Великденски идеи и декорация! /2016 г./

  • 58 039
  • 229
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 149
Smileys,невероятни са.Браво. bowuu Рисунката на Христос върху яйцето ,нарисувано ли е или си открила такива лепенки?

Аз ще постна стари снимки като мога.   Hug

# 106
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Smileys,невероятни са.Браво. bowuu Рисунката на Христос върху яйцето ,нарисувано ли е или си открила такива лепенки?


Много ти благодаря.  Hug

Декоративните яйца на са рисувани. Принтирани рисунки и залепени върху полистиренови яйца.

# 107
  • Мнения: 1 149
Smileys,невероятни са.Браво. bowuu Рисунката на Христос върху яйцето ,нарисувано ли е или си открила такива лепенки?


Много ти благодаря.  Hug

Декоративните яйца на са рисувани. Принтирани рисунки и залепени върху полистиренови яйца.
Страхотна идея. Peace Много празнично и Великденско се е получило. Аз мисля скоро да засадя някакви семена за тревичка... Не знам коя е най- подходяща и красива ThinkingТрябва и да разуча и за колко време растат, че да не ги засадя прекалено рано или късно... Спомням си като деца от училище май са ни карали да садим някакви неща в памуци... Май бързо поникваха

# 108
  • Мнения: 6 356
А като поникнът, след това прехвърлят ли се в пръст или си оставят в памук и така се аранжират?
Покрай Смайл се сетих, че ми остана голяма парче червен сатен от едни коледни тишлайфери и мога да го дам да го ушият за великденска покривка. Тъкмо на скоро за рожденият ден на ММ си купих парчета органза от магазин Какаду и уших при шивачка едни зелени горни /втори/ покривки и тишлайфери за масите и мога и тях да ползвам за великденските трапези.Имам от много години една голяма великденска покривка със яйца, зайци и т.н., но вече ми е омръзнала и не я слагам. Сега ще се подновя.

# 109
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Carrie br, в последните години не съм слагала семена. Мисля, че за около месец поникваха. Трябва да се държат близо до прозорец, защото имат нужда от светлина и слънце. Пипах памука и когато поизсъхваше, поливах с малко вода.

fatalina, аз не съм ги прехвърляла в пръст. В последните дни преди Великден спирах да ги поливам и понякога ги прехвърлях в друг съд, по-подходящ за аранжиране на масата.
Чудесна идея е да си подновиш покривката.

Сега е католишният Великден. Меся козунаци и боядисвам яйца, когато е Великден тук, защото сега имам повече почивни дни.

Ето много великденски идеи: https://es.pinterest.com/pin/85075880439547621/?utm_campaign=bpr … p;utm_medium=2004

# 110
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 399
smileys с удоволствие ти разгледах снимките  Hug
Гледам,че ти януари си засяла зрънцата,ако сега ги посея дали ще поникнат до Великден или е късно  newsm78

# 111
  • Испания
  • Мнения: 37 503
smileys с удоволствие ти разгледах снимките  Hug
Гледам,че ти януари си засяла зрънцата,ако сега ги посея дали ще поникнат до Великден или е късно  newsm78

Благодаря.  Hug

Не зная за коя година става въпрос, зависи кога е бил Великден тогава...

Би трябвало да поникнат, ако ги сложиш сега. В памук ще станат, в пръст толкова бързо - не, според мен.  Peace

# 112
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 399
smileys с удоволствие ти разгледах снимките  Hug
Гледам,че ти януари си засяла зрънцата,ако сега ги посея дали ще поникнат до Великден или е късно  newsm78

Благодаря.  Hug

Не зная за коя година става въпрос, зависи кога е бил Великден тогава...

Би трябвало да поникнат, ако ги сложиш сега. В памук ще станат, в пръст толкова бързо - не, според мен.  Peace
Да бе вярно,че Великден всяка година е по различно време  ooooh! Става въпрос за 2010г.
Абе ще пробвам и каквото стане

# 113
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 Peace изчезвам после ще чета

# 114
  • Мнения: 324
Не, искам да украся яйца, както на снимката.
Ще проверя и в книжарниците. Peace


Има ги в Джъмбо и са много красиви. В зелено-сини цветове. Там където са лепенките и стикерите.

Много благодаря! И аз предполагах, че са от там, но все нямам време да посетя магазина. Ще мина със сигурност. Peace

# 115
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
Привет  Simple Smile

Тъй като тукашният Великден е утре, заради малкия, разбира се, вече имаме великденски яйца и пр. Миналата неделя посях семена на кресон, ето го резултатът днес:



Всъщност поникват още на следващия ден, но се нуждаят от поне 4-5-6 (зависи от светлината и температурата), за да достигнат 3-4 см  Peace

# 116
  • Мнения: 531
DimS в памук или в почва?

# 117
  • Мнения: 6 874
Четох, че кресонът пониква бързо, но в нашия град не намерих семена от кресон. Ще сея днес леща, до Великден трябва да стане. Ще сея и райграс в черупки от яйца (видях някъде тази идея и ми хареса).

# 118
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
DimS в памук или в почва?

Върху памук. Трябва да се поддържа влажен: нито много мокро, нито да изсъхва.. Аз пръскам сутрин и вечер вода с пулверизатор  Peace

# 119
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Приключих с яйцата и козунаците за този Великден.





Продълговатите са с бяло брашно, захар и мазнина, кръглите - с пълнозърнесто брашно, подсладител и прясно мляко вместо мазнина.

Общи условия

Активация на акаунт