледах видеото, аз търся продукт, който не утежнява косата (по възможност спрей), който след като го нанеса, да духна само със сешоар и косата ми да стои гладка и права. Така със сешоар и четка, и без тоя продукт ще ми изправят косата.

Пресата още не съм я пробвала. Бях на фризьор, да ми окълца връхчетата и той ме издуха с четка и сешоар. Иначе в Парлукс-а съм влюбена. Коренно различна ми става косата след изсушаване с него, в сравнение с предишния ми Ремингтън. Послушна, не разхвърчана във всевъзможни посоки. Mr. Green

# 51
  • Мнения: 1 502
Добро утро, красавици!  Hug
Благодаря за темата, Епона, много хубава е станала!  bouquet
Първо да отговоря на питането на tobsic от миналата тема. Не писах, защото ме беше страх да не ни заключат старата тема:
Скрит текст:
Вела лукс ойл много ми харесва. Водят я балансирана серия, съдържаща кератин. Моята коса за момента най-вече предпочита балансирани продукти, а кератинът е любимият й протеин. Косата ми от комбинация Ш+М+Олиото от серията, точно както и Бубка е писала, става разкошна – жилава, лъскава, тежка – точно каквото искам. А на Лореал, както бях споделила взех за себе си Интенз Рипеър. Още не съм го ползвала, но ще дам отзив по-нататък.

По въпросите за запис, свързани с боядисване нямам мнение – не се боядисвам.
Относно къдрене и изправяне – не изправям. Къдря предимно с преса като тогава незаменими са ми продуктите за термозащита (слагам поне два) и за фиксация (лак). Ако къдря без топлинни уреди, не използвам стилизиращи продукти.
По въпроса с къдренето, напоследък съм загледала солените спрейове (на Вела и на Лореал) за „плажни вълни“. Някой ползвал ли е на естествено права коса и има ли опасност солта да изсуши много косата?
В тази връзка попаднах на „странно“ клипче за лореалския такъв спрей. Слагам го в спойлер ако ви интересува:
Скрит текст:
https://www.youtube.com/watch?v=ysDdbm_FpM0
Ей, не знам остана ли му на момичето коса след толкова сушене, дърпане и преса. Поне резултатът да си заслужаваше… Confused
Стана дълго, но искам да споделя отзив за първо ползване на Кюн Витал Нутришън. Очаквах много повече след отзивите в темата. Усетих Ш+М  хидратиращи без да ми напомпват косата като лилавите Секси хеър например. На първо четене шамоанът остави усещането за недобре измита, замазана коса, което се оказа, че не е вярно. На влажна коса сложих само олиото на Вела и оставих да изсъхне сама. Нито жилавост, нито блясък имам днес, обемът обаче е приличен. Допускам, че в момента косата ми не търси хидратация и определено ще дам нов шанс по-нататък. Засега няма да купувам друго на Кюн. Peace

ПП: Липсва ми Фрея, както и други момичета, които наскоро не съм чела. Дано сте добре и сте заети все по хубави поводи!

Хубав петъчен ден ви желая!  smile3558

# 52
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Епона, извинявам се не съм видяла, добре е че ти си поела инциативата bouquet bouquet  Hug
Днеска, пак съм с Хроноложист + бустера за обем на Секси Хър, много, ама много ми харесва тази комбинация засега си оставам така и ще редувам и с Про Файбърите  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 5 500
Мишелче, непременно и аз ще си взема този серум за връхчета. Wink
Относно терапията, която визираш, гледах видеото, аз търся продукт, който не утежнява косата (по възможност спрей), който след като го нанеса, да духна само със сешоар и косата ми да стои гладка и права. Така със сешоар и четка, и без тоя продукт ще ми изправят косата.
Ха ха и аз го търся този продукт  Mr. Green като го намериш-да кажеш  Hug Чакам те за GHD.

Момичета,не е много по темата,но на Вас дължи ли ви къдрав сешоар ? Косата ми  еправа и доста тежа,не е и етажирана и е голяма мъка ,не може да ми седи нищо къдраво повече от 1 час..нито с голяма маша,нито със сешоар. Confused
нещо с фиксация преди изсушаване пробвала ли си?аз избягвам такива термозащити,но напр.на Алтерна Айрън спреят ми държи доста с машата,на Редкен има един спрей като пяна (и в енцо го има-Fabricate 03),първото е на суха коса,второто може и на суха и на мокра.

# 54
  • Мнения: 1 502
на Редкен има един спрей като пяна (и в енцо го има-Fabricate 03),първото е на суха коса,второто може и на суха и на мокра.
Мишел, ако това е спрея http://www.enzo.bg/redken/heat-styling-thermo-actif-zasshiten-sp … tirane-na-kosata/, аз го имам, но не е пяна. Точно спрей си е, воднист стои при мен.

# 55
  • Мнения: 3 248
Епона,имам едно питане към теб...знам,че имаш пресата на Loreal Steampod 2.0 и се питах ти в контейнерчето само вода ли слагаш или може и да се сложи нещо друго разредено с вода.Имам предвид някакъв продукт,който е без отмиване или и аз не знам...

Аз само вода слагам. В упътването пише да се ползва само мека, деминеразлизирана вода. Гаранцията не покрива минерални отлагания. Пише да не се ползва вода с примеси, примерно скорбяла, парфюм, омекотители, ароматизатори. Също така, да не се ползва вода от други уреди или конденз, примерно от сушилни, хладилници, климатици, дъждовна вода.

Затова аз не бих рискувала да смесвам водата с нещо. А и ако има масло в това "нещо", то дори няма и да се смеси с водата в еднородна смес. По-добре отделно преди или след изправянето, в зависимост от "нещото".

# 56
  • Мнения: X
FreakOnALeash и аз се интересувам от спрея за морски вълни в косите.
Този на Лорел не би трябвало да пресушава нали се води хидратиращ  newsm78 .
Знам ,че момичетата в темата са доволни от този на Алтерна .
Забравих да благодаря на Епона за темата. bouquet
Много добре е офоромена. bouquet

# 57
  • Мнения: 3 698
на Редкен има един спрей като пяна (и в енцо го има-Fabricate 03),първото е на суха коса,второто може и на суха и на мокра.
Мишел, ако това е спрея http://www.enzo.bg/redken/heat-styling-thermo-actif-zasshiten-sp … tirane-na-kosata/, аз го имам, но не е пяна. Точно спрей си е, воднист стои при мен.

Спреят е аерозол и съдържанието излиза под формата на мъгла.Подобно на термозащитния спрей на СХ, но в Редкен аз усещам фиксацията.

# 58
  • Мнения: 330
Епона,имам едно питане към теб...знам,че имаш пресата на Loreal Steampod 2.0 и се питах ти в контейнерчето само вода ли слагаш или може и да се сложи нещо друго разредено с вода.Имам предвид някакъв продукт,който е без отмиване или и аз не знам...

Аз само вода слагам. В упътването пише да се ползва само мека, деминеразлизирана вода. Гаранцията не покрива минерални отлагания. Пише да не се ползва вода с примеси, примерно скорбяла, парфюм, омекотители, ароматизатори. Също така, да не се ползва вода от други уреди или конденз, примерно от сушилни, хладилници, климатици, дъждовна вода.

Затова аз не бих рискувала да смесвам водата с нещо. А и ако има масло в това "нещо", то дори няма и да се смеси с водата в еднородна смес. По-добре отделно преди или след изправянето, в зависимост от "нещото".

Благодаря за отговора  bouquet
А ти каква вода използваш?

# 59
  • Мнения: 3 248
От чешмата, софийска. Чудех се дали да не й купувам специално трапезна (ние пием изворна), но в крайна сметка реших, че е излишно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт