Как тренирам - 19 тема

  • 70 320
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 12 011
Невиту, не разбрах въпроса ти.

# 721
  • Мнения: 1 325
Невиту, не разбрах въпроса ти.


Ами очевидно при жените по-развити са мускулите на предното бедро и когато правим упражнения е по-трудно да се активира глутеуса да работи, както и задното бедро. Само че на мен те са ми по-силни и, примерно, когато клякам използвам главно тях. Интересно ми стана при другите жени как е. Защото всички фитнес влогърки, които гледам дават съвети, когато правиш дадено упражнение, как да наблягаш на глутеуса. Ох, дано съм го обяснила правилно, ако не здраве да е. Laughing

# 722
  • Мнения: 924
Ами нали си има упражнения, които изолират определена група (в случая задното бедро).
Ами при мен като слагам кг повече и бедрата ми стават квадратни и за това ги намалявам за сметка на повторенията или си правя супер серии.

# 723
  • Мнения: 1 325
Как толкова лесно ти растат краката, моите имам чувството, че не мърдат. Като се погледна, винаги ми се виждат много слаби краката. ooooh! Tired

# 724
  • Мнения: 924
Ами при всеки е различно явно. Аз трудно чистя. Добре,че не се впечатлявам от кг. свалям повече на см. За задно бедро какво тренираш?

# 725
  • Мнения: 1 325
Ами при всеки е различно явно. Аз трудно чистя. Добре,че не се впечатлявам от кг. свалям повече на см. За задно бедро какво тренираш?
Ми при клека го натоварвам главно, тягата също, само че напоследък гледам да я правя с по-леко и повече повторения и се опитвам да използвам само глутеуса, без бедрата. И правя накрая онази машина за бедрено сгъване (май така се казва). newsm78

# 726
  • Мнения: 5 100
Казахте изолирани упражнения... дайте идея за такова за четирибуквието  Rolling Eyes На мен краката ми харесват, но пуст дирник плосък си седи...

# 727
  • София
  • Мнения: 12 011
Казахте изолирани упражнения... дайте идея за такова за четирибуквието  Rolling Eyes На мен краката ми харесват, но пуст дирник плосък си седи...

Ще се опитам да опиша нещо.
На един крак си, приклякаш леко като едновременно с това се навеждаш напред докато пипнеш земята. После рязко се изправяш и завършваш с лек отскок.

на 4 крака си, в сгъвката на коляното слагаш дъмбел и вдигаш.
усложнен вариант е същото от начална позиция планк.

лягаш по корем на лежанка, слагаш един стегнат ластик около глезените, краката са опънати и разтягаш ластика, като краката са над нивото на дирника.

дано се разбира какво се опитах да опиша Rolling Eyes

# 728
  • Мнения: 748
Ритници с тежести за глутеуса са добри.Плие също,като се стяга глутеуса.Има едно упражнение жабата го знам аз,много е добро за ду..рата.

# 729
  • Мнения: 1 325
Тези аз много ги харесвам и ме натоварват доста добре.
Скрит текст:


Това може и на два крака, старай се да дърпаш само с глутеуса. При мен дава супер резултат, дори с леки тежести се натоварвам много. Напоследък по-ми допада да правя тягата с дъмбели, от колкото с лост. Сякаш по-изолирам кръста.

Ако не знаеш как се изпълняват в интернет има много клипове с подробни обяснения или накарай инструктора в залата да ти покаже, за да нямаш неприятности после с контузии. Peace

# 730
  • Мнения: 924
Упражненията до тук са доста добри.Мога да добавя също напади, това дето го обясниха на 4 крака става и на смит машина, ако на някой не му се получава с дъмбел. Може и : ластик на двата крака (или на скрипеца) и с единия крак "риташ" назад. Друго, което се сещам е на машината за разтваряне на крака заставате в полу-седнало положение (т.е. на 5 см от седалката) разтваря. Аз се държа за опора отпред за уреда, но тялото е възможно най-изправено. Но все пак за д- то класика си остава клека до долу.

# 731
  • Мнения: 5 100
Момичета, имам нов въпрос. Този път тип онези от едно време по форумите "как се казваше оная песен, дето се пее нананаааа на-на на-нана"  Mr. Green

Та в залата има един мъж, който тренира по странен за мен начин.  Rolling Eyes Винаги телефона до него му отмерва време за серия/кръг, както и време за почивка. Тренира с тежест (диск от 10-15 кг). В едно от упражненията кляка с този диск, в друго - ляга и прави коремни преси с него, третото - бицепсово сгъване, четвъртото - върти си диска около главата (с вдигнати ръце). Та как се казва този тип тренировка? Видя ми се доста интересна...  Rolling Eyes

# 732
  • Мнения: 1 325
Момичета, имам нов въпрос. Този път тип онези от едно време по форумите "как се казваше оная песен, дето се пее нананаааа на-на на-нана"  Mr. Green

Та в залата има един мъж, който тренира по странен за мен начин.  Rolling Eyes Винаги телефона до него му отмерва време за серия/кръг, както и време за почивка. Тренира с тежест (диск от 10-15 кг). В едно от упражненията кляка с този диск, в друго - ляга и прави коремни преси с него, третото - бицепсово сгъване, четвъртото - върти си диска около главата (с вдигнати ръце). Та как се казва този тип тренировка? Видя ми се доста интересна...  Rolling Eyes
Веднага отговарям: песента е Trey Songz - Na Na. Grinning
А този вид тренировка се нарича интервална, имаш период от време, в който тренираш и после почиваш. Натоварването е по-интензивно и си зависи от човека, според мен. Аз лично не харесвам такъв тип тренировка, предпочитам да наблягам на конкретен мускул и правилната форма на изпълнение на упражненията. Не, че при интервалните тренировки е неправилна, но натоварването е високо и вероятността да влошиш формата е голяма.
Това си е моето мнение, нека и други кажат. Peace

# 733
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 648
Привет, приемате ли нови попълнения, съвсем скоро открих темата, но гледам, че напоследък няма голяма активност.  Hug

Та как се казва този тип тренировка? Видя ми се доста интересна...  Rolling Eyes
На мен ми прилича на нещо като интервалното кардио и като цяло повече ми прилича на кардио с тежести, но не съм сигурна дали съм на прав път.  Mr. Green

Аз имам такъв въпрос - какво трябва да правя, за да не свалям кг-ми, но в същото време малките подкожни мазнинки тук там да изчезнат. Вярно, че са малко, но ги има и не ги искам, дразнят ме  Mr. Green.

# 734
  • Мнения: 5 100
Ани, вероятно трябва да тренираш силово Peace

Може да е кардио, знам ли. За първи път видях такова нещо.

Иначе за мен днес е любимият ден - гръб и бицепс  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт