Великденски идеи и декорация! /2016 г./

  • 57 647
  • 229
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Може би малко рано, но...

Ще започна с няколко думи за празника и неговият произход, но като цяло темата е по-скоро с приятно-занимателен характер Simple Smile Вероятно няма да е толкова пълна и динамична като Коледната, но ще се радвам ако има такива сред вас, които обичат да си правят празнични домовете и за Великден, съобразно битово-християнската традиция. Ще се радвам да споделите идеи, снимки, думи, рецепти и каквото ви е на душата  Hug

Великден (Възкресение Христово, Пасха) е денят, в който християните празнуват Възкресението на Сина Божи Иисус Христос.
В християнската религия на Възкресение Христово (Великден) се чества възкръсването на Иисус Христос на третия ден, след като е разпънат на кръст и погребан. Празната гробница е видяна от жените мироносици, посетили гроба. След това Иисус Христос се явява на Мария Магдалена, а после и на апостолите.
Тази година православният Великден се пада на 01.05.2016, а Католическият на 27.03.2016

Не е известно кога за пръв път са започнали да се боядисват яйца. Има исторически и археологически данни, че яйцата са се багрили и дарявали още в Древен Египет, Персия, Рим, Китай и Гърция. Ритуалите, свързани с тях, символизирали раждането на живота.

Евреите са имали обичай, когато отиват на гости при някого, да даряват някакъв дар на домакина. Ако гостът е бил много беден, то той подарявал яйце. Според християнските предания, когато Мария Магдалена отишла в Рим да се срещне с римския император, следвайки този обичай, тя му подарила яйце, което било обагрено в червено, символ на кръвта на Христос. Оттогава навлязъл обичаят християните да си подаряват боядисани в червено яйца на Великден. Постепенно започнали да се използват и други цветове.

От форума:

Нашите идеи и декорации за Великден
Идеи за великденска украса – 2015
Великденски шоколадови яйца

А ето няколко идеи от мен /намерени в нета, разбира се/ като за начало:

Скрит текст:


Скрит текст:

За ушиване:

Скрит текст:

Нежни яйца с дантела
Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:


ЗАПОВЯДАЙТЕ!

Последна редакция: пт, 12 фев 2016, 20:14 от bubanka

# 1
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Супер дано я напълним с хубави идеи  Hug
Аз се ровя за мартенска украса.Искам да създам малко настроение за празника Баба Марта  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 251
Супер дано я напълним с хубави идеи  Hug
Аз се ровя за мартенска украса.Искам да създам малко настроение за празника Баба Марта  Heart Eyes
  О, чудесно!  Simple Smile  Ще се радвам ако споделиш.
Може и пролетни и за Цветница, нямам нищо против темата да е с по-широк обхват Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 327
Хайде и аз да не ви изпусна. Като цяло всяка година следя и участвам в тезите около Великден. Поствам рецепта на торта и оформянето й, която наскоро видях в руски сайт. Много е подходяща за празника, а пък мисля, че идята за офмянето може да се ползва и за приготвянето на салата.
Рецепта: Готови блатове от  пандишпан (който иска може и сам да си ги приготви). Нарязват се в желаната форма. Всеки блат се поръсва със сироп (аз бих използвала сок от компот, за да не е толкова сладко). Всеки блат покриваме със сметанов крем, от който отделяме една част за най горният слой само с добавена пудра захар, другата част  + захар + орехи. Между редовете може банан или друг плод да сложим по желание. Най-горният слой крем е без орехи. Поръсваме с кокосови стърготини. Украсяваме крилата, опашката, клюна, краката с лимонови, портокалови, плодови желирани резенки бонбони.
http://prikachi.com/images.php?images/390/8631390E.jpg

# 4
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Супер дано я напълним с хубави идеи  Hug
Аз се ровя за мартенска украса.Искам да създам малко настроение за празника Баба Марта  Heart Eyes
  О, чудесно!  Simple Smile  Ще се радвам ако споделиш.
Може и пролетни и за Цветница, нямам нищо против темата да е с по-широк обхват Simple Smile
Ами ей това съм си харесала,но още нищо не съм направила
Искам да си намеря и щъркели,че едва ли ще мога сама да си ги направя  ooooh!

# 5
  • Мнения: 251
Това дръвче е страхотно. Даже мултифункционално, после може да се ползва и за яйца  Simple Smile И за Коледа и т. н. Май ще си направя и аз!
И тортата е супер! Аз обикновено правя и великденската я украсявам с шарени шоколадови яйца.

# 6
  • Мнения: 6 327
Слагам линк и към предходни теми със сходен харатер, от които също може да се взаимстват идеи. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=766935.270;topicrefid=20
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=832400.45;topicrefid=20
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=835674.0;topicrefid=19

# 7
  • Мнения: 251
Чудесно, ако имам все още възможност за редакция, ще ги кача в първия пост. Ако не ще помоля модератор.  : )

# 8
  • Мнения: 240
Ауу чудесно, че вече имаме великденска тема! Тази година мисля да наблегна повече на украсата и да включа и децата в изработката за да усетят по добре празника! Ще събирам и споделям идеи!

# 9
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Ще следя за интересни идеи. Надявам се и аз да покажа нещо от украсата. Естествено, има момичета, чиито декорации, сладки, боядисани яйца и всичко, свързано с Великден, ме радват от години. В предишните теми съм показвала направеното от мен.

# 10
  • Мнения: 1 780
Тази година мисля да посея в керамична саксия малко пшеница  около края на март, за да може да поникне до Велик ден






За племенниците съм приготвила изненада шарено Великденско яйце с бонбони в него
Скрит текст:

# 11
  • Мнения: 251
Много са красиви, ще си посея и аз пшеница, имам едни канички за мляко, чисто бели и ще стане красиво. Ще набучкам малки яйца от пъдпъдък  Heart Eyes

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Записвам се в хубавата темичка. Обичам Великден.

Glamur, открадвам си идеята за яйцата с бонбонената изненада, може ли?

# 13
  • София
  • Мнения: 22 948
Прекрасна тема! Благодаря!  bouquet Ще я следя с интерес!

# 14
  • Мнения: 6 822
И аз мисля да засея пшеница в саксия, много ми харесва идеята, както и дръвчето.  Peace

# 15
  • Мнения: 251
Прави ми впечатление, че в двете саксийки зелените неща/тревички са различни. Това второто изглежда е пшеница, а първото?

Второто повече ми допада.

# 16
  • Мнения: 6 822
Прави ми впечатление, че в двете саксийки зелените неща/тревички са различни. Това второто изглежда е пшеница, а първото?

Второто повече ми допада.


По спомен от предишни години за покълване може да се ползва леща (някой беше споделил, че расте бързо и е хубаво), дано не греша.  Thinking

# 17
  • Мнения: 251
Сега ще питаме по гугъл  Laughing

Набавих си материали и смятам да понаправя картички, ръчно изработени, че за Коледа сколасах само за 50%, другите изпратени бяха купешки.
Също така мисля да си направя и венец - един за вратата и един за масата.
И някъде мярнах много хубаво украсени вази и свещници с бреза.

# 18
  • Австрия
  • Мнения: 2 320
Прави ми впечатление, че в двете саксийки зелените неща/тревички са различни. Това второто изглежда е пшеница, а първото?

Кресон. Кълновете му се използват в кулинарията като зелена подправка за салати и в сандвичи. Подходящ е за ястия с яйца и извара, много  добре подправя крем-супи и сосове.

Кресонът покълнва за 4-6 дни. Характерната за Великден украса с кълнове:



Скрит текст:


# 19
  • София
  • Мнения: 2 344
и аз взимам кълновете, за бонбоните ще видим

# 20
  • София
  • Мнения: 12 006
Идеята с кълновете ми харесва, но от къде могат да се купят?

# 21
  • Мнения: 3 143
Тази година съм решила да направя ето такива яйчица


както и такива пиленца


Дано ми се получат.

# 22
  • Мнения: 251
Много искам и аз да направя някакви неща с платове, но точно се чудех от къде мога да си поръчам някакви парчета плат  Confused да са много като разнообразие, но не ми трябват много като големина на парчето? Сложна работа? Някой сайт знаете ли?

# 23
  • Мнения: 1 754
леща съм покълвала м.г., прилича на кресона, също и жито, става много свежо като се аранжира в нещо подходящо като съд

# 24
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Много искам и аз да направя някакви неща с платове, но точно се чудех от къде мога да си поръчам някакви парчета плат  Confused да са много като разнообразие, но не ми трябват много като големина на парчето? Сложна работа? Някой сайт знаете ли?

платове за пачуърк има в магазина на Аксиома, на Янко Сакъзов, срещу Заимовтаа градинка, има и в един магазин на ъгала на Пиротска и ... Blush трябва да вида точно как се води. (има платен паркинг и точно там трамвая завива към Ботев.)  Blush

интернет магазини:
http://www.kadifecraft.com/search.html?phrase=%D0%BF%D0%B0%D1%87 … D1%8A%D1%80%D0%BA
http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/products/category59.html

# 25
  • Мнения: 251
Много благодаря, st.Dobri, страхотно! Ще отида и на място. Толкова отдавна искам и в тези сайтове, от които поръчвам няма, а те са два-три. И не бях и ровила.  Hug

# 26
  • Мнения: 2 787
Прекрасна тема bouquet
Ето няколко интересни идеи
http://kitchenfunwithmy3sons.com/2016/02/the-best-easter-spring- … treat-ideas.html/

# 27
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Много благодаря, st.Dobri, страхотно! Ще отида и на място. Толкова отдавна искам и в тези сайтове, от които поръчвам няма, а те са два-три. И не бях и ровила.  Hug

 Hug

от вчера се заглеждам в едно поларено одеяло във Фантастико.  Blush над квадратен метър патешко жълт полар само за 6-7 лева. но ще трябва да направя цяло ято Crazy

# 28
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Ооо, пак ли ще украсяваме  Heart Eyes
Супер!
Key.Key  bouquet
Вече си имам пролетни саксийки със зАмбюли и овце да ги пасат.
За кокошки, зайчета и яйца е още рано, поне още 2 седмици да минат.

# 29
  • Мнения: 251

Tъкмо се чудех вече къде се губиш, че по-заразен от твоя ентусиазъм не съм виждала  Hug  Heart Eyes


И аз съм напълнила вече вазите, ей, така да обожавам фрезии и лалета, ама много скъпи пусто. Вчера си направих един разкошен букет, ама 34 лева  Shocked  Crossing Arms Ми, начесах си крастата, ама не ми е в бюджета всяка седмица да слагам такива количества.
Трябва да видя дали няма наблизо някъде борса за цветя, че освен семпли украси, най-хубавото е пресни цветя по вазите.
Иначе сега като вляза в стаята, където съм ги позиционирала и все едно съм на гости на Пролетната фея в приказката за Ледената кралица  Crazy
Толкова хубаво да ухае!
С нетърпение чакам да се запролети хубаво и да тараша по изоставените от години парцели около нас. Пълно е с лалета, момини сълзи, люляци, нарциси и какво ли не!

Разгледах сайтовете за пачуърк и си харесах платчета, ама дали цветовете и в действителност са така ярки и хубави? Ще си поръчам малко онлайн, че нямам търпение и по-натам ще си купя на място.

# 30
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Хоп! И аз тук Simple Smile Привет на старите и нови муцуниии Simple Smile

И да приветствам Лудната, откога я чакам тук.  Hug
Я кажи, как така не ти увяхват зюмбюлите? Аз имах един в съвсееем малка саксийка - порасна и увяхна почти веднага след цъфтенето.  Confused

За щъркелчетата - Пепински, май ти искаше - аз вече имам 2, правих си ги мин год по инструкции от Крокотак, после няколко човека питаха приемам ли поръчки  Laughing Много са успешни - пробвай ги.  Hug

Key.Key, ти беше ли в Коледната тема? Не помня такъв ник, или си си го сменила?
Geya ми липсва тук.  Whistling

Аз вече си харесах един кекс с морков по средата за Великден, но още съм на вълна първи март - "облякох" една дървена лъжица в червено-бяла прежда, мартениците ми са готови и повече от половината вече пътуват към Бг, направих и 3 картички за баба Марта към тях. Правих само гривнички с името на всеки - нищо друго не слагаме откъм мартеници.

Белият ми клон от Коледа е готов за нови подвизи  Laughing Laughing Laughing Имам вече идея как ще стане.

# 31
  • Мнения: 251

Key.Key, ти беше ли в Коледната тема? Не помня такъв ник, или си си го сменила?
 

Бях, бях, аз бях там Simple Smile Накрая просто не бях много активна Simple Smile

# 32
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583

И да приветствам Лудната, откога я чакам тук.  Hug
Я кажи, как така не ти увяхват зюмбюлите? Аз имах един в съвсееем малка саксийка - порасна и увяхна почти веднага след цъфтенето.  Confused


chrissy, добре заварила  Hug

Зюмбюлите са от плат  Laughing
От DEPOT  Peace

# 33
  • Мнения: 251
Разгледах сто сайта с пачурк платове  Tired много скъпи. И много големи количества. Ще взема да ида пред някое шивашко ателие, дегизирана като клошар и да чакам изрезки  Mr. Green

Зюмбюлите са като истински.

# 34
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Даа, имат си и луковици и мустачки. От самата луковица стърчи една телчица, която да забиеш в пръстта  Grinning

https://www.depot-online.com/hyazinthe-mit-zwiebel-blau-ca-l22-cm-ORI0488120.html

# 35
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Разгледах сто сайта с пачурк платове  Tired много скъпи. И много големи количества. Ще взема да ида пред някое шивашко ателие, дегизирана като клошар и да чакам изрезки  Mr. Green

Зюмбюлите са като истински.

със същите терзания съм и аз  Blush
вече нарязах една покривка и две калъфки, купени от пазара за левче-два, но не е същото.

в Какаду има всякакви платове и редовно има прИмоции  Blush
така се сдобих с плат за призрака на 2 лЪва на метър, 1,50м ширина  Crazy

# 36
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Тук съм  Hug Само че сменяхме мебели у дома и всичко съм разхвърляла. Идея нямам още никаква за украса, ще я мисля лека полека, че то ей го къде е март и Великдена тук Embarassed
Иначе мога да почерпя виртуално, че вчера имах повод Embarassed

# 37
  • Мнения: 1 780
Записвам се в хубавата темичка. Обичам Великден.

Glamur, открадвам си идеята за яйцата с бонбонената изненада, може ли?

Може  bouquet и ги снимай за да ги видим  Wink

# 38
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
 Hug Само че, аз мисля да сложа украсена сладка, ако успея да я натикам в балона без да я счупя.

# 39
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Тази година разликата между двата Великдена е месец. Ще се приготвя за нашия си. Така или иначе, тук традициите са различни. Не правят козунак (за Коледа го пускат), не боядисват яйца, няма украси... Само шоколадови фигурки има.
Скрит текст:
Част от декорациите, които съм правила предишни години:





Няма с кого да празнуваме, затова и боядисаните яйца са малко, курабийките, козунаците...

# 40
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Иначе мога да почерпя виртуално, че вчера имах повод Embarassed

Рожденичка ли си била? Да ти е честит поводът, какъвто и да е  Hug bouquet

Сетих се да се оплача - миналата година сложих да покълвам леща в памуче - ми не стана такава гъста тревичка като по снимките, а по скоро единични доста дълги стъбла - изобщо не стояха хубаво, а пък доста зрънца леща бях сложила...

Вие правите ли нещо подобно и става ли дебел слой тревичка накрая? Чувала съм за разсаждане на семенца райграс, ама сега пък и за райграс да обикалям...

# 41
  • Мнения: 133
Момичета,
супер, че има такава тема. От доста време се каних да подпитам в коледната, дали няма да има и великденска такава. Ние и тази година ще празнуваме двата Великдена, така че скоро ще трябва да се замислям за декорациите. Навих се да направя от фимо или от солено тесто декоративни фигурки (заек, петел, яйца). Иначе и аз вчера се замислих за платовете за пачуърк и за възможността да направя от тях салфетки или покривчица.

Geia, честит рожден ден! Снощи видях снимката ти във фейсбук, но не успях да ти честитя. Всичко най-хубаво ти желая.

Ето и нашата миналогодишна маса за Великден (Цветница).

# 42
  • Мнения: 1 780

Сетих се да се оплача - миналата година сложих да покълвам леща в памуче - ми не стана такава гъста тревичка като по снимките, а по скоро единични доста дълги стъбла - изобщо не стояха хубаво, а пък доста зрънца леща бях сложила...

Вие правите ли нещо подобно и става ли дебел слой тревичка накрая? Чувала съм за разсаждане на семенца райграс, ама сега пък и за райграс да обикалям...

Отдавна се отказах от това покълване за лещата и  пшеницата. В подходяща  саксийка слагам  малко семенца, посипвам с пръст /около 3мм дебелина/ поливам и оставям на слънчево и топло място. След около седмица започват да се показват първите връхчета на тревичката.

# 43
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
А после какво ги правите тези поници?
Аз отдавна се отказах да засявам, сега съм купила една зелена топка (имитира чемшир или нещо подобно), която по-късно ще мисля как да аранжирам.

# 44
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Аз отдавна се отказах да засявам, сега съм купила една зелена топка (имитира чемшир или нещо подобно), която по-късно ще мисля как да аранжирам.

Топката върху стъбло ли е или на връв?

# 45
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Само топка е. Това ми дава възможност за най-различни варианти.

# 46
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Питам, щото вчера много ми допадна това. Ще си търся по-голяма топка в Джъмбо. Моята е много мъничка. Това е много сладко. И това.

# 47
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Някой има ли идея как да търся тук лепило Ц200? Ако някой знае немската или английска дума, или пък ако някой, който живее тук, знае къде се продава, ще съм много благодарна...

# 48
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
PVA(Polyvinylacetat), Weiis leim, holzleim...

# 49
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря ти  Hug, мислех, че Holzleim е прозрачно, а не такова бяло като Ц200.
А за този поливинилацетат четох, но на първо четене само в Англия намерих. Ще трябва по-сериозно да потърся.

# 50
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Хольцлейм е лепило за дърво и стърготини, но се води и крафт лепило, та ще ти свърши същата работа  Peace
Ако държиш на ц200, търси на polyvinylacetat основа.

Ахх, тези дупетаHeart Eyes

Последна редакция: вт, 16 фев 2016, 17:55 от ЛуДната соната

# 51
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Благодаря ви venie и chrissy Hug

chrissy за какво ще ти трябва лепилото? В оби има декупажно лепило, което върши същата работа като нашето ц200. А за тревичките - продават в оби и подобните магазини готови саксийки с трева за поникване  Grinning

# 52
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Geia, благодаря, златна си.  Hug
Но мисля,че декупажно няма да ми свърши работа. Никога не съм се занимавала с декупаж, де, та може и да не съм права.
Ето такова нещо от много време искам да си направя, затова ми е лепилото. Може би двуцветно ще е или едноцветно, но нещо по-ярко, в бяло ми се губи ефектът.

http://www.pbs.org/parents/crafts-for-kids/diy-yarn-bowls/

И саксийки такива не съм виждала с тревичка, ще трябва да направя един тур към Оби.

# 53
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
За такова нещо ще ти трябва безцветно лепило, защото от другото потъмнява неприятно преждата. Като правих топките за мартеничките, преждата се оцвети. Или трябва да избереш прежда, която да е по-тъмна, за да не личи. То декупажното лепило е едно и също с нашето ц200 - водноразтворимо. Wink

# 54
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Ето какво спретнахме снощи:

Скрит текст:






Като наближи Великден, ще взема да боядисам на кокошката яйцата.

Само аз ли виждам още една такава тема по-надолу в ХОБИ?  Blush

# 55
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Ако имаш предвид на края на тая тема, то това е само нашата. Няма друга уж. Не знам що така е измислено Thinking

# 56
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Ааа, да, тя била заключена другата, но вместо катинарче, аз виждам звездичка.

Да добавя... Снощи погледнах  на дъщеря ми лепилото. Казва се Giotto, на pva основа и там, където се е изливало от тубата, е изсъхнало съвсем прозрачно. Като го натиснеш е като гума.

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 12:05 от ЛуДната соната

# 57
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Лудна, ех, че е запролетило при вааас.  Heart Eyes И толкова красива ти е дръжката на кошничката, даваш ми идея и аз да си направя, не съм се сещала.

А ако е съвсем прозрачно лепилото, аз си представям силикон някакъв, а пък мисля, че той няма да държи. Аз няма да ползвам прежда, просто първо този линк намерих в гугъл, за да покажа идеята. Има едни като промазани нишки, все едно като тънък канап. Има ги във всички цветове и мисля с такъв канап да го правя, за да даде и малко здравина. Иначе с преждата нищо не мога да сложа вътре, защото ще се разпадне.

# 58
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Лудна, ех, че е запролетило при вааас.  Heart Eyes И толкова красива ти е дръжката на кошничката, даваш ми идея и аз да си направя, не съм се сещала.

Не е кошница  Blush
Саксия е това, а "дръжката" е венец. Оттук гледах. Рано е още за много яйца, засега са двечки. Ще се доразвива. Иначе тревата вътре е истинска. Изрових си я заедно с пръстта и я разпределих в чашки, посредством които хем успях да направя венеца по-стабилен, хем в тях ще мога да потапям и живи цветя. Няма да прекалявам с украсата този път, защото набутах още мебели и вече, ама съвсем няма къде. Ще си купя един easter craft комплект от depot с готови филцови фигурки, ще ги налепя върху дървени шишчета да забия тук-таме и това ще е.

# 59
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Тези правихме от солено тесто. Довечера ще ги оцветя и ще ги покажа.

# 60
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Тези правихме от солено тесто. Довечера ще ги оцветя и ще ги покажа.

ихаааа, страхотни са

такава идея имам, но с плат. да видим дали ще стане  Blush

# 61
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
И аз имах, но това ми се видя по-бързо, лесно и икономично  Blush
Попрепекох ги, ама не ми се чакаше да изсъхнат на 100°. Като се оцветят няма да личи, а и станаха здрави като камъЦи.

# 62
  • Мнения: 82
ЛуДната соната , каква е рецептата за тестото и може ли сайта който споменахте по горе Simple Smile благодаря ти  bouquet

# 63
  • с.Николово, обл. Русе
  • Мнения: 707
Нещо шарено и забавно и за децата:

http://razvihreno.com/2012/04/13/bright-thursday-eggs/

# 64
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
ЛуДната соната , каква е рецептата за тестото и може ли сайта който споменахте по горе Simple Smile благодаря ти  bouquet

Една част бяло брашно + една част сол + 1/2 част хладка вода. Омесваш всичко, получава се доста твърдо тесто. За тези фигурки аз използвах една средна чаена чаша. Разточваш до дебелина между 1/2 и 1 см. и изрязваш с фигурки за сладки. Забиваш дървени шишчета или други пръчици, нареждаш в суха тава и във фурната на 100°, но не знам за колко точно време. Трябвало да изсъхнат. Аз включих на 150 и като се зачервиха ги изкарах.

Не се сещам за кой сайт питаш обаче  Blush

Ето ги тестените фигурки - вече боядисани.

Вижте само!  Heart Eyes
Ще се пробвам  Blush

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 18:29 от ЛуДната соната

# 65
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Еха, Лудна, направо ни удари в земята  Grinning

# 66
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Данке, Geia,
но заслугата е почти изцяло на щерката. Бяха боядисани и дори накичени.
Аз нямаше да ги оцветя в такива бонбонени цветове  Mr. Green

# 67
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Да ти кажа на мен точно заради това ми харесаха, създават страхотно настроение.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 884
Супер дано я напълним с хубави идеи  Hug
Аз се ровя за мартенска украса.Искам да създам малко настроение за празника Баба Марта  Heart Eyes
  О, чудесно!  Simple Smile  Ще се радвам ако споделиш.
Може и пролетни и за Цветница, нямам нищо против темата да е с по-широк обхват Simple Smile
Ами ей това съм си харесала,но още нищо не съм направила
Искам да си намеря и щъркели,че едва ли ще мога сама да си ги направя  ooooh!
Момичета, благодаря ви за хубавата тема! Аз почнах да правя украсата на 1-ви март, и ако позволите, ще си взема няколко идеи оттук! В момента плета на една кука мартенички, ще пусна и снимки скоро. Чудя се само как да изплета голяма мартеница за дома. Успех на всички!

# 69
  • Мнения: 82
Лудна, ех, че е запролетило при вааас.  Heart Eyes И толкова красива ти е дръжката на кошничката, даваш ми идея и аз да си направя, не съм се сещала.

Не е кошница  Blush
Саксия е това, а "дръжката" е венец. Оттук гледах. Рано е още за много яйца, засега са двечки. Ще се доразвива. Иначе тревата вътре е истинска. Изрових си я заедно с пръстта и я разпределих в чашки, посредством които хем успях да направя венеца по-стабилен, хем в тях ще мога да потапям и живи цветя. Няма да прекалявам с украсата този път, защото набутах още мебели и вече, ама съвсем няма къде. Ще си купя един easter craft комплект от depot с готови филцови фигурки, ще ги налепя върху дървени шишчета да забия тук-таме и това ще е.


Благодаря ти за рецептата Simple SmileФигурките са станали великолепни! А за сайта имах предвид по-горе цитирания за готовите комплекти:) от депот  Embarassed

# 70
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Ааа, Депот е немски, може би трябваше да уточня  Peace
В България стоки на Депот се продават в магазините на веригата Меркари. Стари колекции, стоки с дефекти...

# 71
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Ето още една идея за Великден:
http://www.icreativeideas.com/diy-yarn-string-easter-basket/

# 72
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Ето и моят скромен принос за Баба Марта

# 73
  • Мнения: 251
Страхотно е станало дръвчето! Прекрасно, красиво и семпло!

Интересни идеи, : YanaDG   Hug

# 74
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Лудна,много ми харесаха фигурките от тесто  Peace
Аз днес си направих тези чаши, подготвям и едно топиарче като това което си показала на една от снимките по напред  Wink
Скрит текст:
 
 

# 75
  • София
  • Мнения: 12 006
Лудна,много ми харесаха фигурките от тесто  Peace
Аз днес си направих тези чаши, подготвям и едно топиарче като това което си показала на една от снимките по напред  Wink
Скрит текст:
 
 



Ехааа страхотни са  Heart Eyes!

# 76
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Танче, впечатлена съм, страхотни са! bouquet А как точно ги направи?

# 77
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Geia,забравих да снимам стъпка по стъпка но това е основното 
Скрит текст:

Прежалих две  вилици  Laughing  останалото се вижда от снимките.

# 78
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Аз отдавна искам да си направя, или поне да се пробвам да направя  Grinning Обаче не мога да реша какво да ползвам за свързващо звено, защото все се притеснявам да не се счупи или да се раздели. Виж вилицата е оригинална идея Mr. Green Те май по проект са с тел? Или аз нещо грешно съм разбрала? Много са красиви и много оригинални за подарък Heart Eyes

# 79
# 80
  • Мнения: 1 780
YanaDG  клипчето е повече от прекрасно, хем е хубаво, хем е вкусно  Hug .

# 81
  • Мнения: 6 327
YanaDG  клипчето е повече от прекрасно, хем е хубаво, хем е вкусно  Hug .

newsm10 И на мен страшно ми допадна тази идея. Особено за подарък за дечица (а защо не и за пораснали дечица  Mr. Green) е супер.

# 82
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Ето идея за поставка за яйца:


Но е само снимка, няма указания как да се направи.

# 83
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Поставките са от полимерна глина, но не всички.

http://stranamasterov.ru/node/189386

http://stranamasterov.ru/node/568655

Последна редакция: пт, 11 мар 2016, 15:48 от smileys

# 84
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
О, много благодаря! Знам, че източникът е руски, но не можах да намеря блога.

Ето още идеи:

# 85
  • Мнения: 324
Здравейте! Някой да е срещал такива 3D пеперуди и къде?
Скрит текст:

# 86
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Здравейте! Някой да е срещал такива 3D пеперуди и къде?
Скрит текст:

Да,  в руски сайтове. Правят се от пластмасови бутилки.
В момента не мога, но след около час, ако искаш, ще ти дам линк.

# 87
  • Мнения: 324
Да, аз гледах този вид http://podaraci.animacii.net/383-stikeri-peperudi-komplekt , но пише, че са за стена и имат магнит. Едва ли ще ми свършат работа.

# 88
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Мислех, че ти искаш да си направиш.

# 89
  • Мнения: 324
Не, искам да украся яйца, както на снимката.
Ще проверя и в книжарниците. Peace

# 90
  • Испания
  • Мнения: 37 503
http://www.liveinternet.ru/users/valeriyabadianova/post316593566/
Не е трудно и сама да си ги направиш.

# 91
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Аз имам подобни стъклени подложки за чаени свещи Grinning

# 92
  • София
  • Мнения: 190
Здравейте! Някой да е срещал такива 3D пеперуди и къде?
Скрит текст:

На детето му подариха, наскоро. Провери в книжарниците, при стикерите/лепенките.

# 93
  • Мнения: 6 327
Аз имам подобни стъклени подложки за чаени свещи Grinning
Аз също и мисля, че лесно може да се направи със залепване на изкуствени цветя или други украси. Само комбинацията с кокиче ме разсмя ooooh! Освен ако руският Великден се чества през януари - февруари!  Mr. Green

# 94
  • Мнения: 1 780
Здравейте! Някой да е срещал такива 3D пеперуди и къде?
Скрит текст:


В магазините по 1лв, а в чужбина по 1€

# 95
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884

# 96
# 97
  • Мнения: 1 149
Здравейте. Hug Обичам красиви теми,като тази. Започвам и аз да следя,хареса ми идеята от началото на темата за кълновете. Ще следя и ще се включвам  Party

# 98
  • Мнения: 251
Не, искам да украся яйца, както на снимката.
Ще проверя и в книжарниците. Peace


Има ги в Джъмбо и са много красиви. В зелено-сини цветове. Там където са лепенките и стикерите.

# 99
  • Мнения: 814
Запис, да Ви следя.

# 100
  • Мнения: 6 822
Вече време ли е да засея семена, за да имам хубава тревичка за Великден?  newsm78 Днес ще потърся семена кресон, дано да има. Мисля и с леща да пробвам. Simple Smile

# 101
  • Мнения: 6 327
Днес в Лидъл видях, че са пуснали великденска украса, свещи и т.н.

# 102
  • Мнения: 531
Запис. А какви семена точно се сеят? Може ли да е например ръж за покълване? Дали ще стане?

# 103
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Запис. А какви семена точно се сеят? Може ли да е например ръж за покълване? Дали ще стане?

Предполагам, че ще стане.

Аз съм слагала във влажен памук леща, пшеница и ечемик.



Ще постна тези дни линкове от мои албуми със снимки от великденски приготовления. Може на някого да хареса някоя идея.  Wink

Всъщност сега ще ги постна:

Великден 2013: http://smileys.snimka.bg/holidays/velikden-2013.749375.all
Великден 2013 /декоративни яйца/: http://smileys.snimka.bg/holidays/dekorativni-yayica-2013.740153.all

Великден 2012: http://smileys.snimka.bg/holidays/velikden-2012.667887.all

2011: http://smileys.snimka.bg/holidays/velikden-2011.586953.all

2010: http://smileys.snimka.bg/holidays/velikden-2010.484779.all

Преди 2010: http://smileys.snimka.bg/europe/velikden-v-ispaniya.296093.all.1

Последна редакция: пт, 25 мар 2016, 21:02 от smileys

# 104
  • при моите любими
  • Мнения: 2 544
Ето едно предложение и от мен. От детски сайт е, но според мен е много интересно. http://krokotak.com/2014/04/beautiful-easter-wreath-www-dadu-com/

# 105
  • Мнения: 1 149
Smileys,невероятни са.Браво. bowuu Рисунката на Христос върху яйцето ,нарисувано ли е или си открила такива лепенки?

Аз ще постна стари снимки като мога.   Hug

# 106
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Smileys,невероятни са.Браво. bowuu Рисунката на Христос върху яйцето ,нарисувано ли е или си открила такива лепенки?


Много ти благодаря.  Hug

Декоративните яйца на са рисувани. Принтирани рисунки и залепени върху полистиренови яйца.

# 107
  • Мнения: 1 149
Smileys,невероятни са.Браво. bowuu Рисунката на Христос върху яйцето ,нарисувано ли е или си открила такива лепенки?


Много ти благодаря.  Hug

Декоративните яйца на са рисувани. Принтирани рисунки и залепени върху полистиренови яйца.
Страхотна идея. Peace Много празнично и Великденско се е получило. Аз мисля скоро да засадя някакви семена за тревичка... Не знам коя е най- подходяща и красива ThinkingТрябва и да разуча и за колко време растат, че да не ги засадя прекалено рано или късно... Спомням си като деца от училище май са ни карали да садим някакви неща в памуци... Май бързо поникваха

# 108
  • Мнения: 6 327
А като поникнът, след това прехвърлят ли се в пръст или си оставят в памук и така се аранжират?
Покрай Смайл се сетих, че ми остана голяма парче червен сатен от едни коледни тишлайфери и мога да го дам да го ушият за великденска покривка. Тъкмо на скоро за рожденият ден на ММ си купих парчета органза от магазин Какаду и уших при шивачка едни зелени горни /втори/ покривки и тишлайфери за масите и мога и тях да ползвам за великденските трапези.Имам от много години една голяма великденска покривка със яйца, зайци и т.н., но вече ми е омръзнала и не я слагам. Сега ще се подновя.

# 109
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Carrie br, в последните години не съм слагала семена. Мисля, че за около месец поникваха. Трябва да се държат близо до прозорец, защото имат нужда от светлина и слънце. Пипах памука и когато поизсъхваше, поливах с малко вода.

fatalina, аз не съм ги прехвърляла в пръст. В последните дни преди Великден спирах да ги поливам и понякога ги прехвърлях в друг съд, по-подходящ за аранжиране на масата.
Чудесна идея е да си подновиш покривката.

Сега е католишният Великден. Меся козунаци и боядисвам яйца, когато е Великден тук, защото сега имам повече почивни дни.

Ето много великденски идеи: https://es.pinterest.com/pin/85075880439547621/?utm_campaign=bpr … p;utm_medium=2004

# 110
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
smileys с удоволствие ти разгледах снимките  Hug
Гледам,че ти януари си засяла зрънцата,ако сега ги посея дали ще поникнат до Великден или е късно  newsm78

# 111
  • Испания
  • Мнения: 37 503
smileys с удоволствие ти разгледах снимките  Hug
Гледам,че ти януари си засяла зрънцата,ако сега ги посея дали ще поникнат до Великден или е късно  newsm78

Благодаря.  Hug

Не зная за коя година става въпрос, зависи кога е бил Великден тогава...

Би трябвало да поникнат, ако ги сложиш сега. В памук ще станат, в пръст толкова бързо - не, според мен.  Peace

# 112
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
smileys с удоволствие ти разгледах снимките  Hug
Гледам,че ти януари си засяла зрънцата,ако сега ги посея дали ще поникнат до Великден или е късно  newsm78

Благодаря.  Hug

Не зная за коя година става въпрос, зависи кога е бил Великден тогава...

Би трябвало да поникнат, ако ги сложиш сега. В памук ще станат, в пръст толкова бързо - не, според мен.  Peace
Да бе вярно,че Великден всяка година е по различно време  ooooh! Става въпрос за 2010г.
Абе ще пробвам и каквото стане

# 113
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 Peace изчезвам после ще чета

# 114
  • Мнения: 324
Не, искам да украся яйца, както на снимката.
Ще проверя и в книжарниците. Peace


Има ги в Джъмбо и са много красиви. В зелено-сини цветове. Там където са лепенките и стикерите.

Много благодаря! И аз предполагах, че са от там, но все нямам време да посетя магазина. Ще мина със сигурност. Peace

# 115
  • Австрия
  • Мнения: 2 320
Привет  Simple Smile

Тъй като тукашният Великден е утре, заради малкия, разбира се, вече имаме великденски яйца и пр. Миналата неделя посях семена на кресон, ето го резултатът днес:



Всъщност поникват още на следващия ден, но се нуждаят от поне 4-5-6 (зависи от светлината и температурата), за да достигнат 3-4 см  Peace

# 116
  • Мнения: 531
DimS в памук или в почва?

# 117
  • Мнения: 6 822
Четох, че кресонът пониква бързо, но в нашия град не намерих семена от кресон. Ще сея днес леща, до Великден трябва да стане. Ще сея и райграс в черупки от яйца (видях някъде тази идея и ми хареса).

# 118
  • Австрия
  • Мнения: 2 320
DimS в памук или в почва?

Върху памук. Трябва да се поддържа влажен: нито много мокро, нито да изсъхва.. Аз пръскам сутрин и вечер вода с пулверизатор  Peace

# 119
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Приключих с яйцата и козунаците за този Великден.





Продълговатите са с бяло брашно, захар и мазнина, кръглите - с пълнозърнесто брашно, подсладител и прясно мляко вместо мазнина.

# 120
  • Мнения: 1 149
Smileys Hands Clap Hands Clap Hands Clap
Много хубаво!

А за кълновете... Просто се разстиля памук и семената се слагат върху него, нали?
Четох, че кресонът пониква най-бързо, ще видим дали ще намеря, иначе мисля , че добре ще стане и с лещата Peace

# 121
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Smileys Hands Clap Hands Clap Hands Clap
Много хубаво!

А за кълновете... Просто св разстиля памук и семената се слагат върху него, нали?
Четох, че кресонът пониква най-бързо, ще видим дали ще намерим, иначе мисля , че добре ще стане и с лещата Peace

Мееееееееерси.  Hug

Да. Навлажнен памук. Да не е сух, но и да не е подгизнал във вода.

Става с леща.  Wink

# 122
  • Мнения: 1 149
Smileys Hands Clap Hands Clap Hands Clap
Много хубаво!

А за кълновете... Просто св разстиля памук и семената се слагат върху него, нали?
Четох, че кресонът пониква най-бързо, ще видим дали ще намерим, иначе мисля , че добре ще стане и с лещата Peace

Мееееееееерси.  Hug

Да. Навлажнен памук. Да не е сух, но и да не е подгизнал във вода.

Става с леща.  Wink
Мерси. Hug Hug Hug

# 123
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета!  Hug

Рано е още за засаждане на зеленийки преди нашенският Великден. Достатъчни са 10-14 дни преди това, а при кресона дори и седмица. Може в памук може и в пясък, а ако е в почва, почти не трябва да се прикрива. Аз отбелязах тукашният Великден предимно с меденки и яйца, защото тук децата ходят по къщите и "коледуват". Козунак правих само за домашно ползване и не съм снимала. Ето малко снимки:

Velikden2 by natalyna, on Flickr

Velikden1 by natalyna, on Flickr

Vajicka by natalyna, on Flickr

smileys, много красиви неща си показала, браво!  Heart Eyes

# 124
  • Мнения: 6 822
Наталина, както винаги си перфектна в украсите! Възхищавам се на нещата, които правиш.  Hug

Аз засях вчера леща да видя как ще никне, дали ще ми хареса гъстотата на посева, ей така, за проба.  Peace За Великден ще засея нова, а дотогава има време да намеря и кресон.

# 125
  • Мнения: 4 871
Natalyna, сладките не са украсявани на ръка, нали?  Thinking

# 126
  • Мнения: 1 149
Прекрасни сладки,Natalyna.  bowuu И яйцатаа Party Party

# 127
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777


Благодаря ви дами!  bouquet

Natalyna, сладките не са украсявани на ръка, нали?  Thinking

На ръка са разбира се, иначе нямаше да има толкова несъвършенства. Mr. Green

Fortuna, аз си мислех, че отсега искаш да засадиш за Великден.  Hug

# 128
  • Мнения: 1 149
Аз мислех още от сега да засадя, ама явно още е рано, както казвате. А кои семенца са най-красиви, гъсти и въобщеее препоръки? Laughing

# 129
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Тъй като е Католическия Великден, аз ви показвам моите скромни яйчица...  Peace

# 130
  • Мнения: 4 871
Леле, на мен ми изглеждат съвършени Simple Smile някои мислех, че са направени с печати или нещо подобно, защото ми се струва невъзможно да се направят подобни красоти просто на ръка. Браво, natalyna, чудесни са bouquet

# 131
  • Мнения: 353
Хубава тема Simple Smile
Кажете къде в София мога да намеря неонови боички за яйца, или поне сладкарски неонови бои? Крайната ми цел е ето това да се получaт ето такива цветове:

# 132
  • Австрия
  • Мнения: 2 320
неонови боички за яйца, или поне сладкарски неонови бои? Крайната ми цел е ето това да се получaт ето такива цветове:
........

Това, според мен, са пастелни, а не неонови цветове  Crazy

пп. neon vs pastell

# 133
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Пастелни и се получават такива цветове само на бели яйца.

# 134
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
linskia,

при нас се продават в Кауфланд, ето този вид точно:



Засега съм тествала зеленото и лилавото и са като на картинките.

# 135
  • Мнения: 353
Няма страшно де, правя разлика между неон и пастел, спокойно, хахаха. Обаче като се боядисат яйцата не винаги стои едно към едно неоново, или пастелно, а има и светли нюанси на неоновото  Wink
Благодаря ти chrissy, не знам обаче дали БГ кауфланд ще ги има, ще проверя все пак.

# 136
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Да и аз искам такива пастелни, но къде ги има  + такива
http://www.amazon.co.uk/Speedy-Colori-colours-minutes-colouring/ … QKJ4EXG05M2VT0PR3
които миналата година имаше в Била, но тази не.

# 137
  • Плевен
  • Мнения: 602
Привет и от мен! Включвам се в темата с две мои предложения за празничната трапеза от предишни години. За съжаление не си спомням колко по-рано засадих семената, мисля че бяха леща, но ще направя опит и тази година.
   

Последна редакция: пн, 04 апр 2016, 18:00 от Mitonela

# 138
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Малко яйчица и люляк (обожавам люляк  Heart Eyes ):

# 139
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Лудна, сърцето ми спря от жълтия шкаф, може ли снимка на целия? Embarassed

# 140
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Сега ще ти драсна лс  Peace

# 141
  • Мнения: 1 998
Еййй, намерих я тази тема  Laughing
Имам въпрос - къде мога да намеря интересна украса за Великден, но не китайски шарении...което пък веднага изключва Джъмбо  Thinking
За тази година, ако не намеря нещо подходящо, ще си използвам старата украса, ще правя някакви сладки/още не съм решила и приемам идеи/ и козунак- ако се получи/засега съм 7:0 за него, т.е. нито един сполучлив опит/.
Миналата година правих декупаж, но става само на бели яйца, на тъмните не изпъкват цветовете.
Отново съм в чуденка за марката на боята за яйца - всяка година по един цвят не го бива  newsm78
И още един въпрос - как може да се пробият дупки на един супник - искам да посадя истински цветя, от тези шарените теменужки?

пп - домът на ЛуДната соната ми харесва МНОГО /от разни снимки, които съм виждала/ Поздравления!!!

# 142
  • под тепетата
  • Мнения: 9 403
Малко пролетно- великденски декорации
 
Яйцата-пиленца са купени.
  

# 143
  • Мнения: 1 149
Аз днес направих пролетно дърво.  Embarassed Е, не е с яйчица, но с настроение.

# 144
  • под тепетата
  • Мнения: 9 403
Carrie br, супер е! Бодни му една пеперудка  Laughing

# 145
  • Мнения: 1 149
Благодаря ти! Hug Супер идея, може и калинка Laughing

# 146
  • Мнения: 697
Еййй, намерих я тази тема  Laughing
Имам въпрос - къде мога да намеря интересна украса за Великден, но не китайски шарении...което пък веднага изключва Джъмбо  Thinking
За тази година, ако не намеря нещо подходящо, ще си използвам старата украса, ще правя някакви сладки/още не съм решила и приемам идеи/ и козунак- ако се получи/засега съм 7:0 за него, т.е. нито един сполучлив опит/.
Миналата година правих декупаж, но става само на бели яйца, на тъмните не изпъкват цветовете.
Отново съм в чуденка за марката на боята за яйца - всяка година по един цвят не го бива  newsm78
И още един въпрос - как може да се пробият дупки на един супник - искам да посадя истински цветя, от тези шарените теменужки?

пп - домът на ЛуДната соната ми харесва МНОГО /от разни снимки, които съм виждала/ Поздравления!!!

Зависи с каква сума си готова да се разделиш за украса. Мога да ти препоръчам магазин Авалон на Алабин, страхотни неща има вкл. ръчна изработка, арт. Доста неща съм съм взимала от там, но не е евтино. В моловете също има такива магазини, Дженезис също е хубав магазин.  Peace

# 147
  • Мнения: 1 998
Другата седмица мъжа ми ще е в Сф. и ще има възможност да поогледа   Peace
По въпроса за цената съм на мнение, че е по-добре едно кечествено, макар и по-скъпо, отколкото пет евтини боклучки.

# 148
  • София
  • Мнения: 23 112
Момичета, моля за помощ!
В училището на дъщеря ми ще има великденски базар и за мой най-голям ужас трябва да направим нещо. Може ли да ми препоръчате картички или не знам и аз какво, но да е нещо лесно за правене и в никакъв случай за готвене. Нещо като за две леви ръце. Иначе ми е лесно да купя разни готови неща от Джъмбо, но не знам дали е удачно решение.

# 149
  • Мнения: 4 145
natalyna как украсяваш яйцата
поне тях да направя

# 150
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Момичета, моля за помощ!
В училището на дъщеря ми ще има великденски базар и за мой най-голям ужас трябва да направим нещо. Може ли да ми препоръчате картички или не знам и аз какво, но да е нещо лесно за правене и в никакъв случай за готвене. Нещо като за две леви ръце. Иначе ми е лесно да купя разни готови неща от Джъмбо, но не знам дали е удачно решение.

За базар много лесно и удачно ми се струва това.
Отиваш до Джъмбо или до някой крафт магазин и се снабдяваш с няколко мини саксийки, очички и муцунки има готови, малко филц за ушите и да ти дадат подходящо лепило, за да ги залепиш. Просто, лесно и ефектно  Peace

# 151
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Момичета, моля за помощ!
В училището на дъщеря ми ще има великденски базар и за мой най-голям ужас трябва да направим нещо. Може ли да ми препоръчате картички или не знам и аз какво, но да е нещо лесно за правене и в никакъв случай за готвене. Нещо като за две леви ръце. Иначе ми е лесно да купя разни готови неща от Джъмбо, но не знам дали е удачно решение.

равни количества сол и брашно, 1/2 от същото количество вода.
замесваш на тесто, разточваш и с формички за сладки правиш цветя, сърца, кръгчета... най-добре би било зайци и яйца, но не съм виждала такива формички.
можеш да пробиеш дупка с капачка от флумастер или да набиеш по един бамбуков шиш, след което печеш на слаба фурна.
детето може да ги оцвети с темперни, акрилни, маслени бои, каквито имате у вас. идеално става с лакове  Blush
на пробитите връзвате панделка от сатен или органза и стават страхотни медальончета, тези с пръчката са като близалки, на тях може да се върже панделка точно под формичката
 Hug

става нещо такова  Blush

# 152
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Добри, Тонка не иска да готви бре  Joy

# 153
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, моля за помощ!
В училището на дъщеря ми ще има великденски базар и за мой най-голям ужас трябва да направим нещо. Може ли да ми препоръчате картички или не знам и аз какво, но да е нещо лесно за правене и в никакъв случай за готвене. Нещо като за две леви ръце. Иначе ми е лесно да купя разни готови неща от Джъмбо, но не знам дали е удачно решение.

Най-елементарното, което може да направите с дъщеря ти, е да принтирате няколко яйца (ето тук има чудесни идеи - https://www.google.cz/search?q=easter+eggs+coloring+pages&tb … =1680&bih=925), да оцветите, изрежете и да залепите едно към друго по двойки с дървено шишче между тях и ето ви украса за саксия.  Peace

natalyna как украсяваш яйцата
поне тях да направя


The Invisible
, Малко е сложно за обяснение, но ще опитам. Използвам арома лампа, като в тенекиени поставки от чаени свещи, разтопявам добре восъчни пастели (гледай да не са китайски). Трябва да са разтопени до напълно течно състояние. В някакъв стар молив, забивам от долната страна карфица с пластмасова главичка. Взимаш боядисаното яйце и топваш в горещия пастел и после много бързо правиш точки или запетайки по яйцето. Восъкът засъхва моментално. Не знам дали стана ясно, но е сравнително лесно, само се иска точна ръка и малко опитване. Някъде си бях снимала "такъмите" - ще потърся.

# 154
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Добри, Тонка не иска да готви бре  Joy

те не са за ядене  Blush

стават като камъчета за оцветяване  Blush

# 155
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Е, знам, нали още миналия месец ги направихме с щерчица   Blush
http://prikachi.com/images/378/8642378F.jpg
http://prikachi.com/images/729/8641729y.jpg

Не стават за ядене, освен ако не си напредничав и гъвкав  Mr. Green , но са си чисто готвене  Laughing

# 156
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Тони, можеш да издухаш няколко яйца - става лесно с тънка спринцовка, но внимаваш да не ги пръснеш Laughing Намираш хубава панделка, пъхаш я в дупчиците, издуханите яйца оцветяваш както се оцветяват нормалните, шарени яйца.

# 157
  • София
  • Мнения: 23 112
Много благодаря за идеите, момичета!  Hug
Добри, ти майтап си правиш с мене. Това е висш пилотаж, бре жана.
Това с дървените шишчета ми се видя най-лесно. Ще помисля и за картички евентуално.

# 158
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
 Blush според мен готвене е ако след това трябва да става за ядене, а това си е закачка  Hug

вашите са  много пъстрички. Hug
нашите са на клечки и още не са оцветени.  Crazy щял да ги прави лятото, защото ще има повече време.
 Crazy

# 159
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
The Invisible, ето какво използвам аз:





А, намерих и видео, което добре показва техниката. Когато преди 10 години започнах с тази техника видеа нямаше и трябваше сама да пробвам как точно става, след като чух за тази техника. Сега е по-лесно:)
https://www.youtube.com/watch?v=NH90NRArjdA

# 160
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583

 щял да ги прави лятото, защото ще има повече време.
 Crazy

Моята е украсявала двуметрова елха в градинската шатра през юни и остана така до август, когато просто окапа от дъжд и слънце, а играчките избеляха. Хората даже се спираха да снимат  hahaha

# 161
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
 Laughing сега остава да уточним ти ли си раждала моя Змей или аз - твоята красавица  Hug

# 162
  • София
  • Мнения: 190
Идеи за няколко бързи и лесни неща, които могат да се спретнат - пролетно-великденски.
пиленца
http://mariadr.snimka.bg/hobby/materiali.356057.36779883.big
щипки
http://mariadr.snimka.bg/hobby/materiali.356057.36779904.big
фибички -  за базар в училището ще е подходящо
http://mariadr.snimka.bg/hobby/materiali.356057.36779889.big
свещички
http://mariadr.snimka.bg/hobby/materiali.356057.36779897.big
зайчета
http://mariadr.snimka.bg/hobby/materiali.356057.36779887.big

# 163
  • Мнения: 4 145
The Invisible, ето какво използвам аз:





А, намерих и видео, което добре показва техниката. Когато преди 10 години започнах с тази техника видеа нямаше и трябваше сама да пробвам как точно става, след като чух за тази техника. Сега е по-лесно:)
https://www.youtube.com/watch?v=NH90NRArjdA
благодаря ти много
мислех че е по-лесна техниката затова те попитах
с тази едва ли ще се справя

# 164
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Миналогодишната ми украса . Нямах здравец , но използвах цъфнал розмарин  Peace



Такива кутийки раздадох на познати и приятели - яйца, козунак, свещичка ...


# 165
  • Мнения: 697
Момичета, моля за помощ!
В училището на дъщеря ми ще има великденски базар и за мой най-голям ужас трябва да направим нещо. Може ли да ми препоръчате картички или не знам и аз какво, но да е нещо лесно за правене и в никакъв случай за готвене. Нещо като за две леви ръце. Иначе ми е лесно да купя разни готови неща от Джъмбо, но не знам дали е удачно решение.
Миналата година правих кошнички за яйца от изрязани пластмасови бутилки (за жалост не мога да покажа снимки).Аз ги видях в нета. Не са трудни, и се правят с подръчни материали ,и е много забавно .Успех  Peace

# 166
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Момичета, моля за помощ!
В училището на дъщеря ми ще има великденски базар и за мой най-голям ужас трябва да направим нещо. Може ли да ми препоръчате картички или не знам и аз какво, но да е нещо лесно за правене и в никакъв случай за готвене. Нещо като за две леви ръце. Иначе ми е лесно да купя разни готови неща от Джъмбо, но не знам дали е удачно решение.
Миналата година правих кошнички за яйца от изрязани пластмасови бутилки (за жалост не мога да покажа снимки).Аз ги видях в нета. Не са трудни, и се правят с подръчни материали ,и е много забавно .Успех  Peace
Ето ги

# 167
  • под тепетата
  • Мнения: 9 403
Аз мога да посъветвам Тонка вместо да се плеска с тесто да си вземе от самосъхнещата глина. Разточва я , изрязва формичка ( яйце,пиле, пеперуда...) , оставя я да изсъхне. Ако ще е за закачване  и се пробива дупка . Оцветяват се най-добре с акрилни бои. Друг вариант, който ние направихме , след като изсъхнаха залепихме магнит със силикон. Оцветени ги сложихме в пликчета и им вързахме фльонга. Утре дано да имам възможност да снимам нашия базар. Имаме и много интересни картички - оцветени   и нашарени яйца са виснати на простор от панделка органза. Всяко яйце е завързано поотделно пак с панделка. Праяили сме и пиленца на клечка като ги намазвахме с лепило и посипвахме с предварително нарязана на ситно жълта прежда. Мънисто за очи и червено клюнче, задължително панделка отдолу  Laughing

# 168
  • Мнения: 3 143
Дами, моля ви за съвет.
Госпожата в ДГ иска децата да направят къщички от бисквити - най-прости къщички, в който да сложат шоколадово пиленце.
Та питането ми е - с какво се слепват бисквитите.

# 169
  • Мнения: 42


Та питането ми е - с какво се слепват бисквитите.

Карамел, течен, шоколад, мед?????

# 170
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Дами, моля ви за съвет.
Госпожата в ДГ иска децата да направят къщички от бисквити - най-прости къщички, в който да сложат шоколадово пиленце.
Та питането ми е - с какво се слепват бисквитите.

http://xn--90aoq1a.com/biskvitena-kyshta/



http://www.art.satto.org/biskvitena-kashtichka/

# 171
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Фонданът е доста лепкав.

# 172
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не бих слепвала с фондан, той е само за покриване (поне аз така бих ползвала). Аз лично щях да си направя може би роял айсинг от по-гъстия.
Ако няма да се ядат къщичките, може и със секундно лепило, де  Laughing.

# 173
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Ами, да, сега видях какво е роял айсинг и точно него съм имала предвид. Като го бъркам с фондан, пиша глупости  Whistling  Blush Blush

# 174
  • под тепетата
  • Мнения: 9 403
Коледната къщичка я слепвам и аз с роял айсинг, но за човек, който не се е занимавал с това може да се окаже трудно. Едно време си правихме лепило от брашно и вода на гъста каша. Не съм пробвала да слепвам бисквити,  но може да се опита като по-лесно.

# 175
  • Мнения: 353
Само да кажа, че ако някой се интересува от бели яйца - има такива в Пикадили  - 10броя за 2,24 Simple Smile

# 176
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Извинете ме за въпроса, но бели яйца не се ли продават принципно по магазините? Или са нещо специално и по-скъпо? Понеже тук купувам каквито се случат, но на Кауфланд примерно винаги са бели, на лидл - винаги от кафявите. Но като цяло има и от двата вида, не е нещо особено да намериш бели яйца.

# 177
  • Мнения: 4 145
какво ще кажете за това
https://www.facebook.com/allaybulgaria/videos/1191571277534414/
дали е безвредно  newsm78

# 178
  • Мнения: 697
Гледах подобен клип ,но с парченца плат изрязани от стари вратовръзки, мисля че е по -безвреден от бойте (на кутиите не мога да им преброя Е-тата). Мисля да го изпробвам този метод тази година,ще използвам и сладкарски бой за яйцата,миналата година станаха много наситени цветове. Peace

# 179
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Гледах подобен клип ,но с парченца плат изрязани от стари вратовръзки, мисля че е по -безвреден от бойте (на кутиите не мога да им преброя Е-тата). Мисля да го изпробвам този метод тази година,ще използвам и сладкарски бой за яйцата,миналата година станаха много наситени цветове. Peace

к'ъф боЙ?

# 180
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
 hahaha

Ами, такъв - ж.р. ед.ч. на бойте  Laughing

К'ъв зор е да го изговориш   Mr. Green

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 6 651
Аз по принцип си взимам бели яйца от Метро - на ЕТ Ангелов

# 182
  • Мнения: 697
ами така де... сричайте м/у редовете  Mr. Green

# 183
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Ти пък, какъв бой, яйчен бой Mr. Green

Извинете ме за въпроса, но бели яйца не се ли продават принципно по магазините? Или са нещо специално и по-скъпо? Понеже тук купувам каквито се случат, но на Кауфланд примерно винаги са бели, на лидл - винаги от кафявите. Но като цяло има и от двата вида, не е нещо особено да намериш бели яйца.

По принцип питат за бели яйца, защото по-лесно се боядисват и стават по-наситени цветовете. Когато са кафеви, не се оцветяват много добре.

# 184
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
То това ясно, ама вероятно споделянето къде има е заради дефицита. Аз целогодишно купувам 2 марки яйца от свободни (уж) кокошки и те винаги са бели. Нооо, седмица-две преди Великден тез кокошки мистериозно спират да снасят бели и в кутийките има само кафяви яйца. Като мине празника дупетата на кокошките се оправят и пак така мистериозно започват пак да снасят бели яйчица... Мда, ама тази година се заредих овреме Twisted Evil

# 185
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
О да, вероятно Simple Smile Аз наскоро търсих, оказа се, че никакви ги няма белите яйца Crossing Arms

# 186
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Рано е още за бели яйца, тях ги пускат в последния момент. Стават толкова дефицитна и желана стока, че почти се стига до бой  Crazy
И моя син имат базар в ДГ в понеделник. Успях да измайсторя нещо от подръчни материали, тази сутрин ги занесох и ги харесаха много. Имам още 3 дни да направя още (ако смогна де  Whistling )
Ето:
Яйца от плат, много бързо се правят
Скрит текст:
Скрит текст:
Кокошки на същия принцип
Скрит текст:
Украса за саксия- цветен картон, боядисан с акрилни бои.Украсен с конци ''мулине", с прежда също става
Скрит текст:
Скрит текст:
Кошничка- от кофичка от кис. мляко и картон. Има вата на дъното и ''трева'' от прежда
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 187
  • Мнения: 353
Извинете ме за въпроса, но бели яйца не се ли продават принципно по магазините? Или са нещо специално и по-скъпо? Понеже тук купувам каквито се случат, но на Кауфланд примерно винаги са бели, на лидл - винаги от кафявите. Но като цяло има и от двата вида, не е нещо особено да намериш бели яйца.
Не, в България вече не се отглеждат кокошки, снасящи бели яйца, внасят се бели от Полша, най-вече, и то май основно по Великден.

# 188
  • Испания
  • Мнения: 37 503
В Испания няма едно бяло яйце за лек.  Joy

# 189
  • Мнения: 1 149
Днес си купих бели яйца от Кауфланд. Зарадвах се, защото мислех, че няма да си намеря. Peace

# 190
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
И ние вчера си купихме 30 яйца в кора от Кауфланд - бели, за около 5 лв., отделно и 20 кафеви купихме
Ще боядисаме повечко яйца тази година. Мисля да ги сваря само в чиста вода, без излишно баене и чудене, надявам се да не се напукат. Преди години варих така за Великден бели яйца и от 20 или 30 май 5-6 бях здрави, те са по-тънки, как ги варите, за да не се напукват?

# 191
  • Мнения: 1 011
Тази година, за да не се напукат ще опитам да ги сваря по съветите на шеф Петров - видео.

# 192
  • София
  • Мнения: 1 884
Тази година, за да не се напукат ще опитам да ги сваря по съветите на шеф Петров - видео.


Благодаря ти за идеята! И аз ще пробвам така!!!

# 193
  • София
  • Мнения: 12 006
За съветите на шеф Петров - Интересно ми е при тази близо 100 градусова амплитуда в рамките на 2 секунди и преди това около 60 гардусова амплитуда, няма ли да им напука черупките Thinking?

# 194
  • Мнения: 697
И ние вчера си купихме 30 яйца в кора от Кауфланд - бели, за около 5 лв., отделно и 20 кафеви купихме
Ще боядисаме повечко яйца тази година. Мисля да ги сваря само в чиста вода, без излишно баене и чудене, надявам се да не се напукат. Преди години варих така за Великден бели яйца и от 20 или 30 май 5-6 бях здрави, те са по-тънки, как ги варите, за да не се напукват?
Аз слагам кърпа на дъното на тенджерата и когото водата започне да ври намалявам котлона, като ги варя няколко минути повече. Баба ми ги вареше така ,при мен фира дават най-много две, три яйца.  Peace

# 195
  • Бургас
  • Мнения: 1 462
тези яйца, които след варене са със спукани черупки им слагам от термосвиваемите бандероли и не ги боядисвам и съответно ги ядем от първите

# 196
  • Мнения: 11 424
Някой скоро да е купувал бели яйца от Варна? Търсих в Кауфланд и ЛИДЛ, няма!

# 197
  • Мнения: 3 048
Някой скоро да е купувал бели яйца от Варна? Търсих в Кауфланд и ЛИДЛ, няма!

Снощи един картон от Кауфланд бели, даже бяха на примоция  Peace  Кауфланд до Мол Варна  Wink

На пазара със сигурност ще има в магазините, в които продават основно яйца  Peace  миналата година ги взе от там, но ангажирам ММ, а той не е много по висенето на опашка  Mr. Green

# 198
  • Мнения: 1 780
Във всеки един от дискаунтърите преди Великден има бели яйца.
В Кауфланд-а са на промо и има много

# 199
  • София
  • Мнения: 312
Имам и аз едно питане.. Добра боя за яйца, с която да стават наситени цветове? Миналата година бях намерила една, ама не помня коя беше... ooooh!

# 200
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Аз съм много доволна от една на капсули, от най-евтините е.

# 201
  • Австрия
  • Мнения: 2 320
Няколко Великденски идеи и от мен  Peace

# 202
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Аз съм много доволна от една на капсули, от най-евтините е.

На коя фирма е?

# 203
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Ето тази е

# 204
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Бели яйца има в Кауфланд, на много добра цена. Някой по- назад се притесняваше от крехки черупки и питаше за чалъми за варене.
Аз сварих 7 бр за проба, и нямам нито едно пукнато. Просто ги оставих на стайна температура за 2 часа, ама защото бях навън с децата. Мисля,че и по- малко може. Сложих една платова кърпичка( носна) на дъното на тенджерата, наредих яйцата, налях хладка вода и пуснах котлона на слаб огън, после го увеличиха и така.

# 205
  • Мнения: 3 143
Колко минути се варят яйцата след като заври водата?  newsm78

# 206
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Колко минути се варят яйцата след като заври водата?  newsm78
Аз знам 7 минути

# 207
  • Winterfell
  • Мнения: 590
7 мин. е за рохко яйце, аз не бих рискувала с великденските. Варя поне 13 мин. , но така си ги харесвам а и да съм сигурна.Това го правя от 10 годишна, когато трябваше да носим в училище варено яйце за сандвичи. Варих го уж 7-8 мин. , ама като го счупих беше полусурово  Laughing 

# 208
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
E то и аз не варя 7 мин.,но така знам от моята баба.Иначе си ги варя към между 7 и 10 мин.

# 209
  • Мнения: 25
Аз ги варя 7 минути , но тези за Великден ги варя 8-9 до 10 минути.
И аз тази година ги взех от Кауфланд.

# 210
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Аз знам 10 минути , за варене. Или, както правя последните години след , като заври водата, 20 мин. остават в нея.

# 211
  • Мнения: 3 389
Днес 30 бели яйца сварени без нито едно счупено  Laughing . Сложих хавлиена кърпа на дъното така че да хване и стените, още една между първи и втори ред и резултата е без грешка  Peace

# 212
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190

Simple Smile Благодаря  Hug

# 213
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Днес 30 бели яйца сварени без нито едно счупено  Laughing . Сложих хавлиена кърпа на дъното така че да хване и стените, още една между първи и втори ред и резултата е без грешка  Peace

Правим 1:1 същото и вкъщи, винаги има добър резултат, освен ако някое яйце не е било спукано още в кутията и не сме го видели.

# 214
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Ето моята партида боядисани яйца

Скрит текст:






И козунака, който заради моите хора изгорих Embarassed

Скрит текст:



# 215
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
 Geia прекрасни са!

# 216
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Geia, прекрасни са!  Flutter

Аз съм тъжна, а и поплаках  Blush
От 30 яйца оцеляха едва 14, другите ги вадих на парчета и парцали. Такова крехко чудо не ми се е случвало никога. Не можеш да го цопнеш и в буркан с боя, та ги мацахме с четки. Като перца са  Tired
Това е:
Скрит текст:

В събота пак, че сега ми се гади чак  Confused

# 217
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Благодаря ви!
Лудна, що така? Аз имам само две счупени от 34 днес. Обаче аз ги варих в тенджера с дебело дъно, отдолу тензух, завих ги и за да не бълбукат много слагам една дълбока чиния да ги затиска. И им сложих малко морска сол Simple Smile

# 218
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Много са ви хубави - и яйцата, и украсите. И аз ще се отчета с нещо скромно, ама по-нататък. Имам някои неща направени, ама не са подредени - все още не са за снимка Simple Smile.
Имам малко спукани яйца, ама няма как. И не боядисах много,  само двамата с мъжа ми сме.

# 219
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Скрит текст:



отчетът: 60 яйца, 1 спукано (опитахме, добре са се сварили)

 Blush
козунак ще се прави утре. а сгъването на салфетките ще се окаже проблем  Blush наличните са много меки, от по-плътните има, но са много шарени...

Последна редакция: пт, 29 апр 2016, 07:34 от st. Dobri

# 220
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Благодаря ви!
Лудна, що така? Аз имам само две счупени от 34 днес. Обаче аз ги варих в тенджера с дебело дъно, отдолу тензух, завих ги и за да не бълбукат много слагам една дълбока чиния да ги затиска. И им сложих малко морска сол Simple Smile

Не знам, и аз направих всичко както съм го правила винаги. Кърпи, сол... Много деликатни се оказаха черупките този път. Откакто се помня, такова чудо не се бе случвало  Confused

Добри, целувки за малките ръчички!  Heart Eyes

# 221
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
 Crazy малки ли? тропчо е втори клас, метър петдесет и нещо, петдесет кила и с 40 номер обувки  Crazy

днес му бил козуначен ден Crazy ще я видим тази работа Hug

# 222
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Христос Воскресе!
Отчитам се скромно тази година:
Скрит текст:


# 223
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Воистина Воскресе!
Честит празник!

Янче, много празнично, пролетно и уютно!  Heart Eyes

Аз вече не мога да дишам, а агнето още не е вдишало топлото. Козуначени дни, като тропчовите  Crazy

# 224
  • Австрия
  • Мнения: 2 320
Благословени и мирни Великденски празници!

4BXpuctobo by Dimitrana S, auf Flickr

# 225
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
За жалост ви изпуснах в тазгодишната тема, но имаше много странични неща, за които да се грижа. Пускам една снимка от великденската закуска, за жалост няма да смогна да наснимам другите украси. Надявам се всички да сте имали прекрасен празник!  bouquet

# 226
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Аз успях да сътворя втори път козунаци и се получиха вече нормално и без проблеми. Много съм доволна от себе си, след почти 10 години опити, най-накрая го докарах тоя козунак Simple Smile

Скрит текст:




И масата за гостите Simple Smile

Скрит текст:





# 227
  • Мнения: 353
Geia, козунакът ти (първият особено) изглежда много мекичък, макар и прегорен.

Моите яйца станаха разкошни за първа година, чак не ми се даваше на децата да боядисват  Embarassed
И да кажа, че ги варих в яйцеварка, като от белите нито едно не се пукна - нито в яйцеварката нито в тенджерата (защото там сложих половината). Виж обаче от 10 кафеви имаше 3 броя фира.

# 228
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 804
Благодаря ти, наистина стана мек и пухкаф Simple Smile От втората партида, този с локума стана страхотен и доста време беше мек.

# 229

Общи условия

Активация на акаунт