Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 137

  • 128 251
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 148
Здравейте и от мен.
И на мен като на Пепи ми липсва темичката много.Ще се опитвам да ви навестявам по често и да помагам със каквото мога.
И за да не е гол пост,последната ми тортичка.


# 31
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте!
Понеже съм начинаеща в сладкарството,искам да ви попитам има ли значение каква рецепта за торта ще изберем преди да покрием с фондан.Има ли някакви специални изисквания към блата,крема?Може ли да ми дадете някои ваши любими рецепти?Аз държа преди всичко тортата да е вкусна,а след това и красива разбира се  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 902
Всяка една торта може да е облечена с фондан, въпроса е да не е много сиропирана и да е престояла в хладилник поне 12 часа преди обличането за да е стегнала.

Сега се сетих и друго: Посъветвайте ме как да направя такава футболна топка. Ако я направя върху купя и да изсъхне хубаво и вътре да е кухо дали ще стане?
Скрит текст:
Ако вътре е кухо едва ли ще стане.Тази торта съм я правила и топката беше торта.Зареди си тортата в подходяща купа и след като стегне я декорирай като топка.


# 33
  • Мнения: 660
Иска ми се да продължа да ви следя, макар че торти вече почти не правя, освен за децата и то все е нещо набързо, но пък темата си е хубава и си заслужава да я следиш.  Sunglasses

# 34
  • Norge
  • Мнения: 2 311
..... хвърляш по едно око на темичката все още  Hug Hug




О да, Ани  Heart Eyes Макар че не по същия начин както преди. Всичко онова, което някога беше концентрирано тук, сега е разпръснато на толкова места  Confused

----------

Медиса,  не виждам причина да не направиш топката куха. Разточваш съответния фондан, обличаш една полусфера с него и оставяш добре да изсъхне. Получава се един равен и хубав декоративен елемент, ако това е целта ти.
* Фондан да се разбира по-скоро като вид пастилаж.

# 35
  • Мнения: 82
Здравейте момичета (и момчета)! Няма да показвам някоя торта, защото скоро не съм правила, но пък искам да ви честитя Баба Марта и да ви почерпя с вкусни мартенички!   Wink Flowers Bouquet

# 36
  • USA
  • Мнения: 675
Записвам се тук.
Досега не съм правила торти, но реших да се науча и да правя за нашите РД и празници. Накупила съм си основните материали. Първата ще е на ММ и се надявам да се справя.

# 37
  • Мнения: 1 711
Бихте ли ми препоръчали от тортената библиотека кой крем да използвам за шприцоване на цветя. Ще правя мъфини, но с крема искам да оформя различни видове цветя.

# 38
  • Мнения: 22
Здравейте момичета bouquet Повече от един месец чета темите за изкуството ''тортоправене''...  Laughing :Заедно с вас въздишах по повечето торти , преживявах неуспехите и се радвах на постиженията и наградите ви.На някои творения дори Микеланджело би завидял...да не говорим за френските сладкари,дето трябва да се скрият засрамено в някой ъгъл... Wink Научих много неща от вас,някои техники и трикове.Но изглежда съм пропуснала някои съвети в предишните теми и имам няколко питанки:
1.Въпроса ми е за дантелата...изваждам я от молда и колко време мога да я съхранявам,преди да я сложа на тортата,как да я съхранявам и на каква температура?
2.С какво се залепя дантелата за борда на тортата?Маже ли се предварително с нещо?
3.С какво мажете(пръскате)някои от фигурките,че изглеждат като лакирани с безцветен лак
Shocked
Ами за сега май е това...ще си покажа произведението след 2 седмици EmbarassedПредварително благодаря Heart Eyes

# 39
  • Милано
  • Мнения: 958
Ани, страхотни са ! "Голата" е страхотна, може ли рецепта Praynig (подозирам шоколадовите блатове от най вкусната воколадова торта, а кремът newsm78). Другата седмица имам РД и исках нещо такова да си съътворя.
И аз да помоля за рецептата на  "Голата торта "За мен,която съм напълно начинаеща,всичко изглежда Висока Класа Naughty

# 40
  • Мнения: 422
Моята торта е скромна и шоколадова, но за мен е хубава.

https://drive.google.com/file/d/0B5OcAkFtyn-ZSVh4UlpxM051RlE/view?usp=sharing

Последна редакция: чт, 03 мар 2016, 22:11 от violet_2006

# 41
  • Мнения: 2 266
Може ли рецепта на шоколадов крем?

# 42
  • Мнения: 686
Здравейте момичета bouquet Повече от един месец чета темите за изкуството ''тортоправене''...  Laughing :Заедно с вас въздишах по повечето торти , преживявах неуспехите и се радвах на постиженията и наградите ви.На някои творения дори Микеланджело би завидял...да не говорим за френските сладкари,дето трябва да се скрият засрамено в някой ъгъл... Wink Научих много неща от вас,някои техники и трикове.Но изглежда съм пропуснала някои съвети в предишните теми и имам няколко питанки:
1.Въпроса ми е за дантелата...изваждам я от молда и колко време мога да я съхранявам,преди да я сложа на тортата,как да я съхранявам и на каква температура?
2.С какво се залепя дантелата за борда на тортата?Маже ли се предварително с нещо?
3.С какво мажете(пръскате)някои от фигурките,че изглеждат като лакирани с безцветен лак
Shocked
Ами за сега май е това...ще си покажа произведението след 2 седмици EmbarassedПредварително благодаря Heart Eyes
  1. Аз съм я съхранявала с месеци, в хартия за печене и найлонов джоб на стайна температура. Домашна дантела съм правила, незнам купешките смеси как са, но предполагам са същите.
  2. Съвсем леко мажа с вода, внимавай, ако е много цветна дантела да не намажеш много и да пусне. Може и самата торта леко да намажеш, а не дантелата.
   3. Пръскам със спрей фигурките и самите торта за блясък. http://hitrini.com/category/34/spreyove.html Малко са скъпички. Провери има едно като олио гланц се продава, може да е по изгодно, както и на пара или с водка, но нито едно не съм пробвала от изброените, та не мога да кажа как се ползва и дали е хубав метод, нека друг да се включи.
   Успех

# 43
  • Мнения: 1 711
Аз съм пробвала с водка. Добре се получава, но си е занимавка. Със спрея бълзо ли става и много ли се хаби от него за една торта?

Аз пак да помоля за рецепта за маслен крем подходящ за шприцоване на цветя.

# 44
  • Пазарджик
  • Мнения: 169

Аз пак да помоля за рецепта за маслен крем подходящ за шприцоване на цветя.

аз ползвам този -вкусен и стабилен/ползвам го и за измазване на тортите под фондана/
http://rummy.rummylicious.com/2011/03/swiss-meringue-butter-cream.html

това е резултата при мен

Общи условия

Активация на акаунт